Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

petra9478 Pozri príspevok
Dobrý deň, dámy, ja som neskúsený pestovateľ orchideí, mám jednu rastlinku Phalaenopsis. Mám ho asi 3/4 roka. Z listov mi vyrástla nová stonka. Vyzerá, že sa na nej robia aj puky a na konci je stonka rozdvojená. Viete mi prosím poradiť, či teraz bude rastlinka dvojstonková, či mám tú starú odkvitnutú zlikvidovať, ale o s ňou mám robiť? ďakujem za všetky rady!
Ahoj Peta, vitaj medzi nami a hned gratulujem k novej stonke, to velmi potesi Asi sa o orchidku dobre staras. Tu povodnu stonku- ak nie je zoschnuta, nechaj tak. Niekedy orchidea predlzi povodnu stonku a nahodi nove puky, alebo jej narastu z boku nove vyhonky. Alebo ju mozes odstrihnut nad poslednym spiacim ockom. Potom uz predlzovat nebude, ale mozno zacne pucat z boku. Ak xes, pripoj foto, to nas vzdy potesi. Vela stastia.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Aj ja mam nieco nove,dnes som dostala 2 v 1,za 5,99eur,a co ma najviac potesilo ze je kazda ina.
kvety 019.jpg  
kvety 043.jpg  
kvety 037.jpg  
1/1
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

A este rozkvitla cattleya.
kvety 020.jpg  
1 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

lusielaL Pozri príspevok
A este rozkvitla cattleya.
Sú krásne Velmi. A tie co si kupila, dobra kombinácia ))
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

andersenka Pozri príspevok
takto mi rozkvitla doma orchidka - bude mať iba 4 kvety ale samozrejme potešilo zakvitnutie po cca roku. Zatiaľ nevyzera, že stonka by sa chcela predlžovať.
A posledné foto - kvet žltého cymbidka - to mám od kolegu k meninám. Povedal že "nosí drevo do hory"..........ale prekvapil a potešil
Ja som si dlho myslela, že moja orchidea bude mať iba dva kvety. Po viac ako mesiaci sa rozhodla a posunula sa ďalej a po ďalšom zase ďalej. Takže momentálne sú dva kvety, jeden puk na rozvinutie a jeden iba taký, čo ho skôr tuším.
Takže treba vydržať , možno si to rozmyslí a bude v kvitnutí pokračovať
0 0
petra9478 petra9478

petra9478 je offline (nepripojený) petra9478

Ďakujem za rady. Veľmi som bola rada, že mi vyhnala novú stonku. Len na internete som sa dočítala niečo o nejakých keykách, ktoré treba presádzať. Nevedela som, či je to nová stonka, alebo tá keyka. Táto udalosť ma presvedčila o tom, že si hneď po sviatkoch nakúpim ďalšie orchidee. Vyskúšam aj iné druhy. Fotky určite porobím a prilepím. Ešte sa chcem opýtať, môže byť orchidea aj v kúpeľni? V kúpeľni mám aj okno.
Naposledy upravil petra9478 : 28.12.10 at 17:23
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

nádherný pelorik ja maám taký ružový ale tento žltý je fantastický fakt super kde si taký pekný zohnala?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Niečo som mala z pc , vôbec som nemohla nič napísať , ani odpoveď , ani cituj
Adelka máš nadherné žlté cymbo, a Lusi úžasný phal 2 v 1
suesin , ak myslíš mňa- pelorik mám už rok a je z výpredaju v Baum., ale darí sa mu je to už jeho 3 kvitnutie
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
a ja som včera od polovičky ešte takýto darček dostala Nešlo mi to tak dobre vyfotiť, nemala som dobré svetlo
Je taká do zelenkava miestami.......má 7 kvetov, má vysokáááááááánsku stonku a kvety veľké takmer ako dlaň .)
DSC01429.jpg  
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
a ja som včera od polovičky ešte takýto darček dostala Nešlo mi to tak dobre vyfotiť, nemala som dobré svetlo
Je taká do zelenkava miestami.......má 7 kvetov, má vysokáááááááánsku stonku a kvety veľké takmer ako dlaň .)
Asi si bola vééélmi dobrá , je pekná
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Asi si bola vééélmi dobrá , je pekná

Ďakujem Milka, keď bude priaznivé denné svetlo a budem doma, tak ju skúsim lepšie odfotiť farebne
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

petra9478 Pozri príspevok
Ďakujem za rady. Veľmi som bola rada, že mi vyhnala novú stonku. Len na internete som sa dočítala niečo o nejakých keykách, ktoré treba presádzať. Nevedela som, či je to nová stonka, alebo tá keyka. Táto udalosť ma presvedčila o tom, že si hneď po sviatkoch nakúpim ďalšie orchidee. Vyskúšam aj iné druhy. Fotky určite porobím a prilepím. Ešte sa chcem opýtať, môže byť orchidea aj v kúpeľni? V kúpeľni mám aj okno.
Keika je mlada rastlinka orchidee. Bud rastie z povodnej rastlinky alebo z kvetnej stonky. Podľa mňa, by sa orchideam mohlo darit aj v kupelni, maju radi svetlo a vlhko. Tvoj novy nakup podporujeme a prosime fotooooo ))
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mne robí radosť tento pelorik,kvitne od septembra. Keď som ho kúpila mal len 2 kvety,a doma po rozbalení som si všimla už dve stonky odrezané. Nakoniec vyhnal ešte stonku z očka.
PC160170.jpg  
PC160173.jpg  
1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...tak zase niečo na dnes prvá po roku, druhá je nejaká "pokazená"
Snímka1360.jpg  
Snímka1362.jpg  
Snímka1364.jpg  
Snímka1365.jpg  
1/1
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dievcata su pekne.Aj ja netrpezlivo pozeram kazdy den co bude kvitnut,az tak ze som minule dva puky nacinala nehtami a ony mi potvory uschli,tak asi zajtra rozkvitne jediny co zostal
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lujza.j Pozri príspevok
...tak zase niečo na dnes prvá po roku, druhá je nejaká "pokazená"
Ta pokazená je zaujímavá
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ahojte, dievčence! Ja som včera namáčala, a tak som zistila, že na jednej orchidke mám "večný púčik" - darmo čakám, kedy rozkvitne, lebo kúsok stonky s jedným kvietkom a týmto púčikom je odlomený , takže nerozkvitne nikdy... Netuším vôbec, ako a kedy sa to mohlo odlomiť...
A na prvej orchidke mi idú naraz dva lístky, hoci vyzerá, ako by ani poriadne korene nemala. A tri posledné mi ešte stále kvitnú, takže som vcelku spokojná...
Pekný deň Vám všetkým želám!
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ahojte. Vcera som kupila koru a boly tam v nej musky.Dala som ju na balkon na noc vysipanu na papier a vnoci bolo u nas minus 10stupnou aj cez den.Treba ju podla vas aj tak upiect alebo alebo prip. skodci vymrznu.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Jaja radsej ju este,,spracuj,,to vies,teraz je vsetko nejak odolnejsie,az na ludi...
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

lujza.j Pozri príspevok
...tak zase niečo na dnes prvá po roku, druhá je nejaká "pokazená"
Sú peknučké obidve, ale tú prvú by som brala okamžite. Je nádherná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať