Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tá tretia v poradí je famózna, nádhera brala by som ju.......
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tá mi kvitne vkuse už 2 roky. Vlani mala 2 výhonky, odstrihla som oba nad 2.očkom, z jedného vyrašil opäť nový výhonok, kvitol pol roka (teraz na jar), odkvitol, znova som odstrihla a teraz kvitne zas.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
A posledná, ktorá sa chystá kvitnúť je táto chuderka, ktorú preberám po odhnití koreňov. A bude mať dve stonky. Kým ale pokvitnú, si ešte počkám. Mám orchideí spústu, niektoré mi aj vykapali a mám dojem , že to bola čisto biela a taká bodkovaná, lebo 2 roky mi taká farba nekvitla. Uvidíme, aká bude táto.
Snímka000.jpg  
Snímka001.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
no tak to je super, pretože je skutočne nádherná a také dlhé kvitnutie to je sen skutočne......
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ahojte toto chudiatko som dostala pred rokom bolo bez stonky a malo len par zoschnutých listov, teraz som ju vypiplala a je z nej celkom pekná rastlinka má už aj stonu veľkú cca 15 cm vyrašili jej prvé púčiky a som zvedavá akú bude mať farbu ale v za posledný mesiac prišla o 4 púčiky začínajú schnúť a neviem čo už mám spraviť na fotke vidno dva zoschnuté poradte mi díky
rastlina.jpg  
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Adel, ale takto kvitla, keď som ju kúpila (3.+4.obr.). No, chudiatko, asi je už vyčerpaná a veru, priznám sa, veľa hnojiva im teda nedávam - nejako to nesledujem, takže asi 3krát do roka. Zrejme je to málo.

Rekapitulácia : 1.obr. - terajšie - 3.kvitnutie, 2.obr. - 2.kvitnutie, 3.+4.obr. - 1.kvitnutie
3.kvitnutie 12_2010.jpg  
ac 005.jpg  
vi 010.jpg  
vk 030.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Jess terajsie kvitnutie je asi u väcsiny slabsie.A ta fialova na poslednom obrazku je vytrvala odroda,mam dve,tiez kvitnu dokola a aj sa teraz rozvetvuju.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Dievčence, všetky ich máte krásne!
No a ja - včera som našla prvý odpadnutý kvietok z "3. vrhu", čiže čo nevidieť už asi poopadávajú všetky, a ďalšie kvitnúce zatiaľ kupovať nebudem , tak budem mať len samé listy... Som ich preto aj pohnojila, študovala som aj na internete, ale všade radia ináč, nuž aj tak si musím vybrať sama, a tak som ich pohnojila... Uvidíme, ako povedal ten slepý...
Ešteže sa aspoň pohľadom môžem potešiť tu na Vašich kvietkoch.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
suesin Pozri príspevok
ahojte toto chudiatko som dostala pred rokom bolo bez stonky a malo len par zoschnutých listov, teraz som ju vypiplala a je z nej celkom pekná rastlinka má už aj stonu veľkú cca 15 cm vyrašili jej prvé púčiky a som zvedavá akú bude mať farbu ale v za posledný mesiac prišla o 4 púčiky začínajú schnúť a neviem čo už mám spraviť na fotke vidno dva zoschnuté poradte mi díky
Daj ju na parapet, aby mala dostatok slniečka. Ale nesmie byť v prievane. Stačí jedno vetranie a púčiky sú fuč. Mne odpadol túto zimu len jeden púčik a kvitne mi 12 orchideí. Rodine som zakázala vetrať. Vetrám len ja a ja viem, kedy dosť
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

jess Pozri príspevok
Daj ju na parapet, aby mala dostatok slniečka. Ale nesmie byť v prievane. Stačí jedno vetranie a púčiky sú fuč. Mne odpadol túto zimu len jeden púčik a kvitne mi 12 orchideí. Rodine som zakázala vetrať. Vetrám len ja a ja viem, kedy dosť
ona je vedľa parapetu a keď sa vetrá nefúka na ňu, vtedy ju dávam preč tak neviem
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

suesin Pozri príspevok
díky za radu pôjdem ich ešte pozrieť či ich majú a ak hej tak voláku peknú vyberem u nás doma je stále teplo či je leto či zima tak pod tých 21 teplota nejde tak tých nižších teplôt sa nebojím a nejaké fórum priamo na ne by si mi vedela poradiť?
http://forum.abecedazahrady.dama.cz/...1925&t=1072511- napr. ako napísala Milka, alebo forum.orchidej.net
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lusielaL Pozri príspevok
Milka radostne zistenie,co Ti teraz este kvitne?
A Ma-Ba tiez davno nic neukazala.Neverim ze nema nic pekne....
Teraz toho veľa nie je. Ale aspoň niečo. Teším sa na Colmanaru Masai Red a Phaly mi kvitnú biedne. U nás je dosť tma.
Obrázok 1501.jpg  
Obrázok 1502.jpg  
Obrázok 1503.jpg  
Obrázok 1504.jpg  
Obrázok 1505.jpg  

1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ma-Ba,aj ked malo,ale pekne.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
Daj ju na parapet, aby mala dostatok slniečka. Ale nesmie byť v prievane. Stačí jedno vetranie a púčiky sú fuč. Mne odpadol túto zimu len jeden púčik a kvitne mi 12 orchideí. Rodine som zakázala vetrať. Vetrám len ja a ja viem, kedy dosť


toto je veľmi dôležité ja má polepené cedule "NEOTVÁRAŤ"
Naposledy upravil lujza.j : 13.01.11 at 19:54
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Teraz toho veľa nie je. Ale aspoň niečo. Teším sa na Colmanaru Masai Red a Phaly mi kvitnú biedne. U nás je dosť tma.
aj my , dúfam že to môžem takto za všetky dievčatá, aj keď neviem aká to je, ale u teba to bude určite niečo výnimočné
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

a takto krásne zakvitli ...
Snímka0242.jpg  
Snímka0243.jpg  
Snímka0244.jpg  
Snímka0245.jpg  
Snímka0246.jpg  

Snímka0247.jpg  
Snímka0248.jpg  
1/1
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Dievčence, potrebujem poradiť.
Pred dvoma mesiacmi som si kúpila odkvitnutú orchidku s idúcou stonkou, keďže vyzerala "ako chobotnica" som ju dala do poriadku a presadila. Ale počas tých dvoch mesiacov mám pocit, že tá stonka vôbec nepodrástla, stále je taká istá ako je na foto č. 2, je zelená, nevyzerá, že by bola zaschnutá na konci. Tiež som si všimla, že niektoré korene v črepníku sú uschnuté, ale sú tam aj zdravé, dobré korene.
Čo mi poradíte, čo s ňou? Zase s ňou "hýbať" a vyberať ju po dvoch mesiacoch?


http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=16954
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=16957
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

andersenka Pozri príspevok
Dievčence, potrebujem poradiť.
Pred dvoma mesiacmi som si kúpila odkvitnutú orchidku s idúcou stonkou, keďže vyzerala "ako chobotnica" som ju dala do poriadku a presadila. Ale počas tých dvoch mesiacov mám pocit, že tá stonka vôbec nepodrástla, stále je taká istá ako je na foto č. 2, je zelená, nevyzerá, že by bola zaschnutá na konci. Tiež som si všimla, že niektoré korene v črepníku sú uschnuté, ale sú tam aj zdravé, dobré korene.
Čo mi poradíte, čo s ňou? Zase s ňou "hýbať" a vyberať ju po dvoch mesiacoch?


http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=16954
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=16957

ja by som ju nechala, 2 mesiace su kratka doba na nejake zazraky...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Dievčence, potrebujem poradiť.
Pred dvoma mesiacmi som si kúpila odkvitnutú orchidku s idúcou stonkou, keďže vyzerala "ako chobotnica" som ju dala do poriadku a presadila. Ale počas tých dvoch mesiacov mám pocit, že tá stonka vôbec nepodrástla, stále je taká istá ako je na foto č. 2, je zelená, nevyzerá, že by bola zaschnutá na konci. Tiež som si všimla, že niektoré korene v črepníku sú uschnuté, ale sú tam aj zdravé, dobré korene.
Čo mi poradíte, čo s ňou? Zase s ňou "hýbať" a vyberať ju po dvoch mesiacoch?


http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=16954
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=16957
A ked si presadzala, boli korene zelene? Ja hoci som velka presadzacka, by som s nou nehybala, vydrz, ak je stonka zelena, dockas sa, moja suseda cakala kym vykv. stonka cele leto, pohnojila by som a pockala, tie zle korene nemozes vytiahnut zhora, asi si zasadila vzdusne?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Henrieta - keď som presádzala, tak áno, boli korene dobré,zelené, tie zlé som vtedy odstránila..........skúsim ak by sa mi nejak dali tie suché povyťahovať...............
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať