Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ma-Ba Pozri príspevok
Ďakujem za pochvalu.
Musím len súhlasiť, prostredie je naozaj krásne.
S tým snehom v pozadí je to veľmi zaujímavá kompozícia...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Dievčence poraďte čo robiť s orchidkou - pred cca 1,5rokom odkvitla. Odvtedy jej asi už 4-5 listov narástlo, ale nie až tak veľkých ako pôvodné sú. A žiaden vzdušný koreň Korene v kochlíku rastú - vidno zelené špičky..... svetla má dosť, je na parapete tak ako ostatné........... Je hnojená ako ostatné, aj lignohumát dostáva.........a takto "štrajkuje".....
Už som sa vzdala toho, že vôbec niekedy zakvitne..............keby aspoň vzdušné korene začali rásť.......by som vedela, že sa trochu "prebrala".......
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Dievčence poraďte čo robiť s orchidkou - pred cca 1,5rokom odkvitla. Odvtedy jej asi už 4-5 listov narástlo, ale nie až tak veľkých ako pôvodné sú. A žiaden vzdušný koreň Korene v kochlíku rastú - vidno zelené špičky..... svetla má dosť, je na parapete tak ako ostatné........... Je hnojená ako ostatné, aj lignohumát dostáva.........a takto "štrajkuje".....
Už som sa vzdala toho, že vôbec niekedy zakvitne..............keby aspoň vzdušné korene začali rásť.......by som vedela, že sa trochu "prebrala".......
ked vidis nove spicky v kochliku, a ma aj nove listy, tak sa jej dari, ja nemam nikde vzdusne korene a ak sa aj objavia, zapracujem ich dnu, skus to, co radili, znizit nocnu teplotu
1 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Dievcata nebola som tu tri dni a skoro som okoktavela. Akoze ake nadherne mate orchidky jedna krajsia ako druha. A to som si povedala, ze dalsiu si kupim az po novom roku resp. 4. mam narodeniny tak sa snad frajer buchne po vacku
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
Dievčence poraďte čo robiť s orchidkou - pred cca 1,5rokom odkvitla. Odvtedy jej asi už 4-5 listov narástlo, ale nie až tak veľkých ako pôvodné sú. A žiaden vzdušný koreň Korene v kochlíku rastú - vidno zelené špičky..... svetla má dosť, je na parapete tak ako ostatné........... Je hnojená ako ostatné, aj lignohumát dostáva.........a takto "štrajkuje".....
Už som sa vzdala toho, že vôbec niekedy zakvitne..............keby aspoň vzdušné korene začali rásť.......by som vedela, že sa trochu "prebrala".......
mne jedna štrajkovala 4r bola to síce aj moja chyba, ale aj ona bude nejaká precitlivelá.moja chyba v tom, že som ju presadila do väčšieho potom zase späť, potom som jej menila okná a na tomto poslednom okne jej to tiež dlho trvalo, ale už ženie stonkua tiež jej rástli ak listy aj korene
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

asi mesiac do zadu som oddeľovala novú rastlinku od matky, ktorá rástla od spodku a takto sa im darí. obr.1 dcéra, obr.2 matka, dokonca sa jej tam čosik tlačí
Snímka1300.jpg  
Snímka1301.jpg  
Snímka1306.jpg  
Snímka1308.jpg  
1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...moje vypiplané prekvapenie/nevedela som akú ma farbu/, boli dne k kochly, jedna zdochla a táto druhá mala dva mini listy a jeden koreň, no niekoľko rokov to trvalo, ale dočkala som sa
Snímka1309.jpg  
Snímka1312.jpg  
Snímka1311.jpg  
1/1
3 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

andersenka Pozri príspevok
Dievčence poraďte čo robiť s orchidkou - pred cca 1,5rokom odkvitla. Odvtedy jej asi už 4-5 listov narástlo, ale nie až tak veľkých ako pôvodné sú. A žiaden vzdušný koreň Korene v kochlíku rastú - vidno zelené špičky..... svetla má dosť, je na parapete tak ako ostatné........... Je hnojená ako ostatné, aj lignohumát dostáva.........a takto "štrajkuje".....
Už som sa vzdala toho, že vôbec niekedy zakvitne..............keby aspoň vzdušné korene začali rásť.......by som vedela, že sa trochu "prebrala".......
Možno aj hnojivo treba zmeniť...ja som dosť dlho používala Agro na orchideje a nič. Potom som začala s najobyčajneším na muškáty a petúnie na podporu kvitnutia (flaška cca 1,40 Eur), len s polovičnou koncentráciou aby som ich nespálila a odvtedy ženú neustále. Hnojila som s tým, ale v riadnej koncentrácii aj všetky kvety v lete na balkóne a kvitli do mrazov. A s vlastnej skúsenosti potvrdzujem, že aj fakrby kvetov sú po hnojení týmto hnojivom na muškáty ovela intenzívnejšie a sýtejšie. Čo som mala na skoršej fotke tú rozkonárenú bordovú phalu s bielymi flakmi, tak ked nemala hnojivo, tak farby boli opačné, vyblednuté - bola bledá s tmavými flakmi a nie tak ako na fotke. Som potom začala hnojiť a pekne sa vyfarbili už ďalšie kvety, čo dorastali.
6 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Betina2 Pozri príspevok
Toto je tá vypiplaná, čo bola na vyhodenie

Strašne sa Ti ospravedlňujem. Samozrejme mal to byť bod. Takto vypiplať orchideu na vyhodenie. Klobúk dolu. Samozrejme, že som dávala bod. Veď súhlas a neužitočné logicky nepôjdu spolu. Musela som kliknúť vedľa a nevšimla som si to. Teraz mi to hlási, že čas na zrušenie vypršal.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

2009 Pozri príspevok
Strašne sa Ti ospravedlňujem. Samozrejme mal to byť bod. Takto vypiplať orchideu na vyhodenie. Klobúk dolu. Samozrejme, že som dávala bod. Veď súhlas a neužitočné logicky nepôjdu spolu. Musela som kliknúť vedľa a nevšimla som si to. Teraz mi to hlási, že čas na zrušenie vypršal.
Ale ved o nič nejde, ja sa nehnevám pridáš nabudúce, ak budeš chcieť, ved aj tak nie kvôli bodíkom píšeme Viem, že aj mene sa to už kedysi stalo , ale som si to hned všimla, znovu klikla a zmizlo to. Ja som tu na Porade našla už kopec užitočných informácii a rád aj v iných témach a od rôznych ľudí a som rada, že niečo také existuje.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka Pozri príspevok
Majka krásna cambria, aký druh to je presne? Nejaká wilsonara?
Tak to veru neviem.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
Možno aj hnojivo treba zmeniť...ja som dosť dlho používala Agro na orchideje a nič. Potom som začala s najobyčajneším na muškáty a petúnie na podporu kvitnutia (flaška cca 1,40 Eur), len s polovičnou koncentráciou aby som ich nespálila a odvtedy ženú neustále. Hnojila som s tým, ale v riadnej koncentrácii aj všetky kvety v lete na balkóne a kvitli do mrazov. A s vlastnej skúsenosti potvrdzujem, že aj fakrby kvetov sú po hnojení týmto hnojivom na muškáty ovela intenzívnejšie a sýtejšie. Čo som mala na skoršej fotke tú rozkonárenú bordovú phalu s bielymi flakmi, tak ked nemala hnojivo, tak farby boli opačné, vyblednuté - bola bledá s tmavými flakmi a nie tak ako na fotke. Som potom začala hnojiť a pekne sa vyfarbili už ďalšie kvety, čo dorastali.
ja by som opat chcela spropagovat granul. kravsky hnoj, je toho vela, pouzivam tiez na vsetky kvety, aj na bylinky, lebo by tam nemala byt chemia a dobre zakorenuje
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Moje ,,baumaxove,, ulovky po 2,49€
SDC12493.jpg  
SDC12498.jpg  
SDC12501.jpg  
1/1
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Aj moja zbierka orchideí sa dnes rozrástla. Dostala som faku od susedky ako pod'akovanie. Vel'mi ma s ňou prekvapila a potešila. Ked' bude viac času, pridám fotku.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

rada by som sa opytala, ci ste niektora zakorenovali papucku, musela som ju rozdelit, akosi to nezvlada, idem to rozsadit, nebolo by lepsie do zeminy? Zda sa mi, ze kora jej velmi nechuti.
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Konecne sa mozem pochvalit novym kvitnutim dokonca az na 4 stonkach. Na druhej fotke je tiez nanovo kvitnuca, aj ked trosku invalid, lebo ma len 4 lupienky a jeden je zrasteny s tym zobacikom, ale aj tak sa z nej tesim A posledna je vcerajsi prirastok z lidlu za 4 eura. Chysta sa mi kvitnut este 6 dalsich, takze budem mat kvitnuce Vianoce Potom pridam dalsie fotecky.
1p1140845.jpg  
1p1140842.jpg  
1p1140838.jpg  
1p1140841.jpg  
1/1
2 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Dnes mi rozkvitla moja phala, farba je prekvapenim. Asi po 2och rokoch Huraaaaaa
2010_12_20-I.jpg  
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Moj včerajší prírastok od susedky. Potešil vel'mi, lebo na kvitnutie sa chystajú len 3, aspoň táto mi bude kvitnút' na vianoce.

Takto "úžasne" mi zakvitlo oncidko. Čakala som vel'kú stonku a ono mi zakvitlo so 7 kvetmi. Aspoň že prežilo, nabudúce snád' zakvitne tak ako sa patrí. Kúpila som ho vo výpredaji vo vel'mi zlom stave.
P8060359.jpg  
P8060360.jpg  
P8060357.jpg  
1/1
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Túto orchidejku som našla v lete iba tak. Vyhodenú pred domom bez koflíku. Na pol dňa som jej namočila korene do cukrovej vody potom som ich dobre opláchla a zasadila. Napriek tomu, že ešte stále vyzerá ako chúďatko pozrite. Váham či kvet neodrezať a nedať jej ešte pol roka na spamätanie sa.

0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Rýchlo mi povedzte, že je to to čo si myslím. Prosím....................



.....ak áno znovu mi rozkvitne táto orchidea

http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=15238
1.JPG  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať