Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
alenad Pozri príspevok
Takže dnes som si urobila predčasné Vianoce a kúpila moju vysnenú phalaenopsis philadelphia:
a tá moja "meninová" už odkvitá ani do menín mi nevydržala.....
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Maruška54 Pozri príspevok
Do rána mi rozkvitli daľšie dve nové, ludisia kvitne už dávnejšie, za môj najväčší pestovateľský úspech považujem tú druhú, už som to tu písala viackrát ale opakovanie je matka múdrosti...kúpila som ju s poškodeným srdiečkom, postupne jej odpadli všetky listy až na jeden aj to poškodený a jedna stonka, zo spiaceho očka sa najprv narodila kejka, starú rastlinu mi bolo lúto vyhodiť tak som sa o ňu s láskou starala a zboku vyrástla nová rastlinka a tá teraz kvitne a z pôvodnej stonky zo spiaceho očka sa zase niečo tlačí...takže toto je moja matka hrdinka
Máš ich krásne, vidíš ako sa odvďačila za opateru
Tak sa Ťa chcem opýtať, že tá "chuderka" vypiplaná bola úplne bez listov aj stoniek, lebo mne pred pár mesiacmi jedna tiež kejku vyhnala, medzitým ju nejaké roztočce napadli, zrejme už z obchodu ich mala, postreky prípravkami nepomáhali, tak "natvrdo" som ju ponatierala jedným olejom , síce roztočce to zahubilo, ale nešlo to poriadne zmyť z listov a stoniek, tie postupne nejako zmäkli, boli tým olejom nasaté a postupne začalo aj srdiečko odhnívať na kejke (tá nakoniec aj odumrela ) aj na materskej rastlinke, takže teraz mám len také torzo bez listov a stoniek, korene sú zdravé, husté a nepoškodené a zatial ju občas prelejem, občas aj hnojivo pridám, občas porosím, je mi lúto ju vyhodiť, lebo mala takú zvláštnu farbu. Kolko trvalo tej Tvojej, kým sa spamätala? A čo si s ňou presne robila?

A aby som sa tiež pochválila, vykvitla mi krásna "zachránená" vypiplaná spred 2 rokov, stále som myslela že bude biela, a nakoniec je krásna bledooranžová so sýto ružovým pyskom a ružovým žilkovaným vzorom...prekvapko ako pri pôrode
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Betina2 Pozri príspevok
Máš ich krásne, vidíš ako sa odvďačila za opateru
Tak sa Ťa chcem opýtať, že tá "chuderka" vypiplaná bola úplne bez listov aj stoniek, lebo mne pred pár mesiacmi jedna tiež kejku vyhnala, medzitým ju nejaké roztočce napadli, zrejme už z obchodu ich mala, postreky prípravkami nepomáhali, tak "natvrdo" som ju ponatierala jedným olejom , síce roztočce to zahubilo, ale nešlo to poriadne zmyť z listov a stoniek, tie postupne nejako zmäkli, boli tým olejom nasaté a postupne začalo aj srdiečko odhnívať na kejke (tá nakoniec aj odumrela ) aj na materskej rastlinke, takže teraz mám len také torzo bez listov a stoniek, korene sú zdravé, husté a nepoškodené a zatial ju občas prelejem, občas aj hnojivo pridám, občas porosím, je mi lúto ju vyhodiť, lebo mala takú zvláštnu farbu. Kolko trvalo tej Tvojej, kým sa spamätala? A čo si s ňou presne robila?

A aby som sa tiež pochválila, vykvitla mi krásna "zachránená" vypiplaná spred 2 rokov, stále som myslela že bude biela, a nakoniec je krásna bledooranžová so sýto ružovým pyskom a ružovým žilkovaným vzorom...prekvapko ako pri pôrode
ja už presne neviem kolko to trvalo ale je to určite viac než dva roky, moja mala zdravé korene a pôvodne jej zostala len tá stonka a jeden poškodený list, z toho som tú poškodenú časť odstrihla a zasypala škoricou aj to poškodené srdiečko
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

henrieta3 Pozri príspevok
mali aj u nas, drahe boli a tie ker. cr. sa mi nepacili, orchi rozne, ja musim teraz skromne, kym naucim malu macku, aby okolo nich nechodila
Ja som asi pred 3 t. krásne zdravé a velké s jednou stonkou ale množstvom kvetov v Ikei kúpila. A super cena 4,99 Eur za ks. Velké s 2 stonkami mali tuším po 14 Eur. Tam sa mi osvedčili. Odtial mám aj tú bledučko citrónovú mohutnú, čo mám aj v albume, Je neskutočne vitálna, momentálne kvitne na 4 stonkách, z toho na dvoch dorastá asi od februára nepretržite. Listy stále tlačí a to som ju ani nepresádzala. Tesco už nie, odtial som si roztočce dovliekla na jednej

Inak s tým chuchvalcom pod stredovým hlavným koreňom je to pravda. Často tam býva strčený bud molitan alebo aj schuchvalené kokosové vláknna či čo to je. Treba sledovať, čo nezačnú vädnúť listy, ak áno, treba to okamžite skontrolovať a odstrániť. Takto sa mi tiež jedna vzchopuje. Z Lidla. Som ju dostala, takže v celofáne bola krásna, povybalení som hned spoznala, že je problém.....do týždňa som ju už aj presádzala, zostali je len asi 3 drobné korienky, ale po asi 2 týždňoch začala dalšie 4 korene vyháňať, takže aj ked určite ešte aspoň 3-2-3 listy postupne zhodí, tak časom bude OK a potom ju presadím hlbšie, aby nebo prvý list 8 cm nad zemou .

A ešte, ak na severnom okne opadávajú púčiky, môže to byť chladným vzduchom od okennej tabule, skontroluj, či sa neopierajú o sklo a prípadne ju daj trošku ďalej od okna, vadí aj minimálny prievan studeného vzduchu, ak trebárs okno riadne netesní. Alebo mohla prievan už pri prevoze z obchodu domov chytiť.
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Maruška54 Pozri príspevok
ja už presne neviem kolko to trvalo ale je to určite viac než dva roky, moja mala zdravé korene a pôvodne jej zostala len tá stonka a jeden poškodený list, z toho som tú poškodenú časť odstrihla a zasypala škoricou aj to poškodené srdiečko
Ďakujem, som si myslela, že to bude beh na dlhú trať....ale aj tak ju nevyhodím iba ak by aj tie korene odumreli.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

A inak baby, dúfam, že nevadí, že to sem napíšem, ale mne sa zbláznil rozmarín...celé leto bol na slniečku na balkóne, prihnojovaný, opatrovaný, a nekvitol....pred mrazmi putoval na schodisko v paneláku a na Vianoce mám rozkvitnutý rozmarín.....
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Moja Cambria. Teším sa je to prvé kvitnutie.
Obrázok 1491.jpg  
Obrázok 1489.jpg  
1/1
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Toto je tá vypiplaná, čo bola na vyhodenie
2010_12_17_0730.jpg  
1 1
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Takto krásne sami rozkonárila jedna zo starších.
2010_12_17_0732.jpg  
2010_12_17_0731.jpg  
1/1
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Toto je tá citrónka z Ikei. Má 4 stonky.
2010_12_17_0733.jpg  
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Toto sú 4 nové prírastky z Ikei po 4,99 Eur

+ jedna drobnejšia biela s pôvodných
2010_12_17_0736.jpg  
2010_12_17_0738.jpg  
2010_12_17_0737.jpg  
2010_12_17_0734.jpg  
2010_12_17_0735.jpg  

1/1
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

No a spomínaný zbláznený rozmarín. Kvety sú síce bledšie, ale aj tak potešia. Práve sa začínajú rozvíjať, tak som ho premiestnila dnu na teplejšie miesto.
2010_12_17_0739.jpg  
2010_12_17_0740.jpg  
2010_12_17_0741.jpg  
1/1
2 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ma-Ba Pozri príspevok
Moja Cambria. Teším sa je to prvé kvitnutie.
Je krasna ale aj to pozadie mas stale krasne jak v lete tak v zime.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
No a spomínaný zbláznený rozmarín. Kvety sú síce bledšie, ale aj tak potešia. Práve sa začínajú rozvíjať, tak som ho premiestnila dnu na teplejšie miesto.
je krasny, aj ja mam velky na chodbe, aj levandulu, idem ich skontrolovat, teda aj prihnojim
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ahojte baby, potrebujem PORADIŤ a POMOC, včera som si našla na orchidee malé take prisvitno-biele bo do zlta chrobaciky co nejdu rozpucit bo mi jeden liezol aj po mobile, neviem co je to zač a z kade sa nabrali bo som žiadnu nekupovala že by z nej viete mi poradiť ako sa ich zbaviť a čo sa zač?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jaja82 Pozri príspevok
Je krasna ale aj to pozadie mas stale krasne jak v lete tak v zime.
Ďakujem za pochvalu.
Musím len súhlasiť, prostredie je naozaj krásne.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
Moja Cambria. Teším sa je to prvé kvitnutie.
Majka krásna cambria, aký druh to je presne? Nejaká wilsonara?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Betina2 Pozri príspevok
Takto krásne sami rozkonárila jedna zo starších.
Peknulinká mne v robote zakvitla moja prvá, ale len 4 kvety má. Zatiaľ sa nezdá, že by sa chcela stonka predlžovať.....

A tá tvoja 4stonková - tak to je parada, to som ešte life ešte ani takú nevidela.............a aj tie z Ikey zlavnené máš peknučké nech kvitnú ešte dlho...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Cez obed.prestavku som hodila oko do jedného kvetinártva, kde už som si pár odkvitnutých po 3€ kúpila.
Jednu fialkovu žilkovanu mali..............a predavčka zlatá bola. Sa ma pýtala či ju chcem v takom mraze brať. Že vraj mi ju odloží, nech si prídem po ňu keď sa oteplí..............no nie je milá?
Tak buduci tyždeň sa tam musím zastaviť po nu Hneď mám lepší deň, že ešte aj dobrí ľudia sa nájdu .........
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

andersenka Pozri príspevok
Peknulinká mne v robote zakvitla moja prvá, ale len 4 kvety má. Zatiaľ sa nezdá, že by sa chcela stonka predlžovať.....

A tá tvoja 4stonková - tak to je parada, to som ešte life ešte ani takú nevidela.............a aj tie z Ikey zlavnené máš peknučké nech kvitnú ešte dlho...
To neboli zlavnené, to bola normálna cena, len malý mi stihol na druhý deň doma dosť veľa púčikov obtrhať, bo chcel nakŕmiť vtáčiky . Si to chúďa poplietol.
Ale už dorastajú
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať