Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

sayly, a majú v baumaxe teraz nejaké akcie na orchidei? nemám to celkom po ruke a ani letáky nám nechodia. Najskôr sa tam dostanem asi až 3.7.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

veronika13 Pozri príspevok
sayly, a majú v baumaxe teraz nejaké akcie na orchidei? nemám to celkom po ruke a ani letáky nám nechodia. Najskôr sa tam dostanem asi až 3.7.

také tie chúdence majú po cca 5 eur, také krajšie aj s veľa pukmi majú za 7 - 10 eur a potom už len miltonky po 17 a ešte drahšie iné druhy, pozerala som aj výpredaj odkvitnutých, ale aj tam sa mi zdali tie ceny nejaké prehnané...neskôr ju sem nahodím, len teraz mi spí malý a mám tú chuderku v spálni, dám sem aj tú bielo, čo má nahodených toľko pukov, už jej dva kvietky rozkvitli
Naposledy upravil sayly : 22.06.09 at 13:16
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Eva Matejíčková Pozri príspevok
Ja mám doma asi 10 rôznych orchideií a ich kvitnutie je individuálne. Priame slnko ozaj nemajú radi ani teplo od kúrenia z radiátora v zime ak ich máš na parapetnej doske - to som zistila na túto zimu veľmi živorili. Ale dcéra má ďalšie kusy, slnko tam svieti len ráno, polieva ich každých 10 dní ale ich pravidelne rosí. No tie kvitnú ako bláznivé - ozaj stále. Je tam ozaj rozdiel a to sa staráme o ne spoločne v jednom dome. Ozaj a ešte črepníky - lepšie sú tie vysoké priesvitné. Odhnité korene treba osdtraňovať.
Veľa šťastia!
Evka, to je zaujímavé, ja mám orchidee na parapetnej doske, nad radiátorom, v okne orientovanom na západ.Tiež ich mám v plastových črepníkoch, ktoré sú v keramických určených na pestovanie orchideí. Cez zimu nalievam na dno trochu vody, plastový črepník je 5 cm nad vodou, čo zabezpečuje koreňom vlhkosť. Keď sa prestane kúriť, vodu vylievam, pretože môžu plesnivieť korene !!!
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Sayly a neskusala si tu stranku co som ti posielala na tu Vandu? Tam to je podstatne lacnejsie.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

AndreaN Pozri príspevok
Zdenka175, Sayly a Veronika13 dakujem za radu.Som este len zaciatocnik pri pestovani orchideii( mam Vandu, mini kolibri orchidejku a mnozstvo malych sadeniciek).Takze pre mna kazda rada nad zlato.Minuly tyzden som si kupila orchidejku, nic jej nechyba, je naozaj nadherna.Ale kvetinac, je akysi primaly pre takuto kvantitu korenov.
prosim ta kde sa daju kupit take sadenicky
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

vikinka.n Pozri príspevok
Sayly a neskusala si tu stranku co som ti posielala na tu Vandu? Tam to je podstatne lacnejsie.
vikinka skúšala som ju, ale vôbec sa mi neozvali, no čítala som tam, že sa skôr orientujú na maloobchody ako na súkromné osoby, chcela som si kúpiť 3 ks a prosila som o informácie ohľadom dodávky atď...ale zjavne ma mali...., nevadí, nasporíme a kúpime aj drahú, alebo lepšie povedané, pomôžem dvom spolužiakom so skúškou z matiky a pekne sa mi odvďačia
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Poraďte osvedčený substrát na orchidee
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja mám od firmy INTERMAG-Floramix na orchidei. Je to 250ml balenie
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Zdenka175 Pozri príspevok
Ja mám od firmy INTERMAG-Floramix na orchidei. Je to 250ml balenie
A kde sa to dá kúpiť ? Je to také hrubé-veľké kúsky alebo malé drobivé ??? Ja by som skôr preferovala také väčšie kúsky substrátu, lebo v tých drobných sa mojim orchideám nedarí.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

jess Pozri príspevok
Poraďte osvedčený substrát na orchidee
podľa môjho názoru sú to cocochipsy (dajú sa kúpiť v chovateľských potrebách, treba ich cca 7 dní prepierať, kým nebude čistá voda, aby sa odsolili), sú vzdušné, dobre držia vlhkosť a nechytajú plieseň, možno ich zmiešať s dreveným uhlím, či keramzitom, ale úplne stačia aj samotné
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
sayly Pozri príspevok
podľa môjho názoru sú to cocochipsy (dajú sa kúpiť v chovateľských potrebách, treba ich cca 7 dní prepierať, kým nebude čistá voda, aby sa odsolili), sú vzdušné, dobre držia vlhkosť a nechytajú plieseň, možno ich zmiešať s dreveným uhlím, či keramzitom, ale úplne stačia aj samotné
Ďakujem, skúsim Akurát som o ňom čítala na nete a ľudia ho odporúčajú
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jess Pozri príspevok
A kde sa to dá kúpiť ? Je to také hrubé-veľké kúsky alebo malé drobivé ??? Ja by som skôr preferovala také väčšie kúsky substrátu, lebo v tých drobných sa mojim orchideám nedarí.

Je tekuté Pôvodca textu príspevku: Zdenka175 Pozri príspevok
Ja mám od firmy INTERMAG-Floramix Orchidea. Je to 250ml balenie
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Zdenka175 Pozri príspevok
Je tekuté Pôvodca textu príspevku: Zdenka175 Pozri príspevok
Ja mám od firmy INTERMAG-Floramix Orchidea. Je to 250ml balenie
Ja som myslela substrát , nie hnojivo
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

pre jess:

Cocochipsy sú rôznej veľkosti a dajú sa kúpiť v chovateľských potrebách alebo v Hornbachu (v oddelení chovateľských potrieb) aj pod názvom Terracoco. Je to vlastne substrát do terárií pre plazov tak preto v tomto oddelení. Tak ako už bolo písané je potrebné dôkladné premytie.

Pekný deň
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

jess Pozri príspevok
Poraďte osvedčený substrát na orchidee
Ja používam iba kôru z borovice, teraz jej máme v Tatrách po kalamite až až
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
annarei Pozri príspevok
Ja používam iba kôru z borovice, teraz jej máme v Tatrách po kalamite až až
Mám borovice pod oknami paneláku. A to aj nejako dezinfikuješ? Ja by som sa bála , aby mi do orchideí nešli voľáke potvory
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

annarei Pozri príspevok
No a toto je moja Vanda
Dnes som ju odfotila vo váze
SDC11097.jpg  
0 0
AndreaN AndreaN

AndreaN je offline (nepripojený) AndreaN

Pre Taru: Sadenicky vo flasi som si doniesla z Thajska(tam ich maju neurekom).Neviem, kde by sa na Slovensku dali kupit.Mozno na niejakej vystave s kvetmi.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

jess Pozri príspevok
Mám borovice pod oknami paneláku. A to aj nejako dezinfikuješ? Ja by som sa bála , aby mi do orchideí nešli voľáke potvory
borovicová kôra je síce tiež ok, ale je náchylná na chytanie pliesní, preto som Ti doporučila radšej tie cocochypsi
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Ahojte babule,

tesim sa prevelice. Tak to vyzera ze ta jedna moja, co ju mam v stadiu liecenia bude ok. Zacala tlacit nove korienky a dokonca chce aj kvitnut. Jaaaaaj nie aby sa dala poriadne dokopy, ona chce byt rovno krasna
P6210002.jpg  
P6210003.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať