Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ivus44 Pozri príspevok
skoda, ze nemozem pridat bodik velmi sa mi paci, ze vies vzdy poradit
Ďakujem pekne, som rada ak niečo niekomu pomôže.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
nádhera
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

juuuuj, ja tak vsetkym zavidim, kazdemu kvitnu, len tie moje nic...
a uz pomaly ani necakam, za chvilu je okotober tu a do marca urcite nevykvitne ani jedna...
0 0
zzuzus@zoznam.sk zzuzus@zoznam.sk

zzuzus@zoznam.sk je offline (nepripojený) zzuzus@zoznam.sk

kristinagabi Pozri príspevok
Dnes som uz poliala-namocila tu moju orchideu. Potesila som sa,lebo korene pekne ozeleneli. Dufam,ze bude v poriadku. Kvety jej zostali take otvorene.
Prosim,este mi nikto nenapisal,ci mozem nechat orchideu na stole 2m od okna...
Kým kvitne ..ja by som tam nechala na tom stole
0 0
zzuzus@zoznam.sk zzuzus@zoznam.sk

zzuzus@zoznam.sk je offline (nepripojený) zzuzus@zoznam.sk

zuzulu Pozri príspevok
juuuuj, ja tak vsetkym zavidim, kazdemu kvitnu, len tie moje nic...
a uz pomaly ani necakam, za chvilu je okotober tu a do marca urcite nevykvitne ani jedna...
ja tiež čakám na čas,kedy mi budú kvitnúť. Aspoň nebudem sama a môžeme čakať spolu. Teamovo...
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
zzuzus@zoznam.sk Pozri príspevok
ja tiež čakám na čas,kedy mi budú kvitnúť. Aspoň nebudem sama a môžeme čakať spolu. Teamovo...
napodobne
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ahojte...prosím o radu, na jednej orchideike sa mi objavil biely hmyz, akoby bol chlpatý a má mnoho nožičiek, nehýbe sa, je prisatý na listoch aj na kvetnom stvole, vytvára biele pavučinky, zatiaľ som ich len mechanicky odstránila a vyutierala, je to cca 1 týždeň a zatiaľ sa neobjavil....chcem sa informovať, keď sa objaví, čo s tým? nerada by som ho našla aj na ostatných
0 0
Marcelin Marcelin

Marcelin je offline (nepripojený) Marcelin

som z BJ a mam 3 deti mam rada kvety a som rada,že som našla tuto stranku ...viac
Marek199999 Pozri príspevok
Prosim poradte mi. Uplne mi zozltol jeden list, a vyzera to tak ze zacinaju zltnut aj dalsie dva. co mam robit?
Marek aj mne žltli listy ale už mi začali rasť 2 nove ja som ju presadila a je už dobre
0 0
Marcelin Marcelin

Marcelin je offline (nepripojený) Marcelin

som z BJ a mam 3 deti mam rada kvety a som rada,že som našla tuto stranku ...viac
sayly Pozri príspevok
Ahojte...prosím o radu, na jednej orchideike sa mi objavil biely hmyz, akoby bol chlpatý a má mnoho nožičiek, nehýbe sa, je prisatý na listoch aj na kvetnom stvole, vytvára biele pavučinky, zatiaľ som ich len mechanicky odstránila a vyutierala, je to cca 1 týždeň a zatiaľ sa neobjavil....chcem sa informovať, keď sa objaví, čo s tým? nerada by som ho našla aj na ostatných
Tak to je zle to je to su puklice ,ked možeš tak ich odstraň rušne a tak postriekaj orchideu postrekom na vošky alebo je pytaj niečo na puklice a urob to hned!!!!!!! rychlo sa rozmnožuju a potom možeš orch.iba vyhodiť a izoluj ju od inych ked maš viac!!
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Môže sa stať, že sa objaví po nejakom čase aj na viacerých, treba častejšie kontrolovať-kvety , miesta odkiaľ vyrastajú listy. Tieto potvory sa radi hrajú na schovávačku. Treba si všímať listy, ak na nich objavíš dlhšiu lepkavú stopu je určite trochu ďalej skrytá. Odstraňovala som ich tvrdým špáradlom, pretože inak je ťažké dostať sa na miesta, kde sú veľmi dobre "zašité". Ale predsa nie až tak dobre pre oko, ktoré ich hľadá - spoza listu vidieť akoby nenápadnú bielu pavučinku. Niekto to rieši chemicky, ale môže sa podariť odstrániť ich aj mechanicky. Chce to viac času a pozornosti na vyššie uvedené skutočnosti.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Takýto článok som si prečítala, ohľadom lepkavých listoch.

Phaly môžu roniť lepkavé kvapky a nemusí to byť príčinou žiadnej choroby ani škodcu.
Ak nevidíte žiadneho škodcu, ako červce(akoby chumáčiky vaty) alebo puklicu. Tak to nič nie je odborníci píšu, že tým rastlina reguluje tekutinu v listoch. Najčastejšie sa to objavuje na rastlinách keď ide pršať,alebo keď sa ochladí.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Marcelin Pozri príspevok
Tak to je zle to je to su puklice ,ked možeš tak ich odstraň rušne a tak postriekaj orchideu postrekom na vošky alebo je pytaj niečo na puklice a urob to hned!!!!!!! rychlo sa rozmnožuju a potom možeš orch.iba vyhodiť a izoluj ju od inych ked maš viac!!
no puklice to nebudú, je to ako chumáčik vaty, preto sa skôr prikláňam k ma - be, inak zatiaľ sa neobjavili, boli hlavne medzi listami a srdiečkom, úplne dolu, ale podarilo sa mi tam dostať, síce sú boli na listoch pricapené a nehýbali sa, mali veľa nožičiek a boli biele ako sneh, tak sú to asi tie červce...inak ďakujem všetkým za rady
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Milé závisláčky, stredu má Hypernova a Tesco akciu na orchidejky po 5,99 €
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Jara Pozri príspevok
Milé závisláčky, stredu má Hypernova a Tesco akciu na orchidejky po 5,99 €
Bože, ochraňuj naše peňaženky!
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
sayly Pozri príspevok
Ahojte...prosím o radu, na jednej orchideike sa mi objavil biely hmyz, akoby bol chlpatý a má mnoho nožičiek, nehýbe sa, je prisatý na listoch aj na kvetnom stvole, vytvára biele pavučinky, zatiaľ som ich len mechanicky odstránila a vyutierala, je to cca 1 týždeň a zatiaľ sa neobjavil....chcem sa informovať, keď sa objaví, čo s tým? nerada by som ho našla aj na ostatných
mnooo, ja som si uz tiez tuto potvoru nasla na orchidke, co som si doniesla, mechanicky som ju odstranila, viac som ich nenasla a orchidku som ocistila a presadila. nooo, v mojej knizke je o cervcoch pisane a hovoria, ze chemicky ide odstranit velmi tazko a pouzivaju na ne chrobacika ,, australske slniecko - cryptolaemus montrouzieri. ale to, kde takeho chrobaka zozenies tam nepisu. dam aj fotku cervcov..nie je moc kvalitna. a predsa len som nasla, kde toho chrobacika zohnat, prikladam aj pdf
Naposledy upravil Ivus44 : 08.09.09 at 18:30
DSC02707.jpg  
0 0
mary17 mary17

mary17 je offline (nepripojený) mary17

Ahojte, som maximalne smutnaaaa....dala som dve orchidky na balkon a jednu mi spalilo...dost... na 4 z piatich listov...fnuk... zachranim ju v saciku??? Ma aj polovicu ususenych korenov...
DSC04037m.JPG  
DSC04038m.JPG  
DSC04039m.JPG  
DSC04040m.jpg  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte...prosím o radu, na jednej orchideike sa mi objavil biely hmyz, akoby bol chlpatý a má mnoho nožičiek, nehýbe sa, je prisatý na listoch aj na kvetnom stvole, vytvára biele pavučinky, zatiaľ som ich len mechanicky odstránila a vyutierala, je to cca 1 týždeň a zatiaľ sa neobjavil....chcem sa informovať, keď sa objaví, čo s tým? nerada by som ho našla aj na ostatných

Ahoj sayly, nie je to náhodou vlnatka? Ja som mala tiež také "svine" a podarilo sa mi ich našťastie odstrániť mechanicky, ale boli zalezené fakt všade, aj v kvetoch, v listoch, dokonca odspodu listov. Zbierala som ich pinzetou a kontrolovala každý deň, kým som sa ich nezbavila...
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

dominica Pozri príspevok
Ahojte...prosím o radu, na jednej orchideike sa mi objavil biely hmyz, akoby bol chlpatý a má mnoho nožičiek, nehýbe sa, je prisatý na listoch aj na kvetnom stvole, vytvára biele pavučinky, zatiaľ som ich len mechanicky odstránila a vyutierala, je to cca 1 týždeň a zatiaľ sa neobjavil....chcem sa informovať, keď sa objaví, čo s tým? nerada by som ho našla aj na ostatných

Ahoj sayly, nie je to náhodou vlnatka? Ja som mala tiež také "svine" a podarilo sa mi ich našťastie odstrániť mechanicky, ale boli zalezené fakt všade, aj v kvetoch, v listoch, dokonca odspodu listov. Zbierala som ich pinzetou a kontrolovala každý deň, kým som sa ich nezbavila...
Ak po stlačení ostane červený fľak, tak je to vlnačka krvavá. Ale môže to byť aj pavúčik (druh roztočca), ktorý vytvára jemnú pavučinku. Prípravky na roztočca:
Apollo 50 SC - kontaktný prípravok - čakacia lehota 5 dní
Nissorun 10 WP - hĺbkový - 1 deň, tieto sú účinné len proti vajíčkam a mladým larvám roztočov, ...
Omite 30 W - kontaktný - 3 dni
Talstar 10 EC - kontaktný - 3 dni, Apollo sa môže kombinovať s prípravkom Omite.
(Celoročná ochrana záhradných plodín - J.Matlák)
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Silvernola Pozri príspevok
Bože, ochraňuj naše peňaženky!
som to včera povedala maminke - maniačka a si len povzdychla, som zvedavá s koľkými príde domov. A to má v sobotu meninky a som jej sľúbila, že jej kúpim takú, akú si vyberie. Inak aj sa chystám si kúpiť aspoň jednu.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ďakujem všetkým za rady!!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať