Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Silvernola Pozri príspevok
saly, z tvojej odpovede som teraz jeleň aj ja
teraz z ktorej?....vegetačné obdobie, je obdobie kľudu....z tejto?
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

tak a toto je môj ďalší sľúbený prírastok, už som Vám písala, že milujem meniny
31082009541.jpg  
31082009542.jpg  
1/1
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ivus44 Pozri príspevok
Mam v niecom gulas a dost velky. Vegetacne obdobie je vtedy, ked zacne rastlina zo srdiecka vyhanat listy a zacnu rast korene? V ktorom obdobi sa nehnoji a menej polieva(obdobie kludu)? Vtedy ked ma kvety a nic sa s nou nedeje alebo vtedy ked odkvitla alebo vtedy, ked rastu nove listy? Som z toho jelen
tak aby som niečo nepotentovala, napíšem to takto, keď rastú listy, alebo kvitne, treba hnojiť raz za 2 týždne. menej polievame a nehnojíme vtedy, keď už nekvitne, nerastú jej ani listy, ani korene, to je obdobie kľudu a vtedy jej musíme dať odpočinok...niektoré druhy však nepoznajú takéto obdobie a rastú a kvitnú stále, tak teraz je to zrozumiteľnejšie
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
sayly Pozri príspevok
tak aby som niečo nepotentovala, napíšem to takto, keď rastú listy, alebo kvitne, treba hnojiť raz za 2 týždne. menej polievame a nehnojíme vtedy, keď už nekvitne, nerastú jej ani listy, ani korene, to je obdobie kľudu a vtedy jej musíme dať odpočinok...niektoré druhy však nepoznajú takéto obdobie a rastú a kvitnú stále, tak teraz je to zrozumiteľnejšie
mno teraz si to vysvetlila dokonale dakujem
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
sayly a nevies mi povedat, co s tymy keikami? jedna uz je dost velka a druhej este len rastie druhy list. mam si to nejako casovo odstopovat? ze kedy ich oddelit, bo nechcem tu rastlinu zbytocne vytahovat a mrkat, kolko maju keiky korenov
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ivus44 Pozri príspevok
sayly a nevies mi povedat, co s tymy keikami? jedna uz je dost velka a druhej este len rastie druhy list. mam si to nejako casovo odstopovat? ze kedy ich oddelit, bo nechcem tu rastlinu zbytocne vytahovat a mrkat, kolko maju keiky korenov
no ono je to individuálne, niektorým trvá pol roka kým majú dostatok koreňov na zasadenie, iné ich už majú po 2 mesiacoch, aby si niečo nepokazila, skús skontrolovať počet koreňov a ich dĺžku po cca 3 mesiacoch, no oddelenie závisí od tých koreňov, musia byť min 3 cca 5 - 7 cm dlhé
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
sayly Pozri príspevok
no ono je to individuálne, niektorým trvá pol roka kým majú dostatok koreňov na zasadenie, iné ich už majú po 2 mesiacoch, aby si niečo nepokazila, skús skontrolovať počet koreňov a ich dĺžku po cca 3 mesiacoch, no oddelenie závisí od tých koreňov, musia byť min 3 cca 5 - 7 cm dlhé
ouky, mrknem to po 3 mesiacoch, len jednej keike tam zavadzaju korene z povodnej rastliny, pritlacaju jej list a zavadzaju druhemu listu aby narastol, take dva korene jej tam vadia, myslis, ze by som ich mala odstranit? su to kratke vdzusne korene
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ivus44 Pozri príspevok
ouky, mrknem to po 3 mesiacoch, len jednej keike tam zavadzaju korene z povodnej rastliny, pritlacaju jej list a zavadzaju druhemu listu aby narastol, take dva korene jej tam vadia, myslis, ze by som ich mala odstranit? su to kratke vdzusne korene
sú síce vzdušné a krátke, ale aj tie sú dôležité pre život orchideiky, nedá sa to tam nejak prevliecť? No keď nebude inej možnosti, tak ich odstráň, môže sa však zastaviť na chvíľku rast, tak potom treba trpezlivosť
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
sayly Pozri príspevok
sú síce vzdušné a krátke, ale aj tie sú dôležité pre život orchideiky, nedá sa to tam nejak prevliecť? No keď nebude inej možnosti, tak ich odstráň, môže sa však zastaviť na chvíľku rast, tak potom treba trpezlivosť
uz som to skusala vseliak ale stale zavadzaju,uvidim, ak sa ta keika s tym sama nepopasuje, ze by nerastla dalej, tak ich dam prec. ta orchidka je zdrava ma vela korenov aj vzdusnych, nemalo by jej to asi az tak moc ublizit.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Zdenka175 Pozri príspevok
No aj ja som mala tie lepky. Najprv na stonke, potom na listoch a stratili sa úplne same. Nedávno som mala také malé mušky na spodku v obale a pomohla mi jarová voda. Dúfam, že sa už neobnovia Moja mama mala minule na orchidey napadnutý jeden list takým malými čiernymi muškami. Postriekala som jej to Cyperom a zatiaľ je všetko OK.
Ty si tu orchideu poliala jarovou vodou ?lebo aj ja mam take cosik a neviem ci to mam poliat jarovou vodou.a chcem sa opytat ci mi to neuskodi
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Ja neviem kde stale chodite na tie vnutorne a vonkajsie korene, vzdusne a nevzdusne korene a neviem co este. Pokial viem ja orchidea je epifit, vo volnej prirode rastie prichytena o stromy a ziadne korene nejsu vnutorne, ani vonkajsie, vzdusne ani nevzdusne, vsetky su rovnake a vsetkymi si berie ziviny. My ich mame vonku zo substratu lebo nam tak casom vyrastu, ale pri presadzani sa davaju normalne do substratu.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

tara464 Pozri príspevok
Ty si tu orchideu poliala jarovou vodou ?lebo aj ja mam take cosik a neviem ci to mam poliat jarovou vodou.a chcem sa opytat ci mi to neuskodi
Ano, normalne ju prelej vodou s troskou jary, Zdenke som to radila ja a mne jedna pani kvetinarka. Aj ja som moju dneska preliala, tiez som mala musky. Nijako jej to neublizi.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

vikinka.n Pozri príspevok
Ja neviem kde stale chodite na tie vnutorne a vonkajsie korene, vzdusne a nevzdusne korene a neviem co este. Pokial viem ja orchidea je epifit, vo volnej prirode rastie prichytena o stromy a ziadne korene nejsu vnutorne, ani vonkajsie, vzdusne ani nevzdusne, vsetky su rovnake a vsetkymi si berie ziviny. My ich mame vonku zo substratu lebo nam tak casom vyrastu, ale pri presadzani sa davaju normalne do substratu.
no milá vikinka, chodíme na to tak, že tie v substráte sú vnútorné a tie nad substrátom vonkajšie, t.j. vzdušné, orchidea je síce epifit a ako si pekne poznamenala vo voľnej prírode rastie na stromoch, no mi ju pestujeme v kvetináčoch, preto toto rozdelenie na vonkajšie a vnútorné, vonkajšie berú živiny hlavne zo svetla a vnútorné hlavne z vlhka, nie každá je zasadená v priesvitnom črepníku...myslím, že toto vysvetlenie, kam chodíme na vnútorné a vonkajšie korene je postačujúce
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Vonkajsie aj vnutorne beru ziviny z vlhkosti, preto sa tie "vonkajsie" maju rosit a tak isto sa aj vonkajsie aj vnutorne zucastnuju na fotosynteze. Preto by mali byt v priesvitnych kvetinacoch. Pri presadzani sa vsetky korene stacaju do substratu, ci uz vonkajsie alebo vnutorne. Akoze vonkajsie sa nedavaju do substratu len ked je vlozeny v nepriehladnom kvetinaci, aby mohly robit fotosyntezu aspon tie, to kvetine staci. Ale ako hovorim, vsetky maju rovnaku funjciu, nejsu jedny na to a druhe na to.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte! Máte niekto skúsenosti s Oncídiom? Mám ho rosiť alebo nerosiť?
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

zuzkahris Pozri príspevok
Ahojte! Máte niekto skúsenosti s Oncídiom? Mám ho rosiť alebo nerosiť?
Ja ho rosim kazde rano
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

vikinka.n Pozri príspevok
Ja ho rosim kazde rano
Aj ja ho rosím, len som si všimla, že na listoch má akési hnedasté fliačky a kdesi v knižke som čítala, že je to z nadmernej vlkosti / rosenia /.. Čo mám spraviť
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

zuzkahris Pozri príspevok
Aj ja ho rosím, len som si všimla, že na listoch má akési hnedasté fliačky a kdesi v knižke som čítala, že je to z nadmernej vlkosti / rosenia /.. Čo mám spraviť
Tak to neviem, ja tam nic nemam, mas ho vonku? Ja ho mam na balkone, ked ho orosim za chvilu je suche.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

vikinka.n Pozri príspevok
Tak to neviem, ja tam nic nemam, mas ho vonku? Ja ho mam na balkone, ked ho orosim za chvilu je suche.
Nie mám ho na parapete s ostatnými phalami, majú stále otvorenú vetračku a sú za záclonou...
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

no babenky a takto mi zakvitla keika, chcela som ju zasadiť, ale ona mi vyviedla toto...ale veď zasadím keď odkvitne
31082009544.jpg  
31082009545.jpg  
31082009547.jpg  
31082009548.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať