Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

MIŠO T Pozri príspevok
Pozdravujem, máme doma 2 ks , ktoré odkvitli tak 02-03.2009, a odvtedy sa nič nerobí. Už vyrástli po 2-3 nové listy, korene pekné zelené, len kvetov nikde. Kde je chyba ????
hlavne to chce trpezlivosť, mám aj také, ktoré nekvitli aj 1,5 roka, neboj potešia Ťa ani sa nenazdáš
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

kristinagabi Pozri príspevok
Zdenka,ja som myslela,ze to bude okolo 2 mesiacoch. A kedy ju mam zacat rosit? Tak mi poradili,ze ju nemam vobec rosit...
niekedy to trvá aj dlhšie ako 4 mesiace, ja mám teraz jednu v sáčku už od mája a stále nič, hlavne nezačni rosiť, lebo Ti môže splesnivieť, rosiť začni až keď začnú rásť nové korienky, ale veľmi málo a nie moc často, listy zvädnú, dokonca aj zožltnú, ale to si nevšímaj, je to len malá daň za záchranu
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

zuzulu Pozri príspevok
ahojte, prosim o pomoc, mam doma orchideu phalaenopsis a jeden jej list je uz trochu zoschnuty, mozem ho odstrihnut bez toho, aby sa ostatnym listom a celemu kvetu nieco stalo?
dakujem za pomoc
môžeš ho aj odstrihnúť, ale ak ho necháš zoschnúť úplne, tak odpadne aj sám a máš istotu, že si neublížila zostatku
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

ahojte, posielam aj foto mojej krasky len teraz netusim, co jej je, poslednych 6 mesiacov nezakvitla, ani jej nejde stonka na kvety, nic
viete mi poradit, co by jej mohlo byt?
dakujem
orchidea 1.9.09 002.jpg  
orchidea 1.9.09 001.jpg  
orchidea 1.9.09 003.jpg  
orchidea 1.9.09 004.jpg  
1/1
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

zuzulu Pozri príspevok
ahojte, posielam aj foto mojej krasky len teraz netusim, co jej je, poslednych 6 mesiacov nezakvitla, ani jej nejde stonka na kvety, nic
viete mi poradit, co by jej mohlo byt?
dakujem
Jej nie je nič, len ty si netrpezlivá. Zabudni na ňu, veď ona sa ti pripomenie sama
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

trpezliva som, len som sa bala, aby jej nic nebolo :-)
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte, dnes som bola v Hornbachu a takto to dopadlo
P8260012.jpg  
P8260013.jpg  
1/1
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
zuzkahris Pozri príspevok
Ahojte, dnes som bola v Hornbachu a takto to dopadlo
Je naderná.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

mata10 Pozri príspevok
Je naderná.
Ďakujem pekne, nevedela som sa rozhodnúť medzi tromi orchidejkami, nakoniec ju schválil manžel
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

zuzkahris Pozri príspevok
Ďakujem pekne, nevedela som sa rozhodnúť medzi tromi orchidejkami, nakoniec ju schválil manžel
No ja tých vašich manželov obdivujem. Ten môj už teraz frfle, že sa nedajú otvoriť okná a to ich mám len pár.
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

ja som vcera jednu prestahovala do spalne a ste mali vidiet mojho muza, cely v panike ozelenel a spytal sa ma, ci tato rastlina moze s nami byt v spalni, ci mu nemoze nejako uskodit, ci nevypusta nejake jedy alebo podobne
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

predsa ma este napada jedna otazka...ako pozeram vsetky vase krasne kvietky, zaujali ma korene
na vela fotkach mate korene pekne vo vnutri kochlika
ale tie moje vyliezaju kade tade a vytrcaju dost von. nie je to vada, vsak?
mozem ich tak nechat volne"pobehovat" po parapete, alebo sa mam snazit ich dostat do vnutra kochlika?
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

zuzulu Pozri príspevok
ja som vcera jednu prestahovala do spalne a ste mali vidiet mojho muza, cely v panike ozelenel a spytal sa ma, ci tato rastlina moze s nami byt v spalni, ci mu nemoze nejako uskodit, ci nevypusta nejake jedy alebo podobne
moj priatel neznesie vonu kvetov, prenho je to smrad. preto som aj rada, ze orchidey, minimalne tie co mam ja, nevonaju (az na jednu, ale aj ta len tak decentne). takze ked sa raz budem k nemu stahovat, orchidky pojdu so mnou
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

zuzulu Pozri príspevok
predsa ma este napada jedna otazka...ako pozeram vsetky vase krasne kvietky, zaujali ma korene
na vela fotkach mate korene pekne vo vnutri kochlika
ale tie moje vyliezaju kade tade a vytrcaju dost von. nie je to vada, vsak?
mozem ich tak nechat volne"pobehovat" po parapete, alebo sa mam snazit ich dostat do vnutra kochlika?
Nie, nie je to vada, kludne ich nechaj volne"pobehovat" po parapete, ked ich budes presadzat, tak potom tie korene namoc do vlaznej vody a ked trochu zmaknu, stoc ich do kochlika a zasyp substratom
Naposledy upravil vikinka.n : 02.09.09 at 12:18
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
zuzulu Pozri príspevok
predsa ma este napada jedna otazka...ako pozeram vsetky vase krasne kvietky, zaujali ma korene
na vela fotkach mate korene pekne vo vnutri kochlika
ale tie moje vyliezaju kade tade a vytrcaju dost von. nie je to vada, vsak?
mozem ich tak nechat volne"pobehovat" po parapete, alebo sa mam snazit ich dostat do vnutra kochlika?
nebojkaj, ziadna vada to nie je. pokial sa ti korienky nepolamu, ked trcia z kochlika, je to fajn ...ale ked si par stran dozadu nalistujes, uvidis, ze baby si zo spodu kochlika este prirobili cast z umelej flase aby korienky mohli dat do substratu.. napr. na str. 201, prispevok od vikinky 2005....tam vidis ako si nadrobila kvetinac.
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

dnes rano som zistila, ze mam jeden korienok nalomeny.
mam ho nejako odstrihnut alebo ho mam nechat, zregeneruje sa sam?
0 0
zzuzus@zoznam.sk zzuzus@zoznam.sk

zzuzus@zoznam.sk je offline (nepripojený) zzuzus@zoznam.sk

Nerob s tým korienkom nič..pekne uschne okolo trhliny
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Aj ja sa pochválim svojimi najnovšími prírastkami...
P1070174.jpg  
P1070175.jpg  
P1070178.jpg  
1/1
0 0
katusik25 katusik25

katusik25 je offline (nepripojený) katusik25

zuzulu Pozri príspevok
ja som vcera jednu prestahovala do spalne a ste mali vidiet mojho muza, cely v panike ozelenel a spytal sa ma, ci tato rastlina moze s nami byt v spalni, ci mu nemoze nejako uskodit, ci nevypusta nejake jedy alebo podobne
Ahoj zuzulu, orchidee a antúrie su najlepšie v spálni, lebo aj v noci okysličujú vzduch, nie ako ostatné.
0 0
katusik25 katusik25

katusik25 je offline (nepripojený) katusik25

jajax Pozri príspevok
ma tam aj slnko alebo len svetlo?ze by som ju skusila prestahovat.
Ja ju mám na východnej parapete, takže ranné slnko.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať