Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

http://forum.orchidej.net/viewtopic....42c8199797277f

snáď tu nájdeš čo potrebuješ vedieť o Vande.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Neviete niekto kde sa da kupit agar pre semienka orchidey?
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

tara464 Pozri príspevok
Neviete niekto kde sa da kupit agar pre semienka orchidey?
čo je to agar?
0 0
Pantarhei Pantarhei

Pantarhei je offline (nepripojený) Pantarhei

Dakujem pekne za pomoc
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Toto je moja orchidea. Mám ju skoro 2 mesiace. Zatiaľ mám len jednu tak som ju nafotila z rôznych strán. Mám ju umiestnenú v okne. Na zemi som ju fotila.
P6150040.jpg  
P6150041.jpg  
P6180060.jpg  
P6180062.jpg  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Pantarhei Pozri príspevok
Dakujem pekne za pomoc
Nie je zač, aj nabudúce...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Zdenka175 Pozri príspevok
Toto je moja orchidea. Mám ju skoro 2 mesiace. Zatiaľ mám len jednu tak som ju nafotila z rôznych strán. Mám ju umiestnenú v okne. Na zemi som ju fotila.
Zdenka pekná je
0 0
majtox majtox

majtox je offline (nepripojený) majtox

Kolko dozrivaju semienka orchidey??
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Pantarhei Pozri príspevok
chcela by som sa spytat, ci nema niekto z vas skusenosti s pestovanim orchideii Vanda. Kupila som si jednu, ale neviem vela najst o strastlivosti o nu. moye mi niekto pomoct?
Ja mám Vandu asi dva roky, je v sklenenej nádobe, jeden krát týždenne jej nalejem odstátu vodu, asi tak na hodinku, dve - potom vodu vylejem. Ak by sa voda nechala dlhšíe, mohli by jej začať odhnívať korene, alebo môže dostať plieseň. Na to treba dávať ,veľký pozor !!!! Snažím sa ju rosiť skoro každý deň, je v okne orientovanom na západ.Kúpila som si ju s dcérou, keď nekvitla a teraz sa nám odvďačila krásnymi tmavo fialovými kvetmi.
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Zdenka je nádherná, nech ti vydrži kvitnuť čo najdlhšie
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

veronika13 Pozri príspevok
kravský hnoj je dobrý na orchideje?
Nehrozí spálenie koreňov, ako pri kupovaných kvapalných hnojivách.
0 0
bartokova bartokova

bartokova je offline (nepripojený) bartokova

orchideám netreba dávať veľa vody... len aby mali vlhký substrát... stačí poliať raz za 2 týždne, ale pozor, aby nebolo veľa vody v kvetináči
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Momentálne mi kvitne aj gloxínia.Viem nepatrí medzi orchidei. Keď odkvitla som ju odsadila, lebo boli 2 cibulky v kvetináči. No zrazu listy uschli. Na jar som ju chcela vyhodiť. No začala sa prebúdzať a teraz vyzerá takto.Narastli jej obrovské listy a veľa kvetov
Naposledy upravil Zdenka175 : 22.06.09 at 09:49
P6160045.jpg  
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Pantarhei Pozri príspevok
chcela by som sa spytat, ci nema niekto z vas skusenosti s pestovanim orchideii Vanda. Kupila som si jednu, ale neviem vela najst o strastlivosti o nu. moye mi niekto pomoct?
No a toto je moja Vanda
SDC11023.jpg  
0 0
Andiandi Andiandi

Andiandi je offline (nepripojený) Andiandi

Ahojte, chcem sa spytat, ci je normalne ked u dendrobia phalaenopsis zacinaju na starsich hluzach zltnut listy a postupne odpadavaju, alebo to je pricina niecoho. Dakujem za pomoc.
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Ja mam tiez dendrobiu (od marca), na ktorej mi ozltli a postupne opadli vsetky listy . Asi pred dvoma mesiacmi mi na nich zacali rast male rastlinky a tento mesiac som jednu uz aj presadila. Zatial sa drzi dobre a uz nahodila aj nové puky. Niekedy sa oplati cakat.
0 0
AndreaN AndreaN

AndreaN je offline (nepripojený) AndreaN

Zdenka175, Sayly a Veronika13 dakujem za radu.Som este len zaciatocnik pri pestovani orchideii( mam Vandu, mini kolibri orchidejku a mnozstvo malych sadeniciek).Takze pre mna kazda rada nad zlato.Minuly tyzden som si kupila orchidejku, nic jej nechyba, je naozaj nadherna.Ale kvetinac, je akysi primaly pre takuto kvantitu korenov.
0 0
majtox majtox

majtox je offline (nepripojený) majtox

cawko kto mi vie poradit ako dlho dozrievaju prepelene semienka??dakujem (skusil som skrížit 3 druhy....oncidium,cimbidium,phaleanopsis a už ma ta fazulka okolo 10 cm) diki
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

AndreaN Pozri príspevok
Zdenka175, Sayly a Veronika13 dakujem za radu.Som este len zaciatocnik pri pestovani orchideii( mam Vandu, mini kolibri orchidejku a mnozstvo malych sadeniciek).Takze pre mna kazda rada nad zlato.Minuly tyzden som si kupila orchidejku, nic jej nechyba, je naozaj nadherna.Ale kvetinac, je akysi primaly pre takuto kvantitu korenov.
orchidei nemajú radi veľké kvetináče, myslím, že nieje potrebné ju presádzať, len naozaj v prípade, že je úplne preplnená, potom ju presaď v období ke´d nekvitne a to do črepníka o jedno maximálne 2 čísla väčší
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

včera ma moja polovička prehovorila, aby som s ním išla do baumaxu...a to nemal robiť...pribudla mi tak ďalšia orchideika...síce také chúdiatko (mali ich po 5 eur), ale ja ju oživým...teda aspoň dúfam....mali tam aj vandu odkvitnutú, so zožltnutými listami, ponorenú vo vode, bolo mi jej ľúto bola zlacnená z 89 eur, na neuveriteľných 44 no na takúto sumu bola v hroznom stave....normálne mám jedy, že radšej nechajú kvety uhynúť, než by ich ponúkli za rozumnú cenu ľuďom, ktorých poteší aj takéto chudiatko, ale ja ju získam aj lacnejšie, aj keby som mala vyjednávať v tom baumaxe
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať