Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Usporiadat
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Tú pleseň máš na listoch alebo len na koreňoch+zemine?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Musím sa pochváliť, včera som jednej orchidejke v obchode neodolala...a mám ju doma. Phalaenopsis... všetci vyberali také s veľkými kvetmi a kde ich mala orchidea veľa a mňa zaujal jeden prútik s tromi malými kvietkami , z ktorého rastú tri výhonky... a tie majú malé puky...tak táto ma chytila za srdce. Pekne som ju doma privítala...a dúfam, že sa jej bude u mňa páčiť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanielaSĽ Pozri príspevok
Musím sa pochváliť, včera som jednej orchidejke v obchode neodolala...a mám ju doma. Phalaenopsis... všetci vyberali také s veľkými kvetmi a kde ich mala orchidea veľa a mňa zaujal jeden prútik s tromi malými kvietkami , z ktorého rastú tri výhonky... a tie majú malé puky...tak táto ma chytila za srdce. Pekne som ju doma privítala...a dúfam, že sa jej bude u mňa páčiť.
Aj ja mám aj s malými kvietkami, sú krásne rovnako ako veľké. Nech sa jej u Teba darí.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

DanielaSĽ Pozri príspevok
Musím sa pochváliť, včera som jednej orchidejke v obchode neodolala...a mám ju doma. Phalaenopsis... všetci vyberali také s veľkými kvetmi a kde ich mala orchidea veľa a mňa zaujal jeden prútik s tromi malými kvietkami , z ktorého rastú tri výhonky... a tie majú malé puky...tak táto ma chytila za srdce. Pekne som ju doma privítala...a dúfam, že sa jej bude u mňa páčiť.
Danielka, dobre si kúpila. Ja som už tiež uvažovala nad kúpou ďalšej, tak ma táto nádherná kvetina chytila za srdce. A orchidea Phalaenopsis je celkom nenáročná na pestovanie a je pritom krásna. Ja mám tiež tento druh (veď vieš... videla si..).
Želám Ti, nech Ti nová kvetinka robí radosť tak, ako mne tá moja a nech sa jej u Teba darí
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ďakujem....
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Konečne mám odfotenú maminu arechideu, ktorú dostala k narodeninám. Už ju má od 22.4.2006 a stále kvitne, ešte nebola bez kvetov.
Adelka 076.jpg  
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

VERONIKA6 Pozri príspevok
Konečne mám odfotenú maminu arechideu, ktorú dostala k narodeninám. Už ju má od 22.4.2006 a stále kvitne, ešte nebola bez kvetov.
Je prekrásna! Toľko kvetov, nádhera.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

VERONIKA6 Pozri príspevok
Konečne mám odfotenú maminu arechideu, ktorú dostala k narodeninám. Už ju má od 22.4.2006 a stále kvitne, ešte nebola bez kvetov.
Obe sú krásne i tá okatá kvetinka. Nech sa obom darí.

Pekný deň
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A tu je teda tá moja..
orchidea 1.jpg  
orchidea 2.jpg  
1/1
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
DanielaSĽ Pozri príspevok
Musím sa pochváliť, včera som jednej orchidejke v obchode neodolala...a mám ju doma. Phalaenopsis... všetci vyberali také s veľkými kvetmi a kde ich mala orchidea veľa a mňa zaujal jeden prútik s tromi malými kvietkami , z ktorého rastú tri výhonky... a tie majú malé puky...tak táto ma chytila za srdce. Pekne som ju doma privítala...a dúfam, že sa jej bude u mňa páčiť.
Dani, aj ja som si dnes kúpila tri a jedna je presne taká ako píšeš- taký "nepodarok". Všetci ju odstrkovali a ja som vedela,že tá bude moja. Neskôr napíšem ako sa jej darí.Tá moja má tvar kríža .
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Melnick Pozri príspevok
Dani, aj ja som si dnes kúpila tri a jedna je presne taká ako píšeš- taký "nepodarok". Všetci ju odstrkovali a ja som vedela,že tá bude moja. Neskôr napíšem ako sa jej darí.Tá moja má tvar kríža .
Že kríž..to mi nenapadlo..ja ju volám, že orchidea s rozpaženými rukami.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tie asi pestovali pre členov Porady. Uvidíme ,v ktorom meste a objaví ďalšia.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

bef Pozri príspevok
Obe sú krásne i tá okatá kvetinka. Nech sa obom darí.

Pekný deň
Srdečne ďakujem za pochvalu.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

DanielaSĽ Pozri príspevok
A tu je teda tá moja..
Daniela, je nádherná, aj farba je neobvyklá. Má síce zatiaľ len 3 kvietky, ale má plno púčikov. Keď tie rozkvitnú, bude obsypaná kvetmi. Nečudujem sa, že Ti padla do oka Nech sa jej u Teba darí.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
A tu je teda tá moja..
Aj mne sa páči. Ja som dostala nedávno bielu a tiež je veľmi pekná.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

VieraHu Pozri príspevok
Pestovaniu orchideí sa venujem 3 roky. Prvú som dostala od nevesty na narodeniny a dnes ich mám 14. Včera som sa s jednou rozlúčila, vyhynula. Mám ich v pôvodných priesvitných črepníkoch, uložené v plastovom stojane na kvety a môžem ich bez problémov každý deň rosiť vodou.
Pár obrázkov na ukážku :
Neskutočná krása.... gratulujem. To je ale balzam na dušu a neskutočná krása pre oko... alebo oči?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

DanielaSĽ Pozri príspevok
A tu je teda tá moja..
Danielka je úžasná... bude Ti určite dlho robiť radosť...
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Vie mi niekto poradiť čo s orchideou, ktorá začala vyháňať bočné výhonky, niektoré listy už majú vzdušný koreň ale sú prirastené k starej orchidei, čo to môžem nejako oddeliť a zasadiť?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
A moja vyzerá asi takto
Naposledy upravil cactus : 04.12.08 at 08:20
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Je skutočne krásna. Gabika a to ju máš takto? Od svetla?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať