Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Usporiadat
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Melnick Pozri príspevok
Rozalka ja som kúpila za 199.-skk / eur = 6,61, aby ste ma nenapadli, že nezobrazujem duálne . / a kvitla mi celé 3 mesiace .
Mám 4. Jednu z Baumaxu za 340,-, 3 z Billy za 199,-. Mala som ich rozkvitnuté od marca doteraz. Pred týždňom opadli posledné kvety, ale predpokladám, že od prílišného svetla, lebo som nebola 2 dni doma a zabudla som zatiahnuť žalúzie, lebo opadlo naraz asi 6 kvetov na troch orchideách. V piatok mi manžel kúpil ďalšiu (zase v Bille - stihol ju kúpiť v inom meste ), tak sa vytešujem opäť
0 0
letula letula

letula je offline (nepripojený) letula

Poprosím o radu.Pol roka mám orchideu,mala štíhle listy,i kvet,opadalo mi to.Je to hnedé,akoby suché,no neviem čo s tým!Ožije ešte?Ani jediný list nemá .Starala som sa podľa predpisu,nechápem čo sa stalo.Dík!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Myslím, že už neožije. Aj mne takto vyhynula jedna. Polievala som ju aj naďalej s ostatnými , ale potom som to vzdala.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
melnick asi si mala stastie,lebo kolegyna uz dva krat kupila v takejto akcii a ani jedna jej nevydrzala.ale mozno je to naozaj o nahode.mne teraz sestra zohnala priamo od dodavatela a puky mi nechceli rozkvitnut a ked som im pomohla bolo uz neskoro,neotvorili sa.ale ostatne kvety su krasne.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
na dvoch orchideach mi trochu zmäkli a ozltli spodne listy.je to bezne ako pri inych rastlinach alebo sa deje nieco zle.poradte.dakujem.
0 0
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

Mne so spravili tiez dve. presadila som ich ale aj tak uhynuli. tiez neviem kde bola chyba,
0 0
Ruženka01 Ruženka01

Ruženka01 je offline (nepripojený) Ruženka01

ďakujem veľmi pekne za radu, no zatiaľ žiadne korene nevyrástli, ale a lístky sú ešte maličké veľkosti nehtu na palci...tak počkám či mi narastú tie vzdušné korene, pokúsim sa to aj odfotiť a dať sem zopár fotiek...
0 0
Zuzana Lukáčová Zuzana Lukáčová
letula Pozri príspevok
Poprosím o radu.Pol roka mám orchideu,mala štíhle listy,i kvet,opadalo mi to.Je to hnedé,akoby suché,no neviem čo s tým!Ožije ešte?Ani jediný list nemá .Starala som sa podľa predpisu,nechápem čo sa stalo.Dík!
Latula,
no mám pocit, že uhynie, ak nemá ani jediný zelený list,a ani nové výhonky koreňov, už jej nepomôže ani svätená voda. Je mi to ľúto. Treba si pre potešenie kúpiť novú Orch. netreba to vzdávať hned na začiatku ... držim prsty
0 0
Zuzana Lukáčová Zuzana Lukáčová
Melnick Pozri príspevok
jess ,ja odstrihnem tak ,aby som pri strihaní neporušila listy. Nemám žiadny špeciálny návod. A pretože zalievam vždy v sobotu, všimla som si, že ďalšia sa chystá kvitnúť.
Čo sa týka strihania, každý radí nie čo iné. V prvom rade strihať, až ked úplne uschne (zožltne), potom strihnúť nad prvým očkom, ak je prvé očko stronky veľmi blízko k listom, strihnúť nad druhým očkom. Nevidím v tom rozdiel, ide len o to neublížiť srdcu rastlinky, ktoré je náchylná na hnilobu.
0 0
Zuzana Lukáčová Zuzana Lukáčová
Melnick Pozri príspevok
jess ,ja odstrihnem tak ,aby som pri strihaní neporušila listy. Nemám žiadny špeciálny návod. A pretože zalievam vždy v sobotu, všimla som si, že ďalšia sa chystá kvitnúť.
)) Dnes som si všimla, že aj mne bude opäť po 4 mesačnej letnej pauze kvitnúť Dendrobium Teším sa
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zuzka , mne teraz ide kvitnúť ďalšia a ani ich nepresádzam - nechávam im pôvodnú pôdu , v akej som ich kúpila. Naozaj ich mám nádherné, napriek tomu, že starostlivosť si vyžadujú minimálnu. Takmer žiadnu.
Keď som v Austrálii uvidela strelície ako rastú - uchytia sa hocikde ,dokonca aj na strome narástla a tam mala viacmenej iba prach a nie zem, tak verím,že sú to v podstate buriny tejktorej krajiny. Kiežby aj u nás burina vyzerala tak nádherne.
0 0
Zuzana Lukáčová Zuzana Lukáčová
Maja, ja som sa zo začiatku priam zažrato starala, teraz už nestíham a tiež rastú ako bláznivé. Čo sa týka presádzania, presadila som orchideje, ktoré mali viac ako 2 roky, niektoré som presadila, pretože som ich kúpila zle presadené a pár ich už nemalo dosť miesta v plast.kochlíku. Ale ináč ich vôbec netreba presádzať,hlavne ak tlačia kvety. Orchideje ktoré sa u nás pestujú sú už trochu šľachtené na suchšiu klímu - našťastie - ináč by sme ich museli pestovať v skleníkov pri veľkej vlhkosti vzduchu.
0 0
mary17 mary17

mary17 je offline (nepripojený) mary17

Ahojte, chcem sa spytat co mam urobit. V marci som dostala orchideu, podarilo sa mi ju nechtiac preliat, odhnili jej skoro vsetky korene. Teda, ostali dva vzdusne dlhe asi 15cm a dva korene riadne dlhe 5 cm. Zozltol a odpadol jej jeden list, dva su z polovice gumovite....ale dala som ju von zo substratu a supla to podla rad do mikrotenoveho sacku a zacina sa chytat. Vyrastol jej novy list, sice je osdpodu hnedasty-to je z preliatia, ale je pevny. Chcem sa spytat: Zatial jej vyrasta jeden novy vzdusny koren, ma asi 4 cm (polovica z jedneho asi zas uschla...) a na jednom riadnom koreni su asi dva male 5mm dlhe nove korienky. Ake dlhe maju byt korene aj jedny, aj druhe, aby som ju mohla zasadit do substratu? Nie, ze teraz som ju hadam zachranila a supnutim do crepnika ju zas odpisem? Dakujem.
0 0
Zuzana Lukáčová Zuzana Lukáčová
mary17 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spytat co mam urobit. V marci som dostala orchideu, podarilo sa mi ju nechtiac preliat, odhnili jej skoro vsetky korene. Teda, ostali dva vzdusne dlhe asi 15cm a dva korene riadne dlhe 5 cm. Zozltol a odpadol jej jeden list, dva su z polovice gumovite....ale dala som ju von zo substratu a supla to podla rad do mikrotenoveho sacku a zacina sa chytat. Vyrastol jej novy list, sice je osdpodu hnedasty-to je z preliatia, ale je pevny. Chcem sa spytat: Zatial jej vyrasta jeden novy vzdusny koren, ma asi 4 cm (polovica z jedneho asi zas uschla...) a na jednom riadnom koreni su asi dva male 5mm dlhe nove korienky. Ake dlhe maju byt korene aj jedny, aj druhe, aby som ju mohla zasadit do substratu? Nie, ze teraz som ju hadam zachranila a supnutim do crepnika ju zas odpisem? Dakujem.
Ahoj Mary,
nevieš priložiť foto? Podľa toho čo hovoríš, tak tlačí nové korienky, tie ale nie sú dostatočne dlhé, aby zakorenili v substráte, ale mohla by si do substrátu zastrčiť 1-2 vzdušné korene. Čo si urobila z odhnitými koreňmi? Má rastlinka viac ako 1 zdravý list?
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
mozete mi poradit ci mam mat orchideje v povodnych priesvitnych kvetinacoch alebo mozem dat vrchny nepriesvitny kvetinac.pozeram sa po oknach a kazdy ma inac.tak teraz neviem co je lepsie.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jajax Pozri príspevok
mozete mi poradit ci mam mat orchideje v povodnych priesvitnych kvetinacoch alebo mozem dat vrchny nepriesvitny kvetinac.pozeram sa po oknach a kazdy ma inac.tak teraz neviem co je lepsie.
Pretože mám kvety v kvetináčoch jednej farby, ten priesvitný šupnem do toho môjho kvetináča.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Našla som jednu dobru, prehľadnú stranku tak ju pricapnem
http://images.google.sk/imgres?imgur...%3Dsk%26sa%3DN
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Pestovaniu orchideí sa venujem 3 roky. Prvú som dostala od nevesty na narodeniny a dnes ich mám 14. Včera som sa s jednou rozlúčila, vyhynula. Mám ich v pôvodných priesvitných črepníkoch, uložené v plastovom stojane na kvety a môžem ich bez problémov každý deň rosiť vodou.
Pár obrázkov na ukážku :
20080805_54.JPG  
20080805_60.JPG  
20080809_68.JPG  
P5010003.jpg  
P6280016.JPG  

20080814_19.JPG  
20080814_20.JPG  
1/1
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
VieraHu,krasne-len tisko zavidim.ale mozno niekedy...
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

bef Pozri príspevok
Podľa toho čo píšeš je asi veľmi poliata. Treba ju vybrať zo substrátu, prípadne odhnité korene odstrihnuť (prípadne posypať mletou škoricou alebo drveným drevenným uhlím) a zasadiť do nového substrátu. Na spodok dať vrstvu polystyrénu (1 cm kúsky) a hrubší substrát (tiež asi 1 cm kúsky)a nepoliať minimálne dva týždne.
Ak by boli odhnité korene tak vybratu rastlinu postav do suchého prázdneho kvetináča a celé to daj do igelitového sáčku. Potom len trpezlivosť. Bude to dlhšie trvať ale zvyknú narásť nové korene.
Tiež robím takýto ozdravný proces. Ten sáčok je treba hore zaviazať alebo nechať otvorený?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať