Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

annarei Pozri príspevok
Jess, ja kôru z borovice nalámem na menšie kúsky, pridám malé šištičky /musia byť suché / z lisntnatého stromu a nasypem do črepníka. Kupovaná zemina obsahuje drť a rašelinu, čo Lišajnikovec nemá rád
ako ktoré zmesy, ako som písala, tie lacné sú sama rašelina, no tá Floria je podľa mňa vyhovujúca
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Sklenené kvetináče pre orchidey ponúka f. Polplast, s.r.o. Zlaté Moravce
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

annarei Pozri príspevok
Jess, ja kôru z borovice nalámem na menšie kúsky, pridám malé šištičky /musia byť suché / z lisntnatého stromu a nasypem do črepníka. Kupovaná zemina obsahuje drť a rašelinu, čo Lišajnikovec nemá rád
Takáto kôra obsahuje silice, čo našim orchidejkam neprospieva. Bolo by vhodné tak ako pri cocochipsoch veeeeeeľa krát premyť a dezinfikovať prehriatím v rúre. Kedysi dávno som to tak robila a orchidejky boli spokojné.

Pekný deň
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Táto moja kejka asi nevie, čo so sebou . Nie, aby vyhnala korienky, ale ona si kľudne dupľovane kvitne...aha
nh 001.jpg  
nh 009.jpg  
1/1
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

jess Pozri príspevok
Táto moja kejka asi nevie, čo so sebou . Nie, aby vyhnala korienky, ale ona si kľudne dupľovane kvitne...aha
krásne, buď rada a máš novú keiku
0 0
Zuzana Bene Zuzana Bene

Zuzana Bene je offline (nepripojený) Zuzana Bene

Ahojte, posielam vám fotky mojich orchidejok Prvú, ružovú, som dostala od priateľovej maminy, druhú, bielu, som si kúpila za 3€ v záhradkárstve, mám ju asi mesiac ale mám dojem že sa jej zastavil rast a poslednú, fialovú, mi včera doniesla maminka dúfam, že sa mi zbierka ešte rozrastie
DSCN2574.jpg  
DSCN2589.jpg  
DSCN2592.jpg  
DSCN2598.jpg  
DSCN2599.jpg  

DSCN2600.jpg  
DSCN2606.jpg  
DSCN2611.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Zuzana Bene Pozri príspevok
Ahojte, posielam vám fotky mojich orchidejok Prvú, ružovú, som dostala od priateľovej maminy, druhú, bielu, som si kúpila za 3€ v záhradkárstve, mám ju asi mesiac ale mám dojem že sa jej zastavil rast a poslednú, fialovú, mi včera doniesla maminka dúfam, že sa mi zbierka ešte rozrastie
Radosť sa pozrieť.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Zuzana Bene Pozri príspevok
Ahojte, posielam vám fotky mojich orchidejok Prvú, ružovú, som dostala od priateľovej maminy, druhú, bielu, som si kúpila za 3€ v záhradkárstve, mám ju asi mesiac ale mám dojem že sa jej zastavil rast a poslednú, fialovú, mi včera doniesla maminka dúfam, že sa mi zbierka ešte rozrastie
Sú naozaj nádherné !
0 0
Zuzana Bene Zuzana Bene

Zuzana Bene je offline (nepripojený) Zuzana Bene

Zdenka175 a Katka50, ďakujem, som rada že sa páčia
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

veronika13 Pozri príspevok
ako ktoré zmesy, ako som písala, tie lacné sú sama rašelina, no tá Floria je podľa mňa vyhovujúca
Veronika, zeminu čo som kúpila, bola na orchidee, ale v nej sa nedarilo práve Lišajníkom
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

jess Pozri príspevok
Táto moja kejka asi nevie, čo so sebou . Nie, aby vyhnala korienky, ale ona si kľudne dupľovane kvitne...aha
Jess, si oko moja dcéra, tá keď vidí peknú orchideu, tiež si urobí radosť
Modrú sme ešte nevideli, je nádherná určite by si ju kúpila. Keď nám budú kvitnúť tie naše, pošlem foto.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

annarei Pozri príspevok
Veronika, zeminu čo som kúpila, bola na orchidee, ale v nej sa nedarilo práve Lišajníkom
annarei
problém je v tom, že aj keď je to substrát na orchidee, väčšinou nie je pre ne vhodný, nakoľko obsahuje veľa rašeliny a ten určite nieje vhodný pre lišaj...takýto substrát by mohol byť vhodný pre orchidei, ktoré nepotrebujú veľmi vzdušný substrát (napr.: Ludisia discolor)

daj si poradiť a zameraj sa na cocochipsy, je veľmi vhodný, nechytá plieseň, je vzdušný a dobre drží vlhkosť...ak sa pre ňho rozhodneš, nekupuj lisovaný, ten býva väčšinou samý prach, ale skús vybehnúť do chovateľských potrieb a tam si ho kúp, je to vlastne substrát, ktorý sa používa ako podstielka pod zvieratá, ale býva na ňom aj, že je na orchidee...potom ho cca 7 dní prepieraj tak, že ho namočíš do vody a tú budeš raz za deň vymienať, kým nezostane voda čistá (zozačiatku sa bude farbiť do hneda), musí sa odsoliť, aby nespálil korene
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

sayly Pozri príspevok
annarei
problém je v tom, že aj keď je to substrát na orchidee, väčšinou nie je pre ne vhodný, nakoľko obsahuje veľa rašeliny a ten určite nieje vhodný pre lišaj...takýto substrát by mohol byť vhodný pre orchidei, ktoré nepotrebujú veľmi vzdušný substrát (napr.: Ludisia discolor)

daj si poradiť a zameraj sa na cocochipsy, je veľmi vhodný, nechytá plieseň, je vzdušný a dobre drží vlhkosť...ak sa pre ňho rozhodneš, nekupuj lisovaný, ten býva väčšinou samý prach, ale skús vybehnúť do chovateľských potrieb a tam si ho kúp, je to vlastne substrát, ktorý sa používa ako podstielka pod zvieratá, ale býva na ňom aj, že je na orchidee...potom ho cca 7 dní prepieraj tak, že ho namočíš do vody a tú budeš raz za deň vymienať, kým nezostane voda čistá (zozačiatku sa bude farbiť do hneda), musí sa odsoliť, aby nespálil korene

Len namočím do vody a rukou pochodím. Nakoniec nepustí žiadnu farbu a to bude OK. V akých baleniach bývajú?
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Zdenka175 Pozri príspevok
Len namočím do vody a rukou pochodím. Nakoniec nepustí žiadnu farbu a to bude OK. V akých baleniach bývajú?
ja som kúpila v 300 g balení v priesvitnom sáčku, je na ňom papierová etiketa, kde je škrečok, ale je tam aj písané, že je to substrát pre orch.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Dostala som orchideu na vyliecenie v hroznom stave. Ked som to ocistila od vsetkeho sucheho a odhniteho dopadlo to strasne, ale niekto tu uz nico veeeeelmi podobne mal a tusim ju vyliecil.
Kdo bol ten neuveritelny liecitel a jak sa mu to podarilo?

Takto to dopadlo:
24.6.2009.jpg  
0 0
AndreaN AndreaN

AndreaN je offline (nepripojený) AndreaN

Pre Tarku: kupila som si jednu flasu so sadenickami v supermarkete.Tie mi vobec nevydrzali,korienky ktore boli namocene v niejakom gely,po tyzdni odhnili.V Bankogu sa nachadza jeden velky blsi market, kde predavaju aj orchidejky.Doniesla som si 1 flasu s bielimi orchidejkami a tu druhu s orchideami Cattelaya. Vandu,sice bez kvetu( koli preprave v lietadle) som si tiez tam kupila.Ak sa chystas na dovolenku do Thajska urcite zajdi na ten trh.
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

Zuzana Bene Pozri príspevok
Ahojte, posielam vám fotky mojich orchidejok Prvú, ružovú, som dostala od priateľovej maminy, druhú, bielu, som si kúpila za 3€ v záhradkárstve, mám ju asi mesiac ale mám dojem že sa jej zastavil rast a poslednú, fialovú, mi včera doniesla maminka dúfam, že sa mi zbierka ešte rozrastie
prečo máš pocit, že sa jej zastavil rast? lebo moje odkedy ich mám postupne mi pribúdali behom dvoch mesiacov, tiež nejako nerastú. Teda nič nové im nepribúda, kvitnúť kvitnú, postupne sa rozvili všetky púčiky, na pár odpadlíkov, ale ani korene, ale listy, stonky tobôž nerastú... pritom majú vhodné prostredie... tak neviem čo robím zle, som zvedavá čo sa s nimi bude diať po odkvitnutí
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

vikinka.n Pozri príspevok
Dostala som orchideu na vyliecenie v hroznom stave. Ked som to ocistila od vsetkeho sucheho a odhniteho dopadlo to strasne, ale niekto tu uz nico veeeeelmi podobne mal a tusim ju vyliecil.
Kdo bol ten neuveritelny liecitel a jak sa mu to podarilo?

Takto to dopadlo:
Viki, tu pomôže asi len sáčok, hoci má veľa zdravých koreňov
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

vikinka.n Pozri príspevok
Dostala som orchideu na vyliecenie v hroznom stave. Ked som to ocistila od vsetkeho sucheho a odhniteho dopadlo to strasne, ale niekto tu uz nico veeeeelmi podobne mal a tusim ju vyliecil.
Kdo bol ten neuveritelny liecitel a jak sa mu to podarilo?

Takto to dopadlo:
tak ale zostalo jej dosť zdravých koreňov, len mi tam chýbajú listy, tie boli uschnuté? Srdiečko rastlinky je v akom stave? Ak je zhnité aj to, tak neviem, či z nej niečo bude
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

veronika13 Pozri príspevok
prečo máš pocit, že sa jej zastavil rast? lebo moje odkedy ich mám postupne mi pribúdali behom dvoch mesiacov, tiež nejako nerastú. Teda nič nové im nepribúda, kvitnúť kvitnú, postupne sa rozvili všetky púčiky, na pár odpadlíkov, ale ani korene, ale listy, stonky tobôž nerastú... pritom majú vhodné prostredie... tak neviem čo robím zle, som zvedavá čo sa s nimi bude diať po odkvitnutí
je to normálne, keby si chcela aby začali rásť, musela by si odstrihnúť stonku, niekedy to prebieha súčasne (kvet aj lis) ale väčšinou keď kvitnú tak ostatné sa spomalí....baby, chce to len trpezlivosť, tú pri orchideikách potrebujete vždy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať