Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Skolila ma choroba, prekazila mi rande s Jankou (Hunter) v Baumaxe, tak sa aspoň vytešujem z týchto orchideí, ktoré mi kvitnú.

Takže práve mi kvitne 15 orchideí a na kvitnutie sa chystá ešte Dendrobium nobile (teda už kvitne na starej stonke 3 kvetmi, a druhý stvôl je celý obsypaný púčikmi) a 2 ďalšie phaly. Farby neviem, keďže si ich nezapisujem, tak o to viac som nedočkavejšia.

Orchidey na 5. a 6-om obrázku mi tento rok kvitnú už druhý krát. Tiež z prvého obrázku tie na hornej polici a na spodnej vľavo tá fialová, vedľa nej tá marhuľová a potom vpravo tá žltá a vedľa taká do červena. Tie tiež tento rok druhý krát.

2. , 3. 4. a 7-my obrázok....Janka to sú tie štyri z výpredaja z Bau á 1,39 eur .
Naposledy upravil jess : 30.12.10 at 15:52
vb 004.jpg  
mn 002.jpg  
mn 003.jpg  
mn 004.jpg  
vb 001.jpg  

vb 003.jpg  
Snímka006.jpg  
Snímka001.jpg  
1/1
2 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jess Pozri príspevok
Skolila ma choroba, prekazila mi rande s Jankou (Hunter) v Baumaxe, tak sa aspoň vytešujem z týchto orchideí, ktoré mi kvitnú.

Takže práve mi kvitne 15 orchideí a na kvitnutie sa chystá ešte Dendrobium nobile (teda už kvitne na starej stonke 3 kvetmi, a druhý stvôl je celý obsypaný púčikmi) a 2 ďalšie phaly. Farby neviem, keďže si ich nezapisujem, tak o to viac som nedočkavejšia.

Orchidey na 5. a 6-om obrázku mi tento rok kvitnú už druhý krát. Tiež z prvého obrázku tie na hornej polici a na spodnej vľavo tá fialová, vedľa nej tá marhuľová a potom vpravo tá žltá a vedľa taká do červena. Tie tiež tento rok druhý krát.

2. , 3. 4. a 7-my obrázok....Janka to sú tie štyri z výpredaja z Bau á 1,39 eur .
Má ťa čo tešiť , máš ich krásne
Želám veselého Silvestra
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Šťastný a požehnaný Nový rok a veselého Silvestra , želám všetkým ľudom v našej krajine a všetkým milovíkom orchidejok
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá ďakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lusielaL Pozri príspevok
Aj ja mam nieco nove,dnes som dostala 2 v 1,za 5,99eur,a co ma najviac potesilo ze je kazda ina.
...tak moju 2v 1 si našlana takéto som v obchode ako sup tú konkrétnu čo si mi komentovala som musela nakoniec rozsadiť zistila som že jedna má korene o ničom. vlastne korene ktoré som videla cez kochel boli tej druhej, to je na tom to najhoršie, že vlastne nevieme, ktoré korene sú ktorej.takže je vo fáze zachraňovania
2 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Lujzi tiez som zvedava ako to dopadne ked ich rozdelim,ale zatial sa s tym nechcem ponahlat.
Jess,tak to je krasny pohlad.A tie v akcii-ja nenatrafim na taku ani za 10 rokov.Ale ked mas Baum.doma,ani sa necudujem.A ja este vzdy sledujem aj kupujuce,ci nahodou nejaka znama z porady tam nie je...
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
lusielaL Pozri príspevok
Lujzi tiez som zvedava ako to dopadne ked ich rozdelim,ale zatial sa s tym nechcem ponahlat.
Jess,tak to je krasny pohlad.A tie v akcii-ja nenatrafim na taku ani za 10 rokov.Ale ked mas Baum.doma,ani sa necudujem.A ja este vzdy sledujem aj kupujuce,ci nahodou nejaka znama z porady tam nie je...
Lusiela, ja vôbec nechodím do Baumaxu, ale vtedy išla okolo Baumaxu Hunter (Janka) a tá ma navnadila, že sú orchidee á 1,39 a majú krásne korene...a taká bola aj pravda. Neodolala som štyrom . Všetky boli odkvitnuté, stonky ostali a korene nádherné. A oni mi všetky z končekov nanovo zakvitli Majú síce len po 3-4 kvety, ale potešia. Najviac sa mi páči tá žltá prskaná.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
Lusiela, ja vôbec nechodím do Baumaxu, ale vtedy išla okolo Baumaxu Hunter (Janka) a tá ma navnadila, že sú orchidee á 1,39 a majú krásne korene...a taká bola aj pravda. Neodolala som štyrom . Všetky boli odkvitnuté, stonky ostali a korene nádherné. A oni mi všetky z končekov nanovo zakvitli Majú síce len po 3-4 kvety, ale potešia. Najviac sa mi páči tá žltá prskaná.
toto mňa vždy potešííííímám jednu ktorú som kúpila ako odkvitnutú v auguste mala asi 4 kvety, tiež sa končeky šantili a ešte stále mám na nej 1 kvet a možno ešte čosi bude
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

jess Pozri príspevok
Skolila ma choroba, prekazila mi rande s Jankou (Hunter) v Baumaxe, tak sa aspoň vytešujem z týchto orchideí, ktoré mi kvitnú.

Takže práve mi kvitne 15 orchideí a na kvitnutie sa chystá ešte Dendrobium nobile (teda už kvitne na starej stonke 3 kvetmi, a druhý stvôl je celý obsypaný púčikmi) a 2 ďalšie phaly. Farby neviem, keďže si ich nezapisujem, tak o to viac som nedočkavejšia.

Orchidey na 5. a 6-om obrázku mi tento rok kvitnú už druhý krát. Tiež z prvého obrázku tie na hornej polici a na spodnej vľavo tá fialová, vedľa nej tá marhuľová a potom vpravo tá žltá a vedľa taká do červena. Tie tiež tento rok druhý krát.

2. , 3. 4. a 7-my obrázok....Janka to sú tie štyri z výpredaja z Bau á 1,39 eur .
Tie "orchidkové poličky" sú nádherné! Nemôžem sa na ne vynadívať...
0 0
marika0912 marika0912

marika0912 je offline (nepripojený) marika0912

Dobrý deň.Milí poraďaci kto by mi poradil čo mam robiť s orchideu keď jej vyschli všetké listy a pritom bola polievaná raz týždenne
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Ahojte neviete mi poradiť, pestujem orchidky už zo dva roky ale tuto zimu sa im nejak nedari postupne im odchádzjú puky a kvietky tiež voláko odchádzajú neviem prečo minulý rok boli v pohode a zimujú v tej istej izbe kde majú cca 18-20 stupňov, zálievka je tiež obmedzenejšia raz za 2-3 týždne. Poradte čo mám robiť?
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Minule tu ktosi písal, že je to tým, že majú málo svetla. Aj moje sú tohto roku také podobné. Majú síce nové stonky, ale málo púčikov a tiež niektoré skoro opadali.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

betrix Pozri príspevok
Minule tu ktosi písal, že je to tým, že majú málo svetla. Aj moje sú tohto roku také podobné. Majú síce nové stonky, ale málo púčikov a tiež niektoré skoro opadali.
ja som ich dala meter od okna aby mali svetlo tak neviem prečo mne púčiky narastú pekné veľké ale keď sa už majú rozviť a otvoriť uvädnú
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ide o to, že ak sú aj na okne, tak je toho svetla málo, lebo dni sú kratšie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

čo sa týka opadávania pukov tak to bude asi záhadne individuálne mne momentálne na severnom okne kvitne 7ks a 4ks mi idú kvitnúť. z tých 7ks som mala problém iba z jednou na ktorej mi opadalo niekoľko pukov, ale stonky sa ďalej predlžujú a znovu nahadzujú puky takže pre mňa je to záhada
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
marika0912 Pozri príspevok
Dobrý deň.Milí poraďaci kto by mi poradil čo mam robiť s orchideu keď jej vyschli všetké listy a pritom bola polievaná raz týždenne
Pozri na korene , - nie sú hnilé?
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

ahojte mohli by ste mi prosím poradiť čo mám robiť s tými chúďatkami? obidve majú scvrknuté makké listy a korienky nie su na tom o vela lepšie ako substrat používam take stredne velke kôrky (orginal substrat na orchidei - ani maly ani velky)
* prva ma nejaky korienok ale kedže su pevne nejdu stračit do kochlika takže ju mam len položenu na substrate a denne rosim korene prevarenou odstatou vodou
* druhú mám v substrate a prelievam ju jeden den polejem jeden den prestavka a zase polejem (nakoľko mi takto stačí preschnúť čo namáčaním nestihla a občas ju aj pohnojím)
* inak v izbe mám tak 22-23 stupnov otočenú na východ mam ich na stole hned pri radiatore (z okna som ich dala dole bo mi tam tahalo na puky ktore potom opadavali)
01012011510.jpg  
01012011511.jpg  
01012011512.jpg  
01012011513.jpg  
01012011518.jpg  

01012011514.jpg  
01012011515.jpg  
01012011516.jpg  
01012011517.jpg  
1/1
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ahojte. Neviete da sa este zachranit stonka cymbidka ked som ho trocha viac porosila vodou a voda ktora stiekla dole medzi listy tak tam odhnila od korenou.Teraz je ako jeden vyhonok zdola hnedy ako odhnil ale listy ma este v pohode pokopezatial a zelene.Len je bez korenou a tej dolnej hrubej akoby hluzy alebo ako to mam nazvat. Najradsej by som samu seba nakopala zatoto do .....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
ahojte mohli by ste mi prosím poradiť čo mám robiť s tými chúďatkami? obidve majú scvrknuté makké listy a korienky nie su na tom o vela lepšie ako substrat používam take stredne velke kôrky (orginal substrat na orchidei - ani maly ani velky)
* prva ma nejaky korienok ale kedže su pevne nejdu stračit do kochlika takže ju mam len položenu na substrate a denne rosim korene prevarenou odstatou vodou
* druhú mám v substrate a prelievam ju jeden den polejem jeden den prestavka a zase polejem (nakoľko mi takto stačí preschnúť čo namáčaním nestihla a občas ju aj pohnojím)
* inak v izbe mám tak 22-23 stupnov otočenú na východ mam ich na stole hned pri radiatore (z okna som ich dala dole bo mi tam tahalo na puky ktore potom opadavali)
ja by som druhú zasadila do malého vzdušného kochla/malý kelímok z jogutu-priesvitný, alebo z malej minerálky/ vzdušný dorobiť veľa dierok.
tá prvá neviem aké sú tie korene , či nie sú náhodou duté.ak nie tak by som tiež zasadila do primeraného kochla radšej menší, pri väčšom by pohnilo aj to čo ostalo. ak sú duté tak to ti iné dievčatá poradia sáčkovú alebo kezamitovú metódu.inak už sa to tu veľa krát písalo tak ak chceš prelúskaj staršie príspevky.inak pred zasadením treba korene zasypať škoricou, endiexom alebo dreveným uhlím, aby sa sa predišlo ďalšiemu hnitiu koreňov.ak som náhodou na niečo zabudla alebo napísala inak dievčatá doplnte ma
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jaja82 Pozri príspevok
Ahojte. Neviete da sa este zachranit stonka cymbidka ked som ho trocha viac porosila vodou a voda ktora stiekla dole medzi listy tak tam odhnila od korenou.Teraz je ako jeden vyhonok zdola hnedy ako odhnil ale listy ma este v pohode pokopezatial a zelene.Len je bez korenou a tej dolnej hrubej akoby hluzy alebo ako to mam nazvat. Najradsej by som samu seba nakopala zatoto do .....
Ak nie je uplne odhnité , daj do kôrového substrátu , do tepla , a opatrne ros
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať