Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
lujza.j tak budem teda trénovať trpezlivosť a dúfam že to aj tie orchidejky ocenia ešte raz vďaka
Len trénuj, aspoň nebudem sama... Ja som prvé orchidky dostala pred rokom v septembri 2009, a ako odkvitli, rastú im len nové lístky a vzdušné korene, ale kvetmi ma ešte neodmenili - asi si to ešte nezaslúžim. Tak som si kúpila kvitnúce, tie posledné mi ešte kvitnú a zatiaľ sa držia, vyzerajú až ako umelé, ale nie sú. Tak Ti budem držať palce, aj cudzie kvietky potešia oko svojou krásou... Zimama
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

paulinkaZH Pozri príspevok
Ahojte prišla som po 2 týždnoch z rakúska a aha čo som objavila zaujímavy nepodarok a ostatné kvety sú v poriadku
"dvojičky"
ja mám niečo podobné, ale nad sebou... nie vedla seba... odfotím ak sa podarí...
0 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

ahojte..

jedna z mojich orchidei ma 3 kvetne stvoly a po odkvitnuti na nich vyrasta uz stvrta keika sucasne. prve dve keiky mali po dva kvietky. problem je ze hlavne tieto prve dve keiky su na stvoloch uz skoro rok a iba jedna z nich ma jeden koren a nic viac. chcela by som ju uz oddelit a zasadit zvlast ale kedze ma len jeden koren obavam sa ci to zvladne.

myslite si, ze by pomohlo, keby som ju oddelila s kuskom materskej stonky a dala na cas do vazy s vodou ?
skusali ste to uz niektora?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pwerka Pozri príspevok
ahojte..

jedna z mojich orchidei ma 3 kvetne stvoly a po odkvitnuti na nich vyrasta uz stvrta keika sucasne. prve dve keiky mali po dva kvietky. problem je ze hlavne tieto prve dve keiky su na stvoloch uz skoro rok a iba jedna z nich ma jeden koren a nic viac. chcela by som ju uz oddelit a zasadit zvlast ale kedze ma len jeden koren obavam sa ci to zvladne.

myslite si, ze by pomohlo, keby som ju oddelila s kuskom materskej stonky a dala na cas do vazy s vodou ?
skusali ste to uz niektora?
ja som tak delila ale zo "zdravotných" dôvodov polovica stonky vysychala, inak by som ju nedelila, druhá ostala na matke a v auguste mala rok má jeden koreň tri listy a kvitne z dvoch kvetných stoniek a ešte aj matka mi ide kvitnuť
Snímka0586.jpg  
Snímka0588.jpg  
Snímka1191.jpg  
1/1
2 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

lujza.j Pozri príspevok
ja som tak delila ale zo "zdravotných" dôvodov polovica stonky vysychala, inak by som ju nedelila, druhá ostala na matke a v auguste mala rok má jeden koreň tri listy a kvitne z dvoch kvetných stoniek a ešte aj matka mi ide kvitnuť
vdaka lujza
a ako dlho si ju v tej vaze s vodou mala kym si ju potom zasadila?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

skús pridať foto
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pwerka Pozri príspevok
vdaka lujza
a ako dlho si ju v tej vaze s vodou mala kym si ju potom zasadila?
to už teda fakt neviem, ale dlho nie, potom ma tu jedna kočka postrčila, že ona by ju zasadila tak som to riskla.síce nepodrástla, ale stále kvitne, teraz opäť predĺžila konček.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Melnick Pozri príspevok
Moje orchidey napadli "štítničky" poraďte ako ich zničiť.
ja som ničila postrekom Actara, alebo Bebralux. nastriekala som nechala pôsobiť a potom som silne vysprchovala, nechala odtiecť a pazušky som potom vysušila servítkou vykynožené, ale na viac x.
3 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

lujza.j Pozri príspevok
to už teda fakt neviem, ale dlho nie, potom ma tu jedna kočka postrčila, že ona by ju zasadila tak som to riskla.síce nepodrástla, ale stále kvitne, teraz opäť predĺžila konček.
hlavne ma zaujima ci ti za ten cas vyrastli nejake korienky lebo ja nepotrebujem aby podrastla ale aby vyhnala korienky. moja je velka dost, ma tusim 5 listov. a foto by som aj pridala ale nemozem najst kablik k fotaku

a ku kvitnutiu ti blahozelam a potichu zavidim. ja mam na kazdej listy ako na salat ale s kvitnutim uz mi to tak dobre nejde....

a este technicka otazka
ako si pod moju otazku dopisala tu miniodpoved za mam doplnit fotky?
chcela som na to reagovat tam ale neprisla som na to ako .......
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dole klikneš na "odpovedať" ukáže sa ti okno tam zafajkneš mimotémy/mini a píšeš, potom odoslať
0 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

vdakaaaaa :-)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pwerka Pozri príspevok
hlavne ma zaujima ci ti za ten cas vyrastli nejake korienky lebo ja nepotrebujem aby podrastla ale aby vyhnala korienky. moja je velka dost, ma tusim 5 listov. a foto by som aj pridala ale nemozem najst kablik k fotaku

a ku kvitnutiu ti blahozelam a potichu zavidim. ja mam na kazdej listy ako na salat ale s kvitnutim uz mi to tak dobre nejde....

a este technicka otazka
ako si pod moju otazku dopisala tu miniodpoved za mam doplnit fotky?
chcela som na to reagovat tam ale neprisla som na to ako .......
nie vo váze nepodrástla, mala jeden koreň druhý ten mini, ale keby som nemusela nedelila by som ju druhá na matke má tiež jeden koreň, zatiaľ sa nechystám ju oddeliť ty si sa prečo tak rozhodla?myslíš že matka nemá už silu?
Snímka1386.jpg  
Snímka1387.jpg  
Snímka1390.jpg  
Snímka1391.jpg  
1/1
1 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

lujza.j Pozri príspevok
ja by som druhú zasadila do malého vzdušného kochla/malý kelímok z jogutu-priesvitný, alebo z malej minerálky/ vzdušný dorobiť veľa dierok.
tá prvá neviem aké sú tie korene , či nie sú náhodou duté.ak nie tak by som tiež zasadila do primeraného kochla radšej menší, pri väčšom by pohnilo aj to čo ostalo. ak sú duté tak to ti iné dievčatá poradia sáčkovú alebo kezamitovú metódu.inak už sa to tu veľa krát písalo tak ak chceš prelúskaj staršie príspevky.inak pred zasadením treba korene zasypať škoricou, endiexom alebo dreveným uhlím, aby sa sa predišlo ďalšiemu hnitiu koreňov.ak som náhodou na niečo zabudla alebo napísala inak dievčatá doplnte ma
zmäknuté listy zrež po tú najmäkšiu časť cca nejský 1-2 cm nehaj to nevadí, že bude zrezaní ale bude list nič sa nestane, nebude už brať výživu celý list a stými korienkami tiež zrež dole tie ktoré sa zoschnuté a daj do malého kvetináčika so substrátom a polievaj tak raz za 2-3 tyzdne a daj ho na svetlé miesto (mimo radiatoru a okna v zime ide o neho dosť veľký chlad) a mohli by sa prebrať chce to len čas a dúfať mne sa jedna takto prebrala až po roku ale sa prebrala a teraz ide kvitnúť
0 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

lujza.j Pozri príspevok
nie vo váze nepodrástla, mala jeden koreň druhý ten mini, ale keby som nemusela nedelila by som ju druhá na matke má tiež jeden koreň, zatiaľ sa nechystám ju oddeliť ty si sa prečo tak rozhodla?myslíš že matka nemá už silu?
moja ma sily az-az. kvetinac nabity korenmi, 3 stvoly ale uz nic nekvitne len stale nove a nove keiky. tak som myslela, ze ju to mozno povzbudi /matku/ a zakvitne zasa
skusim pridat foto ked este kvitla
zlto_fialkova_001_01092009.jpg  
zlto_fialkova_005_06032010.jpg  
zlto_fialkova_009_28032010.jpg  
zlto_fialkova_012_28032010.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

suesin Pozri príspevok
zmäknuté listy zrež po tú najmäkšiu časť cca nejský 1-2 cm nehaj to nevadí, že bude zrezaní ale bude list nič sa nestane, nebude už brať výživu celý list a stými korienkami tiež zrež dole tie ktoré sa zoschnuté a daj do malého kvetináčika so substrátom a polievaj tak raz za 2-3 tyzdne a daj ho na svetlé miesto (mimo radiatoru a okna v zime ide o neho dosť veľký chlad) a mohli by sa prebrať chce to len čas a dúfať mne sa jedna takto prebrala až po roku ale sa prebrala a teraz ide kvitnúť
nemôžeš predsa zrezať listy ktorým nič nie je, veď oni majú deficit vody pretože koreňov je málo a tak nestíhajú zavodniť listy. a keď je koreňov málo tak sa orchidka sadí do malých kochlov a tie predsa nemôžeš polievať raz za 2-3 týždne keď preschnú v tomto období za 3 dni. za tri týždne by už nebolo čo polievať.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pwerka Pozri príspevok
moja ma sily az-az. kvetinac nabity korenmi, 3 stvoly ale uz nic nekvitne len stale nove a nove keiky. tak som myslela, ze ju to mozno povzbudi /matku/ a zakvitne zasa
skusim pridat foto ked este kvitla
no máš ju teda prekrásnu ja by som tie keiky zatiaľ nechala tak
0 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

lujza.j Pozri príspevok
no máš ju teda prekrásnu ja by som tie keiky zatiaľ nechala tak
dakujem tak ja si to este premyslim
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
nemôžeš predsa zrezať listy ktorým nič nie je, veď oni majú deficit vody pretože koreňov je málo a tak nestíhajú zavodniť listy. a keď je koreňov málo tak sa orchidka sadí do malých kochlov a tie predsa nemôžeš polievať raz za 2-3 týždne keď preschnú v tomto období za 3 dni. za tri týždne by už nebolo čo polievať.
moja so zmäknutími listami, nedávno presadená, boli dve v kochly. jedna koreňe ok, druhá /táto/ koreň asi jeden presadená do malého vzdušného kochla, polievaná vždy ako preschne. s výsledkom som zatiaľ spokojná
Snímka1393.jpg  
Snímka1394.jpg  
Snímka1396.jpg  
Snímka1397.jpg  
Snímka1398.jpg  

1/1
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ja pri orchidkách - nielen v nepriehľadných kochlíkoch, aj v priehľadných mám špajle a keď je suchá, tak až vtedy polejem.
A vyplatilo sa ich tam mať. Pri 4 kúskov som pri pozeraní špajle malilinké chrobáčiky našla liezť, tak som ich hneď vysprchovala, popresádzala, aj keď nie je práve najvhodnejšie obdobie, jednu dokonca aj so stonkou už možno 10-15cm..........tak snáď im to neublíži..........

A ešte foto môjho dodatočného vianočného darčeka, skutočne nečakaného .) v lepšom svetle, ako som tu pôvodne priložila......
DSC01450.jpg  
DSC01456.jpg  
DSC01467.jpg  
1/1
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dievcata mate tie kvietky krasne. Andersenka zareagujem na tu vetu o presadzani,tiez som na vlastnej orchideovej kozi zistila ze nie je velmi vhodny cas na presadzanie.Akutne som potrebovala jednu presadit a hoci mala korene uschla.Ani sa nemôzem s nou rozlucit,neviem ani akej farby bola.A pre potesenie som si dnes odfotila kvitnuce,/este aj prechladnutie ma mori/Prihodte aj vy nejake skupinove foto.
kvety 006.jpg  
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať