Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ahojte.
Dostala som oneskorený darček/ky/ k meninám.
Oncidium, Cambriu a Zygopetalum. Ten má ešte puky. Tuším som ho tu niekde videla. Nemá taký fialovo zelený kvet? Ak áno teším sa mu strašne moc
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

Zimama Pozri príspevok
Len trénuj, aspoň nebudem sama... Ja som prvé orchidky dostala pred rokom v septembri 2009, a ako odkvitli, rastú im len nové lístky a vzdušné korene, ale kvetmi ma ešte neodmenili - asi si to ešte nezaslúžim. Tak som si kúpila kvitnúce, tie posledné mi ešte kvitnú a zatiaľ sa držia, vyzerajú až ako umelé, ale nie sú. Tak Ti budem držať palce, aj cudzie kvietky potešia oko svojou krásou... Zimama
Vďaka aj keď ja to vidím tak že tá moja si akurát o sáčok koleduje bo už jej dva lístky ožltli a zachviľu jej nič neostane tak aspoň sáčok jej dám potom Inak aj ja držím palčeky pri kvietkoch nech ťa za dobrú starostlivosť potešia
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
2009 Pozri príspevok
Ahojte.
Dostala som oneskorený darček/ky/ k meninám.
Oncidium, Cambriu a Zygopetalum. Ten má ešte puky. Tuším som ho tu niekde videla. Nemá taký fialovo zelený kvet? Ak áno teším sa mu strašne moc
No tak to je super nádielka tak šup sem s fotkami tešíííííme sa na ne, až sa pokocháme.......
Áno, zygo je fialovo-zelené a chladnomilné.......
0 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

ahojte
pridavam foto mojej keikovej sampionky
DSC05548.jpg  
DSC05553.jpg  
DSC05554.jpg  
1/1
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

normálne keiková invázia nech sa im darí
0 0
makromolekula makromolekula

makromolekula je offline (nepripojený) makromolekula

Babeny v Nitre v Mlynoch v kvetinarstve maju odkvitnute mini orchidky za 1.50...myslela som, ze by som Vas mohla potesit, ako potesila mna ta moja jedna vybrata
2 0
julkaole julkaole

julkaole je offline (nepripojený) julkaole

ma totisto na jednej stonketri vihonky.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

http://www.porada.sk/t71605-pestovanie-orchidei.html
tu určite nájdeš odpoveď
1 0
ivonk ivonk

ivonk je offline (nepripojený) ivonk

podla mojej mienky, ak to ma svoje korene, tak kusok pred nimi asi tak 5 cm by mohlo stacit.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ak nemusíš tak, nestrihaj
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Ahojte dievcata tak po dlhsej odmlke sa aj ja hlasim s narodeninovym prirastkom dendrophalou. Zobrala som frajera za pacesy do TN baumaxu ze si idem vybrat darcek. Ked som zbadala ten ubohy vyber skoro som zaplakala resp. tie chudata preliate, prehnite, zlomene. Ale bola som prekvapena, ze mali aj Paphiopedilum a velmi pekne s dobrymi korenmi a krasne Zygopetalum, aj som ho uz mala v kosiku len som sa bala ze by som sa o to nevedela postarat. Pripajam fotky dendrophalky Emky a poprosim Vas pozrite sa si sa tam aj nejaka nova stonka netlaci alebo ci je to len zlomene + dajte nejake rady ako sa o to starat, ci je to rovnake ako u phal. Este som odfotila moju prvotinku ktoru som dostala pred rokom na narodky a zachvilu bude kvitnut. Dokonca ma prekvapila, lebo cosi tlaci aj so starej stonky , ktoru som sa chystala ufiknut. No proste tesim sa ako male decko z mojej prvej kvitnucej doma. Prve tri fotky je je Emka a druhe dve je moja prvotinka s novou stonkou. Fotky su neni moc dobre umrel mi fotak takze fotim mobilom
IMAG0345.jpg  
IMAG0350.jpg  
IMAG0349.jpg  
IMAG0342.jpg  
IMAG0341.jpg  

1/1
0 0
Sara50 Sara50

Sara50 je offline (nepripojený) Sara50

Ahojte, ja som nikdy nepestovala orchideu, ale vo februári 2010 som dostala phalaenopsis a keďže som nevedela čo s ňou, chodila som si sem čítať vaše rady a čuduj sa svete, postupne na nej vykvitli nové kvety a potom po krátkej pauzičke aj dve nové stonky a už má krásne puky, ktoré čoskoro rozkvitnú. Takže týmto chcem poďakovať.
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Pre Daira- Dendrophala je teplomilná, staráš sa o ňu ako o falu.
0 0
julkaole julkaole

julkaole je offline (nepripojený) julkaole

dakujem za radu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

julkaole Pozri príspevok
ma totisto na jednej stonketri vihonky.
jedna stonka tri výhonky?aké? na kvitnutie? alebo sú to keiky, nové rastlinky ktoré vyrastú zo spiaceho očka z ktorého obvykle ženie stonku na kvitnutie.
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

evaj63 Pozri príspevok
Pre Daira- Dendrophala je teplomilná, staráš sa o ňu ako o falu.
Dakujem myslela som si a neviete niekto identifikovat ci je na tej dendrophale novy vyhonok na tej tretej fotke?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

andersenka Pozri príspevok
No tak to je super nádielka tak šup sem s fotkami tešíííííme sa na ne, až sa pokocháme.......
Áno, zygo je fialovo-zelené a chladnomilné.......
Tu sú



Naposledy upravil 2009 : 07.01.11 at 06:14 Dôvod: Ešte foto
1.jpg  
2.jpg  
1/1
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ani nie pár mnút. Trošku rpzrašovača s destilkou a hnojivom. Dnes sú na rade Vandy a pozrite. Fialovo zelená tam bude




Naposledy upravil 2009 : 07.01.11 at 09:38
z1.jpg  
z2.jpg  
1/1
1 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
2009 Pozri príspevok
Ani nie pár mnút. Trošku rpzrašovača s destilkou a hnojivom. Dnes sú na rade Vandy a pozrite. Fialovo zelená tam bude




Mas ich vsetky krasne
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Dievcata ked prenesiem phalu ktora kvitne a predlzuje sa stonka do druhej miestnosti tak jej to nic nespravi akoze ci nezastavi v raste. Pretoze viac pucikou jej opadlo a chcela som skusit ci jej tam nebude lepsie pretoze tam je viac slniecka a svetla.Teplota je tam pomerne rovnaka alebo niekedy o nieco nizsia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať