Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ahojte v sobotu som bola na otvorení VÝSTAVY ORCHIDEÍ V RAKÚSKU, ako kvety fantázia že úžas veľmi pekné, nebolo to až tak veľké ale dalo sa čo pozerať, človek mohol aj oči nehať na niektorých kúskoch, ale čo ma zamrzelo bolo málo obchodov s kvetmi 1 na sukulenty, 1 na ostatné akoby záhradné kvety a boli len 3 orchideové obchody (poväčšine sa dali kúpiť phaly, potom Vandy- tie boli naozaj nádherné ale len ciklamenovo-ružové a fialové s riadne dlhykánskymi koreňmi niektoré aj mali dlhšie aj ako meter , potom tam boli oncídiá tiež veľmi pekné a cattleye sa sa dali vyberať nakoniec som našla aj paphiopelidia tie boli fantasticke boli oranžové ale nie veľa asi zo 5 kusov a potom 2 zelené a také klasické ako sú aj u nás v baumaxe, boli aj cymbátka úplne že fantastické ale tie ceny na všetko boli úplne že fúúúú za cymbo 45, paphy od 25-50, vandy od 35 a podobne dole dávam fotky z výstavy nie zo šopov
05032011202.jpg  
05032011210.jpg  
05032011214.jpg  
05032011213.jpg  
05032011215.jpg  

05032011217.jpg  
05032011218.jpg  
05032011230.jpg  
05032011253.jpg  
05032011258.jpg  

05032011263.jpg  
05032011269.jpg  
05032011223.jpg  
1/1
8 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

arisbe Pozri príspevok
ja takisto ta svetloruzova je philadephia (druhy su napisane na stitku) a ja som si kupila este tu zltu s ruzovou kresbou - pompei. foto s dalsimi kvitnucimi dodam. inak stava sa vam ze mate na poradu prilis velke fotky? co treba v takom pripade robit? minule som sa chcela pochvalit ale neslo mi to tu pridat...
A vieš, že aj ja som mala už vo vozíku naloženú aj tú žltú Pompei? Ale dostala som stop, že len dve môžem vziať, tak som vybrala také aj so zaujímavými listami.....A ešte ma tam upútala taká bledulinkoružová s tmavo ružovým mramorovaním, ja sa v tých názvoch nevyznám
Aj by som priložila foto, ale teraz musím nanovo nainštalovať soft k foťáku, aby som to vedela spracovať v PC, sme čistili PC Ten foťák pracuje len so svojim SW. Tak možno o pár dní....ked sa naplno rozvinú
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

a tieto dve paphy som si nakoniec priniesla domov sa z nich vytešujem, hlavne z tej zelenej tú som už dlho hľadala a ešte sa len začína kvietok otvárať a keď som doma odbalila oranžovú tak ma prekvapila asi bude nová stonka alebo .... , a ešte jednu vonkajšiu rastlinu síce nie je orchidea ale je pekná a tie listy vyzerajú ako zo stromu
oranzova.jpg  
oranzova z boku.jpg  
prekvapko.jpg  
cela zelena.jpg  
zelena.jpg  

zelena z boku.jpg  
ne orchid.jpg  
listy.jpg  
1/1
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

suesin Pozri príspevok
ahojte v sobotu som bola na otvorení VÝSTAVY ORCHIDEÍ V RAKÚSKU, ako kvety fantázia že úžas veľmi pekné, nebolo to až tak veľké ale dalo sa čo pozerať, človek mohol aj oči nehať na niektorých kúskoch, ale čo ma zamrzelo bolo málo obchodov s kvetmi 1 na sukulenty, 1 na ostatné akoby záhradné kvety a boli len 3 orchideové obchody (poväčšine sa dali kúpiť phaly, potom Vandy- tie boli naozaj nádherné ale len ciklamenovo-ružové a fialové s riadne dlhykánskymi koreňmi niektoré aj mali dlhšie aj ako meter , potom tam boli oncídiá tiež veľmi pekné a cattleye sa sa dali vyberať nakoniec som našla aj paphiopelidia tie boli fantasticke boli oranžové ale nie veľa asi zo 5 kusov a potom 2 zelené a také klasické ako sú aj u nás v baumaxe, boli aj cymbátka úplne že fantastické ale tie ceny na všetko boli úplne že fúúúú za cymbo 45, paphy od 25-50, vandy od 35 a podobne dole dávam fotky z výstavy nie zo šopov
No parádne kúsky, až na tie ceny...ale oko potešili nie?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

suesin Pozri príspevok
a tieto dve paphy som si nakoniec priniesla domov sa z nich vytešujem, hlavne z tej zelenej tú som už dlho hľadala a ešte sa len začína kvietok otvárať a keď som doma odbalila oranžovú tak ma prekvapila asi bude nová stonka alebo .... , a ešte jednu vonkajšiu rastlinu síce nie je orchidea ale je pekná a tie listy vyzerajú ako zo stromu

tá zelená je skvostná
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

dnes som zistila že na mojej orchidke ktora bola v záchranej akcii v mini kochlíčku kde chytala pleseň a pomaly zosychala tak putovala nad vodu kde zosychala ešte viacej tak išla spať do kochlíčka kde jej ožltol a zoschol lístok a zase chytila pleseň ale začína sa tlačiť korienok a moja druhá čo bola tiež v mini kochlíčku a chytala pleseň išla nad vodu kde sice vypustila korienoček aj druhý sa začal tlačiť a aj dačo spod odšmiknutej stonky lenže som mala potrebu zostatok stonky uplne odstraniť nech nebrani korienkom a korienok zlamany druhy rozmliaždený a to spod stonky čo vylezalo tiež zneškodnene najprv trucovala žltnú jej aj listy ale už ma taky hrbolček bledý ešte korienok nie je vonku ale už sa klube tak som rada že to moje dve chcíplinky nevzdali a pochopili že im ide o život
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Betina2 Pozri príspevok
No parádne kúsky, až na tie ceny...ale oko potešili nie?
áno človek sa nevedel na ne vynadívať boli úžasné
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Pozrite kolko kvitnuti ma tato za sebou-zlta co mi v lete kvitla 4mi stonkami,ta sa tusim ukvitne,zas ma dve.
kvety 013.jpg  
2 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Prosim, neviete o aky druh Oncidka sa jedna (teda aspon predpokladam, ze je to Oncidko ) ? Nepomohla ziadna mudra knizka. Alebo sa jedna iba o nejaky hybrid ?
DSCN1298.jpg  
DSCN1299.jpg  
DSCN1300.jpg  
1/1
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
no ja by som povedal ze je to oncidium shary baby:-) minule ix mali u mas v tescu:-)
1 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
No podla vzhladu mi to na shary baby nepripada. Respektive ked porovnavam foto z internetu s mojim.
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Tak ja som nedockavy Naschval som si zobral nerozkvitnute a doma by som chcel, aby rozkvitlo hned po rozbaleni ... Inak vytam ta tu a dufam, ze uz coskoro budes mat dostatocny pocet prispevkov, aby si mohol pridavat foto.

Ze nemozes pridavat foto nie je chyba v prehliadaci. Musis mat dostatocny pocet prispevkov (neviem uz kolko). Staci este jeden, dva dni diskutovat a foto budes moct pridavat
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

uz teraz sa tesime
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

nevie náhodou niekto aké je poštovné z ebyu?
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
ok ok budem sa snazit drzat temy, doma mam 11 orxideii,
postovne za ebay je individualne podla toho od koho kupujes
1 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

avonboy Pozri príspevok
ok ok budem sa snazit drzat temy, doma mam 11 orxideii,
postovne za ebay je individualne podla toho od koho kupujes
no som chcela sa aj zaregistrovať a vôbec mi nechcelo dať sa prihlásiť na ebay a tiež som skúšala aj http://www.lukscheiter.cz a ani ten mi nejde mi dáva, že stránka je vo výstavbe a ako si dám link z ktorého som chcela objednávať http://www.lukscheiter.cz/CZ_orch_hybr_2011.htm#D tak mi to nereaguje ach
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
suesin Pozri príspevok
nevie náhodou niekto aké je poštovné z ebyu?
Postovne mas rozne. Pozeraj sumu/text vedla "kolonky" Shipping.

Tu napr. postovne neplatis vobec ( Free Shipping)
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...#ht_2338wt_964

A tu je postovne $7.95
http://cgi.ebay.com/Trichopilia-suav...#ht_994wt_1139

Ale niekedy je dobre pozriet si aj text dole. Byvaju v nom napisane aj rozne ine poplatky, ktore treba pripocitat k cene. Vtedy velmi pomoze text hodit do http://translate.google.sk/. Nie je to dokonaly preklad, ale tomu kto nevie dobre po anglicky, pripadne vobec, velmi pomoze.

A na tom http://www.lukscheiter.cz, ked Ti vyhodi, ze stranka je vo vystavbe, mas v lavom dolnom rohu napisane POKRACOVAT. Je to nenapadne a ani ja som si to nevsimol Az tu mi bolo poradene.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

A na tom http://www.lukscheiter.cz, ked Ti vyhodi, ze stranka je vo vystavbe, mas v lavom dolnom rohu napisane POKRACOVAT. Je to nenapadne a ani ja som si to nevsimol Az tu mi bolo poradene.[/QUOTE]

no mne tam tú ponuku nedá preto ma to hnevá neviem prečo mi to tam nehádže
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Matúš aj ja mam taký - ASI - istý kvet ako ty.........a tiež neviem či to je cambria či oncidium. Ešte sa mi nepodarilo ho "identifikovať".......
cambria-oncidium.jpg  
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
uf tak to ste ma teraz dostali-keby ten kvet bol troska inak odfoteny aby bolo vidiet kvet, noo ked sa my bude dat davat fotky tak dam sem tie moje aby ste sa pokoxali aj vy:-)
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať