Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

paulinkaZH Pozri príspevok
Ja som toto uz videla aj v ZH v predajni ale mali tam malicke orchidky a aj v rakusku to tak predavali..tiez sa mi to zda divne a ze budu korene hnit ale treba vyskusat mozno sa im aj v tomto bude darit.
aj ja som to tak videla u nas v baumaxe ale nemam s tym skusenosti...
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

7monika5 Pozri príspevok
Ešte pridám zopár "mojich" najmilších...

Tá cyklámenová na 4 a 5 obrázku je moja prvá a milujem ju! Nádherne a husto kvitne už tretí krát odkedy ju mám. A ani na jednej fotke ešte nebola jej farba vystihnutá úplne. V originálnom prevedení je nádherná
monika perfektne okno na orchidky a pekne kvety
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

Ďakujem
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Vincentka Pozri príspevok
Hľadala som kade-tade odpovede na moju zahadu...no nikde sa to nespomina. Listy na mojej jedinej orchidey sa mi po stredovej ciare trhaju az ku korenom a neviem co je pricinou. Najprv zacal jeden, teraz druhy a zacal to chytat aj uplne novy-najmensi listok. Mam ju na ZS okne, na parapetnej doske. Okrem toho, ked som ju dostala, mala tie horne korienky strieborne a teraz su akoby ususene az zvraskavene a konce odhnili(?). Kde robim chybu? Prosim poradte mi...
Takže po konzultácii sa pridávam k názoru "bef" je to nedostatok draslíka
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

mne zase listy akoby dužinateli (vidno im čiary ako sú v liste) a tiež neviem čo je danej orchidke lebo sa starám o ňu ako o ostatné
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Neviem čo máš konkrétne na mysli. Môžeš pridať foto?
0 0
Denisa Lőrincz Knapová Denisa Lőrincz Knapová
Dobrý večer,mohli by ste mi poradiť prečo mi z ničoho nič takto obschli listy na orchidejke? vopred ďakujem
Snímka0249.jpg  
Snímka0247.jpg  
1/1
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
uuuf, zeby zhorene od slnka?
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
poskodene casti ostrihat ale nie az do ziveho tkaniva a zmiernit zalievku a svetlo aby sa spametala...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Denisa Lőrincz Knapová Pozri príspevok
Dobrý večer,mohli by ste mi poradiť prečo mi z ničoho nič takto obschli listy na orchidejke? vopred ďakujem
korene vyzerajú ako?
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Mypa Pozri príspevok
Neviem čo máš konkrétne na mysli. Môžeš pridať foto?
áno pridávam fotky, tých listov, oni sa síce mäkšie ale nie úplne ale takéto čiary sa im spravili neviem prečo, lebo orchida je medzi ostatnými rovnako ich polievam, všetko a ani prievan nemajú môže to byť tým, že po 2,5 začína odkvitať??
díky moc za radu
15032011317.jpg  
15032011316.jpg  
15032011314.jpg  
1/1
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

.
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Denisa Lőrincz Knapová Pozri príspevok
Dobrý večer,mohli by ste mi poradiť prečo mi z ničoho nič takto obschli listy na orchidejke? vopred ďakujem
Pravdepodobne hnedne preto lebo má slabé pletivá a nie je prispôsobená na nijaký výkyv podmienok. V tomto prípade vyššia intenzita oslnenia v porovnaní s tmou v obchode a zrejme za súčinnosti s vysokou teplotou vzduchu spôsobil poškodenie pletiva, kde sa následne rozvíja hubové ochorenie, zrejme mokrá hniloba. Tá je pre orchidey najnebezpečnejšou skazou a boja sa jej aj profesionálny pestovatelia. Nie však úplne nezvládnuteľnou. Použila by som širokospektrálne fungicídy (podľa ponuky vo vašom okolí) a striekala by som každé 2 týždne (i častejšie, podľa ochrannej doby uvedenej na obale prípravku), vždy iným postrekom, až kým nenarastú nové listy a poškodené neodpadnú. Rastlinu treba držať v podmienkach s rozptýleným svetlom (ale malo by ho byť dostatok) a postupne privykať na vyššiu hladinu oslnenia. Žiadne postrekovanie vodou!!! To podporuje hnilobu a prenáša ju na ďalšie rastliny (tieto hniloby bývajú dosť nákazlivé). Vzduch skôr suchší, aj keď orchidey majú radi vlhký, ale hniloba vlhko využije. Snáď to nejako rozchodí budem držať palce.
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

suesin Pozri príspevok
áno pridávam fotky, tých listov, oni sa síce mäkšie ale nie úplne ale takéto čiary sa im spravili neviem prečo, lebo orchida je medzi ostatnými rovnako ich polievam, všetko a ani prievan nemajú môže to byť tým, že po 2,5 začína odkvitať??
díky moc za radu
ako vyzerajú korene?
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Mypa Pozri príspevok
ako vyzerajú korene?
korene sa krásne zelené neviem čo je to a trápi ma to myslíš, že ju mám oddeliť od ostatných
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

suesin Pozri príspevok
korene sa krásne zelené neviem čo je to a trápi ma to myslíš, že ju mám oddeliť od ostatných
ako sú korene ok, skús ju nechať dlhšie namočenú ak ju polievaš, môže to byť z nedostatku vody.
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

suesin Pozri príspevok
áno pridávam fotky, tých listov, oni sa síce mäkšie ale nie úplne ale takéto čiary sa im spravili neviem prečo, lebo orchida je medzi ostatnými rovnako ich polievam, všetko a ani prievan nemajú môže to byť tým, že po 2,5 začína odkvitať??
díky moc za radu
Toto je znak, že rastlina chýba voda. Listy sú na povrchu vráskavé, akoby sa scvrkávali. Možno má vzdušnejší substrát a preto rýchlejšie preschne alebo je bližšie k zdroju tepla. Treba ju častejšie polievať. Oddeliť ju netreba
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Mypa Pozri príspevok
Toto je znak, že rastlina chýba voda. Listy sú na povrchu vráskavé, akoby sa scvrkávali. Možno má vzdušnejší substrát a preto rýchlejšie preschne alebo je bližšie k zdroju tepla. Treba ju častejšie povievať.
ďakujem za radu idem ju hneď namočiť
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som cez víkend oddeľovala novú rastlinku od "matky" korene boli veľké tak uvidím čo z nej bude, už som z tejto jednu oddelila, tá krásne rastie
Snímka1621.jpg  
Snímka1622.jpg  
Snímka1623.jpg  
Snímka1626.jpg  
Snímka1627.jpg  

Snímka1628.jpg  
1/1
5 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

lujza.j Pozri príspevok
ja som cez víkend oddeľovala novú rastlinku od "matky" korene boli veľké tak uvidím čo z nej bude, už som z tejto jednu oddelila, tá krásne rastie
tfuj, tfuj, tfuj nech sa jej darí je krásna a silná
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať