Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

no nie je to až také strašnú, ako sa zdalo na prvý pohlad, len keby ma to furt neodhlasovalo smao.
Inak kočky a mchlapci, dokedy budete letniť (na balkóne?) Dnes nadránom ukázal teplomer na balkóne na chránenom mieste cca 15 st. chcem počkať do 10 st. Iba čerstvo presadené a velmi mladé rastliny šli na túto poslednú noc dnu, a tiež niektoré chúlostivejšie Oncídka a Cambrie, čo nestihli od štvrtka poriadne preschnúť, zapichnutá špajdla bola furt vlhká, čakám kedy preschnú, ale na deň idú bez debaty etše von. Len neviem, čo s tou mojou Katko s nsadenými kvetnými púzdrami, či ju ešte nechať vonku, či postupne preniesť, či obmedziť záliavku, prichladiť a prisušiť....vzhladom na tie kvetné púzdra sa bojím, aby nezoschli a pod. Najradšej by som pokračovala bez prestávky normálne dalej, len či potom ozaj vykvitne.....
A čo s nobilkami, už dávate dnu? A začínate prisúšať? lebo na jednej mi rastú kejky na dalších ešte nedozreli nové pahluxy, stále rastú, dokonca aj úpne maličké tlačia od podlahy. Cimbidko ešte zostane vonku možno aj do 5-6 st, ak nebude pľuhavo., len obmedzím postupne zálievku.
Lenže po týchto niekolkých studenších dňoch opäť hlásia oteplenie. Ako to poriešite? Tu nie sme v doline, ani pri zemi, som na 3 .posch. pod strechou, balkón je na JV/J a je z 3 strán uzavretý, rastliny sú sú pri stene izby a na vonkajšom okennom parapete na balkóne.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

moja nová láska na prvý pohľad....len sa k nej dopracovať
http://www.lukscheiter.cz/foto/vanda_tesselata-blue.jpg
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Prosím Vás, čím preventívne postrekujete orchidky, než ich pred skončením letnenia dáte späť do bytu? A ako často a v akej koncentrácii? A ešte ma napadá, vraj je dobré teraz hnojiť s vyšším obsahom draslíka a menej dusíka (NPK 2-2-5 resp. 4-4,5-8). Môžete napísať konkrétny výrobok?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Bety - máš nádhernú lásku , nobilka ešte môžu byť vonku , ešte nie je tak zima , ale hlásia už na budúci týždeň
pod 10 stup. , tak to už asi budeme schovávať, dnes som ešte polievala , je teplo a tiež rašia nové , tak nech ešte majú vlahu , - čo ostatní,ešte letníte?
nepostrekujem pred schovaním dnu ničím
Naposledy upravil milka 60 : 19.09.11 at 15:18 Dôvod: doplnenie
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Bety , práve som si prečítala , že to máš vlastne Ivanagaru , je nádherná , zaujimavé , že už ide kvitnúť , na mojej ani náznak -zatial - po kvete a tiež bola vonku , ak ti bude rásť takouto rýchlosťou a budeš raz deliť , kúsok si kúpim , alebo vymenim , ja mám , ale pomalejšiu v nasadzovaní nových- iba 2 , ale tiež voňala keď kvitla neviem pridať obrázok , ale mám ju v albume str.1 foto3
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

baby neviete mi poradit kedy budem moct robit albumy s fotkami? je to nejak obmedzene? administrator mi neodpisal takze netusim ako to s tym je... dakujem za pomoc
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Shakir, skús napísať viacej príspevkov, aj ked len stručných Tuším to bývalo limitované počtom príspevkov .... ale možno sa mýlim
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

milka 60 Pozri príspevok
Bety - máš nádhernú lásku , nobilka ešte môžu byť vonku , ešte nie je tak zima , ale hlásia už na budúci týždeň
pod 10 stup. , tak to už asi budeme schovávať, dnes som ešte polievala , je teplo a tiež rašia nové , tak nech ešte majú vlahu , - čo ostatní,ešte letníte?
nepostrekujem pred schovaním dnu ničím
Tiez este letnim,rastu nove hluzy na cattleyach,cambriach.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ja tiež ešte letním.....nedávno som tiež prelievala výživou, potom už budú bez nech oddychovať............. tiež na každej cambrii rastú nové pahluzy...dúfam, že keď dospejú a dozrejú aj zakvitnú.........chysta sa mi aspoň oncidko sharry baby jednou stonkou kvitnúť a dendrobium stardust žlté "až" z jedného očka nejaký ten kvet bude....
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Lusiela a poslednú noc si ich mala vonku? U nás bolo ráno 10 st. celzia pred domom na parkovisku a na balkóne "zamrzla" teplota na 11,5 st. na teplomeri na záveternej stene. Ale viac mi vadil ten dážď a vietor, tak na noc všetky putovali dnu, ešte neboli úplne suché od posledného polievania a som sa velmi bála, aby korene nezačali hniť. Lialo celú noc a aj dnes sú ešte vnútri. Aj teraz ledva na stene balkóna 14-15 st. ukazuje. V aute mi ukázalo len 12. Snád ked sa aspoň cez den oteplí, tak ich ešte vynesiem, ale na noc už asi nie Jedine, že by boli úplne suché a nepršalo a nefúkalo. No predpovede sú tu na západe dosť studené. Najmä na noc. V Rakúsku napadlo v Korutánsku 25 cm snehu. A nielen na vrcholkoch. To tam museli mať pekne chladno v noci.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

andersenka Pozri príspevok
Ja tiež ešte letním.....nedávno som tiež prelievala výživou, potom už budú bez nech oddychovať............. tiež na každej cambrii rastú nové pahluzy...dúfam, že keď dospejú a dozrejú aj zakvitnú.........chysta sa mi aspoň oncidko sharry baby jednou stonkou kvitnúť a dendrobium stardust žlté "až" z jedného očka nejaký ten kvet bude....
Andersenka, aj mne dorastajú hluzy, takmer na všetkých, ale sa bojím podchladenia koreňov a hniloby Nestačili úplne do včera večera preschnúť, tak šli dnu. ved balkónové dvere sú odchýlené....a tiež mi oncidko ornithorhynchum na 2 stonkách pokvitne zase budeme mať doma vôňu ako z čokoládovne s vanilkou. Nobilká sa zatial negulatia asi bude nasledovať 6 týždňový prísušok nna schodišti. Ale až o nejaký ten čas, lebo nové hluzy ešte rastú....
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
mne na nobilku - z jedného očka kvitne,takže 3 kvety mám..........ale zo 3-4 nové pahluzy tiež rastú............ani sušenie nepomohlo k väčšiemu kvitnutiu. Ja som tie moje možno týždeň - dva dozadu prelievala takže nemali by sa podchladiť.......... To tvoje Oncidium Ornithorhynchum je krásne, nebudeš deliť? na výmenu za nejaku pahluzu z môjho sharry baby - http://www.porada.sk/album.php?album...chmentid=92400 tiež je voňavé.......samozrejme až na jar
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Budem to onci deliť, ale až na jar. A to tvoje shary baby nevonia? Lebo pravdupovediac, len si myslím, že je to Ornithorhynchum. Hladala som podla obrázkov a popisu. No nebolo úplne fialkasté Ale vraj je fialovejšie, ked má v čase nasadzovania na kvet viacej svetla. Tak uvidíme, aké bude toto prvé kvitnutie u mňa. Skôr mám starosť o tú leopardiu Colmanaru. Musela som ju urgentne presadiť, začala strádať, bolo tam za hrsť sphagna. O časť koreňov prišla, ale vyzerala, že jej zostalo docela dosť dobrých, teraz je len v kôre a sem tam s polustyrénom a vláknami čerstvého machu nariedko, poliala som ju trošku po zasadení a teraz len rosím substrát obdeň jemnou hmlou. A čo bude z jej oddelku maličkého, čo sám odpadol, tak to ukáže čas A velmi dobre sa darí aj Tahoma glacier Cambrii, tá pekne obrastá., mamine Cymbo sa tiež vzpamätalo, má nové prírastky, farbu kvetu netuším, ale ani nečakám, že už aj zakvitne. Bolo vysilené na maximum. Z maminých 5 som ale prišla o 2 cambrie či oncídka, neviem ani, čo to bolo. Už bolo pre ne pozdě. No a moju už len jedinú Miltoniopsis mám v "najnovšej" záchrannej akcii. Do sklenky od horčice som dala mach (ale nie ten kobercový vankúšový, ale taký, čo rastie asi do 5 cm výšky ako mini stromček, taký proste "olistený" miniihličkami, splašila som ho na chate a zamrazila, ale míňa sa ) A do toho vlhkého machu som postavila a špajdlami upevnila nastojato miltoniopsis. Prišla takmer o všetky korene "vďaka" sphagnu. Okrajové korene naopak preschli. Snád sa vzchopí. Ale bol by to fakt úspech. s NIMI SA MI PROSTE NEDARí. aK NEJAKú NIEKEDY EšTE KúPIM, V MOMENTE JU PRESADíM DO JEMNE DRVENEJ KôRY S PRíMESOU POLYSTYRéNY A VLáKNITéHO MACHU, žIADNE GUčE ANI SPHAGNUM. jE TO DES. AKO TO PREDáVAJú. aKO JEDNORAZOVKY.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ano Betina mala som ich vonku a este sa nechystam ich dat dnu,to by museli hlasit mraz.Vlani som ich stahovala az niekedy v oktobri a tento rok krasne kvitli.
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

lusielaL Pozri príspevok
Ano Betina mala som ich vonku a este sa nechystam ich dat dnu,to by museli hlasit mraz.Vlani som ich stahovala az niekedy v oktobri a tento rok krasne kvitli.
fíha, tak asi sa ešte odhodlám, ked prestane ten vietor a dážď. Ozaj, ako je teraz u Vás v NZ? Tu pľuhavo, sychravo, nie ako v sptembri,, ale skôr koncom októbra, len tá hmla mi etš ek tomu chýba
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

tiez sa ochladilo,ale este to nevnimam ako zimu
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

andersenka Pozri príspevok
mne na nobilku - z jedného očka kvitne,takže 3 kvety mám..........ale zo 3-4 nové pahluzy tiež rastú............ani sušenie nepomohlo k väčšiemu kvitnutiu. Ja som tie moje možno týždeň - dva dozadu prelievala takže nemali by sa podchladiť.......... To tvoje Oncidium Ornithorhynchum je krásne, nebudeš deliť? na výmenu za nejaku pahluzu z môjho sharry baby - http://www.porada.sk/album.php?album...chmentid=92400 tiež je voňavé.......samozrejme až na jar
Začínam mať pochybnosti, či to moje je ornithorhynchum...akosi mi tam chýba ten žltý chumáčik v strede . Asi mám tiež nejaký hýbrid sharry baby....Ale to je jedno, je pekná a krásne vonia
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

Betina2 Pozri príspevok
Shakir, skús napísať viacej príspevkov, aj ked len stručných Tuším to bývalo limitované počtom príspevkov .... ale možno sa mýlim
dakujem, snad mi to coskoro spristupnia...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

neviem, ako sa sem da dostat, nemam ziadne nastavenie, ale mi to trvalo, fotky uz nepridavate? co urobili s touto strankou?
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

trošku sa ju snažia vynoviť, snáď sa im to podarí k spokojnosti všetkých
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať