Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Takže všetky orchiše sú na svojich miestach na balkóne a pekne sa vyhrievajú už od skorého rána (už teraz sú zatienené samozrejme). No a na Iwanagare sa začína otvárať prvé púzdro a tlačí sa z neho von puk. Ešte ale netuším, kolko tam bud kvetov. Zatial ešte nie je nič vyhraté, ale ak to pôjde pekne takto dalej, tak by to mohlo dobre dopadnúť. Ak nebude dážd alebo silný vietor, tak ich aj na noc ešte nechám vonku. Len neviem ako na víkend, chystám sa v piatok preč a vrátime sa v nedelu. Predbežné predpovede na noc sú na 10 st., ale to je všeobecne. ale na balkóne bude asi viac, že? Ešte by im to ublížiť nemalo? Či treba už aj niektoré dať dnu na noc (hlavne ma tá Iwanagara, dendrofaly a Cambrie zaujímajú, že do kolko stupňov , nobilká aj Cymbo su v pohode aj v chlade, už preschli takmer úplne, len budem rosiť povrch subs. a zalejem ich asi až ked ich nadobro dnu presťahujem.)
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ahojte, neviete co je toto za choroba a co s tym mam robit? mam taky pocit ze mi to zozralo uz 3 orchidky.. ozltne listok a celkom rychlo odpadne a nasledne vsetky. Neviete poradit?
21092011094.jpg  
21092011095.jpg  
21092011096.jpg  
1/1
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte, neviete co je toto za choroba a co s tym mam robit? mam taky pocit ze mi to zozralo uz 3 orchidky.. ozltne listok a celkom rychlo odpadne a nasledne vsetky. Neviete poradit?
Ahoj, ked ten napadnutý lístok prejdeš bruškom prsta, ostane na prste oranžová alebo červená stopa? V tom prípade by to mohol byť roztočec. Sú voľným okom takmer nevididteľní. Ako dlho trvalo, než lisť úplne zožltol a opadol? Skús aj prípadnú kvetnú stonku pozrieť a tiež zadnú časť okvetných lístkov na kvete, či tam nemáš také mini oranžové bodky, tiež farbia po rozotretí. Inak neviem poradiť.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
Takže všetky orchiše sú na svojich miestach na balkóne a pekne sa vyhrievajú už od skorého rána (už teraz sú zatienené samozrejme). No a na Iwanagare sa začína otvárať prvé púzdro a tlačí sa z neho von puk. Ešte ale netuším, kolko tam bud kvetov. Zatial ešte nie je nič vyhraté, ale ak to pôjde pekne takto dalej, tak by to mohlo dobre dopadnúť. Ak nebude dážd alebo silný vietor, tak ich aj na noc ešte nechám vonku. Len neviem ako na víkend, chystám sa v piatok preč a vrátime sa v nedelu. Predbežné predpovede na noc sú na 10 st., ale to je všeobecne. ale na balkóne bude asi viac, že? Ešte by im to ublížiť nemalo? Či treba už aj niektoré dať dnu na noc (hlavne ma tá Iwanagara, dendrofaly a Cambrie zaujímajú, že do kolko stupňov , nobilká aj Cymbo su v pohode aj v chlade, už preschli takmer úplne, len budem rosiť povrch subs. a zalejem ich asi až ked ich nadobro dnu presťahujem.)
Ja som rada, ze som ich nedala von, dnes rano som nasla na muskatoch male husenice, by ma porazilo, keby vosli aj do orchidei. A som sa cudovala, co sa moje maca v ecer zakrada po muskatoch, su take nenapadne, ze som ich ledva uvidela, aj listy su prederavene...
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

tie husenice sme aj my mali na muskatoch a prestahovali sa mi aj do ruzicky
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Rozmýšlam, že v sobotu by som orchidky už schovala dnu. Hlásia okolo 10 a menej stupňov..............
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Ja som rada, ze som ich nedala von, dnes rano som nasla na muskatoch male husenice, by ma porazilo, keby vosli aj do orchidei. A som sa cudovala, co sa moje maca v ecer zakrada po muskatoch, su take nenapadne, ze som ich ledva uvidela, aj listy su prederavene...
popozerajte ju poriadne, ja som ich rano povyberala, ale neviem, ci nevychadzju len v noci, potvorky
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ja neviem, ja mám v hrantoch striedavo vysadený plektrant a poloprevislé muškáty, ale nič som tam také nenašla. Našťastie. Obzerám ich podrobne každý deň aj zo 3x . Možno ten plektrant zaberá. Toto leto ani nič iné nebolo. A navyše sú od orchideí na opačnej strane balkóna, tak keby aj, tak sa k nim snád nedostanú.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
Ja neviem, ja mám v hrantoch striedavo vysadený plektrant a poloprevislé muškáty, ale nič som tam také nenašla. Našťastie. Obzerám ich podrobne každý deň aj zo 3x . Možno ten plektrant zaberá. Toto leto ani nič iné nebolo. A navyše sú od orchideí na opačnej strane balkóna, tak keby aj, tak sa k nim snád nedostanú.
Ja tiez neviem, odkial prisli, objavili sa az teraz, koncom leta, zbadala som to len preto, ze obzrali kvet a su trosku derave listy, ale je to priroda, nic nestriekam, niekedy staci vysprchovat vodou, radia to aj pestovatelia na vosky na ruziach, vlastne ich objavila moja cica Mimi
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Skusim pridat foto mojej Violety
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Skusim pridat foto mojej Violety
bude kvitnut aj Filadelfia, snad ju zase nezlomime
IMG_2380.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Heni super, violeta parádna.....a philadelphia - nech ti kvitne dlhšie ako tá moja - iba mesiac ale keď sa herečka rozhodla kvitnúť keď boli najväčšie horúčavy......
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Tak čo - už sa chystáte schovávať kvietočky cez víkend? Hlásia akési nízke teploty...........aj dnes už iba 10stupňov bolo.......a má to ísť ešte nižšie....
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Túto orchideu som kúpila pred rokom nekvitnúcu. v črepníku mala vizitku catllea ?????. Teraz keď rozkvitla, tak podobnú v druhu cat. neviem nájsť. Čo to môže byť, poraďte. Je to tá pre ktorú som priniesla z mraveniska kys. mravčiu. Už začína kvitnúť aj ďalšia, tak uvidím.
1.jpg  
2.jpg  
P9230007.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Rozkvitol mi d.Stardust chiomi , ale pozrite kde , tú pahľuzu som chcela skrátiť a ˇa ľa ho
Dendro.Stardust chchiomi 001.jpg  
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

pmajap Pozri príspevok
Túto orchideu som kúpila pred rokom nekvitnúcu. v črepníku mala vizitku catllea ?????. Teraz keď rozkvitla, tak podobnú v druhu cat. neviem nájsť. Čo to môže byť, poraďte. Je to tá pre ktorú som priniesla z mraveniska kys. mravčiu. Už začína kvitnúť aj ďalšia, tak uvidím.
Catleja to určite nie je. Ale bude to nejaká pekná Cambria, možno WildCat. Tých hybridov je strašne veľa.
0 0
vanilka126 vanilka126

vanilka126 je offline (nepripojený) vanilka126

Dobry den. Potrebovala by som radu k presadzaniu dendrobia nobile. Pred par mesiacmi sa objavili tri nove vyhonky, tak som sa velmi potesila. Tento tyzden som vsak zistila, ze uz nie su len tri ale dokonca 11, preto by asi bolo najvhodnejsie ich rozdelit a presadit (alebo olamat? to sa mi nezda ako najlepsie riesenie, i ked som dostala uz aj take odporucanie). S presadzanim mam vsak zle skusenosti, u nas nedostat ziadny dobry substrat, preto prosim o radu ako na to a aky substrat by bol najvhodnejsi. Vopred dakujem za pomoc
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Taaaaak a moje orchidky si už hovejú vo vnútri...............minulú noc bola najnižšia teplota 4 stupne................a teraz momentálne ako tak kukam na teplomer je 8stupňov .o)
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

vanilka126 Pozri príspevok
Dobry den. Potrebovala by som radu k presadzaniu dendrobia nobile. Pred par mesiacmi sa objavili tri nove vyhonky, tak som sa velmi potesila. Tento tyzden som vsak zistila, ze uz nie su len tri ale dokonca 11, preto by asi bolo najvhodnejsie ich rozdelit a presadit (alebo olamat? to sa mi nezda ako najlepsie riesenie, i ked som dostala uz aj take odporucanie). S presadzanim mam vsak zle skusenosti, u nas nedostat ziadny dobry substrat, preto prosim o radu ako na to a aky substrat by bol najvhodnejsi. Vopred dakujem za pomoc
Ja som rozsadzala dcerinu, mala dlhe korene, aj boli 2 dost velke, ale zda sa, ze len 1 sa ujala, uvidime, ale mne sa rozsadzanie vobec nedari, tak nejdem radit, tej 2.zltnu listy, uvidime, ako to dopadne, par prispevkov nazad je vela rad...
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
vanilka 126 - podľa mňa , nechaj to všetko na jar , do jari pekne podrastú a budeš vidieť čo s ním , a obtrhať nové pahľuzy je škoda , raz ti budú kvitnúť , a dendrobium chce stiesnený kvetináč
Naposledy upravil milka 60 : 25.09.11 at 13:10 Dôvod: oprava
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať