Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

foza Pozri príspevok
Ja by som určite kvietok odstrihla a tešila sa z neho vo vázičke. Keike to pomôže, nebude sa zbytočne vysilovať a začne púšťať vzdušné korienky.
lenze ten kvietok nejde dat do vazicky, on nema svoju stonku, len tu kratucku co ide do keiky on kvitne priamo z keiky a dalsia vec, zatial je vyzivovany z materskej rastliny, tak zase tolko ju asi nevysiluje.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jajax Pozri príspevok
vobec som netusila ze to je orchidea.ale velmi sa mi pacihned rano stepujem pred lidlom
No ale tá akcia na Ludisiu platí až od 5.10. aj som to písala
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

Zdenka175 Pozri príspevok
No ale tá akcia na Ludisiu platí až od 5.10. aj som to písala
ale nechaj taaak, jajax tam uz bude od dnes cakat, aby chytila tie najlepsie kusky, vsak ?
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Ahojte prosím poradte my včera som niečo našla na orchidei lenže ono je to inakšie ako koren...prosím poteštema že to vypadá na stonku....


dnešné foto...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
vikinka.n Pozri príspevok
Tak uvidim ako mi poradite vy.
Mam orchideu s keikou, keika este nema korienky ale uz ma kvet. Mam kvet odstranit, alebo nechat
Viki, mne tiež z keiky narástli 2 kvety.....ja som ich tam nechala a tešila som sa z nich.....pred niekoľkými dňami mi sami odpadli. Moja keika tiež ešte nemá korene, tak čakám, že teraz voľačo pustí.
0 0
airbusy airbusy

airbusy je offline (nepripojený) airbusy

michelle051
Ahojte prosím poradte my včera som niečo našla na orchidei lenže ono je to inakšie ako koren...prosím poteštema že to vypadá na stonku....
poteším ťa, že ti práve rastie vzdušný koreň podľa mňa to je tiež super správa
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

vikinka.n Pozri príspevok
Tak uvidim ako mi poradite vy.
Mam orchideu s keikou, keika este nema korienky ale uz ma kvet. Mam kvet odstranit, alebo nechat
Ja by som ju nechala a čakala na korienky.
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

airbusy Pozri príspevok
michelle051


poteším ťa, že ti práve rastie vzdušný koreň podľa mňa to je tiež super správa
hej aj mne to došlo lebo z opačnej strany bolo to isté ale vačšie...
som korunovaná ťava
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

Michelle051 Pozri príspevok
hej aj mne to došlo lebo z opačnej strany bolo to isté ale vačšie...
som korunovaná ťava
vobec nie si, mne to presne tak isto rastie tiez, dnes rano som si to vsimla a napadlo ma uuuuplne to iste, ze juchu, budem mat dve stonky
ale teraz sa tesim tiez, juchuuu, dalsi vzdusny koren :-)))
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

tak moje orchidejky spia tiez pustaju len vzdusne korene. len ma hneva ze na konci vyhonkov ktore pomaly odkvitaju su dva puky ktore uschli myslela som ze sa vzchopia a odtial nieco rozkvitne a nic
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

vo velkom baumaxe v BA maju akciu na phaly... 4,59 su povacsine zlte a strakate, sem tam bieloruzovkaste... ale treba dat pozor, lebo klasika baumax sa nezaprie... v regaloch su natlacene krasne velikanske phaly s obrovskymi kvietkami, a aj ked je na regale velka zltocervena cenovka! pri pokladni zistite, ze stoja 10-12 eur... pokladnicka vam len povie, ze to zakaznici pomiesali...podla mna ich bezny tah... pretoze nie kazdy skuma blok... takze za tych akciovych 4,59 su rastlinky mensie a vraj II.triedy... potrebuju viac opatery, ale aj tak su krasne
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

takto sa mi rozrastá moja ludisia...v albume mám fotku, aká bola maličká keď som ju dostala a zasadila, trvalo asi mesiac, kým sa s ňou začalo niečo diať a teraz vyháňa jeden lístok za druhým
30092009610.jpg  
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

V albume som ju videla, aj všetky ostatné a sú nádherné. Je vidno, že si šikulka a vieš to s nimi. Aj ja sa snažím, ale ešte to asi dobre neviem, no chce to čas. Ale naozaj ak ti za mesiac tak krasne podrastla, tak sa môžeš skutočne tešiť. Gratulujem ti.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
zuzulu Pozri príspevok
ale nechaj taaak, jajax tam uz bude od dnes cakat, aby chytila tie najlepsie kusky, vsak ?
uz som zistila ze to je az od 5.10.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

moja žltá krivuľka zakvitla....(ako narcištek)
ale vždy má len po dva kvety, niekedy aj vyženie ďalší výhon(alebo sa rozvetví), ale nikdy nezakvitne....
ale aj tak sa teším, má krásne lupene, 2 sú také iné - "s čipkou" a celkovo v tvare trojuholníka...

prekvapila ma biela a fialovo-bordová, mali po 2 výhonky od apríla, riadne boli obsypané, začali postupne opadávať, takže som ich chcela prehodiť medzi tie, ktoré by si mali odpočinúť(aby som ich nehnojila) a......tieto mi vyhnali po jednom novom výhone a biela už kvitne, fialovo-bordová včera rozkvitol 1. púčik.
17092009472.jpg  
17092009473.jpg  
30092009508.jpg  
30092009509.jpg  
30092009511.jpg  

30092009513.jpg  
30092009515.jpg  
1/1
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Máš ich krásne, tá narcisoviková je nádherná. Je zaujímavé aké má krásne zdravé korene, to by som chcela vidieť na svojich...
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ma-Ba Pozri príspevok
Zygopetalum, ktoré zakvitlo po presadení, letnení len dúfam, že to nie je prvé a posledné kvitnutie. Zdá sa mi dosť náročné na pestovanie. Máte prosím nejaké skúsenosti s týmto druhom?
+ 2 krásky, ktoré ma očarili.
Jeee krasne su, ja mam tiez taku tigrovanu, odkvitla, ale po lete som teraz na nej nasla nove pučiky, tak sa vytesujem lebo som sa bala ze uz nezakvitne, som este neskusena, neviem ako sa o tento druh starať.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Už som sa to tu pýtala, ale nikto neporadil, tak skúsim este raz. Mám 4 orchidei, 3 phalaenopsis - bielu, ružovu a fialovu a este jednu tigrovanu a to je zrejme Zygopetalum. Na tej bielej mam veelmi vela korienkov vzdusnych oproti ostatnym. Je to v poriadku? Inač kvitne krasne, pustila novy vyhonok, na nom su teraz kvety, dva vyhonky čo uz mala sa nie a nie opukat. Stale akoby začali pukat ale potom obschnu. Dakujem za rady
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Tinika Pozri príspevok
Už som sa to tu pýtala, ale nikto neporadil, tak skúsim este raz. Mám 4 orchidei, 3 phalaenopsis - bielu, ružovu a fialovu a este jednu tigrovanu a to je zrejme Zygopetalum. Na tej bielej mam veelmi vela korienkov vzdusnych oproti ostatnym. Je to v poriadku? Inač kvitne krasne, pustila novy vyhonok, na nom su teraz kvety, dva vyhonky čo uz mala sa nie a nie opukat. Stale akoby začali pukat ale potom obschnu. Dakujem za rady
Tie vdušné korene sú vporiadku čo a tíka toho obschínania možno máš prievan alebo to mozu spôsobiť náhle teplotné zmeny.....
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Michelle051 Pozri príspevok
Tie vdušné korene sú vporiadku čo a tíka toho obschínania možno máš prievan alebo to mozu spôsobiť náhle teplotné zmeny.....
Dakujem za radu. Boli na okne, kde cele leto bolo otvorene okno na vetračku tak možno preto, ale to by bolo aj s ostatnymi nie? No uvidime ako sa pozbera na novom mieste
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať