Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
tara464 Pozri príspevok
vcera som bola v za v baumaxe a mormalne mi je tych orchidey luto v akom su stave to by mali predavat po 2-3 Eura a oni to predavaju po 9-16eur ja som sa skora chytala zahlavu
v kvetinarstve kam chodim ja sa tiez hrozne o orchidee staraju.teraz v lete ich mali vylozene vonku,tie sa popredali rychlo a tie ktore boli vo vnutri vyzerali za par dni hrozne.bud boli totalne premocene alebo suche.je vidiet ze tie predavacky k tomu nemaju vztah.
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

to jajax

:-) ĎAKUJEM ZA RADY :-)
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
nemas za co.kazda obcas potrebujeme poradit
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

tara464 Pozri príspevok
vcera som bola v za v baumaxe a mormalne mi je tych orchidey luto v akom su stave to by mali predavat po 2-3 Eura a oni to predavaju po 9-16eur ja som sa skora chytala zahlavu
Áno, úplne s Tebou súhlasím, dnes som pozerala a oni zlacnené na 18 €, taktiež mi ich bolo ľúto také úbohé.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Jana1303 Pozri príspevok
No myslím, že nieje suchá, lebo ju striekam každý druhý deň.
Podla mna je malo ju len striekat, treba ju raz za 7-10 dni poriadne poliat (bud namocit tak na pol hodinu, alebo dobre poprelievat), nechat dobre odkvapkat, aby korene nezostali stat vo vode.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

avonka1 Pozri príspevok
Mne začala "odchádzať" kvitnúca orchidea- umiestnená v kuchyni naproti mikrovlnke ( môže mikrovlnka škodiť??? ) , tak som jej nazrela do koreňov. Poškodené som zredukovala a našla som medzi nimi zrejme LIST, ktorý sa vybral zlým smerom...
Na obrázku je zakrúžkovaný.
Ten list je aky? Zeleny zivi, alebo je suchy? Moc dobre to tam nevidim.
Mne to skor pripada ako stary uschnuty list. Ked je suchy odtrhnut a vybavene, ak je zeleny nechat tak.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

vikinka.n , lístoček bol zeleno-žltý ( živý ), ako keď na jar vyrastá rastlinka z fazule ( inak to neviem prirovnať ), tak uvidíme, o čo si vlastne milá rastlina koleduje... :-)
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Sayly pozerala som ten list s plesnou tvojej sestry . No ten moj vypadá ináč. Voľným okom to vidieť trocha a foťak to ztmavil -zkreslil.Ten flak je trochu mäkkší ako zbytok listu. Znovu som ho odfotila, a mám fotky listu z hora a zdola . a srdiečko. List č. 1 má taký hnedý fľačik len z tej strany ako je odfotený, z druhej to nemá. Rozmýšlam či je to upučené od obchodu alebo hnije.Dúfam, že nenapadne srdiečko. List č. 2 má ten veľký fľak a trochu sa začína farbiť list ako vyrastá od srdiečka. List č. 3 má taký malý fľačik. Dufám, že neprídem o všetky 3 listy. Ja vôbec nerosím. To muselo vzniknúť v obchode.
z hora.jpg  
zhora.jpg  
zdola.jpg  
PA030182.jpg  
1/1
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Milé orchideárky v kauflande je akcia na orchidei.Ja som si tiež kúpila.Neskor dám foto.
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Tu sú tie fotky čo som slubila.
moje deti 030.JPG  
moje deti 031.JPG  
moje deti 032.JPG  
moje deti 033.JPG  
1/1
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

avonka1 Pozri príspevok
vikinka.n , lístoček bol zeleno-žltý ( živý ), ako keď na jar vyrastá rastlinka z fazule ( inak to neviem prirovnať ), tak uvidíme, o čo si vlastne milá rastlina koleduje... :-)
Ked zacina zltnut tak uschyna, neviem, no mne to stale pripada ako stary list, ako ked je rastlina hlbsie zasadena a list je v substrate.
No uvidis co casom spravi, keby to bola nova keika tak drzim palce nech pekne vyrastie
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

maju aj v kauflande v za orchidey????
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Ja som ich kúpila v Spišskej Novej Vsi,ale ked je akcia tak by mali mať aj u Vás.
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ahojte, prosím poradiť, manžel mi niekedy v júli prelial orchideu, takže odišli jej korene, tie zhnité a suché časti som odstránila, zasypala škoricou a mám to v sáčku.Má ešte nejaké vzdušné korene, 2 lístky, ale nejako sa nič nedeje. Mám čakať alebo to skúsiť posadiť?
Chcela som priložiť i fotky, ale neviem to tu vložiť, alebo možno ešte nemôžem. Vďaka.
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Tak som to skúsila, prikladám foto.
OR1.jpg  
OR2.jpg  
OR3.jpg  
1/1
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
aj ja posielam svoje krasotiny. Mám ich dve. Tretia mini je 2 mesiace v sáčku. Výsledok-narástol jej tam 1cm malinký korienok, ktorý počase zaspal a všetky staré listy zvädli. Myslela som si, že je po nej aj v sáčku. Ale pred týždňom som zbadala zo srdiečka vykúkať nový malinkatý lístok. Tak uvidím. Všetkých pozdravujem
P8234694.jpg  
P8234699.jpg  
1/1
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

privát Pozri príspevok
aj ja posielam svoje krasotiny. Mám ich dve. Tretia mini je 2 mesiace v sáčku. Výsledok-narástol jej tam 1cm malinký korienok, ktorý počase zaspal a všetky staré listy zvädli. Myslela som si, že je po nej aj v sáčku. Ale pred týždňom som zbadala zo srdiečka vykúkať nový malinkatý lístok. Tak uvidím. Všetkých pozdravujem
Ta miniaturna je uplne krasna, taku som este nevidela....
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

privát Pozri príspevok
aj ja posielam svoje krasotiny. Mám ich dve. Tretia mini je 2 mesiace v sáčku. Výsledok-narástol jej tam 1cm malinký korienok, ktorý počase zaspal a všetky staré listy zvädli. Myslela som si, že je po nej aj v sáčku. Ale pred týždňom som zbadala zo srdiečka vykúkať nový malinkatý lístok. Tak uvidím. Všetkých pozdravujem
ta malinka je uuuuuuuuuuuuuuuuzasna, odkial ju mas?
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Mám otázočku. Letním Dendrobium a netuším, aké najnižšie nočné teploty zvládne.
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
moc ďakujem. Obidve som kúpila v Kauflande. A tú "nevydarenú", ktorá je teraz v sáčku v súkromnom kvetinárstve.
Ale na jar, ak pôjdem do Poľska, tak si tam určite kúpim. Sú oveľa lacnejšie, ako u nás, ale nie na tržnici, ale v marketoch podobných Baumaxu apod. Videla som ich osobne a boli kráásne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať