Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Tesim sa, bude mi kvitnut oncidium
PA030003.jpg  
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

damy dnes nezabudnite, v lidli zacina akcia na orchidejky
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

zuzulu Pozri príspevok
damy dnes nezabudnite, v lidli zacina akcia na orchidejky
tak ja už som si jednu ukoristila v Malackách a včera v Kauflande vo výpredaji dendrobium
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

U nas mali v lídli asi 20 ks, hneď ráno boli rozobraté, ale mne sa tiež jedna ušla . Je iná, takú som ešte nemala, tak ju dúfam kamarátky doma privítajú
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

Jara Pozri príspevok
U nas mali v lídli asi 20 ks, hneď ráno boli rozobraté, ale mne sa tiež jedna ušla . Je iná, takú som ešte nemala, tak ju dúfam kamarátky doma privítajú
ani nehovor, z akeho mesta si?
ja sa tam chystam dnes po praci, snad este nejaku ukoristim
0 0
moni2 moni2

moni2 je offline (nepripojený) moni2

bef Pozri príspevok
Posielam aj pár fotiek pre potešenie. Na prvej fotke sú tie mladé keiky vyrastajúce na stopke po odkvitnutí.

Pekný deň

Su krasne
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Jara Pozri príspevok
U nas mali v lídli asi 20 ks, hneď ráno boli rozobraté, ale mne sa tiež jedna ušla . Je iná, takú som ešte nemala, tak ju dúfam kamarátky doma privítajú
Myslíš orchidey ....tu ludisiu, či ako sa volala ? ...u nás mali len tie, ale žiadna nekvitla, pripadalo mi to ako izbová rastlinka ozdobná bordovým listom .
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
tak som si kupila ludisiu a zistila som ze to je ta diamantova orchidea co spominala foza.nemali ich vela a bolo vidno ze boli uz dost rozobrane pred otvorenim(bola som tam hned rano,ako prva som platila).ale je naozaj pekna a ma dalsie dve pahluzy.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

jess Pozri príspevok
Myslíš orchidey ....tu ludisiu, či ako sa volala ? ...u nás mali len tie, ale žiadna nekvitla, pripadalo mi to ako izbová rastlinka ozdobná bordovým listom .
ani u nás neboli rozkvitnuté ale každá mala jeden puk, moja má ďaľšie dve pahľuzy
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

zuzulu Pozri príspevok
ani nehovor, z akeho mesta si?
ja sa tam chystam dnes po praci, snad este nejaku ukoristim

Michalovce
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

alenad Pozri príspevok
Mám otázočku. Letním Dendrobium a netuším, aké najnižšie nočné teploty zvládne.

posúvam
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

no ako vidim, ja dnes nemam sancu v tom lidli, ked tam pojdem po praci
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Chcela som sa opýtať či sa vám niekedy tak rýchlo roztvorili púčiky na orchidei ako mne? Keď som ju dostala mala otvorených len 8 kvetov. A teraz za 10 dní už má otvorených všetkých 20. Teplota sa v miestnosti nemenila. To je tá orchidea čo má tie bodky na listoch a novú rastlinku pri srdiečku. Zdá sa mi to zvláštne,lebo mám takú orchidei od júna a tá ešte roztvára posledné 2 púčiky.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

zuzulu Pozri príspevok
no ako vidim, ja dnes nemam sancu v tom lidli, ked tam pojdem po praci
Možno nemusíš byť smutná, lebo ide o takú inú orchidejku, tá je skôr pekná listom, kvietky má len také drobučké. No keď ti je ľúto, tak choď do Kauflandu, tam majú teraz Phaly a rôzné farby, žlté biele a ružovofialové, boli pekné po 5,99 ale ja už všetky také mám, tak preto som si kúpila tu v Lídli. Urob si radosť.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Zabudla som priložiť foto ako rozkvitla.Dúfam, že mi rýchlo neodkvitne.
PA050195.jpg  
PA050196.jpg  
1/1
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

Jara Pozri príspevok
Možno nemusíš byť smutná, lebo ide o takú inú orchidejku, tá je skôr pekná listom, kvietky má len také drobučké. No keď ti je ľúto, tak choď do Kauflandu, tam majú teraz Phaly a rôzné farby, žlté biele a ružovofialové, boli pekné po 5,99 ale ja už všetky také mám, tak preto som si kúpila tu v Lídli. Urob si radosť.
vies co, chcela som praveze iny druh, chcela som tuto diamantovu, ale ved uvidim, mozno este nieco stihnem
v kauflande bola uz moja mamina a doniesla peknu zltu ale nechce mi ju dat do izby, nechala si ju u seba
este ze byvame v jednom byte, aspon mozem chodit okukovat
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Zdenka175 Pozri príspevok
Chcela som sa opýtať či sa vám niekedy tak rýchlo roztvorili púčiky na orchidei ako mne? Keď som ju dostala mala otvorených len 8 kvetov. A teraz za 10 dní už má otvorených všetkých 20. Teplota sa v miestnosti nemenila. To je tá orchidea čo má tie bodky na listoch a novú rastlinku pri srdiečku. Zdá sa mi to zvláštne,lebo mám takú orchidei od júna a tá ešte roztvára posledné 2 púčiky.
Zdenka, prepac, ale mam taky pocit ze zo vsetkeho robis velky problem. Ked rozkvitla tak rozkvitla. Niektore rozkvitnu rychlejsie, niektore pomalsie a niektore vobec. A ked odkvitne tak odkvitne, nic s tym nenarobis, tak to proste je. Mozno by si si ich mala menej vsimat, prehnana starostlivost je niekedy na skodu.
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Uh teda ja do Lidla nejdem bo nemám miesto.... No bolo by len jedna orchidka vypustila keiku takže nejaké miesto potrebujem....
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
... ja tu chodím pozerať väčšinou obrázky a popri tom , sem-tam aj niečo prečítam ohľadom orchideí, lebo mám doma štyri, a strašne túžim mať oncidium (tak sa to volá), no v Bardejove ho ani za ten svet neviem nájsť...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Mám kejku normálne odrezať s kúskom stonky a len zasadiť do kúpenej zmesi .. či treba aj nejako dezinfikovať.
má už tri listy .. najväčší asi 10 - 11 cm
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať