Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Idem vám povedať, že o tie fľakaté listy som prišla. Potrela som ich aj Endiexom no už im nepomohol.Boli už také nahnité. A to je moja najnovšia orchidei.Odrazu som ju oddelila od novej kejky. Tešim sa z nej. Len dúfam, že sa mi tá pliaga neobjaví na iných listoch.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
... a ja som práve pochovala dve orchidee... Dúfam, že bude najbližšie nejaká akcia (ako bolestné ).
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

moje najnovsie prirastky. ta zlta aj vonia
1p1070628.jpg  
1p1070638.jpg  
1p1070642.jpg  
1p1070644.jpg  
1/1
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Neviete my povedať po akom čase na orchidei narastie dcerská rastlinka dakujem vopred.
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

mata10 Pozri príspevok
Neviete my povedať po akom čase na orchidei narastie dcerská rastlinka dakujem vopred.
Každá je iná a záleží to len na nej kedy sa rozhodne, že nás poteší keikou.
Mne zatiaľ narástla na jednej phale, asi po roku a pól. Na dendrobiach je to o dosť skôr a na jednej ich môže byť aj 5.
Naposledy upravil veva.. : 11.10.09 at 20:15
PA090034.jpg  
PA090037.jpg  
PA100002.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
je mi s tebou a zo Zdenkou lúto ,že ste prišli o orchidky
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

veva.. Pozri príspevok
Každá je iná a záleží to len na nej kedy sa rozhodne, že nás poteší keikou.
Mne zatiaľ narástla na jednej phale, asi po roku a pól. Na dendrobiach je to o dosť skôr a na jednej ich môže byť aj 5.
Ja by som sa chcela opýtať, tiež mi vyrástla takáto rastlinka, vraj ju treba zasadiť, iba neviem kde to treba odstrinúť, koľko jej treba nechať z tej stopky a ako sa to má zasadiť, či tie korienky treba nechať vonku či majú byť v substráte, ďakujem vopred za rady, dúfam že sa mi podarí prilepiť foto ako vyzerá
DSC00057.jpg  
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Táto mladá rastlinka je na zasadenie veľmi malá. Ako už viacerí písali musí mať dlhšie korene a väčšie listy. Odstrihne sa s kúskom kvetného stvola a zasadí do najmenšej nádoby, do akej sa zmestí. Orchidey nezášajú veľké nádoby, v ktorých živoria, alebo aj zahynú. Ak je pôvodná rastlina zdravá je dobré nechať čo najdlhšie, aby zosilnela. Je možné, že na materskej rastline aj vykvitne. Možno pozrieť príspevky dozadu, kde je i foto.
V každom prípade keika poteší každého kto orchidey pestuje.
Nech sa darí.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ma-Ba Pozri príspevok
Táto mladá rastlinka je na zasadenie veľmi malá. Ako už viacerí písali musí mať dlhšie korene a väčšie listy. Odstrihne sa s kúskom kvetného stvola a zasadí do najmenšej nádoby, do akej sa zmestí. Orchidey nezášajú veľké nádoby, v ktorých živoria, alebo aj zahynú. Ak je pôvodná rastlina zdravá je dobré nechať čo najdlhšie, aby zosilnela. Je možné, že na materskej rastline aj vykvitne. Možno pozrieť príspevky dozadu, kde je i foto.
V každom prípade keika poteší každého kto orchidey pestuje.
Nech sa darí.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, tak ju tam ešte nechám, prajem pekný deň
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

babi2 Pozri príspevok
Ja by som sa chcela opýtať, tiež mi vyrástla takáto rastlinka, vraj ju treba zasadiť, iba neviem kde to treba odstrinúť, koľko jej treba nechať z tej stopky a ako sa to má zasadiť, či tie korienky treba nechať vonku či majú byť v substráte, ďakujem vopred za rady, dúfam že sa mi podarí prilepiť foto ako vyzerá
ako povedala ma-ba, je na zasadenie vellmi mala, potrebuje mat cca 7 cm listi a korene musia bit minimalne 3 s dlzkou minimalne 5 cm, az potom je vhodna na zasadenie

to ma-ba
tak ta vanda sa mi asi preberie, co ma nesmierne tesi, ale nechcem to moc zakriknut, lebo este nemam vihrate, vsimla som si, ze jej zacinaju rast tri korienki vzdusne, tak hadam bude dobre
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Sayly, asi to bude s Vandou na dobrej ceste. Mne teraz začali vyháňať korene ako o dušu. A hlavne na tej čo som kúpila nekvitnúcu, dúfam že má poteší stonkou.Som zvedavá akej bude farby.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, moje orchidee nechcú vôbec kvitnúť, už je to viac ako roka, mám ich na východnej strane vyhánajú stále len listy a vonkajšie korienky ale žiadne stonky na kvety, zalievam ich tak, že ich raz za týžden ponorím do vody aj s hnojivom, kropím ich čo dalej mám robiť aby mi už konečne zakvitli? Dakujem
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

sayly Pozri príspevok
ako povedala ma-ba, je na zasadenie vellmi mala, potrebuje mat cca 7 cm listi a korene musia bit minimalne 3 s dlzkou minimalne 5 cm, az potom je vhodna na zasadenie

to ma-ba
tak ta vanda sa mi asi preberie, co ma nesmierne tesi, ale nechcem to moc zakriknut, lebo este nemam vihrate, vsimla som si, ze jej zacinaju rast tri korienki vzdusne, tak hadam bude dobre
sayly - to sa fakt teším. No s orchidkami človek nikdy nemá vyhraté. Riskujeme "fúru" peňazí, ale podľa mňa to stojí za to. Moja Vanda ide kvitnúť už 2x, tak o to viac Ti prajem, aby Ti aj zakvitla.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Ahojte, potrebujem od vás poradiť... Doteraz som si kupovala/dostávala len orch. Phalaenopsis, no minule v Lidli som neodolala a kúpila si Ludisiu-2 kusy. Len jedna vec-ako sa o ňu starať? Je v inej zemine, než Phalaenopsis, tak neviem, ako a kedy ju polievať, ako presádzať-kedže v každom črepníku sú po 3 ks...ak viete, prosím, poraďte, ďakujem
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, moje orchidee nechcú vôbec kvitnúť, už je to viac ako roka, mám ich na východnej strane vyhánajú stále len listy a vonkajšie korienky ale žiadne stonky na kvety, zalievam ich tak, že ich raz za týžden ponorím do vody aj s hnojivom, kropím ich čo dalej mám robiť aby mi už konečne zakvitli? Dakujem
Možo menej hnojiť, takmer všade sa odporúča hnojiť 1 x za 14 dní. Ide zima a väčšinou sa prestáva hnojiť celkom. Kropenie im vyhovuje? Kvitnutie nie je len o vode a o hnojive. Teraz viac svetla, vzduch, teplo ? Niektoré aby nasadili na kvet potrebujú práve prisušiť a chlad. Záleží od druhu.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

dindi22 Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem od vás poradiť... Doteraz som si kupovala/dostávala len orch. Phalaenopsis, no minule v Lidli som neodolala a kúpila si Ludisiu-2 kusy. Len jedna vec-ako sa o ňu starať? Je v inej zemine, než Phalaenopsis, tak neviem, ako a kedy ju polievať, ako presádzať-kedže v každom črepníku sú po 3 ks...ak viete, prosím, poraďte, ďakujem
Ludisiu možno pestovať v takých podmienkach ako phaly, stačí jej aj menej svetla. Substrát jej vyhovuje hustejší, mokrejší občas nechať preschnúť. 3 ks v črepníku sú zrejme nové výhony, ktoré Ludisia hojne produkuje. Presádzať sa odporúča radšej menej ako viac, čiže 3 výhonky pravdepodobne netreba. Je to nenáročná rastlina.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte, všetkých vás pekne pozdravujem a chcem sa pochváliť, pamätáte si na phalu čo som kúpila v Kauflande za 1.50 eur? Takže PODARILO SA mi ju zachrániť, vyháňa nový lístoček, ak mi zajtra vyjde pridám, foto, tak sa tešíím
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
tešíme sa spolu s tebou
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

milka 60 Pozri príspevok
tešíme sa spolu s tebou
Ďakujem pekne
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Ďakujem Ma-Ba za radu...nechala som ich medzi phalami, sekne im to spolu. Zatiaľ sa Ludisiám darí dobre, no neskutočne rýchlo rastú...Každým dňom majú svoju kvetnú stonku vyššiu a vyššiu(asi sa snažia dohnať svoje nové kamošky). Tie výhony sa zatiaľ neodvážim presadiť, zrejme by som im skôr ublížila než pomohla
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať