Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Katy a R Pozri príspevok
Mám kejku normálne odrezať s kúskom stonky a len zasadiť do kúpenej zmesi .. či treba aj nejako dezinfikovať.
má už tri listy .. najväčší asi 10 - 11 cm
ma korene? odrezat ju mozes az ked bude mat aspon 3 korene
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

vikinka.n Pozri príspevok
ma korene? odrezat ju mozes az ked bude mat aspon 3 korene
.. má dva už dosť dlhé a jeden asi tak 4 cm
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

A ja sa sem chodím asi len jedovať, lebo tie moje vyháňajú len listy a korene. A dobrovoľne sa priznávam, že vám tu strááááááááášne ZÁVIDÍM tie krásne kvietky... :-((( ale zároveň aj doprajem... :-)
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
avonka1 Pozri príspevok
A ja sa sem chodím asi len jedovať, lebo tie moje vyháňajú len listy a korene. A dobrovoľne sa priznávam, že vám tu strááááááááášne ZÁVIDÍM tie krásne kvietky... :-((( ale zároveň aj doprajem... :-)
avonka, moje tiež vyháňajú len listy a korene... ale nem jedujem... poctivo si počkám na prvé kvietočky - vlatne vypestované, už sa teším, raz predsa musí zakvitnúť... Držím aj Tvojim kráskam palčiaky.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

alenad Pozri príspevok
posúvam
Dendrobium Nobile - znesie teploty veľmi nízke 5 st.C, ale musí byť suché. Ja som ich dala už dovnútra, u nás sú už mrazy.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
objavilasom dve nove stonkyjedna uz ma asi tri centi a druha asi jeden.a asi dam za pravdu vikinke,lebo som ich dala synovi do izby a neobzerala som ich tolko ako tie co mam v kuchyni a zrazu...
este som objavila asi dalsiu keiku na orchidei od kolegyne.je este velmi drobucka,ale urcite to nie je koren,je to trochu splostene a na konci malinko clenene.som velmi rada ale aj ma mrzi ze to nie je stonka,lebo neviem aku farbu maale hlavne ze sa jej dari.raz sa hadam dockam.a zatial mozem urobit radost niekomu inemu
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Ma-Ba Pozri príspevok
Dendrobium Nobile - znesie teploty veľmi nízke 5 st.C, ale musí byť suché. Ja som ich dala už dovnútra, u nás sú už mrazy.
Túto noc bolo len 7 stupňov Celzia, tak som sa splašila a schovala som ju. Už 2 roky jej dohováram, aby zakvitla a ona nič. Som zvedavá, či tohtoročné letnenie ju presvedčí.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
No dnes som bola v lidli aj ja kúpiť ludisiu /do daru/. Dúfam, že sa bude páčiť! Má dva mladé výhonky a onedlho bude kvitnúť. Bolo z čoho vyberať mali ich ešte aj poobede aspoň 30ks. Ja mám tú moju na západnom okennom parapete a darí sa jej super. Nedávno vyhnala z korienka novú rastlinku, tak sa vytešujem.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

avonka1 Pozri príspevok
A ja sa sem chodím asi len jedovať, lebo tie moje vyháňajú len listy a korene. A dobrovoľne sa priznávam, že vám tu strááááááááášne ZÁVIDÍM tie krásne kvietky... :-((( ale zároveň aj doprajem... :-)
nic si z toho nerob, ani moje nekvitnu, no co uz s nimi, sak ich nevyhodim uz ked som do nich tolko investovala tak tiez len trpezlivo cakam. Ale mna aspon oncidium potesilo, vcera som objavila ze bude kvitnut, tak aspon z toho sa tesim
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

alenad Pozri príspevok
Túto noc bolo len 7 stupňov Celzia, tak som sa splašila a schovala som ju. Už 2 roky jej dohováram, aby zakvitla a ona nič. Som zvedavá, či tohtoročné letnenie ju presvedčí.
Ako iste vieš dohováranie ani tomuto druhu nepomôže.
Mohlo by pomôcť: po dozretí pahľúz prestať polievať na cca 6 týždňov + chlad.
Ak sa objavia puky mierne zvýšiť zálievku a samozrejme veľa svetla, myslím, že už môže byť aj priame slnko. Ak pestovanie ovládaš predchádzajúce vety ber ako bezpredmetné. V mojom prípade je to zatiaľ len teória, nakoľko vytrvalo s týmto druhom bojujem, zatiaľ mám stále len nové rastliny. Ale možno raz ... ktovie ...?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Zdenka175 Pozri príspevok
Chcela som sa opýtať či sa vám niekedy tak rýchlo roztvorili púčiky na orchidei ako mne? Keď som ju dostala mala otvorených len 8 kvetov. A teraz za 10 dní už má otvorených všetkých 20. Teplota sa v miestnosti nemenila. To je tá orchidea čo má tie bodky na listoch a novú rastlinku pri srdiečku. Zdá sa mi to zvláštne,lebo mám takú orchidei od júna a tá ešte roztvára posledné 2 púčiky.
Zdenka: Ako stále hovoríme, tieto hybridy sú fakt nevyspytateľné. Ale aspoň to nie je také jednotvárne a v každom prípade je každá zmena zaujímavá, no nie?
Naposledy upravil Ma-Ba : 05.10.09 at 17:31
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Kočky, držím palčeky.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Lenka1979 Pozri príspevok
avonka, moje tiež vyháňajú len listy a korene... ale nem jedujem... poctivo si počkám na prvé kvietočky - vlatne vypestované, už sa teším, raz predsa musí zakvitnúť... Držím aj Tvojim kráskam palčiaky.
Lenka presne aj moje.Listy a korene, kvetov niet.Už som ich dala zo západného okna na východné, ale zatiaľ sa im kvitnúť stále nechce.
Možno si raz povedia, že začnú, ktovie.
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

foza Pozri príspevok
No dnes som bola v lidli aj ja kúpiť ludisiu /do daru/. Dúfam, že sa bude páčiť! Má dva mladé výhonky a onedlho bude kvitnúť. Bolo z čoho vyberať mali ich ešte aj poobede aspoň 30ks. Ja mám tú moju na západnom okennom parapete a darí sa jej super. Nedávno vyhnala z korienka novú rastlinku, tak sa vytešujem.
ja tieeeeez
pekne som to stihla a celkom dobry vyber mali :-)
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
zuzulu Pozri príspevok
ja tieeeeez
pekne som to stihla a celkom dobry vyber mali :-)
tak ti prajem veľa pestovateľských úspechov
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

vikinka.n Pozri príspevok
nic si z toho nerob, ani moje nekvitnu, no co uz s nimi, sak ich nevyhodim uz ked som do nich tolko investovala tak tiez len trpezlivo cakam. Ale mna aspon oncidium potesilo, vcera som objavila ze bude kvitnut, tak aspon z toho sa tesim
A čo si urobila s tou kejkou bez koreňov? Nechala si ju tak a čakáš?
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

foza Pozri príspevok
tak ti prajem veľa pestovateľských úspechov
dakujem
este sa chcem opytat, mozem k nej pristupovat rovnako ako ku phalam (polievam ich do misky, aby sa same napili alebo rosim listy), alebo je tu nejako odlisny sposob pestovania
dakujem
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ma-Ba Pozri príspevok
sayly - ak je to toto, tak to je dosť zlé. Mám túto orchideu už dosť dlho a priniesla som ju tak z obchodu. Odstránila som napadnuté listy, horšie je, že nové listy to majú tiež akoby "vrodenú vadu". Akoby čosi salo dužinu listu. Postupne zostávajú vysaté fľaky, vidno len pletivo. A myslím, že sa to môže prenášať.
Potieram to ENDIEX-om. Tak čakám, čo sa z toho vykľuje. Možno má niekto viac skúseností.
Vyjadrenie : "najlepšia prevencia je rastliny nerosiť. Jediné opodstatnenie je rosiť po presadení v dĺžke 3-4 týždne"/virens/.
Foto by nebolo?

podarilo sa mi to odfotiť konečne, vyzerá to ako ten list na Tvojej prvej fotke, listy sú pevné, len akoby postriekané s kyselinou, myslím, že je to od rosenia, majú strašne tvrdú vodu a mama ju neprevára, má to na všetkých orchideách a aj na všetkých listoch v blízkosti srdiečka, presne tam kde ich rosia, oni rosia vzdušné korene, dá sa s tým niečo robiť? Ja som jej povedala, nech nerosia, že môže dostať pleseň, ale ona je presvedčená, že im to robí dobre, samozrejme preto, že jej momentálne skoro všetky kvitnú, ale nejak smiešne, tak po dva kvety, len jedna má tých kvetov viac, no najprv vyhnala len jeden puk, až potom ako rozkvitol sa pohla a vyhnala viacej pukov
02102009611.jpg  
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Mobilom som stiahla tu Ludisiu aby ste videli aka je. Je vlastne taká maličká a má len jeden taký malý púčik, ale všetky boli také malé.
Snímka0163.jpg  
Snímka0164.jpg  
Snímka0165.jpg  
Snímka0166.jpg  
Snímka0167.jpg  

Snímka0168.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

sayly Pozri príspevok
podarilo sa mi to odfotiť konečne, vyzerá to ako ten list na Tvojej prvej fotke, listy sú pevné, len akoby postriekané s kyselinou, myslím, že je to od rosenia, majú strašne tvrdú vodu a mama ju neprevára, má to na všetkých orchideách a aj na všetkých listoch v blízkosti srdiečka, presne tam kde ich rosia, oni rosia vzdušné korene, dá sa s tým niečo robiť? Ja som jej povedala, nech nerosia, že môže dostať pleseň, ale ona je presvedčená, že im to robí dobre, samozrejme preto, že jej momentálne skoro všetky kvitnú, ale nejak smiešne, tak po dva kvety, len jedna má tých kvetov viac, no najprv vyhnala len jeden puk, až potom ako rozkvitol sa pohla a vyhnala viacej pukov
No odborník nie som, ale myslím si, že toto naozaj nevyzerá dobre a listy sú dosť zničené. Fakt by som s rosením hneď prestala. Ale hovorí sa že, proti gustu...
Alebo to môže byť ešte pliaga, ktorá sa šíri veľmi rýchlo. Ak sa dobre, ale veľmi dobre zadívaš na list v tých miniatúrnych bodkách môže byť vidno malilinké také hrdzavé, alebo červnené bodky. Na prvý pohľad ich nevidno, treba fakt dobre zaostriť zrak. Dá sa to zistiť ešte tak, že zoberieš kúsok čistej bielej látky jemne prejdeš ňou postihnuté miesta. Ak zostane mierne červená, alebo hrdzavá potom poviem viac.
Ešte k tej vode. Takmer všade, kde sa píše o tvrdej vode, hovorí sa o nej ako o nebezpečenstve pre orchidey.
Naposledy upravil Ma-Ba : 06.10.09 at 09:12
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať