Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Aha ľaľa ju ako sa rozkvitla
1.jpg  
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

A tu ešte dve
2.jpg  
4.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

magno Pozri príspevok
..... no tak ja som tu moju bielu ignorantku predvcerom vytiahla z vyhnanstva a jedine co v panike z tmy a zimy urobila je ,ze zacala vyhanat korienok.........ja uz neviem ako jej mam vysvetlit ,ze po 2 a pol roku by sa jej patrilo aj rozkvitnut
ja som na jednu čakala 4r
1 0
makromolekula makromolekula

makromolekula je offline (nepripojený) makromolekula

Babeny vcera som sa rozpravala s jednou mojou orchidkovou kamosou a ta mi pri pohlade na nase akvarium povedala, ze niekde citala, ze ak mame akvarko tak je dobre orchidky polievat vodou z akvaria, ze ma ziviny atd...a ze je to obdoba dazdovej vody...poculi ste o tom nieco?dakujem
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

Prosím vás vedel by mi niekto povedať od čoho môžu byť tie škvrny na koreňoch? Bo inak je orchidka oki. Dnes ráno som ju poliala dažďovou vodou a len 1 korienok bol hnedý a teraz ked som sa na ne bola pozrieť už ich bolo hnedých viacej Môže to byť spálené od slnka? Je asi 0,5 metra od okna a ráno na ňu svieti slniečko. Bo hnojená nebola a ani premiestňovaná.
25032011648.jpg  
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

makromolekula Pozri príspevok
Babeny vcera som sa rozpravala s jednou mojou orchidkovou kamosou a ta mi pri pohlade na nase akvarium povedala, ze niekde citala, ze ak mame akvarko tak je dobre orchidky polievat vodou z akvaria, ze ma ziviny atd...a ze je to obdoba dazdovej vody...poculi ste o tom nieco?dakujem
Áno, táto voda obsahuje rôzne živiny. Ja mám doma tri akvárka ale orchidee nezalievam touto vodou lebo používam soľ do vody.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

lujza.j Pozri príspevok
ja som na jednu čakala 4r
.......tak to ma ta moja este cas

............to avonboy - skusala a stale tazka ignoracia
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
Prosím vás vedel by mi niekto povedať od čoho môžu byť tie škvrny na koreňoch? Bo inak je orchidka oki. Dnes ráno som ju poliala dažďovou vodou a len 1 korienok bol hnedý a teraz ked som sa na ne bola pozrieť už ich bolo hnedých viacej Môže to byť spálené od slnka? Je asi 0,5 metra od okna a ráno na ňu svieti slniečko. Bo hnojená nebola a ani premiestňovaná.
ja si myslím, že sú ok aj ja má také ak má niekto iné skúsenosti určite sa dievčatá ozvú
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

magno Pozri príspevok
.......tak to ma ta moja este cas

............to avonboy - skusala a stale tazka ignoracia
a ešte k tomu jej drzosť nemala hranice ako dlho som na ňu čakala tak rýchlo odkvitla a to ma potešila až dvomi kvetmi
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
keďže som sa aj ja už nadchla týmito nádherami,posielam vám foto dcérky z Portugalska.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMG_1877.jpg
Zobrazení: 77
Veľkosť:  83.7 KB
1 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
Prosím vás vedel by mi niekto povedať od čoho môžu byť tie škvrny na koreňoch? Bo inak je orchidka oki. Dnes ráno som ju poliala dažďovou vodou a len 1 korienok bol hnedý a teraz ked som sa na ne bola pozrieť už ich bolo hnedých viacej Môže to byť spálené od slnka? Je asi 0,5 metra od okna a ráno na ňu svieti slniečko. Bo hnojená nebola a ani premiestňovaná.
To korene robievajú. Niektoré aj uschnú. Nemusíš sa ľakať.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

lujza.j Pozri príspevok
a ešte k tomu jej drzosť nemala hranice ako dlho som na ňu čakala tak rýchlo odkvitla a to ma potešila až dvomi kvetmi
.......no ina mrcha .....nebude rodina s tou mojou ???
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
magno Pozri príspevok
.......tak to ma ta moja este cas

............to avonboy - skusala a stale tazka ignoracia
co avonboy? neviem o com je rec...? :-)
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

.....o tomto

avonboy Včera, 04:52 PM
vyskusala si hnojivo s vyssim obsahom draslika?
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
No a ja uz som dnes "letnil" orchidky na parapetnej doske pri otvorenom okne Keby tak ako dnes bolo uz stale ...
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

Vďaka za "útechu" ja som sa bála že jej to ublíži..tak som rada že je to o.k.
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
jaaaj no ja som tej jednej mojej ked nexcela kvitnut namiesal hnojivovy koktejl:-) a potom kvitla az az...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.....moja "plodná matka" jedna keika už odsadená, druhá na matke kvitne tretí krát, najprv na prvej stonke, teraz na druhej stonke kvitne už druhý krát a to teraz vyhnala zo spiaceho očka a ešte kvitne aj matka a ešte na nej rastie aj nová rastlinka
Snímka1673.jpg  
Snímka1674.jpg  
Snímka1675.jpg  
Snímka1676.jpg  
1/1
1 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Ahojte dievcata hlasim uspesnu misiu v sklennikoch Botanickej zahrady v Nitre. Nakoniec som si vybrala 3 mlade phaly, farby budu prekvapko. Maju ich tam neskutocne vela este ale iba phaly, pekne, zdrave.Akurat ma zarazilo, ze vsetky phlay boli zasadene v obycajnych kvetinacoch, ziadne priesvitne. Tak neviem co mam robit, ci ich hned presadit, alebo ich nerusit, lebo tlacia nove listy. Co poradite
Na prvej fotke je moja rekordmanka, ktora kvitne 7 mesiacov, narastla jej nova rastlinka a z novej stonky sa vyklula dalsia. Len dufam, ze im zacnu rast aj korienky inak ich nemam sancu oddelit. Na druhej fotke su dnesne ulovky
IMAG0463.jpg  
IMAG0464.jpg  
1/1
1 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

lujza.j Pozri príspevok
.....moja "plodná matka" jedna keika už odsadená, druhá na matke kvitne tretí krát, najprv na prvej stonke, teraz na druhej stonke kvitne už druhý krát a to teraz vyhnala zo spiaceho očka a ešte kvitne aj matka a ešte na nej rastie aj nová rastlinka
krásna! a ten kvet vyzerá ako voskový!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať