Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

.myslím že by im to nemalo uškodiť já ich mám tiež tak dalej od okna a darí sa im
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jana- Pozri príspevok
ahojte dievčatá, musela som niektoré orchidejky prehodiť z okna na stolík, ktorý je ďalej od okna, dúfam,že im to nebude vadiť,čo myslíte? Manžel sa zlostí,že už ani okno nemôže otvoriť kedy chce,že zavadzaju ,tak sa teraz o ne bojím,aby sa im nepohoršiloTakto sú teraz.
ja mám inú skúsenosť ako beba, moje ktoré som mala ďalej od okna a môžem povedať,že mali viac svetla ako tvoje,mi rástli minimum,alebo lepšie povedané nerástli ani nekapaliani nekvitli.kúpila som závesné kochle a ostatné na parapete natlačila viac na seba aby som tam mohla ďalšie premiestniť,evidentne im to prospelo tlačia korene ako divé aj listy. tak teraz si z toho vyber či je to dobré,alebo zlé
ja vetrám iba vetračkami!!!!musí to stačiť,moj chlap tiež ja vždy poviem, že vetračkou to stačí,aj tak je prievan ako sviňa,ale to je pravda.
1 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

doteraz som aj ja tak vetrala,ale už sa hnevá,tak som to takto vyriešila,musím to risknúť :-)
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

suesin Pozri príspevok
To vážne??? Ako teraz ťa pustili s kvetmi cez letisko a musela si mať aj bločky od nich? Nerobili problémy?
Sa fantastické ako blahoželám
nie nie, zle si to pochopila...nic som si odtial nedoniesla, myslela som tým, že čo je v kufri kubánci na letisku nic neriesia... a bločky či iné potvrdenia na Kube neexistujú...
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

sisima Pozri príspevok
nie nie, zle si to pochopila...nic som si odtial nedoniesla, myslela som tým, že čo je v kufri kubánci na letisku nic neriesia... a bločky či iné potvrdenia na Kube neexistujú...
aha čiže do kufra s nimi
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

sisima Pozri príspevok
nie nie, zle si to pochopila...nic som si odtial nedoniesla, myslela som tým, že čo je v kufri kubánci na letisku nic neriesia... a bločky či iné potvrdenia na Kube neexistujú...
baby huráááá na kubu .
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Pestovateľky orchideí ..idem sa s vami podeliť o zážitok so svokrinou orchideou. Kúpili sme jej takú malú kdesi v Kauflande k narodeninám. Prízvukovala som, že ju treba "kúpať" ...a nech ju nechá tak ako je. Kdeže kúpanie, svokra polieva klasicky. No a keďže nejaký korienok trčal aj von, zobrala po odkvitnutí milú orchideu a presadila do hodne väčšieho klasického črepníka a do normálnej zeminy zo záhrady. Keď som to videla, myslela som, že ma trafí....a hold milá orchidea si evidentne žije dobre , vyhnala stonku a chystá sa zakvitnúť.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

DanielaSĽ Pozri príspevok
Pestovateľky orchideí ..idem sa s vami podeliť o zážitok so svokrinou orchideou. Kúpili sme jej takú malú kdesi v Kauflande k narodeninám. Prízvukovala som, že ju treba "kúpať" ...a nech ju nechá tak ako je. Kdeže kúpanie, svokra polieva klasicky. No a keďže nejaký korienok trčal aj von, zobrala po odkvitnutí milú orchideu a presadila do hodne väčšieho klasického črepníka a do normálnej zeminy zo záhrady. Keď som to videla, myslela som, že ma trafí....a hold milá orchidea si evidentne žije dobre , vyhnala stonku a chystá sa zakvitnúť.
no, presne toto mi minule povedala známa. Jej mama dostala orchideu. Ked odkvitla, tak sa dobre na nu pozrela a vyhlásila, ze chuderka nema nijaku zeminu. A tak ju posadila do beznej hliny na izbove kvetiny. A ona potvorka kvitne a kvitne
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

No niekto má šťastie . ale dokedy ?!. Švagor má tiež jednu takto v hline zo záhrady, ťažkej ílovitej, predtým sa dosť heglovala, teraz pevne sedí na mieste, len dokedy....navyše moc slnka tam nemá, ale našťastie ju aspoň velmi nepoolieva, síce klasicky, ale len za štamperlík, tak sa ona asi prispôsobuje Ostatné má pekne v pôvodmon substráte a nie je medzi nimi na pohľad rozdiel, len nevidlo, čo sa deje v tej hline . Phaly majú tendenciu sa dlho "držať" aj v nie ideálnych podmienkach a potom zo dňa na deň skapú. Ale väčšinou tú zmenu je včas vidieť v bežom substráte kôrovom, ale v hline nevidno nič .
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

jana- Pozri príspevok
ahojte dievčatá, musela som niektoré orchidejky prehodiť z okna na stolík, ktorý je ďalej od okna, dúfam,že im to nebude vadiť,čo myslíte? Manžel sa zlostí,že už ani okno nemôže otvoriť kedy chce,že zavadzaju ,tak sa teraz o ne bojím,aby sa im nepohoršiloTakto sú teraz.
Ak môžem vysloviť názor, podla mna nemajú dosť svetla, sú už ďalej od okna. Závisí hodne aj od orientacie okna. Ak je na JV či juh, tak by im to dlhodobo nemudselo vadiť, predsa len intenzita je tam vyššia, ale ak je na Z alebo nebodaj na S, tak tam čo najbližšie k oknu. Vraj max. do 1 m od okna sa doporučuje mať orchišky, aaj ked phaly sú menej nežiné na svetlo náročné.
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

to je vychodne okno,doobeda tam svieti slnko,potom uz nie,tak neviem uvidim,ale nemam ich kam dat
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Tak už mi tá jedna rozkvitla, zatial' iba jeden kvet, tak fotku pridám neskor. A čo sa týka keiky, nevadí mi to, už mám posadené 2 ale od inej. Ja som sa len na kvitnutie tešila. No počkám si trošičku dlhšie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jana- Pozri príspevok
ahojte dievčatá, musela som niektoré orchidejky prehodiť z okna na stolík, ktorý je ďalej od okna, dúfam,že im to nebude vadiť,čo myslíte? Manžel sa zlostí,že už ani okno nemôže otvoriť kedy chce,že zavadzaju ,tak sa teraz o ne bojím,aby sa im nepohoršiloTakto sú teraz.
...vzdialenosť 1m od okna sa intenzita svetla znižuje o viac ako polovicu/kniha ORCHIDEJE,autor: Frank Rollke/
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

hena777 Pozri príspevok
videla som na FB krasne su a aj ta vanda je uzasna, vies ako by som taku chcela nech sa rastlinkam dari

ako si to sadila? myslim crepnik aky si dala,mozem pouzit taky ako na phaly? viem len ze musi byt plastovy dakujem
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Heňa - vandu mam v priehladnom kochlíku v ktorom mam po bokoch porobené dierky, a mam dve väčšie kusy polystyrénu + trošilinku kôry (mala by byť väčšia ako na phaly). A jednu mam len tak uloženku v kochliku a aby držala tam, tak mam tam väčšie kusy polystyrénu. Potrebuje aby jej tam prúdil vzduch a nie aby boli tie korene zasypané ako pri phalách..........http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=21268
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Dievčence mám na predaj červenú catku a ružovú dendrophalku.........foto je v sekcii "záhradkárska burza..."
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tuším som tu zazrela, že niekto používate lignohumát.
Chcem sa spýtať, ako to dávkujete a ako často používate. Pridávate ešte aj normálne hnojivo?
Lebo návod, čo je na fľaši sme doma neprelúštili ani s lupou ...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Dáša - ja používam lignohumát. Riedim podľa oka- na farbu slabého čaju, používam ho nielen na orchidky, ale aj na muškáty, petunky, proste na všetky vonkajšie aj vnútorne kvietky.
Čo sa orchidiek týka - 1x polejem výživou orchid, 1x lignohumátom a tak stále dookola..........
1 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

andersenka Pozri príspevok
Heňa - vandu mam v priehladnom kochlíku v ktorom mam po bokoch porobené dierky, a mam dve väčšie kusy polystyrénu + trošilinku kôry (mala by byť väčšia ako na phaly). A jednu mam len tak uloženku v kochliku a aby držala tam, tak mam tam väčšie kusy polystyrénu. Potrebuje aby jej tam prúdil vzduch a nie aby boli tie korene zasypané ako pri phalách..........http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=21268

ja som myslela papucky len mi to neskopirovalo cely odkaz,ako som si myslela,ze mi skopiruje....
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

andersenka Pozri príspevok
Dáša - ja používam lignohumát. Riedim podľa oka- na farbu slabého čaju, používam ho nielen na orchidky, ale aj na muškáty, petunky, proste na všetky vonkajšie aj vnútorne kvietky.
Čo sa orchidiek týka - 1x polejem výživou orchid, 1x lignohumátom a tak stále dookola..........

sucasne sa moze pouzivat aj vyziva na listy?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať