Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Katka,tu v strede by som chcela vidiet v detaile.,vyzera zaujimavo.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

lusielaL Pozri príspevok
Katka,tu v strede by som chcela vidiet v detaile.,vyzera zaujimavo.
Myslíš túto ?
DSC03390.jpg  
DSC03375.jpg  
1/1
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Presne tu,je uzasna.
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

to teda je
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

Mypa Pozri príspevok
Ahojte mám si vybrať 3 orchidee poraďte ktoré. Neviem sa rozhodnúť všetky by som brala
No ja by som sa tiež nevedela rozhodnúť...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...moja nová
Snímka1609.jpg  
Snímka1608.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dalsia rozkvitla,ale uz zistujem ze taku podobnu mam,tak by sme tu mali asi zalozit nejaku burzu na predaj a vymenu orchidei,alebo prestat kupovat???
kvety 004.jpg  
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Dobrý nápad. Orchidka je pekná.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Betina2 Pozri príspevok
Môžete mi poradiť, kde kupujete ten lignohumát a či je to len na rast koreňov? Často tu o tokm básnite, tak by som skúsila....inak v Baumaxe v BA mali včera nádherné orchidkz rôyne druhy ale pomerne drahé....aj Vandy vo váze za cca 40-45 Eur, aj Cymbídiá aj Phaly klasiky 2-3 stonkové od 15 Eur aj Cambrie oklo 14 Eur za ks, Miltoniopsis bordové s kresbou za 16,00 Eur, a stráášne krásne miniphaly po 8,49 Eur za ks, krásne tmavoružové a tiež sýtoružovo biele s mramorovou kresbou. Vyzerali zdravo. Len trošku draho.
Inak tej mojej miltoniopsis sa nejako nedarí
Lignohumát mávajú v lepších záhradníctvách , a aj v Kauflande
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Betina2 Pozri príspevok
Môžete mi poradiť, kde kupujete ten lignohumát a či je to len na rast koreňov? Často tu o tokm básnite, tak by som skúsila....inak v Baumaxe v BA mali včera nádherné orchidkz rôyne druhy ale pomerne drahé....aj Vandy vo váze za cca 40-45 Eur, aj Cymbídiá aj Phaly klasiky 2-3 stonkové od 15 Eur aj Cambrie oklo 14 Eur za ks, Miltoniopsis bordové s kresbou za 16,00 Eur, a stráášne krásne miniphaly po 8,49 Eur za ks, krásne tmavoružové a tiež sýtoružovo biele s mramorovou kresbou. Vyzerali zdravo. Len trošku draho.
Inak tej mojej miltoniopsis sa nejako nedarí
Ja som kúpila v obchode Farby laky. Bola som tam náhodou a mali tam aj záhradnícky kútik - substráty, hnojivá....
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Pre fanatičky do orchideí - objavila som zaujímavú knihu, asi by sa dala aj k nám objednať

http://knihy.cpress.cz/knihy/priroda.../?SamplePage=2
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Nakupovali ste už niekto orchidejky cez lukscheitera ?

http://lukscheiter.cz/

na českých orchidejových fórach čítam samé chvály, že sú krásne zdravé dobrá preprava a vynikajúce ceny. Oni aj na výstavách predávajú. Ja som cez net orchidkz ešte nebrala, ale možno by som cez nich vyskúšala.

tu je výborné fórum:

http://forum.orchidej.net/

A sú tam iní machri a fanatici. Nie že by sme my tu neboli
Naposledy upravil Betina2 : 27.02.11 at 09:13
Miltoniopsis.JPG  
3 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

nádherne kvitne
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Mypa Pozri príspevok
nádherne kvitne
Ešte keby tak bola moja

Tej mojej sa vôbec nedarí

Tá na fotke patrí jednému chalanovi z uvedeného fóra. Tíško závidím. A vraj tiež kedysi nebola nič moc a vypiplal ju. Tak stále dúfam
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Ja ju mám tiež ale nekvitne tak parádne ako táto.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ahojte chcem sa spýtať ide niekto na tú výstavu čo je od soboty v rakúsku- v kláštore pri Viedni? Ja som chcela ísť ale asi s anglinou budem mať smolu keďže aj stránka je spravená len po nemecky a sa tam dve zóny na orchidee jedna je zóna A a druhá zóna B jedna po 9 euro a druhá po 18 ale teraz neviem ktorá je na čo ja som chcela ísť pozreť tú kde je aj shop na kvety ale fakt neviem ktorá časť je to poredte mi prosím dole prikladám aj link http://www.stift-klosterneuburg.at/v...lung-2011.html
ďakujem veľmi za pomoc
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Betina2 Pozri príspevok
Pre fanatičky do orchideí - objavila som zaujímavú knihu, asi by sa dala aj k nám objednať

http://knihy.cpress.cz/knihy/priroda.../?SamplePage=2
Knizku som uz niekolkokrat listoval. Je velmi pekna. A tie foto ... Ale aj ta cena je dost vysoka Je k nahliadnutiu v kazdom PantaRhei
2 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

suesin Pozri príspevok
ahojte chcem sa spýtať ide niekto na tú výstavu čo je od soboty v rakúsku- v kláštore pri Viedni? Ja som chcela ísť ale asi s anglinou budem mať smolu keďže aj stránka je spravená len po nemecky a sa tam dve zóny na orchidee jedna je zóna A a druhá zóna B jedna po 9 euro a druhá po 18 ale teraz neviem ktorá je na čo ja som chcela ísť pozreť tú kde je aj shop na kvety ale fakt neviem ktorá časť je to poredte mi prosím dole prikladám aj link http://www.stift-klosterneuburg.at/v...lung-2011.html
ďakujem veľmi za pomoc
ahoj netusila som o takom comsi vyzera to krasne rada by som sla. nevidela som tam nic o zonach iba ze v ktorych castiach je co vstupne je jednotne dospeli 9 seniori 8 studenti skupiny postihnuti armada 7 do 6r. zdarma rodinna karta 2+1 az 3 deti 18e 6-14rokov 6e a deti v skupine 5. pisu ze vystava sa kona kazde dva roky. tento rok ma podnazov umelecke poklady a orchidee zo siestich kontinentov.skupiny treba nahlasit vopred (15+ osob). pisu ze vam tam orchidee aj presadia to by sa mi zislo pozistuju choroby a tak... pre deti tam je platena dielna
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Mozete mi poradit, ako mam zachranit moju 3rocnu orchideu, ktorej zmakli listy, uschli korene...dnes som ju vybrala z kvetinaca a korene boli suche, tak som ich obstrihala, dala nazad do zeme a navliekla na nu sacok. Trochu som ju orosila. Doteraz bola v pohode, ale asi jej neprospelo stahovanie koncom minuleho roka. Je to Phalenopsis. Okrem tejto mam este 4orchidee a tie su relativne v pohode, aj ked ani jedna nekvitne, aj ked po minule roky o takomto case kvitli.Pripisujem to tomu stahovaniu, ze je to pre ne sok a tak...chcem sa len opytat, ci tuto orchideu este mozem zachranit, alebo sa s nou mam rozlucit. Bola to moja prva, nerada by som o nu prisla.
anigif.jpg  
P1040543.jpg  
1/1
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

presne takto aj mne jedna odchadza
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať