Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

tara464 Pozri príspevok
Pripajam sa....aj v Baumaxe v Za mali tieto po 12 €
Hlásim, že ten elegant beauty už je tam len 1kus, nakoľko jeden som usupila ja, teda Valentín.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Hlásim, že v BB také nemali, ale vyhrabala som v 50% výpredaji cymbídium pred kvitnutím s 3 novými rastlinkami. Malo síce na pukoch pár vošiek, ale kým som čakala na odvoz, tak som si to obrala a doma som vysprchovala jarovou vodou. No a odvoz nakoniec neprišiel, lebo SB na benzinke už nenaštartoval a museli nás odtiahnuť a fčul mám autíčko nepojazdné a nemôžem ísť po Valentínovi na ďalší výpredaj béééééééééééééééé a to som tam nechala ešte odkvitnutú vandu za 30 eur vo veľmi dobrom stave a v metrovej váze bééééééééééé
cymb 012.jpg  
cymb 014.jpg  
1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Fialová Valentínka z vlani si nedá pokoj. Kvitla pred rokom, potom od jeseni do minulého týždňa a po odstrihnutí ide kvitnúť zasa
cymb 004.jpg  
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ahojte videl už niekto takúto VANDU? ja nie a ešte som sa s ňou ani u nás nestretla
VandaMissJoaquim.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja teda nie som Wando-odborníčka, ale je to vôbec Wanda?
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

prikladám ešte jeden zaujímavý kúsok, videla som ho aj v telke ale nie u nás a ak by boli isto by nevedeli čo za ne pýtať
800px-Vanda_denisoniana_2.jpg  
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
dám foto môjho nedokvitnutého cymbídia-puky od pol novembra , tri stvoly odkvitli a dva budú až teraz, a to bolo v zime a bez vody , ale už je na teplejšom mieste , aj dostalo piť
druhá foto je časť mojej 10-15 stup. džungle
cymbídium4.jpg  
džungla.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
pridávam foto aká dokáže byť príroda nevyspytateľná - foto č. 1 - to je pôvodné "originál" kvitnutie pri kúpe. A obrázok č. 2 - okrem toho že asi 6 pukov opadalo a ostali "AŽ" dva, sa ten jeden rozvil takto - akoby mu niekto "urezal" z lupeňov..............som zvedava aký bude ten druhý
DSC00065.jpg  
DSC01670.jpg  
1/1
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
môj víkendový úlovok z TESCA a to som sa zapovedala, že s nakupovaním je koniec na určitú dobu.......
DSC01681.jpg  
DSC01677.jpg  
DSC01682.jpg  
1/1
2 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Hunter82 Pozri príspevok
Dnes som mala krasny den V kvetinarstve v Tescu ZV mi dnes predavacky darovali Vandu. Mali 3 take uschnute, este tyzden a pojdu do kosa. Tak sa zlutovali a jednu mi dali. Len som si kupila sklenenu vazu. Pripajam foto- moja nova Vanda, uz ale napita
Super, blahoželám k dobrému "úlovku"
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Hunter82 Pozri príspevok
Dnes som mala krasny den V kvetinarstve v Tescu ZV mi dnes predavacky darovali Vandu. Mali 3 take uschnute, este tyzden a pojdu do kosa. Tak sa zlutovali a jednu mi dali. Len som si kupila sklenenu vazu. Pripajam foto- moja nova Vanda, uz ale napita
ved je krásna a zdravá. Priznaj sa bol to predavač a učarili mu tvoje oči
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

Hunter82 Pozri príspevok
Dnes som mala krasny den V kvetinarstve v Tescu ZV mi dnes predavacky darovali Vandu. Mali 3 take uschnute, este tyzden a pojdu do kosa. Tak sa zlutovali a jednu mi dali. Len som si kupila sklenenu vazu. Pripajam foto- moja nova Vanda, uz ale napita
tak tie predavačky sa "vyznali" tej Vande nič nechýba...
dobrá kúpa to bola )
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Slabé zimné kvitnutie, ale poteší.
Obrázok 1513.jpg  
Obrázok 1516.jpg  
Obrázok 1515.jpg  
Obrázok 1519.jpg  
Obrázok 1525.jpg  

1/1
4 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Nový prírastok a bordová je darovaná.
Obrázok 1522.jpg  
Obrázok 1523.jpg  
1/1
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Majka, krásne kúsky nech sa im darí a aj keď ich je tak málo, nech robia radosť čo najdlhšie
Mne doma jedna iba mesiac kvitla ale aspoň že sa jej stonka ešte o nejakých 7 kvetov predlžila......... .)
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ma Ba,aj ked mozno slabsie,ale o to krajsie farby.A ta nova je skoro taka ako som ja pri nej zavahala,18 eur som za nu nechcela dat.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
milka 60 Pozri príspevok
dám foto môjho nedokvitnutého cymbídia-puky od pol novembra , tri stvoly odkvitli a dva budú až teraz, a to bolo v zime a bez vody , ale už je na teplejšom mieste , aj dostalo piť
druhá foto je časť mojej 10-15 stup. džungle
Tak to si ho Milka musela v riadnej zime držať, lebo som včera čítala, že na to, aby cymbo úspešne zakvitlo, musí mať studeno v noci a aj v zimných mesiacoch by malo mať max 18 stupňov, čo asi môjmu vyhovovať nebude, lebo ho mám v panelákovej kuchyni, kde je 22 stupňov a inde menej nemám. Že, keď je v teple, tak menej vydržia kvety, inak vraj aj pol roka
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ďakujem pekne dievčence.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ma-Ba Pozri príspevok
Nový prírastok a bordová je darovaná.
Presne takú bordovú mám aj ja Určite bude dobre kvitnúť.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

andersenka Pozri príspevok
pridávam foto aká dokáže byť príroda nevyspytateľná - foto č. 1 - to je pôvodné "originál" kvitnutie pri kúpe. A obrázok č. 2 - okrem toho že asi 6 pukov opadalo a ostali "AŽ" dva, sa ten jeden rozvil takto - akoby mu niekto "urezal" z lupeňov..............som zvedava aký bude ten druhý
Čo sa tvaru týka neviem, ale ak zmení sýtosť a zafarbenie, dokonca aj farby sa môžu vymeniť navzájom na kvete vtedy, ak je málo hnojenia.
Ja som mala takto bordovú s bielymi fľakmi a po vysilení a určitý čas bez hnojenia spôsobil, že najbližšie zakvitla na bielo s bordovými fľakmi....ale radosť každopádne spravila aj tak Po prihnojení vyhnala dalšiu stonku a na tej zakvitla v pôvodnom odtieni.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať