Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

no dobre... aspon usetrim aj vtedy mali vo vypredaji velmi drahe vzhladom na ich stav... inak ludkovia... vedeli ste ze v KE bola pol januara vystava orchidei spojena s predajom? od 3e za kus vandy od 4e... a ja sa to teraz dozviem
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

inak tato nova co som nedavno pridavala mi odkvitla. neviete co je to za druh a ci mam tu stonku teraz nechat tak alebo co s nou?
P1010322.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
podľa mňa je to nejaká miltasia
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ja by som povedala, že nejaký hybrid Brassia, ale čo sa týka stonky je to tak trochu jedno. Druhýkrát z nej nezakvitne, takže môžeš ju kľudne odstrániť. Alebo ak by si chcela vyskúšať nechaj ju tam, ale ona pravdepodobne už žltne.
Zo stonky zakvitá druhýkrát napr. Psychopsis.
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

Ma-Ba Pozri príspevok
Ja by som povedala, že nejaký hybrid Brassia, ale čo sa týka stonky je to tak trochu jedno. Druhýkrát z nej nezakvitne, takže môžeš ju kľudne odstrániť. Alebo ak by si chcela vyskúšať nechaj ju tam, ale ona pravdepodobne už žltne.
Zo stonky zakvitá druhýkrát napr. Psychopsis.
dakujem... psychopsis je tiez zaujimavy. no vygooglila som obrazky tych brassii tam bolo viac podobnych ale aj daktore miltasie sa podobali... tak nic necham ju este tak stonka zatial nezltne a uvidime. mate aj nejake podrobnosti k jej pestovaniu? budem vdacna za viac info...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ja som si v októbri kúpila takúto:

Je to Adaglossum Summit "Frenchtown. Tiež je tak trochu "pavúčia"...... a stonku aj keĎ som nechala, zožtla a uschla. Takže ako TI Ma-Ba písala nemá význam ju tam nechávať...
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

no ta je tiez pekna a v akom stave je teraz? mne sa tam tlaci nova zelena spicka bolo by pekne keby z toho nakoniec boli aj kvety. pestuje sa ako phaly ci je tam nejaky rozdiel?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Tá moja momentálne vyháňa dva nové výhonky. :-)
A mám ju v chodbe (ako aj ostatné cambrie,oncídka,burragearu,dendro kingiam, d.stardust či d.nobile), kde je o niečo nižšia teplota ako v izbách. A po troch zamrznutých pôjde von na zatienené miesto.
Viac ani sama neviem a uvidím ako bude letovať, pretože mam ju ako som už písala iba od oktobra 2010...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dnes už rozkvitnuté všetky AŽ tri kvety na novovyhnatej stonke vínovej dendrophaly
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

arisbe Pozri príspevok
tak sa konecne dostavam k pridavaniu obrazkov...toto su moje januarove prirastky z tesca tusim po 5e. viete mi povedat co su to za druhy a ako sa pestuju? v sucasnosti uz trochu odkvitaju mojou vinou lebo som ich musela kvoli malovaniu presunut na menej vhodne miesto.
Ahoj, máš ich krásne
Tá druhá je podľa mňa Cambria (teda pokial má pahľuzy, z foto to nevidím a expert rozhodne nie som, ale tak sa mi vidí) Ale máš ju nádherne bohato zakvitnutú. Ja som mala tiež skoro takúto , aj farebne, aj tvarovo, ale ked som ju rozsadila, lebo už bola veľmi namačkaná a hustá, tak žiaľ, natrafila som na "super" substrát na orchideje, kde mi kompletne všetky tri odnože začali plesnivieť a hniť. Zachránila som jednu jedinú hľuzu, ktorú teraz piplem, ale napriek tomu, že nakoniec všetky listy zhodila, drží ako správna bojovníčka a už vyháňa mladú hľuzu zboku aj s listami a tuším tam náznak aj ďalšej hľuzku, tak sa vytešujem, bolo mi veľmi lúto, že som ju stratila takto nešťastne, dúfam, že sa rozrastie a niekedy snáď aj zakvitne. Ale taká obsypaná kvetmi nebola ani pri kúpe tak ako Tvoja Nech Ti dlho robí radosť.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Betina2 Pozri príspevok
Ahoj, máš ich krásne
Tá druhá je podľa mňa Cambria (teda pokial má pahľuzy, z foto to nevidím a expert rozhodne nie som, ale tak sa mi vidí) Ale máš ju nádherne bohato zakvitnutú. Ja som mala tiež skoro takúto , aj farebne, aj tvarovo, ale ked som ju rozsadila, lebo už bola veľmi namačkaná a hustá, tak žiaľ, natrafila som na "super" substrát na orchideje, kde mi kompletne všetky tri odnože začali plesnivieť a hniť. Zachránila som jednu jedinú hľuzu, ktorú teraz piplem, ale napriek tomu, že nakoniec všetky listy zhodila, drží ako správna bojovníčka a už vyháňa mladú hľuzu zboku aj s listami a tuším tam náznak aj ďalšej hľuzku, tak sa vytešujem, bolo mi veľmi lúto, že som ju stratila takto nešťastne, dúfam, že sa rozrastie a niekedy snáď aj zakvitne. Ale taká obsypaná kvetmi nebola ani pri kúpe tak ako Tvoja Nech Ti dlho robí radosť.
tieto s hluzami sú krajšie vo väčších "trsoch"........... ako len s jednou pahľuzou...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Betina2 Pozri príspevok
Moje posledné prírastky
V strede ešte neotvorená miltonopsis a na konci moja obývačka
Takže dnes som sa odhodlala na vybratie miltoniopsisu z kvetináča a poriadnu kontrolu koreňov. Kvety sa totiž neotvorili úplne, snád 1 alebo 2 áno, ostatné len sa pootvorili a začal žtnúť 1 list. A zase som raz bola zhnusená, čo to tam je zase pod koreňmi za chumáč zastrčené, nasaté vodou a pritom polievala som za pomoci špajdle a všetko hned odtieklo. Takže všetok ten nasatý hnus som odstránila, poodstrihovala polámané korienky, nechala trošku na vzduchu preschnúť, zasypala korene škoricou a asi po hodinke som to pekne zasadila do vlastného hrubého kôrového substrátu. Takže sa mi zase raz potvrdili, že čím skôr vybrať z kvetináča a presadiť aj ked kvitne. Som chcela počkať na odkvitnutie a až potom presádzať, ale to by už korene asi boli včudu. Takto boli ešte celkom dobré. Dúfam, že sa preberie a neprídem o ňu. Je to moja prvá miltoniopsis, tak nech sa mi odvďačí
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Drzim palce,tieto su zvlast citlive na vodu,tiez som tak o jednu prisla.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

andersenka Pozri príspevok
tieto s hluzami sú krajšie vo väčších "trsoch"........... ako len s jednou pahľuzou...
To áno, len tá moja bola evidentne už staršia a nemala kam rásť, tak preto som ju chcela rozdeliť, prakticky v kvetináči nebol už žiaden substrát, všetko vyplňali korene a tlačili celú rsatlinu hore, ona mala pôvodne možno aj zo 16-17 hlúz, len kvitnúť nechcela, tak som usúdila, že ju rozdelím a ona dostane novú "šťavu". A dodržala som aj podmienku, aby na každej novej rastline boli aspoň 3-4 zdravé hľuzy. Len som mala teda pech na ten substrát. A pritom to na dané orchideje doporučovali na obale. Som aj vedúcej v obchode potom popvedala, že nech ho už ani neobjednávajú, že je na h...o. Ale aj tak ho stále ponúkajú .
No a teraz mi z tých všetkých zostala len jediná pahľuza + tá nová čo už rastie . Ale vyzerá, že sa vzpamätá, len to bude asi dosť dlho trvať, než zhustne a zakvitne.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

lusielaL Pozri príspevok
Drzim palce,tieto su zvlast citlive na vodu,tiez som tak o jednu prisla.
Ďakujem, veľa som o miltoniopsis študovala na nete aj na fórach, a na odporúčanie som ju prelievala len prevarenou odstátou vodou a hned všeto aj vytieklo, čo sa nezachytilo v kvetináči na substráte, takže žiadne státie vo vode nehrozilo. Vždy pred zalievaním som kontrolovala drevenou špajdlou, či je to už preschnuté. A interval polievania je tam vraj o polovicu hustejší než pri phalách. že ak phalu polievam raz za týždeň, tak miltoniopsis 2 x za týždeň.
No ved koreňov má dosť a vyzerá byť vitálna, tak uvidím. A ráno jemnulinko voňala
Ked oni ich pri preprave aj v obchodov priveľa polievajú a ten zgučený usušený mach či čo tot tam bolo strčené je asi preto, aby vydržala čas, než sa dostane k zákazníkovi...alebo výrobcovi jednoducho ide len o biznis na jedno použitie
2 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

najnovší prírastok
orchidea ružová prúžok.jpg  
orchidea ružová prúžok..jpg  
orchidea ružová prúžok.....jpg  
1/1
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..a ešte mi ide kvitnúť miniphala
mini orchidea 1 kvitnutie.jpg  
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

beba13 Pozri príspevok
dievčatá poradťe čo mám urobiť, ešte v septembri mi 2 orchidejky vyhnali kvetné stonky, jedna už dávno rozkvitla a ta druhá je stále tak ako vyhnala, akoby prestala rásť vôbec nekvitne,čo mám urobiť aby som ju prinútila kvitnúť??
nevie nikto poradiť
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

Zdravim, už asi mesiac nasávam vedomosti o pestovaní orchidiek, obdivovala fotky vašich, stale som nemala odvahu si kúpiť, ale ste ma normalne navnadili, tak som si kupila tieto krasavice, dufam, že to zvladnem a budu ma tešit, ked pridem z prace, prva cesta k mojim poupatkam
orchina1.jpg  
orchina2.jpg  
orchina3.jpg  
1/1
1 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Nebol niekto tento tyzden v ikei, aky stav orchidei tam maju?? chystam sa v sobotu, a doteraz som nemala stastie vzdy to tam mali vybrakovane
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať