Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
LenulkaOrchidea LenulkaOrchidea

LenulkaOrchidea je offline (nepripojený) LenulkaOrchidea

ahojte..chcela by som poradit so vzdusnymi korenmi...vzdy ked kupim orchideu tak ich ma pekne ale postupne vzdy o ne pridem..neviete co robim zle? a pri polievani sa snazite ich nepoliat alebo polievate aj cez ne? mam taky pocit ze asi to bude tym ze ked polievam orchideu tak voda sa dostane aj na ne..vopred dakujem za odpovede a rady
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

LenulkaOrchidea Pozri príspevok
no ja neviem..ja asi nemam moznost vytvorit album a pridat profilovu fotku ( pretoze ja absolutne nemam moznost pridavat taketo veci.uz som to sto krat presla a nic nevidim

Nemas moznost pridavat fotky, ci vytvorit si album,lebo si novacik a mas obmedzene pravomoci.Tie ziskas, az ked budes mat viac prispevkov
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Cymbídko už rozkvitlo celé
cymbídium 012.jpg  
2 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

To je pekný úspech Milka, gratulujem.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
To je pekný úspech Milka, gratulujem.
Ďakujem Majka ,
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ma-Ba Pozri príspevok
Neviem či sa tu dá poradiť. Vo veľa prípadoch potrebuje pekné slnečné dni, teplo + voda + svetlo. Myslím si, že ona sa rozbehne, ale neviem či ju môžeš nejako donútiť. Asi treba len trpezlivosť.
..no asi ozaj budem musieť byť trpezlivá,ale nechápem to ved dve orchidejky na rovnakom mieste sú a jedna už kvitne a druhá akoby zaspala,snád sa umúdri a rozkvitne
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Dáša_ Pozri príspevok
vyzera to, ako by si odfotila moju miniphalu - pesne rovnako sa rozhodla, že ide kvitnúť.

Dnes mám polievací deň a ako som ich všetky prevlačovala som si uvedomila, že keď chcem nejakú ďaľšiu podľa svojho výberu, najlepšie urobím, ke´d ju darujem manželovi k nejakému sviatku Našťastie, čoskoro má meniny. Len škoda, že ich majú so synom v jeden den - takto prídem o jednu orchdeu
a už pozerám že dalšia miniphala tiež raší z posledného očka na starej kvetnej stonke
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Včerajší úlovok z Baumaxu, z takmer 13 išla na 3,89, tak ma to zlákalo. Hneď som ju presadila, lebo bola v tom mokrom machu, korene už nevyzerali najlepšie a musela som ich preriediť, hádam prežije.
BMX F.jpg  
BMXF.jpg  
1/1
1 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

betrix Pozri príspevok
Včerajší úlovok z Baumaxu, z takmer 13 išla na 3,89, tak ma to zlákalo. Hneď som ju presadila, lebo bola v tom mokrom machu, korene už nevyzerali najlepšie a musela som ich preriediť, hádam prežije.
ktory baumax?
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

V Prešove.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

arisbe Pozri príspevok
ktory baumax?
krásna naozaj ja som tiež čakala kedy pôjdu dole tak pôjdem pozreť do BB či išli dole
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

suesin Pozri príspevok
krásna naozaj ja som tiež čakala kedy pôjdu dole tak pôjdem pozreť do BB či išli dole
a daj prosim vediet ak sa tam nevyskytnem skor aj ja. mali pekne na valentina ale dost drahe.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

arisbe Pozri príspevok
a daj prosim vediet ak sa tam nevyskytnem skor aj ja. mali pekne na valentina ale dost drahe.
áno to som bola aj ja pozrieť ale tie ceny boli brutálne tak uvidíme aké budú teraz dúfajme že lepšie a nájdeme aj nejaké pekné kúsky tie ázijské čo dala kolegyňa tu sa krásne ale 13 euro za malú je dosť veľa tak dám vedieť
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...moja phala v skleníku "Milka60" tlačí dva korienky, keďže ja nie som žiadna záchnanárka ani sáčková, keramzitová ani iná ,tak neviem do akej dĺžky majú korienky narásť, aby som ju mohla zasadiť
Snímka1529.jpg  
Snímka1530.jpg  
1/1
4 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Hláste stav orchideí v Baumaxe v BB. Bola som v MT a biéééda a drahé. Mali tam aj také prskané ako má Andersenka, ale mali po sebe nejaké pavučinky a boli aj dosť drahé, tak som radšej odolala.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

lujza.j Pozri príspevok
...moja phala v skleníku "Milka60" tlačí dva korienky, keďže ja nie som žiadna záchnanárka ani sáčková, keramzitová ani iná ,tak neviem do akej dĺžky majú korienky narásť, aby som ju mohla zasadiť
Nádherné korienočky! Ja som moju musela z fľaše vybrať, lebo aj tam ju chytila pleseň... Teraz ju mám len voľne v prázdnom kvetináči nad miskou s vodou, ale zatiaľ nič, skôr to vyzerá tak, že jej odídu aj listy a bude po starostiach...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimama Pozri príspevok
Nádherné korienočky! Ja som moju musela z fľaše vybrať, lebo aj tam ju chytila pleseň... Teraz ju mám len voľne v prázdnom kvetináči nad miskou s vodou, ale zatiaľ nič, skôr to vyzerá tak, že jej odídu aj listy a bude po starostiach...
ja som mala ten istý problém keď som tam mala phale prvý krát. prečo sa tam pleseň vytvorí alebo nevytvorí netuším, pretože ten skleník mám na rovnakom mieste.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Vy sa tu, dievčence, chválite svojimi prírastkami, či už celkom novými, alebo ktoré Vám znova kvitnú - radosť pozerať! , nuž a ja sa požalujem - toto sú moje posledné dva kvietky...
A teraz čo? Štyri roky nič??? Sama som zvedavá...
AAA 016.jpg  
AAA 017.jpg  
1/1
0 0
Sylvinka08 Sylvinka08

Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

Túto orchideo som dostala v roku 2009 už ked celkom odkvitla, čiže len listy... myslela som, že z toho nič nebude a že už dožila a ona náhle u mňa v obývačke tak ožila, že minulého roku krásne vykvitla až 16 kvetov a toho roku ma prekvapila a vyrástla takto ako vidíte....dve stonky z jednej a na každej veľa kvetov... priznám sa žiadnu veľkú starostlivosť jej nepreukazujem ... len ju stále pekne pochválim, že je taká krásna...
Naposledy upravil Sylvinka08 : 20.02.11 at 19:51
P1010060.jpg  
P1010061.jpg  
P1010063.jpg  
1/1
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

lujza.j Pozri príspevok
ja som mala ten istý problém keď som tam mala phale prvý krát. prečo sa tam pleseň vytvorí alebo nevytvorí netuším, pretože ten skleník mám na rovnakom mieste.
Ja som mala ten istý problém s jednou dala som ju do kvetináča s troškou kôry a po týždni som poliala a mala ju medzi ostatnými orchidkami, ktoré ju asi povzbudzovali lebo vyhnala 3 nové korienky a tento rok aj kvitla čiže ani nie po roku sa spamatala do krásy tak držím palce a ak i odchádzajú listy skús ich len tak zrezať aby sa nevysilovali
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať