Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

lujza.j zhnité neboli ani duté (som ju skúšala namočiť a postláčať korene či v nich nebude voda) boli len také polo žive polo suché tak som nevedela či plnia pre orchidejku ešte stále funkciu ktorú majú nakoľko tie listy sú také suché zvráskavené...ale už sú zasadené tak dúfam že sa spamätajú ďakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
lujza.j zhnité neboli ani duté (som ju skúšala namočiť a postláčať korene či v nich nebude voda) boli len také polo žive polo suché tak som nevedela či plnia pre orchidejku ešte stále funkciu ktorú majú nakoľko tie listy sú také suché zvráskavené...ale už sú zasadené tak dúfam že sa spamätajú ďakujem
v tvojom prípade sú listy scvrknuté pre malú funkčnosť koreňov pretože sú v takom stave v akom sútiež mám teraz zopár takých kúskovdala som ich do malých kochlov s veľa dierkami čiže rýchlejšie preschnú a tým sa dajú častejšie poliať a listy sa skôr nalejú vodou a samozrejme že aj nové korienky si rozbehli
6 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

a koľko asi tak trvá kým začnú javiť známky života?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ahojte.
Začala mi kvitnúť táto orchidea. Je na schodišti a už 2 mesiace nemala ani kvapku vody. Mám ju dať dnu? Podľa mojich informácií má zimovať na chladnejšom mieste bez vody.





V lete som ju mala na balkóne

http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=15135
P1010912.JPG  
P1010915.JPG  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Mne rozkvitli skromne,ale predsa tieto dve.
kvety 001.jpg  
kvety 005.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

2009,teraz by si ju mala trochu poliat a potom nech zimuje.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lusielaL Pozri príspevok
2009,teraz by si ju mala trochu poliat a potom nech zimuje.
Takže ju mám vziať dnu? Ona nevyrašila z novej hluzy kvitne zo starej stonky
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ja by som ju dala do tepla,aj ked skusenost mam len s jednou cambriou ale u tejto Tvojej by to mohlo byt podobne.Ked kvitne,vodu potrebuje urcite.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ja orchidejky nemám, ale ak prenesieš z chladnej chodby do teplejšej izby, mohli by /podľa mňa / opadať kvety. No ale vy sa vyznáte v tom lepšie. Polej, ale máličko. Aj ja mám kvety na chodbe...
2 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lusielaL Pozri príspevok
Ja by som ju dala do tepla,aj ked skusenost mam len s jednou cambriou ale u tejto Tvojej by to mohlo byt podobne.Ked kvitne,vodu potrebuje urcite.
dobre beriem ju dnu. Evika
P.s. Ja som ju kúpila v lete pod názvom Cambria MIX
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
a koľko asi tak trvá kým začnú javiť známky života?
...no je to individuálne, niektoré má prekvapili rýchlo iné zase dlho ničtoto je o trpezlivosti
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...moja dnešná
a potom tá čo hádže "pokazené" kvety ta konečne hodila aj nepokazený
Snímka1377.jpg  
Snímka1378.jpg  
Snímka1375.jpg  
Snímka1376.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence podarilo sa mi zlomiť špičku stonky už z nej nebude nič, však?
Bola "zakliesnená" a koniec rastol až cez list, myslela som, keď bola taká skrútená, že jej ide nová rastlinka a pomôžem lístku až nie je taký skrútený, keď som ho vytlačila, v rukach sa mi to uložilo a ja som zistila, že to bola stonka,,,,,,,,,, skoro som si hlavu otrepala od jedu na samá seba
A to sa jej jedna stonka začala cca pred 3 mesiacmi kulhať a stále je rovnaká, nič nerobí, nie a nie "preraziť"......a takúto pekne idúcu som zlomila, ide ma trafiť.........ako sa hovorí "šikovnosť moja neopúšťaj ma".....
DSC01457.jpg  
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

andersenka Pozri príspevok
dievčence podarilo sa mi zlomiť špičku stonky už z nej nebude nič, však?
Bola "zakliesnená" a koniec rastol až cez list, myslela som, keď bola taká skrútená, že jej ide nová rastlinka a pomôžem lístku až nie je taký skrútený, keď som ho vytlačila, v rukach sa mi to uložilo a ja som zistila, že to bola stonka,,,,,,,,,, skoro som si hlavu otrepala od jedu na samá seba
A to sa jej jedna stonka začala cca pred 3 mesiacmi kulhať a stále je rovnaká, nič nerobí, nie a nie "preraziť"......a takúto pekne idúcu som zlomila, ide ma trafiť.........ako sa hovorí "šikovnosť moja neopúšťaj ma".....
netráp, teraz sa hádam pohne tá druhá
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Ahojte prišla som po 2 týždnoch z rakúska a aha čo som objavila zaujímavy nepodarok a ostatné kvety sú v poriadku
03012011041.jpg  
03012011042.jpg  
1/1
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
dievčence podarilo sa mi zlomiť špičku stonky už z nej nebude nič, však?
Bola "zakliesnená" a koniec rastol až cez list, myslela som, keď bola taká skrútená, že jej ide nová rastlinka a pomôžem lístku až nie je taký skrútený, keď som ho vytlačila, v rukach sa mi to uložilo a ja som zistila, že to bola stonka,,,,,,,,,, skoro som si hlavu otrepala od jedu na samá seba
A to sa jej jedna stonka začala cca pred 3 mesiacmi kulhať a stále je rovnaká, nič nerobí, nie a nie "preraziť"......a takúto pekne idúcu som zlomila, ide ma trafiť.........ako sa hovorí "šikovnosť moja neopúšťaj ma".....
ja si myslím, že asi nie ja som si raz odlomila, ale už mala asi 15cm, tak sa mi podarilo odlomiť jeden článok po spiace očko ona po čase z neho začala rásť, ale ja som šikovnejšia ako ty, ja som si neskôr zlomila aj to či mi narástlo a potom bol už koniec v raste.
mne teraz tiež jedna stonka zastala má asi 10cm a už sa dlhšie nehýbe
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ahojte. Moje cymbo bolo krasne a takto dopadlo.malo vela vody a rosenia. Bude s neho este nieco podla vas??? 1 stonka je este v pohode a ma 4 male puciky a dalsie 2 takto zoschly.Korene ma vetcinou take ako spongia. Pomozte ako ho zachranit a ako mu mam pomoct aby vyhnalo nove korene? Ta mala odhnita od korena stonka sa da este niejako zachranit???? Vlastne prosim o radu celeho cymba ako ho zachranit??? Dakujem.
Naposledy upravil jaja82 : 03.01.11 at 11:12
P4170809.jpg  
P4170820.jpg  
P4170812.jpg  
P4170815.jpg  
P4170813.jpg  

P4170830.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

paulinkaZH Pozri príspevok
Ahojte prišla som po 2 týždnoch z rakúska a aha čo som objavila zaujímavy nepodarok a ostatné kvety sú v poriadku
príroda je teda čarodejka
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

lujza.j tak budem teda trénovať trpezlivosť a dúfam že to aj tie orchidejky ocenia ešte raz vďaka
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jaja82 Pozri príspevok
Ahojte. Moje cymbo bolo krasne a takto dopadlo.malo vela vody a rosenia. Bude s neho este nieco podla vas??? 1 stonka je este v pohode a ma 4 male puciky a dalsie 2 takto zoschly.Korene ma vetcinou take ako spongia. Pomozte ako ho zachranit a ako mu mam pomoct aby vyhnalo nove korene? Ta mala odhnita od korena stonka sa da este niejako zachranit???? Vlastne prosim o radu celeho cymba ako ho zachranit??? Dakujem.
Jaja , odstráň všetko , čo je hnilé , zasyp Endiexom, alebo uhlím , a potom ho daj do malého kvetináča a jemne ros povrch subsrtátu a nechaj ho na svetle a miernom teple
ja som v lete kúpila - skoro dostala , už také , čo mali len po 1 korienku a ostali už len 2 pahluzy a žijú, ja ich ešte stále nepolievam iba rosím , mám ich síce v 17 stup. ale polievať začnem až na jar
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať