Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Ahojte moja žltá phala sa po 2 rokoch konečne rozhodla že ide kvitnúť tak sa vytešujem z toho a neviem sa dočkat ked zakvitne a pripajam aj foto phaly co mi kvitne už rok vkuse a zase vyháňa novú stonku a ešte foto velkej vandy,odkedy ju polievam spolu s tym lignohumatom tak vyháňa korienky ako divá
013.jpg  
014.jpg  
016.jpg  
018.jpg  
019.jpg  

020.jpg  
021.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ja v jednej zálievke používam lignohumát, v ďalšej výživu na orchidky a takto stále dookola
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

prosim, poradte mi, zhnili mi korienky na phale a len taky jeden ubohy zostal ...co s nou mam robit? uz som ich odstrihla a dala som ju zase do substratu,ale uplne sucheho
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
hena777 Pozri príspevok
prosim, poradte mi, zhnili mi korienky na phale a len taky jeden ubohy zostal ...co s nou mam robit? uz som ich odstrihla a dala som ju zase do substratu,ale uplne sucheho
Ja by som urobila toto: dala si kochlík z orchidky priesvitný a ten ešte do nejakého ozdobného do kt. by som vodu naliala. Do priehľadného dala špajle tak by sa mi vlastne orchidka držala nad hladinou vody. Ja mám takto dve kt. prišli o korene . Obdeň rosím lignohumátom (spodok orchidky,nie listy). A obom už po 2-3 korene narastli.
Môžem Ti odfotiť a zajtra foto pridať na poradu.......
Naposledy upravil andersenka : 17.05.11 at 12:54
4 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ja som čítala aj tak, že ked nemá korene, môžeš ju opatrne postaviť na živý mach alebo živý rašeliník. Opatrne to nejako špajlami alebo inak prichytiť, aby sa nekmásalo, a potom už len povrch machu jemne rosiť. Ja to určite niekedy skúsim, ale dúfam, že potrebné to nebude
1 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

dakujem za radu...ma tam byt aj kora alebo nie?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

hena777 Pozri príspevok
dakujem za radu...ma tam byt aj kora alebo nie?
ja by som ju tam zatial nedávala.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ja si phaly ratujem iným spôsobom ako machom a skleníkom, či sáčkovou metódou dám do priehľadného kvetináča troška kôry a dreveného uhlia a phalu bez korienkov stavím na to. Každý deň potom stričkou jemne orosím ,,substrát,, a phale koniec, kde mala korienky a tak do 2-3 mesiacov ak ma dostatok svetla a týmto spôsobom jej začnú ísť korienky
3 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

suesin Pozri príspevok
ja si phaly ratujem iným spôsobom ako machom a skleníkom, či sáčkovou metódou dám do priehľadného kvetináča troška kôry a dreveného uhlia a phalu bez korienkov stavím na to. Každý deň potom stričkou jemne orosím ,,substrát,, a phale koniec, kde mala korienky a tak do 2-3 mesiacov ak ma dostatok svetla a týmto spôsobom jej začnú ísť korienky
Ja som to tak urobila s Miltoniopsisom, ale len na 2 dni pretoze mal dost korienkov a prebral sa , listy sa vystreli a potom som to zasypala korou az po vrch.
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

konstrukciu som uz urobila a snad sa vzchopi...budem ju postrekovat tym hnojivkom,len ho este nemam doma,ale uz so ho bola objednat,snad zajtra bude
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Začína mi dendrophalka rozkvitať a opäť len tri kvety
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

ale je pekna
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
HENA777 - pridávam sľúbené foto.

Tejto narástli aj 2 vrchné listy počas "pobytu" nad vodou.....



A toto je druhá v záchrane....



Korene ktoré vidno na orchidkách - tie všetky narastli nad vodou.........mam ich tam zo 2 mesiace určite, neviem už presne, možno aj viac - musela by som do mojich poznámok doma kuknúť .)
1 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

dakujem za fotky....najhorsie,ze ona kvitne, a kvietkom ani nic nie je....a tie korene stare mam uplne vystrihat? co mam ostatne orchidky,tak som pozerala na crepniky a su dost vlhke...neviem,ci to mam presadit,lebo su v machu vacsinou...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
hena777 Pozri príspevok
dakujem za fotky....najhorsie,ze ona kvitne, a kvietkom ani nic nie je....a tie korene stare mam uplne vystrihat? co mam ostatne orchidky,tak som pozerala na crepniky a su dost vlhke...neviem,ci to mam presadit,lebo su v machu vacsinou...
NO ak maš orchidky kvitnúce, ale bez koreňov - tak stonku by som ustrihla, dala do pohára s vodou.
AK sú tie korene zlé, hnilé, tak odstrihnúť určite..........Ak po takomto "strihu" ti neodstanu dobre korene, resp. dostatok tak by som dala nad vodu, ak by ti nejaké korene ostali, tak by som ich posypala škoricou, dala do maliličkého kochlíka (napr. priesvitný z jogurtu) a zasadila, aspoň týždeň nepolievala, až tá škorica zaschne na nej a dezinfikuje. Potom zo začiatku iba rosila.

Ja som mala takú jednu s málo korenmi, dala som ju do obalu z tresky, aj nový list jej rastie, aj nové korene.
Tu je foto, ale asi tak 2-3týždne staré, už jej dalšie dva korene odvtedy pribudli.

Nechaj riadne preschnúť tie tvoje orchidky, až radšej sú suchšie, pretože ten "mach" - teda rašeliník udržuje vlhkosť a presychá pomalšie ako kôra. Daj si do kvetináča špajlu a keď bude suchá až vtedy namáčaj !!!
3 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Pridávam aktuálne foto (obr.3 a č.4) ako sa darí keike na odstrihnutej stonke (po 3/4 roku). A na ďalšej odstrihnutej stonke vo váze vyrástla ďalšia stonka a čuduj sa svete má zatriaľ 2 púčiky ..... sa čudujem, že si to rastie len z tak vody (žaburiny) , ktorú nevymieňam

Tie púčiky narástli na stonke, ktorú je vidieť na prvej foto cca 2cm vpravo pod okrajom vázy.
stonka2.jpg  
stonka3.jpg  
zeby pucik.jpg  
novy pucik na novej stonke vo vaze.jpg  
1/1
6 0
mistinka20bb mistinka20bb

mistinka20bb je offline (nepripojený) mistinka20bb

Ahoj chcela by som sa opytat na tu vandu, ja som ju dostala v novembri od priatela aj sa mi zda, ze jej narastli dva listocky ale tie korene sa mi nepacia. ty ju mas len tak zavesenu alebo vo vaze? dakujem za kazdu radu
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

no vsetko je uz tak ako si mi poradila...len tie kvety som neodstrihla ((( ale do vecera aj to zvladnem,fnuk....ma este aj puciky....a ten lignohumat zriedim asi do litra 1 ml,ze?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
hena777 Pozri príspevok
no vsetko je uz tak ako si mi poradila...len tie kvety som neodstrihla ((( ale do vecera aj to zvladnem,fnuk....ma este aj puciky....a ten lignohumat zriedim asi do litra 1 ml,ze?
to je jedno koľko si lignohumat.vody urobíš, daj kvapku - tak aby mal farbu bledého čaju.......
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
mistinka20bb Pozri príspevok
Ahoj chcela by som sa opytat na tu vandu, ja som ju dostala v novembri od priatela aj sa mi zda, ze jej narastli dva listocky ale tie korene sa mi nepacia. ty ju mas len tak zavesenu alebo vo vaze? dakujem za kazdu radu
Ja osobne mám vandu tak "naľahko" v polystyrene /väčšie kusy/ a troche kôry, 2x týždenne máčam tak na 2 hodinky - 1x v lignohumáte, 1x vo výživovej vode.....pozri str. 1330, tam mam aj foto
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať