Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jana- Pozri príspevok
a pozrite,ako mi na jednej phale rastu listy, myslite,ze to nevadi,ked je to zo srdiecka?A jeden taky cudny, pokrceny a maly Je to tato fialova,inak je pekna
kvetná stonka by nemala rásť zo srdiečka, nové listy tým pádom nemajú odkiaľ vyrastať.už to tu dievčatá mali, ale čo bol s orch. v tomto prípade koniec neviem.
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

jana- Pozri príspevok
Dievcata,potrebujem poradit, co je toto na tej kore take biele? V jednom crepniku je toho poriadne vela,hlavne na spodku ako su dierky urobene ,ale aj po obvode,len menej, ked som do toho rypala,pripadalo mi to ako nejaky prasok, tieto 3 kusky som vybrala bol blizko pri vrchu,ale je krasna kvitne aj mu puky,tak neviem ci ju mam vybrat von alebo nie a vymenit substrat???Dakujem za rady
Ja si myslim ze by to mohol byt vodny kamen alebo nejaka usadenina z vody. Aj mne sa nieco podobne tvorilo na kore na vrchu crepnika. Teraz by som asi nepresadzala, ked ide kvitnut. Pockaj kym odkvitne. Mozno ti skusenejsie baby poradia aj nieco ine
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Mne to pripadá ako huba , ale myslím , že pre to nemusíš presádzať , dokážu spolu žiť
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

suesin Pozri príspevok
baby skúšala som čo ste mi tu radili, ale vande z ebayu sa stále voláko nedarí, potom čo vyhnala 2 korienky začali jej odchádzať listy od spodku asi to bude voláka pliaga, ako ju zastaviť?
Mne sa stalo ze mi zacali odchadzat listy odspodu, ked som ju namacala do vody moc vysoko, ze boli vo vode aj listky. Teraz si davam na to pozor a prestalo to. Vyskusaj, mozno jej nic ineho nie je.
1 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
vazeni, zajtra pridam fotecky vsetkeho co mam doma sa teste:-)
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

avonboy Pozri príspevok
vazeni, zajtra pridam fotecky vsetkeho co mam doma sa teste:-)
sa tešíme
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

milka 60 Pozri príspevok
Dominika , až ked bude nočná teplota okolo 8-10 stup. , určite jej teraz rašia výhonky a lepšie im je v teplejšom ako vonku , ale veľa svetla- slnka im neuškodí, aby sa výhonky nevytiahli a neboli tenké
Myslite ze uz mozem nechat cymbidium vonku na balkone aj v noci? Planujem tam letnit Vandy, dendrobium a miltonie. Myslite ze by uz prezili noc vonku? Som zo ZV.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.....moje tri "natur" bez paličky
a kvitnúca keika
Snímka1819.jpg  
Snímka1820.jpg  
Snímka1822.jpg  
Snímka1826.jpg  
Snímka1827.jpg  

1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Hunter82 Pozri príspevok
Myslite ze uz mozem nechat cymbidium vonku na balkone aj v noci? Planujem tam letnit Vandy, dendrobium a miltonie. Myslite ze by uz prezili noc vonku? Som zo ZV.
Janka, ja už mám cymbo aj dendro nobile 4 dni na balkone aj v noci.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
kvetná stonka by nemala rásť zo srdiečka, nové listy tým pádom nemajú odkiaľ vyrastať.už to tu dievčatá mali, ale čo bol s orch. v tomto prípade koniec neviem.
Ja mám jednu kt. mala kvetnu stonku zo stredu (nevšimla som si pri kúpe) a po odkvete nova rastlinka z boku začala rásť, je to viac ako pol roka už - má hádam zo 5 listov, koreň ešte žiaden.......
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte, prave som dopolievala Vandy. Objavila som novy pipicek, ide mi dalsia kvitnut Uz druhaaaaaa Huraaaaaaaaa !!!!!
SUpeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer, blahoželám ) Teším sa............ Ja "pracujem" na tom, aby som sa dostala k peknej vande, keď sa to podarí pridám aj foto .)
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
hena777 Pozri príspevok
VELMI VELMI SA MI PACI PAPUCKOVA ORCHIDEA, MYSLITE,ZE JE VHODNA AJ PRE ZACIATOCNIKA?
Heni - ja aj keď mám rôzne druhy orchidiek, aj tak sa stále považujem v tomto za začiatočníka, som si papučáka kúpila. A mám vyhliadnuté ďalšie kt. by som chcela. Takže za skúšku nič nedáš, tu je ten môj zatiaľ jeden :
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=19792
Kupovala som ho odkvitajúceho, takže zatiaľ si vegetí, rastú mu dve nové rastlinky, tak uvidím či zakvitne....
Tento s čisto zelenymi listami sa môže vraj aj letniť /ale neviem či budem mať odvahu ho dať von/. Tie ktoré majú aké mramorové listy (bielo-zelene) tak sú teplomilné a maju naroky ako faleňáky a nepotrebuju ani tak veľa svetla .)
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

ahoj, ja som si vyhliadla tohoto no chcela som link poslat,ale mam este malo prispevkov....

u nas som este ziadnych nevidela,ani akciovych a tiez som si jednu vandu nasla,ale to sa uz bojim, ze to je dost narocne...
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

som pozerala niektore phaleonopsis a ze su len pre skusenych pestovatelov neviem co potrebuju,asi si pojdem kupit knizku o orchidkach
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

andersenka Pozri príspevok
Ja mám jednu kt. mala kvetnu stonku zo stredu (nevšimla som si pri kúpe) a po odkvete nova rastlinka z boku začala rásť, je to viac ako pol roka už - má hádam zo 5 listov, koreň ešte žiaden.......
Ja som si ju tiez tak na rychlo kupila, teda chcela som ju pre dceru,ale necham si ju ja,kedze to takto dopadlo, hadam mi da keiky
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Krasna stranka na orchidee. Daju sa objednat on line. Len neviem ako by to bolo s dorucenim do SR.

http://royalorchidclub.com/index.php...sort=2a&page=1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jana- Pozri príspevok
Ja som si ju tiez tak na rychlo kupila, teda chcela som ju pre dceru,ale necham si ju ja,kedze to takto dopadlo, hadam mi da keiky
na jednom fóre písali, že tiež ako mne z boku narastla rastlinka, na oddelenie ešte nebola, ale už kvitla - a tiež stonkou zo stredu Tak sa nechajme prekvapiť ako si tie naše poradia......
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Hunter82 Pozri príspevok
Krasna stranka na orchidee. Daju sa objednat on line. Len neviem ako by to bolo s dorucenim do SR.

http://royalorchidclub.com/index.php...sort=2a&page=1
hmmmmmmmmm, ty ale dráždiš tými vandami.................
Aj v ČR sa dajú objednať.............
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Dievčence pri akej teplote dať von - cambrie, buraggeru nelly isler, dendro- nobile, kingianum,stardust. Papučáka.............a cymbidko??
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
viem ze to sem nepatri ale skusam ako sa pridavaju fotky...
DSC00562 (1).jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať