Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

kraaasna...nech sa jej dari
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

andersenka Pozri príspevok
a tu je v plnej kráse rozkvitnutá po roku a iba dva kvety bude mať....
tak ta je nádherná
Oxana
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Dendro nobile - nerezať, nechať tie pahľuzy tak, aj keď sa scvrkávajú sú zásobarňou vody pre tie novšie.
asi ich velmi nepestujete, hladam aj v albumoch, nepaci sa mi taka vysoka, opreta musi byt, uvidime, co bude z tych bocnych vyhonkov, ci kvety, rastlina nova, netusim...
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Ahojcek koceny - mne sa asi vsetky moje 4 orchidky zblaznili.Snad v jeden den zacali hromadne vyhanat korienky,kazda jedna aj list a jedna sa rozhodla ich tromfnut a ta vyhana aj kvetnu stonku.No aka som vytesena
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

henrieta3 Pozri príspevok
asi ich velmi nepestujete, hladam aj v albumoch, nepaci sa mi taka vysoka, opreta musi byt, uvidime, co bude z tych bocnych vyhonkov, ci kvety, rastlina nova, netusim...
ja pestujem dendrobium nobile, ja mma svoje tiez dost vysoke, ale ved ma palicku ako Phala, a je o nu pripnute kuskom drotika a pekne stoji...nerez ho, mne zakvitla tento rok aj stara hluza aj nova, aj novu rastlinku ma stara na sebe...len pekne ho nechaj ako je, teda aspon ja by som z neho nerezala...
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

2009 Pozri príspevok
Treba okamžite presadiť ak je stav takýto. Ja som škaredo dopadla s Psychopsisom. Dnes hodím do alba aj fotky. Sú v záchranej stanici/mojej. Jeden prišiel o listy ale vyháňa nové korienky.. druhý je na tom lepšie po presadení vyhnal 2 nové rastlinky/ Boli v niečom mazlavom neskoro som si to všimla. Ako bolestné som dostala ešte jeden. Zas v rovnakom supstráte hneď som ho vymenila musela som tú hmotu vyberať pinzetou má jemné korienky.. Bude kvitnúť ale. Potom ukážem aj kvet. Je ako motýlik. Ten kvietok. Preto som tú orchidejku tak moc chcela
áno presne aj moja bola v niečom mazlavom - naštastie catlejka nemá také jemné korene.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Psychopsis má a chce vlhko. Pozor pri korienkoch nepreháňať
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

A toto je môj nový prírastok
Naposledy upravil Mypa : 08.05.11 at 16:59
1.jpg  
2.jpg  
P1030767.jpg  
1/1
2 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

ahojte dievcata,poradte mi prosim, preco ma tato miltonia takeho listy,teda zohnute dole a take bledozelene,polievam ju 1x za tyzden namacanim na hodinku,mam ten substrat taky vlhky,ked tam strcim prst, hnojim kazdych 14 dni a rosim kazde rano,tuto stonku s 3 kvietkami vyhnala uz u mna,predtym mala este jednu s piatimi kvetmi.Dakujem za rady
060520111036.jpg  
060520111038.jpg  
060520111039.jpg  
060520111043.jpg  
1/1
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Poradila by som ale neviem ako.. z miltoniopsismi tiež nemám moc dobrú skúsenosť z celého trsu my zostala jedna pahluzka ktorej sa polepšilo ako som ju dala na balkon - je celý zavretý a cez den je tam okolo 18 stupnov. Vytvára novú pahluzu a aj list. Neviem skontrolovala si jej korene ? Alebo to možno chce chladnejšiu miestnosť.
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Mam jeden dotaz, nemate niekto skusenost s tym substratom,co momentalne ponukaju v Lidli za 1,99 Eur 5 litrov? Ci je vhodny.Je napisane na nom,ze je na orchidejky a je to zmes raseliniku a piniovej kôry, obsahuje priemerane mnozstvo vyzivnych latok a mineralov? Dakujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

jana- Pozri príspevok
ahojte dievcata,poradte mi prosim, preco ma tato miltonia takeho listy,teda zohnute dole a take bledozelene,polievam ju 1x za tyzden namacanim na hodinku,mam ten substrat taky vlhky,ked tam strcim prst, hnojim kazdych 14 dni a rosim kazde rano,tuto stonku s 3 kvietkami vyhnala uz u mna,predtym mala este jednu s piatimi kvetmi.Dakujem za rady
Moja bola podobná a "odišla" mi asi pred mesiacom....tiež sa jej lámali listy ako Tvojej, boli akoby vyblednuté, šedasté, pritom mala dostatok vlahy aj vzdušnej vlhkosti...ani kevty sa neotvárali ako mali....som ju vybrala z kvetináča, samozrejme v strede pod koreňmi odumreté sfagnum, mach alebo čo to bolo, koldokola uhnité korienky, som ju kompletne prečistila a dal do nového kôrového hrubého substrátu....žiaľ mojej to už nepomohlo a po mesiaci bojovania úplne zožltla a hluza zmäkla, takže putovala do smetia
Dúfam, že Tvoja sa bude mať lepšie...u mňa bolo aj dosť teplo, síce mala dostatok rozptýleneého svetla, ale asi potrebovala viac chladu...pod 20 st. a dalej od parapetu...možno viac prúdenia vzduchu...neviem, zistím to, až ked si nejakú znovu kúpim A určite treba vychytať ideálne zalievanie...osobne som za to, že miltoniopsis netreba namáčať, ale len preliať a nechať odtiecť, pokial je v originálnom substráte, ten býva hodne machový a rašelinový, menej hrubý....tak tam radšej častejšie al en preliať, nenechať postáť, to by sa strašne dlho sušil.....a mal by sa asi do 5 dní max.presušiť, nikdy nie dlhšie než týždeň, ak to tak dlho trvá treba ho ihned vymeniť.......ak je v hrubom substráte ako napr. phaly, tak tam namáčať ako phaly a menej často....radšej len povrch substrátu potom častejšie rosiť (?) .... mne sa moc páčia, takže skúšať určite budem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

jana- Pozri príspevok
Mam jeden dotaz, nemate niekto skusenost s tym substratom,co momentalne ponukaju v Lidli za 1,99 Eur 5 litrov? Ci je vhodny.Je napisane na nom,ze je na orchidejky a je to zmes raseliniku a piniovej kôry, obsahuje priemerane mnozstvo vyzivnych latok a mineralov? Dakujem
Hlavne si ho v rukách omakaj, či je dosť hutný, kôrový, ak nie, tak ho nekupuj a je jedno akej je značky...niektoré sú síce na orchideje, ale nie na phaly a podobné, sú málo vzdušné, prachovité a potom tam všetko plesnivie a hnije
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Kočky , ide mi kvitnúť Bletilla ochracea
ochracea.jpg  
3 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

z dnešnej návštevy Flory
P1010038f.jpg  
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Tu je fajn stránka, ani som netušila, kolko rôznych kvetín obchodníci skrývajú pod názov Cambria , treba si to pekne prezrieť, aj moja niekdajšia Cambria bola vlastne Brassia a preto sa ja pestovať mala inak ....a táto pani má aj moju vysnívanú Habenariu medusu Už len zistiť, odkial ju mám zohnať

http://orchideje.freepage.cz/habenariafoto/
1 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ahojte baby potrebujem pomôcť a poradiť, kúpila som si orchidu, vždy dávam pozor či nemá škodcu alebo tak ale toto mi uniklo
včera som zistila, že mám v orchide malé biele chrobáčiky,ktoré nevidno, vypadajú ako prach ale keď ich mám na prste sa pomalinky pohybujú poradte mi čo je to za pliagu a ako sa jej čo najrýchlejšie zbavím???
ďakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

suesin Pozri príspevok
ahojte baby potrebujem pomôcť a poradiť, kúpila som si orchidu, vždy dávam pozor či nemá škodcu alebo tak ale toto mi uniklo
včera som zistila, že mám v orchide malé biele chrobáčiky,ktoré nevidno, vypadajú ako prach ale keď ich mám na prste sa pomalinky pohybujú poradte mi čo je to za pliagu a ako sa jej čo najrýchlejšie zbavím???
ďakujem
tieto?
http://www.google.sk/search?q=vlnatk...iw=988&bih=636
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

skoro len tie čo tam mám ja sa menšie a vo vnútri listov- kvazi pri srdiečku ako sa ich zbavim????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať