Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

beba13 Pozri príspevok
dievčata poradite?
na miniphale vyrašili mladé rastlinky,ale v nedelu som tam objavila aj kvietky,neoslabia tú rastlinku?nemá ešte ani korienky vytvorené
Mám podobný prípad.. ani náznak korienkov

http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=20239
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

2009 Pozri príspevok
Mám podobný prípad.. ani náznak korienkov

http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=20239
neboj budú, len niekedy si dávajú ba čas na tej mojej dorastie ten druhý koreň čo teraz začal rásť dokvitne a hneď ju šmyknem preč v auguste budú 2r čo je na matke. nech si trochu matka odpočinie , lebo na nej ešte aj dolu rastie nová rastlinka.
1 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

2009 Pozri príspevok
Mám podobný prípad.. ani náznak korienkov

http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=20239
len aby vydrzala stonka materskej rastliny, keď z vrchu zoskla, ja som takto prišla o keiku
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

suesin Pozri príspevok
len aby vydrzala stonka materskej rastliny, keď z vrchu zoskla, ja som takto prišla o keiku
mala si ju odstrihnúť a dať do vázy, moja jedna pred tým ako som ju zasadila tak žila a takto kvitla v 10/2010, teraz opäť kvitne, ale iba jeden kvietok.
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=16712

našla som aj tú čo bola vo váze:
Naposledy upravil lujza.j : 20.04.11 at 19:06
Snímka0585.jpg  
Snímka0586.jpg  
Snímka0589.jpg  
1/1
6 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

ked sa tu uz hovori o keikach. moja sampionka ich mala 6, z toho len jedna vytlacila jeden koren, ostatne nic. riskla som to a tu s jednym korenom som odstrihla a dala do vazy tak, ze koren sa vody nedotykal len obcas som ho namocila aby sa napil. po par dnoch si dala povedat a vyhnala rychlo asi 5 korienkov
a predvcerom som odstrihla dalsiu co nema ani jeden koren ale odstrihla som ju aj s materskou stonkou. po dvoch dnoch uz tlaci prvy korienok. zasa je vo vaze s uzkym hrdlom....zajtra ak sa zadari, odfotim
na matke mi teraz ostali dalsie 4 keiky z toho jedna tlaci kvietok ale nie na stvole ale len tak solo ..
keby mi tak usilovne kvitli ako rodia deti
1 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

*ala* Pozri príspevok
Tak tento kvietok sa mi dnes otvoril.Ja pozerám,že je nejaký iný a on má dva stredy
aj mne sa raz zadarilo. ale ja som ju taku uz kupila. prislo mi to ako velka rarita tak som ju kupila aj ked korene nevyzerali moc dobre a celkove bola dost preliata. kupila som ju v baumaxe a myslela si ze ja ju z toho dostanem. bohuzial nie.
velka_fialova_001_27092008.jpg  
velka_fialova_002_27092008.jpg  
1/1
0 0
kryptokoryna kryptokoryna

kryptokoryna je offline (nepripojený) kryptokoryna

Každá moja orchidea má svoje meno a históriu. Jednu volám Xena – bojovníčka.
Boli silné mrazy r. 2008 Ráno mi syn povedal, že má pre mňa prekvapenie, len to večer zabudol vonku v aute. Priniesol mi krásne kvitnúcu orchideu s fialovými kvetmi.
Zhrozila som sa , že z nej už nič nebude, nakoľko prežila mrazivú noc. To ju ešte stihol zaliať ľadovou vodou. Našťastie sa spamätala a kvitla. Neskôr začala strácať listy. Do toho sa chytili do nej nejaké vošky. Tak som ju ošetrila a postarala sa o ňu. Po čase začala slabnúť. Tak som jej vyštikala listy a nechala len srdiečko a jeden korienok. Dala som jej novú pôdu, kvetináč.
Dnes už má korene a tvoria sa jej aj vzdušné, čo je dobré znamenie, má tri krásne listy a vyzerá zdravo. Syna som poučila ako sa venovať orchideám.
3 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

kryptokoryna Pozri príspevok
Každá moja orchidea má svoje meno a históriu. Jednu volám Xena – bojovníčka.
Boli silné mrazy r. 2008 Ráno mi syn povedal, že má pre mňa prekvapenie, len to večer zabudol vonku v aute. Priniesol mi krásne kvitnúcu orchideu s fialovými kvetmi.
Zhrozila som sa , že z nej už nič nebude, nakoľko prežila mrazivú noc. To ju ešte stihol zaliať ľadovou vodou. Našťastie sa spamätala a kvitla. Neskôr začala strácať listy. Do toho sa chytili do nej nejaké vošky. Tak som ju ošetrila a postarala sa o ňu. Po čase začala slabnúť. Tak som jej vyštikala listy a nechala len srdiečko a jeden korienok. Dala som jej novú pôdu, kvetináč.
Dnes už má korene a tvoria sa jej aj vzdušné, čo je dobré znamenie, má tri krásne listy a vyzerá zdravo. Syna som poučila ako sa venovať orchideám.
Ty si ale šikulka !!!
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

ahojte dievcata, len sa chcem s Vami potesit,pozrite ako mi tato phalenka krasne rozkvitla,este ma 1 pucik a bude 10 kvietkov na 1 stonke,strasne sa vytesujem
21042011909.jpg  
2 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
krásna.....
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Ahojte baby, minule som sa chválila aké mam orchidky ale teraz som zistila, že mám s jednou problém
Mám miniphalu už 3 roky a vytešovala som sa, že jej konečne začali rásť nové korienky i keď tie staré nevypadali bohvie ako a keď som ju dala do vody cítim, že mi niečo lezie po ruke. Miniatúrne fakt že mini mušky také šedé by som to špecifikovala ale skoro som ich ani nevidela. A keď som pozrela do kochlíka tak, že fúú tam plávali tak som hneď vyhodila kôru v ktorej bola a korienky riadne vyumývala a dala nový substrát. Rozmýšľam skadiaľ sa tam mohli tie malé potvory nabrať bo nemám nič nové a tie z ebay sú ešte v karanténe ale majú substrát odo mňa Myslíte že by som ju aj tak mala izolovať od ostatných orchidiek a prezreť zvyšku substrát či tam nebudú. Bo tie potvory ani nevidno to bola náhoda že som ich zbadala a ešte keď som vybrala substrát tak niektoré časti kôry boli v strede akoby splesnivené čo sa mi vôbec nezdá myslíte, že si mohli nejaké hniezdo tam tie potvory robiť?
Prosím poradte mi
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja s muškami nerobím nič nerobia nič orchidkám aspoň som to nespozorovala, ale dievčatá tu majú v kochloch zapichnuté také žlté lepivé doštičky, na tie sa muška nalepia.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

lujza.j Pozri príspevok
ja s muškami nerobím nič nerobia nič orchidkám aspoň som to nespozorovala, ale dievčatá tu majú v kochloch zapichnuté také žlté lepivé doštičky, na tie sa muška nalepia.
a kde by som zohnala tie lepivé doštičky, lebo to asi budú voláke menšie nie?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
suesin Pozri príspevok
a kde by som zohnala tie lepivé doštičky, lebo to asi budú voláke menšie nie?
v zahradkarstve, kvetinárstve ich dostať..........
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
v zahradkarstve, kvetinárstve ich dostať..........
aj v baumaxe, ak mas cestu okolo
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
SUESIN:

Ja som tiež mala skleník a la Milka, ale plesnelo mi to, tak to mam špajle na priehladom kochlíku zapichnuté a ten daný do ozdobného. Voda naliata tak aby sa orchidka nedotýkala vody, takmer denne rosím lignohumátovou vodou, tiež už par korienkov narastlo. A na jednej záchrannej mi už lístok takmer do dospelosti narastol a ďalší tiež pekne rastie..............na tej druhej sú listy mlandravé, ale jeden korienok už vyrástol.......tak dúfam, že záchrana bude úspešná
andersenka, 1 som uz vyhodila, prezrela som aj ostatne, lebo sa nic nehybe a maju asi 3 mm korienky, tak som ich rychlo vratila naspat, ale neverim, ze to niekedy zakvitne, myslim ale na svoj slub
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

tak som dneska v tescu neodolala, kupila so vo vypredaji tuto cambrijku, tak ma napisané na štítku, len nevien či som dobre urobila, nejaka je celá bodkovaná-lístky, ale aj nové rastú,treba ju nejak ošetriť, čo mám doma phaly, maju iný substrát, táto je akoby v nejakom mäkkom, kvietky sú už suché, treba odstrihnúť stonku?, viem,že naraz veľa otázok, budem vďačná za každú radu
Oxana
S7300022.jpg  
S7300023.jpg  
S7300025.jpg  
S7300026.jpg  
S7300024.jpg  

1/1
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
maxipc Pozri príspevok
tak som dneska v tescu neodolala, kupila so vo vypredaji tuto cambrijku, tak ma napisané na štítku, len nevien či som dobre urobila, nejaka je celá bodkovaná-lístky, ale aj nové rastú,treba ju nejak ošetriť, čo mám doma phaly, maju iný substrát, táto je akoby v nejakom mäkkom, kvietky sú už suché, treba odstrihnúť stonku?, viem,že naraz veľa otázok, budem vďačná za každú radu
Oxana
radšej ju nechaj tak.Ja som na jeseň kúpila cambriu už odkvitnutú bola rozrastená v celom kvetináči tak som ju rozsadila do troch.....od vtedy sa ani nepohla a aj má kopec nových výhonkov ale vôbec nerastú.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Je to kvietok..... Povedzte rýchlo áááNOOOOOOOOOOOOOO .. Prosím moc. Evika

0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

neni to dobre odfotené ale je to koreň. Prepáč
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať