Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

je
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Aj u nás pár nových kvietkov
1.jpg  
P2250022.jpg  
P2250024.jpg  
P2250026.jpg  
P2250023.jpg  

1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
Aj u nás pár nových kvietkov
tá posledná je vyni, vynikajúca aj ostatné sú krásne, ale tá je vyni
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
osky Pozri príspevok
kde si to zohnala??????
je krasna.ale neni to len napustene farbou??
Mám ju od manžela a povedal,že z Kauflandu v B.B.áno je npichaná farbou do kvetnej stonky,trošku som ju polutovala a šup s ňou na okno.
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Betina2 Pozri príspevok
Nechceli by ste takúto medúzu? Aj sa tak volá habenaria medusae.
Krasna. Som si povedal, ze ak teraz konecne zacnem pracovat, z prvej vyplaty urobim na ebay nakup u nas nedostupnych orchidiek
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
včera som si urobila radosť dvoma katkami - tá bledá aj vonia , ale mám pocit, že iba okolo obeda som to cítila najviac, večer som doma čuchala a čuchala a nič A tá červená - tá ma také drobnejšie kvety... a kupovala som ju už ako odkvitajúcu za zníženú cenu

Ešte že sa tá moja zubárka sťahovala a neordinovala......aspoň som ušetrila ale vzápätí vykompenzovala novými kvietočkami v Auparku Žilina
DSC01973.jpg  
DSC01974.jpg  
DSC01977.jpg  
DSC01985.jpg  
1/1
4 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

andersenka Pozri príspevok
včera som si urobila radosť dvoma katkami - tá bledá aj vonia , ale mám pocit, že iba okolo obeda som to cítila najviac, večer som doma čuchala a čuchala a nič A tá červená - tá ma také drobnejšie kvety... a kupovala som ju už ako odkvitajúcu za zníženú cenu

Ešte že sa tá moja zubárka sťahovala a neordinovala......aspoň som ušetrila ale vzápätí vykompenzovala novými kvietočkami v Auparku Žilina
krásne, fascinujúce
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

zuzkahris Pozri príspevok
Aj u nás pár nových kvietkov
nádherné,posledná je najkrajšia
Oxana
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Moje celkom rozkvitnuté d. nobile
d.nobile Ivo 002.jpg  
2 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Milka,je fakt krásne
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Moje celkom rozkvitnuté d. nobile
Presne taku istu dostala moja dcera, neviem, ako dlho vydrzi, ani velmi, co s nou, ja take nemam, v kvetinaci su este 2 male akoby suche stonky, aj z nich nieco vyrastie?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lusielaL Pozri príspevok
Myslis aky nazov ma tato orchidea Phalaenopsis?To urci malo kto a niektore farby sa tak podobaju ze presny nazov netrafis.Ale neviem ci si chcel takuto odpoved,lebo pravdupovediac,velmi som nepochopila otazku,sam si napisal ze je to phala.
je mala? miniaturna? potom je to kalimero
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
Presne taku istu dostala moja dcera, neviem, ako dlho vydrzi, ani velmi, co s nou, ja take nemam, v kvetinaci su este 2 male akoby suche stonky, aj z nich nieco vyrastie?
Je to dendrobium nobile , je to chladnomilka , cez leto von do polotieňa , na jeseň prestať polievať a chladiť , tie staré tam nechaj , možno z nich vyrastú keiky ,v zime plné slnko , nech sa darí !!!!!
2 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

dnes som si kupila tuto krasku ruzovofialovu,len bol vonku strasny vetrisko,sice som ju zabalila do 2 papierov a igelitky,ale aj tak ju urcite poriadne prefuklo,dufam ze to prezije a neodpadnu jej kvietky a puky,tesim sa z nej
09042011784.jpg  
09042011779.jpg  
09042011789.jpg  
09042011785.jpg  
1/1
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Betina2 Pozri príspevok
Nechceli by ste takúto medúzu? Aj sa tak volá habenaria medusae.
Habenaria je nielen krásna a nežná ale je to aj orchidea, ktorá by mi vyhovovala v mojich podmienkach. Doma aj v práci mám už preplnené okná Phaly... Na jar vždy vyrastie z hľuzy a na jeseň sa zatiahne. Rozmnožuje sa hľuzami. Pokukujem po nej už od jari minulého roku. Mohla som ju kúpiť na jar cez net. Ale tam sa musí spraviť väčšia objednávka a ani poštovné nie je lacné. Ale mám ju vyhliadnutú a možno budúci rok..
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Dnes som kupala orchidejky,tak ze namocim crepnik do vody,vyska vody asi 5 cm.Dala som tam dnes aj hnojivo na orchidey od Agro a po 20 minutach ma napadlo,ze som asi mala najprv orchidejky preliat z vrchu vodou a az potom ich nechat namocene,myslite,ze im to mohlo uskodit.Po tych 20 minutach som ich rychlo preliala odstatou vodou a potom este trosku s vodou s tym hnojivom a dala odtiect??
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

http://www.porada.sk/picture.php?alb...ictureid=15240

Zas ju fotím neskoro. Už bude odkvitať.. Teraz má 3 stvoly


ale ten jeden sa nevie rozhodnúť či to má byť kejka alebo kvet
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

henrieta3 Pozri príspevok
je mala? miniaturna? potom je to kalimero
Neviem aké máte skúsenosti s mini Phalou.. Ja takú, že vždy podrastie na strednú.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

jana- Pozri príspevok
Dnes som kupala orchidejky,tak ze namocim crepnik do vody,vyska vody asi 5 cm.Dala som tam dnes aj hnojivo na orchidey od Agro a po 20 minutach ma napadlo,ze som asi mala najprv orchidejky preliat z vrchu vodou a az potom ich nechat namocene,myslite,ze im to mohlo uskodit.Po tych 20 minutach som ich rychlo preliala odstatou vodou a potom este trosku s vodou s tym hnojivom a dala odtiect??
Nič zlé sa im nestane. Ja navrhujem po boku tých plastových kvetináčocv narezať otvory.A kúpať ich až po okraj. Nesmieš namočiť srdiečko toť vsjo. Namáčam raz do týždňa. Mám s tým dobré skúsenosti už skoro 3 roky.
0 0
Tim298 Tim298

Tim298 je offline (nepripojený) Tim298

lusielaL Pozri príspevok
Myslis aky nazov ma tato orchidea Phalaenopsis?To urci malo kto a niektore farby sa tak podobaju ze presny nazov netrafis.Ale neviem ci si chcel takuto odpoved,lebo pravdupovediac,velmi som nepochopila otazku,sam si napisal ze je to phala.
Presne toto som chcel vediet. Pod tym "phala" som samozrejme myslel Phalaenopsis leeen sa mi to nechcelo pisat cele.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať