Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
tak som im prisypala viac kôry, trošku ich narovnala.....a vyzera to trošku lepšie, aj keď - aspoň pri tej čo bola na 1.obrázku by mohli byť ešte viac zakryté.........ale to by som ju asi musela uplne presadiť.........
andersenka, videla som tvoje obrázky nepresádzaj ako nie je kochel plný koreňov keď trčia von to nevadí, prijímajú tým svetlo. ja som nedávno presádzala po odkvitnutí, kochle z vonku plné koreňov, keď som ich vysypala tak som väčší ani nedávala v strede bolo minimum koreňov a to teda nechávam riadne preschnúť, tak som dala do pôvodného dorobila som diery, namixovala svoj nový substrát a zasadila a už sa ukazujú zelené končeky na korienkoch
1 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba Pozri príspevok
jess - skús napadnutý list prejsť navlhčenou bielou textíliou. Ak zostane akoby hrdzavá - je to zo suchého vzduchu veľmi nepríjemný škodca, ktorý akoby vyžiera listy až do biela. Vtedy treba postrek /aký neviem/. Ja ich potom častejšie sprchujem alebo utieram.
dakujem za odpoved-je to onoskusim zohnat ten postrek a zatial ich budem utierat,nepomohli by aj misky s keramzitom a vodou?
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
milka dakujem aj tebe .mala si pravdu ze Ma-Ba to bude vediet
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

lujza.j Pozri príspevok
kráásne kvitnutie a krááásny pelorik
Ďakujem pekne Lujza
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jess Pozri príspevok
Majka, táto odpoveď asi patrí jajax
Áno, prepáč trochu som to poplietla.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jajax Pozri príspevok
dakujem za odpoved-je to onoskusim zohnat ten postrek a zatial ich budem utierat,nepomohli by aj misky s keramzitom a vodou?
Mala by vraj pomôcť zvýšená vlhkosť vzduchu, skús.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Toto je mamina už celá zakvitla
P8300150.jpg  
P8300151.jpg  
1/1
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

Baby, teraz keď tak prší, tak ma napadlo, že či môžem orchidejky poliať dažďovou vodou? Je to predsa viac z prírody... Akurát dnes ich mám polievať, tak dajte vedieť, ak to niektorá praktizujete.papa
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

KittyS Pozri príspevok
Baby, teraz keď tak prší, tak ma napadlo, že či môžem orchidejky poliať dažďovou vodou? Je to predsa viac z prírody... Akurát dnes ich mám polievať, tak dajte vedieť, ak to niektorá praktizujete.papa
myslím, že dievčatá ktoré túto možnosť majú polievajú dažďovou vodou je vhodná na polievanie orchidiek
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

lujza.j Pozri príspevok
myslím, že dievčatá ktoré túto možnosť majú polievajú dažďovou vodou je vhodná na polievanie orchidiek
ĎAKUJEM!!!!!!! IDEM DAŤ VONKU KÝBEL:-)
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
KittyS Pozri príspevok
Baby, teraz keď tak prší, tak ma napadlo, že či môžem orchidejky poliať dažďovou vodou? Je to predsa viac z prírody... Akurát dnes ich mám polievať, tak dajte vedieť, ak to niektorá praktizujete.papa
polievam celoročne len dažďovou
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Moje výhonky na cymbidiu /kvetné, alebo nové pahluzy?????/ sa zväčšujú je ich spolu 6
a dendro phal už tiež rozkvitá
Naposledy upravil milka 60 : 01.09.10 at 13:04 Dôvod: doplnenie
cymbidium 011.jpg  
dendrophal 003.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Milka,su to nove hluzy.Dendro-super.Aj moje tlaci na kvet.Tesim sa,lebo som ho kupila nieco vyse mesiaca.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

lujza.j Pozri príspevok
myslím, že dievčatá ktoré túto možnosť majú polievajú dažďovou vodou je vhodná na polievanie orchidiek
..já polievam ,,len" daždovou vodou a nielen orchidejky ale všetky izbové kvety
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..momentálne mi kvitne biela orchidejka
orchid.biela 00.jpg  
biela orchidea.jpg  
1/1
0 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

pomoooooc......na jednej mojej orchidejke mi odpadli dva listy ale vrchneee tie najnovsie...proste mi zostali v ruke co mam robit??? na spodku tych listkov boli take pocerne asi hnit zacali odstrihla som to a dala do prevarenej vody. daju sa tie listky nejako zachranit??? a orchidejka?nebudu jej chybat?? ma tam teraz taku dieru co mam robit????? dufam ze mi teraz nezhnije cela orchidejka....stonky su pekne (dvojstonkova) nezmenene a kvietky tak isto vsetko ok len tie listy
odpadnute listky.jpg  
terz to takto vyzera.jpg  
1/1
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

beba13 Pozri príspevok
..momentálne mi kvitne biela orchidejka
Beba13 Zaujímavo umiestnená. Máš ich v závesnom kvetináči a stopky potom rastú smerom nadol?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dodik_1 Pozri príspevok
pomoooooc......na jednej mojej orchidejke mi odpadli dva listy ale vrchneee tie najnovsie...proste mi zostali v ruke co mam robit??? na spodku tych listkov boli take pocerne asi hnit zacali odstrihla som to a dala do prevarenej vody. daju sa tie listky nejako zachranit??? a orchidejka?nebudu jej chybat?? ma tam teraz taku dieru co mam robit????? dufam zemi teraz nezhnije cela orchidejka....bilku su pekne nezmenene a kvietky tak isto vsetko ok len tie listy
hniloba srdiečka. stred zasyp škoricou alebo ediexom pre dezinfekciu, ak sú korene ok, tak je možné, že rastlinka po čase, ale fakt po čase môže vyhnať novú rastlinku ak nie tak je koniec z odpadnutých listov už nič nebude.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zuziana Pozri príspevok
Beba13 Zaujímavo umiestnená. Máš ich v závesnom kvetináči a stopky potom rastú smerom nadol?
keď nedáš paličku budú takéto "natur"
0 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

lujza.j Pozri príspevok
hniloba srdiečka. stred zasyp škoricou alebo ediexom pre dezinfekciu, ak sú korene ok, tak je možné, že rastlinka po čase, ale fakt po čase môže vyhnať novú rastlinku ak nie tak je koniec z odpadnutých listov už nič nebude.

to snad nie......len nedavno som ju dostala k meninam a taka je jedinecna....fňuk
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať