Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Milka na fotkach to vyzera ze sme u riadneho pestovatela,nech sa dari.Pre 2009-rychlo sa uzdrav.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
ahojte, možno blbá otázka, ale ako rozoznám, či mi rastie výhonok na kvitnutie alebo koreň, nakoľko mi to vyháňa nad listom...
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
jaja82 Pozri príspevok
Dobry den.Prosim o pomoc dostala som orchideu cymbidium v kvetinarstve zdarma lebo odkvitala.Inak je krasna zdrava a ma vela korenov a zdrave.Ale som si vsimla ze v crepniku su taky maly cervikovia a ked som ju vibrala z crepnika tak ich tam bolo viac v zemine medzi korenmi poviberala som ich ale neviem ci su tam este niejaky.Su taky maly a maju take akoby male nozicky do radu po bokoch ale inak sa pohibuju pomalicky ako cervik.Co mam s tym robit?Mozu niejako ublyzit tej orchidei? Bojim sa nieze zacni pozierat tu orchideu z dola.Dakujev za pomoc.
jaja ja na Tvojom mieste by som ju vybrala s tejto zeminy, poriadne očistila a opláchla korene a presadila do novej zeminy na orchidky. Prajem Ti aby čim skôr zakvitla.
3 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
janka51 Pozri príspevok
jaja ja na Tvojom mieste by som ju vybrala s tejto zeminy, poriadne očistila a opláchla korene a presadila do novej zeminy na orchidky. Prajem Ti aby čim skôr zakvitla.
hlavne ju oddel od ostatných a môžeš ju dať von, ale najprv preplákni poriadne korene
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Pre andersenku- prepáč, ale neviem ti poslať fotky súkromne, a nie je na nich nič tajné, ale neviem to, tú poslednú som dnes zasadila už má korienky, je ale v malom kochlíku
Milka, ďakujem Ti pekne ) takže ty nepoužívaš sáčkovú metodu, ani keramzitovú, ale túto "fľašovú"...............

TAKžE v najbližších dňoch si to aj ta takto urobím s mojimi stonkami. Takže pred tým ako ich dam do vody namočim do stimulatora (práškový mám), trošku toho lignohumátu kvapnem, zakryjem flašou a nech sa robí čo sa má Správne?

Som myslela že to len na tie stonky používaš, ale ako som si všimla aj na orchidky ktorým korene odišli.......
Ďakujem za inšpiráciu a za podelnie sa trochu z tvojho "mičurínstva"......
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Pre andersenku- prepáč, ale neviem ti poslať fotky súkromne, a nie je na nich nič tajné, ale neviem to, tú poslednú som dnes zasadila už má korienky, je ale v malom kochlíku
tá na poslednej foto - to si uvádzala, že si dnes zasadila do malého kochlíka.
A čo je s tou čo máš v ďalšom pod fľasou, orchidka listy má a vyzera že je aj v črepníku zasadená.
Dôvod teda prečo je pod fľašou?
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Viberala som tu zeminu spomedzi korenou a este som ich tam zopar nasla takze do teraz ich tam bolo dost vela.Su roznej velkosti mensie ako nedavnoi viliahnute a aj vecie ale tie mensie su velkosti ties asi 7mm a vecie co boly tak 1cm a su take tucnejsie.Najdem ich len v zemine medzi korenmi hore nevidim nic takze neviem moze to bit ta vlnatka? ked su take velke ? Vlnatku som uz videla na kaktuse a tie boly take malilinke a hore na kaktuse cervicky.Mozu narast aj do takejto velkosti?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jaja82 Pozri príspevok
Viberala som tu zeminu spomedzi korenou a este som ich tam zopar nasla takze do teraz ich tam bolo dost vela.Su roznej velkosti mensie ako nedavnoi viliahnute a aj vecie ale tie mensie su velkosti ties asi 7mm a vecie co boly tak 1cm a su take tucnejsie.Najdem ich len v zemine medzi korenmi hore nevidim nic takze neviem moze to bit ta vlnatka? ked su take velke ? Vlnatku som uz videla na kaktuse a tie boly take malilinke a hore na kaktuse cervicky.Mozu narast aj do takejto velkosti?
Skús toto pozrieť http://www.kvetyazahrada.sk/skodcovi...astlinach.html
1 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
linko1 Pozri príspevok
ahojte, možno blbá otázka, ale ako rozoznám, či mi rastie výhonok na kvitnutie alebo koreň, nakoľko mi to vyháňa nad listom...

prosím poradte
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Pre andersenku- prepáč, ale neviem ti poslať fotky súkromne, a nie je na nich nič tajné, ale neviem to, tú poslednú som dnes zasadila už má korienky, je ale v malom kochlíku
Toto ma zaujima, ale nevidim dobre, dolu je nadoba s vodou, nad tym orchi na niecom polozena a zakryte to cele deravou flasou? Ja som s takymi malymi korenmi zasadila do kory a vsetko sa zastavilo.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jaja82 Pozri príspevok
Viberala som tu zeminu spomedzi korenou a este som ich tam zopar nasla takze do teraz ich tam bolo dost vela.Su roznej velkosti mensie ako nedavnoi viliahnute a aj vecie ale tie mensie su velkosti ties asi 7mm a vecie co boly tak 1cm a su take tucnejsie.Najdem ich len v zemine medzi korenmi hore nevidim nic takze neviem moze to bit ta vlnatka? ked su take velke ? Vlnatku som uz videla na kaktuse a tie boly take malilinke a hore na kaktuse cervicky.Mozu narast aj do takejto velkosti?
Aj tu sú dobré rady http://www.orchideje.freepage.cz/chorobyaskudci/
4 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

linko1 Pozri príspevok
prosím poradte
Dobré by bolo foto. Ak je to také špicaté podlhovasté -kvetná stonka, a ak je to také gulaté do špica -koreň.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

jaja82 Pozri príspevok
Viberala som tu zeminu spomedzi korenou a este som ich tam zopar nasla takze do teraz ich tam bolo dost vela.Su roznej velkosti mensie ako nedavnoi viliahnute a aj vecie ale tie mensie su velkosti ties asi 7mm a vecie co boly tak 1cm a su take tucnejsie.Najdem ich len v zemine medzi korenmi hore nevidim nic takze neviem moze to bit ta vlnatka? ked su take velke ? Vlnatku som uz videla na kaktuse a tie boly take malilinke a hore na kaktuse cervicky.Mozu narast aj do takejto velkosti?
Moja. Podľa Tvojho popisu to nezistím. Vlnatka je prevít. Vie sa aj nacucnúť. Ako samica s vajíčkami kludne 1 cm. Nepreháňam videla som na vlastné oči.
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ale vlnatku by si nenašla iba medzi korenom. Lúbi niečo iné. Ako upír ide na listy a kvety. Zas Ty máš orchideu krátko. Mohla byť na poslednú chvíťku presadená. Skús jasné foto. Evika
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
tá na poslednej foto - to si uvádzala, že si dnes zasadila do malého kochlíka.
A čo je s tou čo máš v ďalšom pod fľasou, orchidka listy má a vyzera že je aj v črepníku zasadená.
Dôvod teda prečo je pod fľašou?
Ak myslíš tú malú na poslednej fotke to je keika z dendrobia phal. a ešte je pod flašou , aby mala viac vzdušnej vlhkosti
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

linko1 Pozri príspevok
prosím poradte
Tak som ti narýchlo pofotila. Foto č. 1 korene, č. 2 z prava pôvodná stonka, potom nová stonka a koreň smerom do kôry.
P5200002.jpg  
P5200003.jpg  
1/1
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Potešila ma táto, kvitne od februára a už jej rastie nová stonka
P5200004.jpg  
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

linko1 Pozri príspevok
ahojte, možno blbá otázka, ale ako rozoznám, či mi rastie výhonok na kvitnutie alebo koreň, nakoľko mi to vyháňa nad listom...
Nad listom vyháňa aj koreň, aj stonka. Koreň je hladký s oblým zakončením, stonka je pri bližšom pohľade členená a jej konček je smerom nahor zahrotený. Aspoň na mojich
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

janka51 Pozri príspevok
Holky zajtra budú v kauflande orchidey po 5.99 € píšu že 2-stonkové a vraj v keramickom kvetináči priemer 9cm alebo bez keramického priemer 12 cm.
Tak odporucam tam zajst, necakala som ze nieco vyberiem, ale nakoniec som si nevedela vybrat Bolo ich tam neskutocne vela a krasnych, farby od bielej, zltej, zelenej, vsetky druhy fialovej a ruzovej no proste nadhera. Velmi pekne, kocky bezte na nakupy Ja som nakoniec vybrala tmavo cyklamenovo ruzovu s bielym okrajom krasna, mala 10 kvetov a 27 pukov
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Neprečítala som celú tému, takže neviem, či ste to tu už spomínali, ale mne jedna orchidea postupne zhodila všetky listy, každý najprv zožltol. Korene vyzerajú byť zdravé, dokonca mám pocit, že začína vykúkať špička nového listu. Ostatné orchidejky mám krásne, vyháňajú aj korene aj stonky s pukmi. Stretli ste sa s niečím takým?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať