Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

ex Pozri príspevok
neprečítala som všetkých 727 predchádzajúcich strán, možno tam bol aj môj problém, no poprosím o radu - kde robím chybu, keď mi zostanú najprv mäkké listy a potom postupne odíde celá kvetina - toto sa mi stalo už aspoň pri 7-8 orchideách
no podla mna na 95% im doprajes prilis vela vody
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Foza pekne pokročila je to úspech- gratulujem


kolko je už nachytanej vody , u nás už habadej!!!!!! už by mohlo aj prestať pršať
No, ja nemam ziadnu, nebyvam v dome a to, co pada z rimsy, som nestihla, keby ma pred domom uvideli s hrncom, tak ma niekde odvezu...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

pwerka Pozri príspevok
no podla mna na 95% im doprajes prilis vela vody
Tiez si to myslim, doteraz sa niektore spamatavaju z tejto mojej chyby, ale kym som sem zacala pisat, precitala som si skoro vsetko, najdes tam vela uzitocneho, aj na co si sa nestihla opytat. O substrate, presadzani, atd.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

2009 Pozri príspevok
Nie nie sú moje. Videla som ich v jednom kvetinárstve. Zajtra dostanem prvú výplatu z môjho vedľajšieho zamestnania. Váham.. Strašne... Je to dovoz z Holandska ale ak by mi mali uhynúť srdce by mi puklo. Ak by aj nikdy znovu nezakvitli aj tak by to bola nádhera. Ešte poštudujem na nete a ak si trúfnem zajtra doobeda beriem vŕtačku a navŕtam si v izbičke do stropu 2 dierky na háčiky. Ak sa dajú dať von mám balkón dlhý 12 metrov smer juhozápad. Môžem vybrať polotieň aj tieň všetko. Ak má niekto skúsenosti budem za každú radu moc vďačná
Vobec nevahaj, ked si si zarobila, urob si aj radost, davala som sem vela linkov, mozes aj zahranicne, gugl to prelozi, ja som sa vcera vela dozvedela o svojich 2 novych kuskoch.
Nemala som ziadne mini, videla som2, ktore sa mi zapacili, ale som setrila, kupila len 1. A v noci som sa rozhodla, ze sa do toho obchodu vratim, tak som isla rano aj pre tu 2. A som rada, uz su presadene, pekne sa im tu dari, uvidim, ako to pojde dalej, ked som tu citala, ze mnohym odchadzaju.
Esta raz by som sa chcela opytat na vyhodeny mach, ci je mi na nieco, alebo ho mam dat do kontajnera, dakujem.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

henrieta3 Pozri príspevok
Vobec nevahaj, ked si si zarobila, urob si aj radost, davala som sem vela linkov, mozes aj zahranicne, gugl to prelozi, ja som sa vcera vela dozvedela o svojich 2 novych kuskoch.
Nemala som ziadne mini, videla som2, ktore sa mi zapacili, ale som setrila, kupila len 1. A v noci som sa rozhodla, ze sa do toho obchodu vratim, tak som isla rano aj pre tu 2. A som rada, uz su presadene, pekne sa im tu dari, uvidim, ako to pojde dalej, ked som tu citala, ze mnohym odchadzaju.
Esta raz by som sa chcela opytat na vyhodeny mach, ci je mi na nieco, alebo ho mam dat do kontajnera, dakujem.
Hmm. možno tam dnes už nebudú. Ale predsa len ešte si popozerám po nete či sa dokážem o ňu postarať..
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

tak začínam sa pomaly aj ja chváliť, toto sú moje prvé jarné slniečka, ludisiu som dostala len taký malý úlomok asi pred rokom, teraz začala kvitnúť a ešte z jednej ružice listov bude, dendro mi v mojej starostlivosti zakvitlo už druhý krát, minule mala 4 kvety, teraz ich má 6...ešte mi začína kvitnúť jedna tigrovaná, len ju ešte nemám odfotenú...postupne budem pridávať ďalšie, pretože skoro všetky mi vyháňajú nové kvetné stonky
08052010850.jpg  
08052010852.jpg  
10052010854.jpg  
10052010861.jpg  
10052010864.jpg  

1/1
1 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Sayly, nádhera. Takto rozkvitnuté dendrobko mám momentálne aj ja, ale tvoje je ešte nádhernejšie, lebo máš viac stoniek. Ja mám dve také hrubé a tri pustilo teraz nové. Nech sa im darí, sú pekné
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
V sobotu som si všimla, že na jednej z orichideí mi vyháňa 4 stonky
Dúfam, že ju to nevysilí. Som zvedavá, čo z nej bude, ak budú kvety na všetkých štyroch, tak sa budem neskutočne tešiť...
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

henrieta3 Pozri príspevok
No, ja nemam ziadnu, nebyvam v dome a to, co pada z rimsy, som nestihla, keby ma pred domom uvideli s hrncom, tak ma niekde odvezu...
Ak chceš,ja Ti nejakú pošlemMám nazbieraných 10l,snáď ten popol z tej sopky na Islande či kde to je neuškodí.
A o mne si to isté myslí svokor,ked stojím vonku a čakám kým sa mi nazbiera voda.
A ako som písala dávnejšie,svokre som zachránila orchidku,ale moja Xena mi robí starosti.Koreň je už len jeden,lebo ako som ich dala do kôry,začala mi tam chytať plieseň.A to som iba jemne rosila.Je nad keramzitom,ale ak nič aj tú ,,šlahnem"do zakoreňovača a hotovo.Ale zase vyháňa list,tak som už z nej čistý jeleň,asi ju dám na samotku a nebudem si ju všímať,lebo ju sledujem stále a to jej asi vadí..
Pekný víkend všetkým.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Už som si vytvorila v profile album s mojimi orchidejkami, samozrejme, že nie sú všetky práve teraz rozkvitnuté , ale sú zdravé a spomienky mám na ne pekné. Teraz mi stačí, že ich kvitne 7 rastlín. Ale vyššie uvedené Vandy sú famózne. Trošku závidím, bojím sa ju priniesť do panelákového bytu , predsa len sú o čosi náročnejšie na pestovanie a údržbu...ale keby som mala dom so zimnou záhradou, neváham ani sekundu!!!
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

henrieta3 Pozri príspevok
No, ja nemam ziadnu, nebyvam v dome a to, co pada z rimsy, som nestihla, keby ma pred domom uvideli s hrncom, tak ma niekde odvezu...
..už by mohlo prestať já mám vody už na pol roka, už ju ani nechytám len vylievam
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Možno sa spýtam to, čo tu už niekde napísané je, ale nechce sa mi to celé čítať.
Keď som ostrihala stonky z odkvitnutých orchideí, tak som vytiahla aj paličky, namočila som ich do vody a - zabudla som na ne. Samozrejme mi za týždeň v tej vode stihli splesnivieť. Teraz ich nechcem pchať naspäť, pretože sa bojím, aby som si pleseň nezaniesla aj do črepníkov.

Neviete, kde by som mohla kúpiť nové paličky? Nechcem tie pokrútené plastové z Baumaxu, lebo sú veľmi vysoké, ale originál drevené. Zatiaľ som krvopotne popílila tenučké bambusové tyčky, ale strašne "kričia", skôr by som prijala tie zelené...
Diky za radu !
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Ak chceš,ja Ti nejakú pošlemMám nazbieraných 10l,snáď ten popol z tej sopky na Islande či kde to je neuškodí.
A o mne si to isté myslí svokor,ked stojím vonku a čakám kým sa mi nazbiera voda.
A ako som písala dávnejšie,svokre som zachránila orchidku,ale moja Xena mi robí starosti.Koreň je už len jeden,lebo ako som ich dala do kôry,začala mi tam chytať plieseň.A to som iba jemne rosila.Je nad keramzitom,ale ak nič aj tú ,,šlahnem"do zakoreňovača a hotovo.Ale zase vyháňa list,tak som už z nej čistý jeleň,asi ju dám na samotku a nebudem si ju všímať,lebo ju sledujem stále a to jej asi vadí..
Pekný víkend všetkým.
Dakujem ti, v najhorsom pripade, veru aj si vodu budeme posielat. Na chalupe nemozem nechat vanu vonku, lebo su tam horuce prsty, vana by bola hned v zbere kovov, ale tu uz som vcera pozerala, kadial tecie, vidim, este idu mraky, pripravim sa a dam tam stary hrniec.
Aj ja som asi prekazila 2 ich snahu o zivot, fungovalo to v keramzite, ale potom som ich predcasne zasadila, rypala sa v nich, zbytocne som to poliala. Tak teraz su v cistej kore, tiez ich dam nabok, aspon tyzden ich necham tak. Je to vidiet aj tak, ked su aspon 3 listy a srdiecko je take hrubsie, ze tam este nieco je, mozno bude. Zakorenovac by mozno fakt pomohol. Keby som ich bola nechala v tom keramzite pred mesiacom, mohli uz byt pekne korene, moja chyba.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
Už som si vytvorila v profile album s mojimi orchidejkami, samozrejme, že nie sú všetky práve teraz rozkvitnuté , ale sú zdravé a spomienky mám na ne pekné. Teraz mi stačí, že ich kvitne 7 rastlín. Ale vyššie uvedené Vandy sú famózne. Trošku závidím, bojím sa ju priniesť do panelákového bytu , predsa len sú o čosi náročnejšie na pestovanie a údržbu...ale keby som mala dom so zimnou záhradou, neváham ani sekundu!!!
Pekne su, aj maju vela zdravych listov, myslim si, ze Vanda by sa u vas tiez dobre citila.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

henrieta3 Pozri príspevok
Vobec nevahaj, ked si si zarobila, urob si aj radost, davala som sem vela linkov, mozes aj zahranicne, gugl to prelozi, ja som sa vcera vela dozvedela o svojich 2 novych kuskoch.
Nemala som ziadne mini, videla som2, ktore sa mi zapacili, ale som setrila, kupila len 1. A v noci som sa rozhodla, ze sa do toho obchodu vratim, tak som isla rano aj pre tu 2. A som rada, uz su presadene, pekne sa im tu dari, uvidim, ako to pojde dalej, ked som tu citala, ze mnohym odchadzaju.
Esta raz by som sa chcela opytat na vyhodeny mach, ci je mi na nieco, alebo ho mam dat do kontajnera, dakujem.
Nemusíš ho vyhodiť. Môže sa hodiť. Napr. na zakrytie vrchných koreňov, alebo pri zachraňovaní orchidky. Ja mám v ňom teraz mladé Dendrobium phal.
Naposledy upravil Ma-Ba : 14.05.10 at 18:21
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Snáď to dobre popíšem:1-4-svokrina-pred a po,5 moje Xena,6 zábrana aby mi malý netrhal kvietky,7 stále kvitne od marca,8-10 korene,11-12 tá čo nepije vodu,13 mini nové korienky,14 mini list,nejde to zmyť asi flaky po postrekoch,15 rosička už kvitne,16 keramzitová.
SP_A0115.jpg  
SP_A0166.jpg  
SP_A0167.jpg  
SP_A0168.jpg  
SP_A0169.jpg  

SP_A0171.jpg  
SP_A0172.jpg  
SP_A0177.jpg  
SP_A0178.jpg  
SP_A0179.jpg  

SP_A0180.jpg  
SP_A0181.jpg  
SP_A0184.jpg  
SP_A0185.jpg  
SP_A0186.jpg  

SP_A0189.jpg  
1/1
1 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

henrieta3 Pozri príspevok
Dakujem ti, v najhorsom pripade, veru aj si vodu budeme posielat. Na chalupe nemozem nechat vanu vonku, lebo su tam horuce prsty, vana by bola hned v zbere kovov, ale tu uz som vcera pozerala, kadial tecie, vidim, este idu mraky, pripravim sa a dam tam stary hrniec.
Aj ja som asi prekazila 2 ich snahu o zivot, fungovalo to v keramzite, ale potom som ich predcasne zasadila, rypala sa v nich, zbytocne som to poliala. Tak teraz su v cistej kore, tiez ich dam nabok, aspon tyzden ich necham tak. Je to vidiet aj tak, ked su aspon 3 listy a srdiecko je take hrubsie, ze tam este nieco je, mozno bude. Zakorenovac by mozno fakt pomohol. Keby som ich bola nechala v tom keramzite pred mesiacom, mohli uz byt pekne korene, moja chyba.
No a musela som vybrať aj svokrinu z kôry,tiež chytala pleseň.nechám ich chvílu nad keramzitom a uvidím.Či som mala zle uschnutú kôru,neviem.Nezúfaj,veď sa len učime,teda aspoň ja.Ale verím im,že sa dajú dokopy.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

2009 Pozri príspevok
Nie nie sú moje. Videla som ich v jednom kvetinárstve. Zajtra dostanem prvú výplatu z môjho vedľajšieho zamestnania. Váham.. Strašne... Je to dovoz z Holandska ale ak by mi mali uhynúť srdce by mi puklo. Ak by aj nikdy znovu nezakvitli aj tak by to bola nádhera. Ešte poštudujem na nete a ak si trúfnem zajtra doobeda beriem vŕtačku a navŕtam si v izbičke do stropu 2 dierky na háčiky. Ak sa dajú dať von mám balkón dlhý 12 metrov smer juhozápad. Môžem vybrať polotieň aj tieň všetko. Ak má niekto skúsenosti budem za každú radu moc vďačná
Ak myslis tie, ktore si nafotila v tom kvetinarstve, tak ak sa nemylim jedna z nich je urcite Vanda - ta modra, ta pomarancova by mala byt tiez ale, moze to byt i jej odroda aeiridis, ak som si to dobre zapamätala, ale vratim sa k tomu, nevyzadjue ziadnu velku starostlivost, ja ju ma v sklenenom valci vid. moj album, raz do tyzdna ju namocim na hodinku do vody v ktorej je i hnojivo a odkedy ju mam uz zakvtla 3 x, teraz dokonca kvitne a nahodila uz dalsiu stonku, tieto odrody ba sa nemali sadit do nicoho. Jednu som si objednala z čiech, mam ju zavesenu, rosim ju, ale nedari sa jej tak ako v tom valci.To je moja skusenost. Prikladam Ti aj obrazok.
orchidea.jpg  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
Nemusíš ho vyhodiť. Môže sa hodiť. Napr. na zakrytie vrchých koreňov, alebo pri zachraňovaní orchidky. Ja mám v ňom teraz mladé Dendrobium phal.
Neviem, ci neodumrel, susi sa na slnku, je taky hnedy, ked to vyschne, odlozim ho.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

henrieta3 Pozri príspevok
Pekne su, aj maju vela zdravych listov, myslim si, ze Vanda by sa u vas tiez dobre citila.
Už spracovávam manžela...čoskoro budem sláviť okrúhle, takže bude príležitosť . Aspoň sa nemusí namáhať s výberom darčeka
Háčiky na zavesenie v strope v obývačke pre oknom mám už dávno, v podstate bude v blízkosti ostatných orchidejok na parapete, pritienenie nie je problém. Bývali tam voskovky, pánska tráva a všelijaké iné prevísavky, ale minulý rok začali praskať plastové kvetináče, v ktorých boli zavesené na kovových retiazkach, tak niektoré som presadila, iné darovala a niektoré pošli, ale miesto po nich je stále voľné...medzi motýlikmi, lienkami a anjelikmi z hodvábu (?), čo tam teraz mám zavesené sa im iste bude páčiť , (len ich trošku preriedim). celé leto máme pootvorené balkónové dvere, takže aj prísun vzduchu je dostatočný, len zima ma trošku odrádza...ale Vanda je môj orchidejový sen, takže už je načase si ju zadovážiť a teraz na to bude aj pády dôvod pre manžela.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať