Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

infinityfx21 Pozri príspevok
A potrebujem pomoc.Keď som začala čítať príspevky,bola téma o modrých orchidkách,viete tých napichaných tekutinou.Neviete kde to nájdem?Potrebujem to pre jednu babu,lebo tomu neverila.Ďakujem.
Pozri okolo strany 312-313.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Zdeni, ja som včera orchidke čo mam v robote skúsila vybrať tú tyčinku - bola na dosah a čo som zistila - plesnivela Tak ma to vystrašila, že doma som všetkým povyberala a 90% z nich bolo pohnitých tých tyčiniek, korene chvalabohu nie a tom som ich v nich mala necelé 2 mesiace......
Takže som musela presadiť takmer všetky vzhľadom k tomu, že som sa len tak jednoducho nemohla dostat k tym tyčinkam, dokonca aj dve kvitnúce som musela, takže teraz budem dúfať, že som im tým presádzaním nepoškodila...
Chcem radu od Vás skúsených - na koľký deň od presadenia ich môžem poliať - ponoriť.
A kedže som tak dopadla s tými tyčinkami - kedy ich môžem začať hnojiť tekutým hnojivom?
Tie tycinky namoc do vody na 2 tyzdne, potom rozried, ja to robim s kravskym hnojom, 1:25, pisali to pestovatelia orchidei, tycinkove je nanic, ani na inych kvetoch v zemine sa nerozpusti, mala som vlani v muskatoch.
Ja by som poliala o tyzden, ked mas suchy substrat par dni, hnojit snad az v dalsom polievani, podla toho, ci kvitnu.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
Tie tycinky namoc do vody na 2 tyzdne, potom rozried, ja to robim s kravskym hnojom, 1:25, pisali to pestovatelia orchidei, tycinkove je nanic, ani na inych kvetoch v zemine sa nerozpusti, mala som vlani v muskatoch.
Ja by som poliala o tyzden, ked mas suchy substrat par dni, hnojit snad az v dalsom polievani, podla toho, ci kvitnu.
to tyčinkové už nechcem ani vidieť....ostanem pri tom kvapalnom.
No substrát je suchý, kedže som do niektorých dodávala nový a min. tyždeň som nezalievala.......
A niektoré kvitnú a niektorým idú nové korene a listy........takže hnojiť treba všetky, len som nevedela či im nenechať nejaký "oddych" po tých tyčinkách.....
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
to tyčinkové už nechcem ani vidieť....ostanem pri tom kvapalnom.
No substrát je suchý, kedže som do niektorých dodávala nový a min. tyždeň som nezalievala.......
A niektoré kvitnú a niektorým idú nové korene a listy........takže hnojiť treba všetky, len som nevedela či im nenechať nejaký "oddych" po tých tyčinkách.....
ked si tyzden nezaliavala, je najvyssi cas, aby kvety neuschli, pekne ich nakrm, myslela som, ze ked to nechces vyhodit, nie na orchi
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
ked si tyzden nezaliavala, je najvyssi cas, aby kvety neuschli, pekne ich nakrm, myslela som, ze ked to nechces vyhodit, nie na orchi
prosim ta, vcera si dostala obrazok, od milky, myslim, ako mala tie zachranene na vode, v tej vode lezia na kameni? Idem to tiez urobit ako posledny pokus, tiez uz pekne korenili a po zasadeni sa to zastavilo
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
prosim ta, vcera si dostala obrazok, od milky, myslim, ako mala tie zachranene na vode, v tej vode lezia na kameni? Idem to tiez urobit ako posledny pokus, tiez uz pekne korenili a po zasadeni sa to zastavilo
Čo sa týka tých tyčiniek - kašlem na to čo som za ne dala....nechcem ich vidieť už......
Aj keď je pravda že vdakabohu mi nehnili korene ako to spomínala Zdenka......ale tyčinky boli plesnivé, tak radšej sa ich zbaviť.....chcela som si to uľahčiť a nakoniec som si urobila ešte viac roboty..

no Milka mi poslala foto a viac som s ňou nekomunikavala.
Ale podľa mňa to nie je na kameni, preto má tam aj tie špajle dookola aby neboli listy vo vode a má to nejakym špagatikom priviazané.
Je to vlastne obdoba sáčkovej a keramzitovej
Ja som chcela od nej čo sa tých stoniek týka. Ja tie idem dať takto do vody, namočiť do stimulatora, dať kvapku lignohumátu, prikryté nechám PET flašou a uvidím čo sa s tým bude dieť...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Čo sa týka tých tyčiniek - kašlem na to čo som za ne dala....nechcem ich vidieť už......
Aj keď je pravda že vdakabohu mi nehnili korene ako to spomínala Zdenka......ale tyčinky boli plesnivé, tak radšej sa ich zbaviť.....chcela som si to uľahčiť a nakoniec som si urobila ešte viac roboty..

no Milka mi poslala foto a viac som s ňou nekomunikavala.
Ale podľa mňa to nie je na kameni, preto má tam aj tie špajle dookola aby neboli listy vo vode a má to nejakym špagatikom priviazané.
Je to vlastne obdoba sáčkovej a keramzitovej
Ja som chcela od nej čo sa tých stoniek týka. Ja tie idem dať takto do vody, namočiť do stimulatora, dať kvapku lignohumátu, prikryté nechám PET flašou a uvidím čo sa s tým bude dieť...
to by som tiez mohla skusit, ak ho dostanem v tescu, neviem, nebudem ho zhanat po meste, ked nie, uz sa na ne vykaslem, nemam trpezlivost, uz som vsetko vyskusala
mne sa zdalo, ze dolu v tej vode bol kamen, na keramzite som ich mala, pekne vysli a ked som ich zasadila zacali strajkovat, do sacku nedAM, TAM MI 1 SPLESNIVELA. uROBIM POSLEDNY POKUS..
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
to by som tiez mohla skusit, ak ho dostanem v tescu, neviem, nebudem ho zhanat po meste, ked nie, uz sa na ne vykaslem, nemam trpezlivost, uz som vsetko vyskusala
mne sa zdalo, ze dolu v tej vode bol kamen, na keramzite som ich mala, pekne vysli a ked som ich zasadila zacali strajkovat, do sacku nedAM, TAM MI 1 SPLESNIVELA. uROBIM POSLEDNY POKUS..
ja som mala v sáčku tiež a tri či štyri úplne odišli, pre zmenu zas zoschli............
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
ja som mala v sáčku tiež a tri či štyri úplne odišli, pre zmenu zas zoschli............
Mozno ich necham dnes vo vode, lebo vyzeraju tiez suchsie a zasadim bud do nejakej dobrej zeminy, alebo ked dostanem ten stimulator.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

mne tiez sackova metoda 2x nevysla, ja uz naozaj neviem co s tymi mojimi nie je v poriadku... ani prehnana starostlivost, ani minimalna... ani hnojivo, ani polievanie, ani ponaranie, ani skodcovia ani slnko, ani vychod, ani vlhko, ani sucho, ani prievan, ani teplo, ani zima... listy maju furt makke a scvrkavajuce sa, kvitnu minimalne, vela pukov odpadne, sem tam novy list, novy korienok...

jedna mala keika, je rovnaka uz pomaly druhy rok... ziaden novy list,stonka, koren...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tak a som zas "bohatšia" o nové "úlovky". Jednu orchid - phalu som si vyhliadla cestou domov v jednom kvetinárstve - 11,50 na kvetinarstvo dobrá cena, dve stonky, spolu 6 kvitnúcich kvetov a 3 puky a zdá sa že tvoriaca sa keika - ešte len lístok vykukuje malilinkyý.........
Pelorik to asi nie je, tak mi tvrdili v kvetinárstve, ale neká ani klasické "oválne" lupene....

A ešte som si kúpila v zľave odkvitajúce sa dendrobium, z pôvodných 26 € za 10€, ale má jeden nový výhonok asi tak 5-7 cm a ďalší výhonok sa ešte len tlačí.
A prečo vás prosím teraz o rady ako sa o ňu starať kedže k tomuto druhu nemam nič naštudované

Buduci tyždeň by som pridala foto......ak sa mi bude dať, mam s tým totiž problémy
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

sisima Pozri príspevok
mne tiez sackova metoda 2x nevysla, ja uz naozaj neviem co s tymi mojimi nie je v poriadku... ani prehnana starostlivost, ani minimalna... ani hnojivo, ani polievanie, ani ponaranie, ani skodcovia ani slnko, ani vychod, ani vlhko, ani sucho, ani prievan, ani teplo, ani zima... listy maju furt makke a scvrkavajuce sa, kvitnu minimalne, vela pukov odpadne, sem tam novy list, novy korienok...

jedna mala keika, je rovnaka uz pomaly druhy rok... ziaden novy list,stonka, koren...
Nove mam nastastie v poriadku, len stare som zanedbala, lebo som ich preliala a nechala v zlej zemine. Tak tie este zachranujem, dnes uz po kupe vsetko prezriem, vacsinou presadim, nikto by sa s nimi tolko nebabral, len je mi ich luto vyhodit, ale asi pojdu, ked sa skoro nevzchopia. Nemas podobny problem? Su v dobrom substrate? Na tomto fore som nasla vela rad, ale chce to precitat vsetko od zaciatku.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

citam to tu priebezne, aj inde som co to nastudovala, ale proste u mna sa orchideam jednoducho nedari pred vianocami vsetky vyhnaly tonky aj puky, a od vtedy akurat tak vacsina pukov opadala, este nejake nove listy vyhnali sem tam korienok a to je vsetko este rozmyslam nad tym kokosom... moje sa tvaria akoby mali u mna permanentny cas oddychu...

dalsie uz ani nekupujem, lebo vzdy po odkvitnuti idu tou istou cestou...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

sisima Pozri príspevok
citam to tu priebezne, aj inde som co to nastudovala, ale proste u mna sa orchideam jednoducho nedari pred vianocami vsetky vyhnaly tonky aj puky, a od vtedy akurat tak vacsina pukov opadala, este nejake nove listy vyhnali sem tam korienok a to je vsetko este rozmyslam nad tym kokosom... moje sa tvaria akoby mali u mna permanentny cas oddychu...

dalsie uz ani nekupujem, lebo vzdy po odkvitnuti idu tou istou cestou...
tak to je smutne, ked sa staras, ze trucuju, maju aj trosku slnka?
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

jedinou chybou je, ze v dome nemam priame okno na vychod a to sa zmenit neda...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
sisima Pozri príspevok
jedinou chybou je, ze v dome nemam priame okno na vychod a to sa zmenit neda...
Moje okná sú na juhovýchod a na severozápad , orchidejky som z bytu uprostred zimy sťahovala do domčeka, kde sme sa presťahovali...a napriek tomu...držia sa a takto vyzerajú.....
Takže nezúfaj, raz do týždňa ich okúp vo vode s hnojivom, pekne sa im prihováraj a uvidíš, že sa im bude dariť.... aj keď nie sú na tom správnom okne.....
Orchidejky. 027.jpg  
Orchidejky. 022.jpg  
Orchidejky. 016.jpg  
Orchidejky. 014.jpg  
Orchidejky. 007.jpg  

1/1
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Zdenka175 Pozri príspevok
Pozri okolo strany 312-313.
Zdenka ďakujem,našla som.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Andersenka ja ked presadim väscinou aj trochu polejem,to vtedy,ked ma pekne korene,ked zasypam kôli nahnivaniu,vtedy opatrne polejem asi po tyzdni-dvoch,aj to tak aby som nezmyla to zasypane.A k ostatnym prispevkom o pravidelnom hnojeni-ja hnojim skôr malo,raz za dva mesiace a kvitne mi ich vela,ale niekto môze mat zase opacne skusenosti,urcite to zalezi od prostredia ktore maju.Pri tejto prilezitosti Vam chcem ukazat tuto velmi schopnu orchideu co uz vyhnala stvrtu stonku.
Lucka a Dominika 009.jpg  
Lucka a Dominika 010.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
Andersenka ja ked presadim väscinou aj trochu polejem,to vtedy,ked ma pekne korene,ked zasypam kôli nahnivaniu,vtedy opatrne polejem asi po tyzdni-dvoch,aj to tak aby som nezmyla to zasypane.A k ostatnym prispevkom o pravidelnom hnojeni-ja hnojim skôr malo,raz za dva mesiace a kvitne mi ich vela,ale niekto môze mat zase opacne skusenosti,urcite to zalezi od prostredia ktore maju.Pri tejto prilezitosti Vam chcem ukazat tuto velmi schopnu orchideu co uz vyhnala stvrtu stonku.
no takže v nedeľu ich môžem poliať resp. ponoriť už, keď som včera presadzala, a to skrz len tým plesnejúcim tyčinkách v nich. Ešte vďakabohu, že korene boli na všetkych v poriadku.......
A hnojenie snáď ešte o nejaký ten týždeň-dva-tri odložím...

Krásna orchidka a toľko stoniek, to si kúpila, alebo už ju máš "staršiu" a takto ti pekne robí radosť?
Mne zatiaľ len korene v kochloch rastú a na každej odkvitnutej sa tlačia nové listky. A včera som si všimla dokonca, že na jednej kvitnúcej ide nový list.....
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

andersenka Pozri príspevok
no takže v nedeľu ich môžem poliať resp. ponoriť už, keď som včera presadzala, a to skrz len tým plesnejúcim tyčinkách v nich. Ešte vďakabohu, že korene boli na všetkych v poriadku.......
A hnojenie snáď ešte o nejaký ten týždeň-dva-tri odložím...

Krásna orchidka a toľko stoniek, to si kúpila, alebo už ju máš "staršiu" a takto ti pekne robí radosť?
Mne zatiaľ len korene v kochloch rastú a na každej odkvitnutej sa tlačia nové listky. A včera som si všimla dokonca, že na jednej kvitnúcej ide nový list.....
Dostala som ju pred rokom a kvitnut zacala niekedy v januari,na konci stoniek mi povyhanali dalsie puky a teraz vyrastla stvrta stonka-rozvetvena.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať