Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

henrieta3 Pozri príspevok
tu je foto / je normalne takto ich sledovat ?/
Henrietka, rastie jej nový korienok, to je dobré, ide do rastovej fázy, určite pribudne aj nový list.

A myslím, že všetky ich takto sledujeme, ja na ne " očím " každý deň, či nezbadám niečo nové
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

lujza.j Pozri príspevok
....tak dnes mi kolegyňa priniesla sľúbené orchidky,ale už len dve tie tiež vyzerajú na jednej sú dokonca aj keiky
Mne kolegynka priniesla v horšom stave / a podarilo sa mi ju zachrániť /, neboj podarí sa aj tebe , držím palce
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lesslie Pozri príspevok
to je koren
no, to je skoda, je taky farebny, prskany, ako listy, ale nech si oddychne, nedavno dokvitla, aj koren je dolezity
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
....tak dnes mi kolegyňa priniesla sľúbené orchidky,ale už len dve tie tiež vyzerajú na jednej sú dokonca aj keiky
tie teda maju korene, budes ich opatrovat?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zuzkahris Pozri príspevok
Henrietka, rastie jej nový korienok, to je dobré, ide do rastovej fázy, určite pribudne aj nový list.

A myslím, že všetky ich takto sledujeme, ja na ne " očím " každý deň, či nezbadám niečo nové
dakujem, listok tiez vysiel, je este maly, toto bola zdrava orchi, nemala som s nou starosti, aspon nemusim zhanat novu macicku
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zuzkahris Pozri príspevok
Mne kolegynka priniesla v horšom stave / a podarilo sa mi ju zachrániť /, neboj podarí sa aj tebe , držím palce
jej, aj ja zajtra dostanem asi 2 do opatery, 1 uz kamaratka zahodila, tie korene odstrihnes? vzdusne?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
tie teda maju korene, budes ich opatrovat?
už som všetko ošmykala a každú som dala zvlášť do flaše, stonku s keikami som odstrihla a dala do vázy. uvidím čo bude, možno aj nič
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

henrieta3 Pozri príspevok
jej, aj ja zajtra dostanem asi 2 do opatery, 1 uz kamaratka zahodila, tie korene odstrihnes? vzdusne?
Mne ju dala s jedným zdravým koreňom, tá bola preliata, korienky jej zhnili. Vzdušné korene sa nestrihajú, budeš musieť presadiť, asi do do väčšieho plastového črepníka / kúpiš v Baumaxe / a opatrne ich zastrčiť smerom dole.Niekto korene aj trochu namočí, vtedy sú pružnejšie a nepolámu sa.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
Mne kolegynka priniesla v horšom stave / a podarilo sa mi ju zachrániť /, neboj podarí sa aj tebe , držím palce
zuzi díky za povzbudenie korene komplet suché
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

lujza.j Pozri príspevok
milka 60, mám to dobre?
Potom nás informuj, či to pomôže
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

henrieta3 Pozri príspevok
tu je foto / je normalne takto ich sledovat ?/
Aj mne také rastie a myslím že to je koreň.Tiež ich sledujem,asi sme už zrelé na psychiatriu,len neviem či by to pomohlo.Mne teda určite nie,takú závistlosť asi neliečia.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

infinityfx21 Pozri príspevok
Aj mne také rastie a myslím že to je koreň.Tiež ich sledujem,asi sme už zrelé na psychiatriu,len neviem či by to pomohlo.Mne teda určite nie,takú závistlosť asi neliečia.
Moja kamoška, ktorá je práve taká odborná lekárka tvrdí, že závislosť začína pri počte 40. Ona ich má 39
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Silvernola Pozri príspevok
Moja kamoška, ktorá je práve taká odborná lekárka tvrdí, že závislosť začína pri počte 40. Ona ich má 39
39 je dost
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Silvernola Pozri príspevok
Moja kamoška, ktorá je práve taká odborná lekárka tvrdí, že závislosť začína pri počte 40. Ona ich má 39
Tak ona má potom blízko,ja som ešte len na začiatku iba 9,ale ešte som zďaleka neskončila.Pri každej príležitosti,ak môžem tak to využijem na nový prírastok.Ale vlastne v decembri som jednu dostala a už mám 9,dobrý pokrok,nie?
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

henrieta3 Pozri príspevok
39 je dost
Júj,keby som ich tak mala 39.Ešte 30 a mám,ale to mi potrvá.Len kam by som ich dala,ked mám len 3-80cm okná.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

infinityfx21 Pozri príspevok
Júj,keby som ich tak mala 39.Ešte 30 a mám,ale to mi potrvá.Len kam by som ich dala,ked mám len 3-80cm okná.
Na policky predsa.A podla mna ta zavislost zacina pri ovela mensom pocte,to si pani doktorka urcila pocet schvalne-aby zapadala do normalu,ze ju pozdravujeme.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

henrieta3 Pozri príspevok
39 je dost
Tak mam problem, mam ich asi 53, bude to asi dost "zle"? Vsak?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lujza.j Pozri príspevok
milka 60, mám to dobre?
Pekne si ju vyšpajdlovala myslím, že dobre, vrch môžeš zavrieť, nech má vlhko
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

milka 60 Pozri príspevok
Pekne si ju vyšpajdlovala myslím, že dobre, vrch môžeš zavrieť, nech má vlhko
Milka,

ked zachranujes orchidku, pozrela som si Tvoj cely postup, len mi uniklo jedno, ak ich aj vyspajdlujem, ako tuto Lujza , dobre som pochopila nadoba s vodou, nad to orchidka vyspajdlovana a prikrytá flasou, hej?
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

ahojte dievcence...taaaak mam jednu otazocku: dendrobko mi odkvitlo a teraz neviem co s nim. Vyhana dalsie 3 nove stonky s listami tak neviem co mam robit..Dakujem za radu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať