Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
nyco nyco

nyco je offline (nepripojený) nyco

Ahojte,
mám doma orchideu už dlhšie. Odkvitla, zrezala som stonku a teraz začala púšťať novú stonku. Bola už v polovici, keď som ju chcela prichytiť a nechtiac som ju zlomila . Myslíte, že ešte porastie? Alebo už vôbec nebude kvitnúť?
Ďakujem
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

nyco Pozri príspevok
Ahojte,
mám doma orchideu už dlhšie. Odkvitla, zrezala som stonku a teraz začala púšťať novú stonku. Bola už v polovici, keď som ju chcela prichytiť a nechtiac som ju zlomila . Myslíte, že ešte porastie? Alebo už vôbec nebude kvitnúť?
Ďakujem
To sa stalo snáď každej z nás. Neboj, znamená to len toľko, že na kvitnutie si počkáš trochu dlhšie. A ako poznám orchidky, dovtedy sa ti "rozmnožia" (za výdatnej pomoci tvojej peňaženky)
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Ahojte, idem sa pochvalit phalou, ktora mi rozkvitla v den statnice, asi za odmenu a vcera som dostala takuto cambriu. viem, ze starostlivost o nu je vo fore urcite niekolkokrat spominana, ale keby sa niekomu chcelo usetrit mi hladanie, bola by som velmi vdacna. chcem sa este opytat, ci je normalne, ze v nej rastie papradie
1p1100716.jpg  
1p1100725.jpg  
1p1100723.jpg  
1/1
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

Ma-Ba Pozri príspevok
Pri správnej starostlivosti určite prežije aj vo vnútri, ale či bude kvitnúť to by vedeli povedať tie pestovateľky, ktoré ho pestujú v byte a možno sa ozvú.
Staré pahľuzy neodstraňujem, iba v tom prípade ak vyženú novú rastlinku.
dakujem velmi pekne ze odpoved...no ved uvidim, ako sa bbude u mna mat...pockam kym mi nove rastlinky dospeju a potom skusim presadit...a snad zakvitne znova
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Presnejšie je to takto. Stará pahľuza vyženie z miesta, kde by mohla kvitnúť novú rastlinku. Keď má dostatok koreňov zasadí sa.
Keď nové rastlinky teda tie pahľuzy, ktoré vyhnala zo substrátu dospejú je neskoro presádzať. Odporúčam prečítať si aj iné diskusie, prípadne literatúru, pre lepšie pochopenie tej ktorej rastliny. Napr. aké podmienky pre rast má teraz v domovine.
Osobná snaha a zisťovanie informácií pri pestovaní orchideí sú nevyhnutné, pretože na diskusiách sú kusé informácie a budeme sa motať stále dokola. Povedala by som, že táto záľuba nie je len o kráse, ale aj o čase a drine a niekedy aj o stratách.
4 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lenus Pozri príspevok
Ahojte, idem sa pochvalit phalou, ktora mi rozkvitla v den statnice, asi za odmenu a vcera som dostala takuto cambriu. viem, ze starostlivost o nu je vo fore urcite niekolkokrat spominana, ale keby sa niekomu chcelo usetrit mi hladanie, bola by som velmi vdacna. chcem sa este opytat, ci je normalne, ze v nej rastie papradie
Blahozelam k uspechu, asi je to za odmenu.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

Ma-Ba Pozri príspevok
Presnejšie je to takto. Stará pahľuza vyženie z miesta, kde by mohla kvitnúť novú rastlinku. Keď má dostatok koreňov zasadí sa.
Keď nové rastlinky teda tie pahľuzy, ktoré vyhnala zo substrátu dospejú je neskoro presádzať. Odporúčam prečítať si aj iné diskusie, prípadne literatúru, pre lepšie pochopenie tej ktorej rastliny. Napr. aké podmienky pre rast má teraz v domovine.
Osobná snaha a zisťovanie informácií pri pestovaní orchideí sú nevyhnutné, pretože na diskusiách sú kusé informácie a budeme sa motať stále dokola. Povedala by som, že táto záľuba nie je len o kráse, ale aj o čase a drine a niekedy aj o stratách.
jasne, jasne, nie je to len o krase... nastudujem vsetko k comu sa dostanem, len teraz kvoli skole nie je tolko casu...a mne tie nove vyhonky idu zo substratu, nie zo starej hluzy...nastudujem a uvidim, co porobim a este raz dakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nyco Pozri príspevok
Ahojte,
mám doma orchideu už dlhšie. Odkvitla, zrezala som stonku a teraz začala púšťať novú stonku. Bola už v polovici, keď som ju chcela prichytiť a nechtiac som ju zlomila . Myslíte, že ešte porastie? Alebo už vôbec nebude kvitnúť?
Ďakujem
ak si odlomila prvý článok, teda ten "vršťok " ešte by mohla rásť, ja keď som si tak odlomila a rástla po čase ďalej, ale ja som si potom odlomila aj ten a to už bolo po kvitnutí
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lesslie Pozri príspevok
jasne, jasne, nie je to len o krase... nastudujem vsetko k comu sa dostanem, len teraz kvoli skole nie je tolko casu...a mne tie nove vyhonky idu zo substratu, nie zo starej hluzy...nastudujem a uvidim, co porobim a este raz dakujem
Ak chceš presadiť tak teraz, aby nové korene vrastali do nového substrátu.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Nobile mi prvý krát kvitlo v decembri. Na veľkú noc kvitlo druhý krát, ale z druhej hľuzy. Doteraz kvitne. Mám ju v byte, v izbe, kde sa nekúri, na východnom okne. Je v mojom albume.

Ma-Ba .... nepochopila som to zasadenie novej hľuzy. Ak sa pozrieš na tú ľavú foto mojej nobile, tak vľavo dolu mi vyrastá z hľuzy čo ?.....nový výhonok ?..... nepochopila som, kde majú byť tie korienky . Vyrastú z toho miesta, kde to rastie z pôvodnej ?
2 kvitnutie a.jpg  
2 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jess Pozri príspevok
Nobile mi prvý krát kvitlo v decembri. Na veľkú noc kvitlo druhý krát, ale z druhej hľuzy. Doteraz kvitne. Mám ju v byte, v izbe, kde sa nekúri, na východnom okne. Je v mojom albume.

Ma-Ba .... nepochopila som to zasadenie novej hľuzy. Ak sa pozrieš na tú ľavú foto mojej nobile, tak vľavo dolu mi vyrastá z hľuzy čo ?.....nový výhonok ?..... nepochopila som, kde majú byť tie korienky . Vyrastú z toho miesta, kde to rastie z pôvodnej ?
kvitne ti nádherne
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jess Pozri príspevok
Nobile mi prvý krát kvitlo v decembri. Na veľkú noc kvitlo druhý krát, ale z druhej hľuzy. Doteraz kvitne. Mám ju v byte, v izbe, kde sa nekúri, na východnom okne. Je v mojom albume.

Ma-Ba .... nepochopila som to zasadenie novej hľuzy. Ak sa pozrieš na tú ľavú foto mojej nobile, tak vľavo dolu mi vyrastá z hľuzy čo ?.....nový výhonok ?..... nepochopila som, kde majú byť tie korienky . Vyrastú z toho miesta, kde to rastie z pôvodnej ?
Vyrastá Ti nová pahľuza. Korienky rastú prirodzene dolu z novej pahuľzy.
Ale dnes som sa dozvedela, čo som nevedela. A to je - keď na Dendrobiách začnú rásť nové korene polievať radšej menej, pretože nové korienky rastú len vtedy keď vodu hľadajú. Ak majú vody dostatok začnú zasychať. Tento jav som sledovala na viacerých svojich Dendrobkách. A nechápala som prečo sa to deje.Až dnes mi záhadu objasnil jeden skúsesný pestovateľ za čo som mu veľmi vďačná a podávam informáciu ďalej. Tak sme zase o krok ďalej.
7 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Vyrastá Ti nová pahľuza. Korienky rastú prirodzene dolu z novej pahuľzy.
Ale dnes som sa dozvedela, čo som nevedela. A to je - keď na Dendrobiách začnú rásť nové korene polievať radšej menej, pretože nové korienky rastú len vtedy keď vodu hľadajú. Ak majú vody dostatok začnú zasychať. Tento jav som sledovala na viacerých svojich Dendrobkách. A nechápala som prečo sa to deje.Až dnes mi záhadu objasnil jeden skúsesný pestovateľ za čo som mu veľmi vďačná a podávam informáciu ďalej. Tak sme zase o krok ďalej.
Majka, to je vynikajúce, aj ja som sa čudovala prečo zmenili farbu, tak dáme menej vody


Majka , alebo niekto iný , nemáte dendrobium stardust a nebudete deliť keiky? rada by som získala dakujem
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
no ja som moju catleyu, dendrobko nobile, cambrie (jedno z toho nedavno kúpené odvitnuté) dala von, aby boli chránené aj pred vetrom.
Je to prvý krát čo som dala orchidky von, pretože minulý rok som nevedela že ich treba "letniť"....
Dak dúfam, že mi tam vydržia a aj ma potešia zakvitnutím, pretože doteraz som takého šťastie nemala.
Apropo - ešte som čítala informáciu, že orchidky, ktoré sa letnia, je vhodné mať zasadené v hlinených črepníkoch, nemáte niekto takúto skúsenosť?
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ma-Ba Pozri príspevok
Vyrastá Ti nová pahľuza. Korienky rastú prirodzene dolu z novej pahuľzy.
Ale dnes som sa dozvedela, čo som nevedela. A to je - keď na Dendrobiách začnú rásť nové korene polievať radšej menej, pretože nové korienky rastú len vtedy keď vodu hľadajú. Ak majú vody dostatok začnú zasychať. Tento jav som sledovala na viacerých svojich Dendrobkách. A nechápala som prečo sa to deje.Až dnes mi záhadu objasnil jeden skúsesný pestovateľ za čo som mu veľmi vďačná a podávam informáciu ďalej. Tak sme zase o krok ďalej.
Majka a nemôže to platiť o tých korienkoch aj pri phalách?Lebo čo mám tu mojú úžaznú Xenu,už má 2 malinké korienky,pfuj,pfuj,tak aj keď jej pred tým vyrastali,tak zoschli a ostali také čierne.ja som to sem tam aj postriekala,reku idú korienky a potrebujú vodu,ale to asi bola velká chyba.Teraz to už viem a zase som sa vďaka vám tu na porade niečo naučila.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

lenus Pozri príspevok
chcem sa este opytat, ci je normalne, ze v nej rastie papradie
V prírode je to úplne bežné, nevidím dôvod, prečo by to malo vadiť. Naopak, mne sa to zdá byť zaujímavé
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčene prosím Vás ako sa volá mäsožravka ktorú ste tu spomínali na "odchyt" mušiek...........
V stredu majú dostať v jednom kvetinarstve mäsožravky, ale neviem jej názov
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

andersenka Pozri príspevok
dievčene prosím Vás ako sa volá mäsožravka ktorú ste tu spomínali na "odchyt" mušiek...........
V stredu majú dostať v jednom kvetinarstve mäsožravky, ale neviem jej názov
Nemyslíš rosičku?


Mäsožravá rosička Drosera capensis
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tak tomu nechápem. Na žltom peloriku mi mäkli listy a kvety začali schnúť.Boli vnútorne korene nahnité,a také zelené po kvetináči. Presadila som a kvety so smútkom odstrihla do vody., v tej vode úplne ožili. Predtým boli také scvrknuté. Kvitli len od 1.4 . Tak ak kvety potrebovali viac vody, prečo hnili tie korene?? Ja som už z toho jelenPolievam len keď nie je orosený kvetináč Aj vám sa stalo, že odstrihnuté stonky s kvetmi vo vode ožili, lebo uvažujem ,či som ich mala vôbec odstrihnúť
P5310011.jpg  
P5310012.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať