Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Toto čudo som kúpila len tak, že čo z toho bude?
Obrázok 865.jpg  
Obrázok 866.jpg  
Obrázok 867.jpg  
1/1
2 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
Je to tkzv. Philadelphia a má panašované listy.
Panašovanie - dvoj-alebo viacfarebné pruhovanie alebo škvrnitosť zelených častí rastlín.
Je veľmi pekná.
tak by som ju mala premenovat
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ahojte.Náš dnešný prírastok,vybral mi ju synček.Aleviem že ste neni moc za presádzanie,len ja musím.Najprv som bola nadšená,korene boli parádne a potom šok.A dobre som urobila že som sa jej pozrela na korene.V kôre bolo malé čudo,rýchlo to behalo,asi štítnička,tak som to ani nestihla skúmať.Rýchlo som kôru dala do koša,orchidku poriadne omyla,aj listy,potom som ju chuďa otočila dole hlavou,nech vytečie voda aj zo srdiečka.Dala som ju do substrátu,ale bude v karanténe.Dúfam že tie mrchy nelietajú.A teraz otázka.Ako zistím,či som sa ich zbavila?Nekúpim radšej pre istotu nejaký postrek?A teraz ma mrzí že som si nezobrala aj takú fialkovú,že by zajtra?
deviata.jpg  
Deviata,kaufland,5,99?.jpg  
deviata..jpg  
1/1
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

toto je tá minifala za 5.99, druhú mi kúpil manžel vo velmi zúboženom stave ešte minulý rok vo velmi zúboženom stave a dnes vyzerá takto ,a posledná mi začala kvitnút asi pred 2 týždnami.
P1050001.jpg  
P1050002.jpg  
P1050003.jpg  
1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Toto čudo som kúpila len tak, že čo z toho bude?
fakt čudo a ide tuším aj kvitnúť potom ďalší vývin čuda foto-zdokumentuj aj pre nás
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
prosim ta, vcera si dostala obrazok, od milky, myslim, ako mala tie zachranene na vode, v tej vode lezia na kameni? Idem to tiez urobit ako posledny pokus, tiez uz pekne korenili a po zasadeni sa to zastavilo
Heňa, nie je tam kameň visia 1 cm nad vodou, a ten stimulátor je lepší gelový, ale aj ja som prv mala práškový
a ešte občas postriekam flašu z vnútra, ale opatrne nie do srdiečka, aby bolo viac vlhkosti
Naposledy upravil milka 60 : 21.05.10 at 21:42 Dôvod: doplnenie
2 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Ahojte.Náš dnešný prírastok,vybral mi ju synček.Aleviem že ste neni moc za presádzanie,len ja musím.Najprv som bola nadšená,korene boli parádne a potom šok.A dobre som urobila že som sa jej pozrela na korene.V kôre bolo malé čudo,rýchlo to behalo,asi štítnička,tak som to ani nestihla skúmať.Rýchlo som kôru dala do koša,orchidku poriadne omyla,aj listy,potom som ju chuďa otočila dole hlavou,nech vytečie voda aj zo srdiečka.Dala som ju do substrátu,ale bude v karanténe.Dúfam že tie mrchy nelietajú.A teraz otázka.Ako zistím,či som sa ich zbavila?Nekúpim radšej pre istotu nejaký postrek?A teraz ma mrzí že som si nezobrala aj takú fialkovú,že by zajtra?
Ja osobne som radsej za presadenie, ako sa neskor prekvapit, mam mozno 1, aj tu z kvetinarstva, ktoru som nepresadzala, inak bol vzdy nejaky problem, pri poslednych 2 mni phalach som z toho miniaturneho kochlicka vybrala asi m2 hnileho machu, aj ked mi pri nakupe povedali, ze je to ok. Pretoze mi ich vela peknych odislo kvoli premoceniu, davam radsej pozor.
Este musim kupit nieco jemnejsie pre oncidie a dalsie zvlastne druhy, lebo aj tie su zatial v kore. Taku stonozku som nedavno vybrala z encyclie, nerada by som o nu prisla, snad nezahynie v kore.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

evaj63 Pozri príspevok
toto je tá minifala za 5.99, druhú mi kúpil manžel vo velmi zúboženom stave ešte minulý rok vo velmi zúboženom stave a dnes vyzerá takto ,a posledná mi začala kvitnút asi pred 2 týždnami.
Je naozaj bohato rozvetvena, ale je to naozaj mini? je v tom malom kvetinaci?
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

henrieta3 Pozri príspevok
Je naozaj bohato rozvetvena, ale je to naozaj mini? je v tom malom kvetinaci?
Aj mne sa zda ze si viacere mylia miniphalu s normalnou len kôli tomu ze ma mensie kvety.Mini je aj vzrastovo ocividne mensia,ma kratsiu kvetnu stonku s malymi kvetmi a naozaj sa predava v malych kvetinacoch.A teraz moja skusenost,raz som to tu pisala,presadila som mini do väcsieho a rastu jej aj velke listy,tak mozno len tie stiesnene podmienky robia z nich mini.Alebo vie niekto viac o tom?
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

tak som si presadila orchidejky (phaly)... dokonca aj dve nové kejky som oddelila ... tak mi držte palce, nech sa ujmú..
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lusielaL Pozri príspevok
Aj mne sa zda ze si viacere mylia miniphalu s normalnou len kôli tomu ze ma mensie kvety.Mini je aj vzrastovo ocividne mensia,ma kratsiu kvetnu stonku s malymi kvetmi a naozaj sa predava v malych kvetinacoch.A teraz moja skusenost,raz som to tu pisala,presadila som mini do väcsieho a rastu jej aj velke listy,tak mozno len tie stiesnene podmienky robia z nich mini.Alebo vie niekto viac o tom?
Aj ja si to myslim, lebo mini su aj drahsie. Prax v tom nemam, ale skusim to, lebo sa bojim, aby neodisli, ale az neskor.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dievčatá poradte , moje oncídko odkvitlo , treba mi ho presadiť, niekde som čítala, že oncídium sa rado šplhá po kôre, lebo nové výhonky vyrastajú von z kvetináčov a tie pôvodné sú stále viac potopené. Kôru možno vyviazať samostatne, alebo do kvetináča., tolko moje informácie, chcem vedieť spôsob zasadenia spolu s kôrou do kvetináča, mám kôru z agátu , ked ju dám do kvetináča nezačne mi nahnívať? alebo mám kôru prichyťiť zvonku na kvetináč Ma Ba porad ak vieš dakujem
Naposledy upravil milka 60 : 22.05.10 at 16:50 Dôvod: oprava
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Neviem Milka, ja som skúšala na kúsok samorastu priviazať dendrobko - bolo by išlo, ale to treba stále polievať, resp. rosiť možno aj 2x za deň a to robiť nebudem. Ja by som to nedávala do kvetináča, skôr by som volila vyviazať orchideu na kôru a zavesila niekde vonku.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá poradte , moje oncídko odkvitlo , treba mi ho presadiť, niekde som čítala, že oncídium sa rado šplhá po kôre, lebo nové výhonky vyrastajú von z kvetináčov a tie pôvodné sú stále viac potopené. Kôru možno vyviazať samostatne, alebo do kvetináča., tolko moje informácie, chcem vedieť spôsob zasadenia spolu s kôrou do kvetináča, mám kôru z agátu , ked ju dám do kvetináča nezačne mi nahnívať? alebo mám kôru prichyťiť zvonku na kvetináč Ma Ba porad ak vieš dakujem
Moje su v kore v kvetinaci, teda v substrate, neviem o tom, este som to necitala, ale neskusala by som experimenty, rok mi trvalo, kym ozili po premoceni, teraz pekne vyhanaju, aj tu pise, ze do substratu
http://www.orchideje.freepage.cz/
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá poradte , moje oncídko odkvitlo , treba mi ho presadiť, niekde som čítala, že oncídium sa rado šplhá po kôre, lebo nové výhonky vyrastajú von z kvetináčov a tie pôvodné sú stále viac potopené. Kôru možno vyviazať samostatne, alebo do kvetináča., tolko moje informácie, chcem vedieť spôsob zasadenia spolu s kôrou do kvetináča, mám kôru z agátu , ked ju dám do kvetináča nezačne mi nahnívať? alebo mám kôru prichyťiť zvonku na kvetináč Ma Ba porad ak vieš dakujem
Tu su vyhonky, vpravo, su v rovnakej urovni, neviem, ako si to myslela, raz som ho v takomto stadiu chcela oddelit, maly mal aj korene, ale vyschol. teraz pockam, ci zakvitnu a zosilneju a potom sa mozno budu dat oddelit. Ja som zase citala, ze by nemali byt v takom hrubom substrate, ale nejakom jemnom,preto je stary vraskavy, ale iny nemam.
onci1.jpg  
onci2.jpg  
1/1
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

henrieta3 Pozri príspevok
Ja osobne som radsej za presadenie, ako sa neskor prekvapit, mam mozno 1, aj tu z kvetinarstva, ktoru som nepresadzala, inak bol vzdy nejaky problem, pri poslednych 2 mni phalach som z toho miniaturneho kochlicka vybrala asi m2 hnileho machu, aj ked mi pri nakupe povedali, ze je to ok. Pretoze mi ich vela peknych odislo kvoli premoceniu, davam radsej pozor.
Este musim kupit nieco jemnejsie pre oncidie a dalsie zvlastne druhy, lebo aj tie su zatial v kore. Taku stonozku som nedavno vybrala z encyclie, nerada by som o nu prisla, snad nezahynie v kore.


Ahoj Heni.Ja som ju hneď presadila,mala nejaké guličky v substráte,možno to boli aj vajíčka,neviem.Kochel bol taký nejaký do zelena.Len teraz neviem kolko musí byť v karanténe,aby som zistila či to tam ešte je alebo nie.Chcela som vyprovokovať ostatné ku kvitnutiu.A je teraz taká opustená.Asi kúpim pre istotu postrek a hotovo.
A do akej výšky rastú mini?Ja čo mám teda asi je to mini,lebo je taká mrňavá,ale zase väčšia od tých čo majú v baumaxe.Ale zase je menšia od tých stredných.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Ahoj Heni.Ja som ju hneď presadila,mala nejaké guličky v substráte,možno to boli aj vajíčka,neviem.Kochel bol taký nejaký do zelena.Len teraz neviem kolko musí byť v karanténe,aby som zistila či to tam ešte je alebo nie.Chcela som vyprovokovať ostatné ku kvitnutiu.A je teraz taká opustená.Asi kúpim pre istotu postrek a hotovo.
A do akej výšky rastú mini?Ja čo mám teda asi je to mini,lebo je taká mrňavá,ale zase väčšia od tých čo majú v baumaxe.Ale zase je menšia od tých stredných.
tie gulicky tam niekedy davaju, mala si ju skusit roztlacit, ked ju postriekas, snad nemusis oddelit, to som este neriesila, dozelena mam aj ja 1, je to od vody, alebo od hnojiva, lebo som to zelene mala aj vo flasi s vodou
mini su len tie v mini kochliku, ako v baumaxe, kupila si mozno malu strednu, velkost kvetov nerozhoduje, mam male kvety aj na strednej, ale velkost listov. Ked najdem nejaky vhodny mensi kochlik, ale vacsi, ako som kupila v nom mini, presadim ich, mozno nejaky priesvitny od jogurtu, musim nieco vymysliet, nechcem ich davat do tych odstrihnutych flias, v ktorych zachranujem.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
tie gulicky tam niekedy davaju, mala si ju skusit roztlacit, ked ju postriekas, snad nemusis oddelit, to som este neriesila, dozelena mam aj ja 1, je to od vody, alebo od hnojiva, lebo som to zelene mala aj vo flasi s vodou
mini su len tie v mini kochliku, ako v baumaxe, kupila si mozno malu strednu, velkost kvetov nerozhoduje, mam male kvety aj na strednej, ale velkost listov. Ked najdem nejaky vhodny mensi kochlik, ale vacsi, ako som kupila v nom mini, presadim ich, mozno nejaky priesvitny od jogurtu, musim nieco vymysliet, nechcem ich davat do tych odstrihnutych flias, v ktorych zachranujem.
A ahoj, prepac, ze som neodzdravila, ale robim tu asi 3 veci naraz.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..môj nový prírastok z kauflandu,
orchidea,  bordový stred.jpg  
orchidea bord.stred1.jpg  
orchidea, bord. stred.jpg  
1/1
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

beba13 Pozri príspevok
..môj nový prírastok z kauflandu,
pekné slniečko
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať