Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

"Vyzera, ze ich mas v kore, co jej chyba? Ja neviem, osobne by som ju nechala na pokoji, ked sa konecne prebudila"

Koru som dosypala iba vcera, 2cm pod nou je taka husta tazka kora, polamana na male kusky. A zda sa mi byt aj dost mokra, som ju porovnala vahovo s ostatnymi kvetinacmi.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Hunter82 Pozri príspevok
"Vyzera, ze ich mas v kore, co jej chyba? Ja neviem, osobne by som ju nechala na pokoji, ked sa konecne prebudila"

Koru som dosypala iba vcera, 2cm pod nou je taka husta tazka kora, polamana na male kusky. A zda sa mi byt aj dost mokra, som ju porovnala vahovo s ostatnymi kvetinacmi.
Ak je tam už 2 roky a niečo sa Ti nezdá,podla mňa môžeš presadiť.Ale radšej počkaj čo Ti povedia odborníčky.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

infinityfx21 Pozri príspevok
Ak je tam už 2 roky a niečo sa Ti nezdá,podla mňa môžeš presadiť.Ale radšej počkaj čo Ti povedia odborníčky.
Beriem späť,je presadená pred 5 mesiacmi ale Ty ju máš 2 roky.No ak sa teraz preberá,tak ju tak asi nechaj.Ale aj tak počkaj čo Ti povedia skúsené baby.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Hunter82 Pozri príspevok
Dobry den, potrebovala by som poradit. Tato orchidka je u mna uz 2 roky. Vtedy kvitla. Od vtedy nahodila len 2 listy a teraz zacala tie dva korienky co vidite. Aj list sa jej tlaci novy. Presadila som ju asi pred 5mes a teraz sa zobudila. Ale mam ju vo velmi tazkom substrate. Doporucujete mi presadit ju zas a skontrolovat korene vo vnutri...lebo cez obal nie je vidiet ani jeden, alebo ju mam teraz nechat tak, ked sa trosku pozbierala? Dakujem za rady
keď chceš viac prevzdušniť substrát urob opatrne horúcim klincom do kochla dierky hlavne polievaj až ked je substrát suchý. ked si ju pred 5 mesiacmi presádzala koľko malala koreňov? ak málo tak si ju mala dať do menšieho kochla inak sa korene mohli väčším množstvom substrátu zadusiť - pohniť
2 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Neochopila som celkom, ako to chceš urobiť, až teraz keď som si to ešte raz prečítala.
Ja by som to nekomplikovala a presadila do väčšieho kvetináča.
S vyviazaním na kôru + časť zasadená v kvetináči s tým nemám skúsenosti.
Majka dakujem mala som z toho dilému čo urobiť vdaka
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
mata- je to pekná orchidka nech ti dlho kvitne
mám nové dendro phal a miltoniopsis bez farby- je z výpredaja
biele dendrobium phal. 24 04 2010 003.jpg  
biele dendrobium phal. 24 04 2010 008.jpg  
miltonka.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Niet za čo. Dendro je pekné a Miltoniopsis - to je potvora.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Hunter82 Pozri príspevok
"Vyzera, ze ich mas v kore, co jej chyba? Ja neviem, osobne by som ju nechala na pokoji, ked sa konecne prebudila"

Koru som dosypala iba vcera, 2cm pod nou je taka husta tazka kora, polamana na male kusky. A zda sa mi byt aj dost mokra, som ju porovnala vahovo s ostatnymi kvetinacmi.
5 mesiacov na presádzanie nie je veľa, ale zlý substrát môže orchidku skôr či neskôr poslať na smetisko. Keďže sa prebudila dobrý substrát jej môže pomôcť. Dosypaná kôra v tomto prípade je úplne zbytočná. Skôr by bola potrebná na dne kvetináča.Ja by som presadila, ale urob ako myslíš. Ale diery do kvetináča by som urobila v každom prípade.
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ahojte,

dakujem Vam vsetkym krasne za rady. Idem teda presadit, a budem cakat co bude. Dakujem
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
Niet za čo. Dendro je pekné a Miltoniopsis - to je potvora.
Preco potvora? Ja som 1 rozdelila, zatial sa drzi, cakam, kedy zakvitne. Napis, nech sa poucim.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Preco potvora? Ja som 1 rozdelila, zatial sa drzi, cakam, kedy zakvitne. Napis, nech sa poucim.
a ci zakvitne
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Aj ja mam taku filadelfiu, nech sa jej dari u teba
uz odkvitla, ale kvitla dlho a rastie novy listok, vcera tu bolo tiez foto, kupila si v kvetinarstve?
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
uz odkvitla, ale kvitla dlho a rastie novy listok, vcera tu bolo tiez foto, kupila si v kvetinarstve?
Ja som ju kupila v kauflande,chcem podakovať všetkým dievčatam čo sa orchidka páčila dakujem.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

henrieta3 Pozri príspevok
Preco potvora? Ja som 1 rozdelila, zatial sa drzi, cakam, kedy zakvitne. Napis, nech sa poucim.
Tak to je fajn keď sa Ti drží. Mne krásne zakvitla 3x , ale nové pahľuzy mala vždy menšie. Presadila som ju druhýkrát a či sa spamätá to neviem.
Rada by som videla tvoje foto.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
Tak to je fajn keď sa Ti drží. Mne krásne zakvitla 3x , ale nové pahľuzy mala vždy menšie. Presadila som ju druhýkrát a či sa spamätá to neviem.
Rada by som videla tvoje foto.
ok, odfotim ju v momentalnom stave, asi bude aj v albume, mozno este najdem aj starsie foto
v com ju mas zasadenu? ja v kore, ale asi by mala byt v jemnejsom substrate
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence poradte - viem že to tu niekde medzi stránkami je, žiaľ nemám toľko času a možností to to pracne hľadať.
Na mojej "zachránenej" mi odhnilo srdiečko takže momentálne nemá ani jeden list, iba korene - cca 7-8ks, pekných,zelených, cca5-7cm dlhých.
Co s ňou urobiť? ako sa pokúsiť o záchranu? zasypať jej srdiečko škoricou? A dať do substrátu?
Lebo včera ked som to zistila, bola som smutná, zhrozená a nahnevaná na seba, vytiahla som ju zo subtratu......
Poraďte, ďakujem Vám...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

andersenka Pozri príspevok
dievčence poradte - viem že to tu niekde medzi stránkami je, žiaľ nemám toľko času a možností to to pracne hľadať.
Na mojej "zachránenej" mi odhnilo srdiečko takže momentálne nemá ani jeden list, iba korene - cca 7-8ks, pekných,zelených, cca5-7cm dlhých.
Co s ňou urobiť? ako sa pokúsiť o záchranu? zasypať jej srdiečko škoricou? A dať do substrátu?
Lebo včera ked som to zistila, bola som smutná, zhrozená a nahnevaná na seba, vytiahla som ju zo subtratu......
Poraďte, ďakujem Vám...
Nedá sa ti pridať foto? Skúsenosť s takým stavom nemám, ale asi by som zasypala srdiečko škoricou alebo Endiexom a zasadila do kôry do menšieho kvetináča a len čakať či sa spamätá.
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Zdenka175 Pozri príspevok
Nedá sa ti pridať foto? Skúsenosť s takým stavom nemám, ale asi by som zasypala srdiečko škoricou alebo Endiexom a zasadila do kôry do menšieho kvetináča a len čakať či sa spamätá.
no asi to tak urobím,zasypem škoricou......a dam do malého kvetináčika z jogurtu.

Foto - toť môj problém okedy mi v praci dali nový comp. Keď sa sem s božou pomocou prihlásim, foto nenačíta ani za toho svätého.
Chcela som si popridávať aj foto nových orchidiek, aj takých čo im lístky rastú........a nemožne
Ani mail s foto mi nechce naporiadok odoslať........
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
no asi to tak urobím,zasypem škoricou......a dam do malého kvetináčika z jogurtu.

Foto - toť môj problém okedy mi v praci dali nový comp. Keď sa sem s božou pomocou prihlásim, foto nenačíta ani za toho svätého.
Chcela som si popridávať aj foto nových orchidiek, aj takých čo im lístky rastú........a nemožne
Ani mail s foto mi nechce naporiadok odoslať........
a mas ho mainstalovany v kompe? alebo graf. kartu, nieco tam nemate, opytaj sa
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Zdenka175 Pozri príspevok
Nedá sa ti pridať foto? Skúsenosť s takým stavom nemám, ale asi by som zasypala srdiečko škoricou alebo Endiexom a zasadila do kôry do menšieho kvetináča a len čakať či sa spamätá.
Presne toto som nedavno urobila s mojou,zatial zije tak cakam co bude dalej,poliala som ju raz velmi opatrne.Pri tejto prilezitosti prikladam dalsie rozkvitnute.
Lucka a Dominika 001.jpg  
Lucka a Dominika 002.jpg  
1/1
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať