Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Bola som v baumaxe.Mali orchidky a dve mám doma a cena 1,80€.Kúpila by som všetky,lebo asi skončia niekde v koši.Sú také,no,dá sa.Jedna má list poškodený,vlastne obe.Ale jedna ho má akoby vyžratý alebo čo.Snád mi pridá foto.A kúpila som aj tie lepkavé doštičky na tie blbé mušky.
Teda, ja take kupujem po 3 eura. Vzdy zabudnem kupit tie lepky, na balkone ich mam v muskatoch, musky.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

ra.cermak Pozri príspevok
dnes u nás byla zahrádkářská výstava tak jsem přemluvil manželku no nekupte to za 140 kč
Nadherna, krasna...
Dievcata, urcite aj u nas byvaju podobne vystavy, mozno aj v botanickej predavaju.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ospravedlňujem sa,blbne mi net.A ešte by som zabudla.22.-25.04.2010 je na agrokomplexe v Nr výstava Gardenia.
šiesta.jpg  
šiesta,baumax,16.04.2010.1,80?.jpg  
siedma.jpg  
siedma,baumax,16.04.2010,1.80?.jpg  
šiesta+siedma.jpg  

list chorý.jpg  
lepky.jpg  
spolu.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa,blbne mi net.A ešte by som zabudla.22.-25.04.2010 je na agrokomplexe v Nr výstava Gardenia.
dobrá kúpa a na výstavu treba ísť, a kúpiť všetko čo ti padne do oka
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

lujza.j Pozri príspevok
dobrá kúpa a na výstavu treba ísť, a kúpiť všetko čo ti padne do oka
Po vlaňajších skúsenostiach musím povedať, že sa to nebude dať. Výber bol obrovský, toľko peňazí, priestoru ani rúk na nesenie všetkého čo mi padlo do oka rozhodne nemám
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

ra.cermak Pozri príspevok
dnes u nás byla zahrádkářská výstava tak jsem přemluvil manželku no nekupte to za 140 kč
Radek - dobrá kúpa. Zaujímavá papučka. Mne sa teda ešte nestalo, aby ma manžel prehováral na kúpu orchidey. Ale čo nie je, môže byť.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Začína rozkvitať Cambria a 3 kvet Pinocchio + moje okno.
Obrázok 766.jpg  
Obrázok 769.jpg  
Obrázok 770.jpg  
1/1
1 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba Pozri príspevok
Začína rozkvitať Cambria a 3 kvet Pinocchio + moje okno.
mas to krasne,radost pozriet
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

MA-BA krása .. to víš manželka už nemá místo na orchidky a tak mám zákaz nákupu ale toto by byla vyloženě škoda
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Tak to je pravda, že už väčšinou nemáme miesto, ale pozorný manžel sa posnaží a nejaké to miesto urobí. Ja mám sľúbenú zimnú záhradu, ale to bude ešte dlhá cesta.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Silvernola Pozri príspevok
Po vlaňajších skúsenostiach musím povedať, že sa to nebude dať. Výber bol obrovský, toľko peňazí, priestoru ani rúk na nesenie všetkého čo mi padlo do oka rozhodne nemám
tak pôjdeš na viac krát poprípade kúpiš na "cetelem"
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Tak to je pravda, že už väčšinou nemáme miesto, ale pozorný manžel sa posnaží a nejaké to miesto urobí. Ja mám sľúbenú zimnú záhradu, ale to bude ešte dlhá cesta.
nevadí, že cesta bude dlhá, ale na konci nej bude zimná záhrada
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

zmrzka333 Pozri príspevok
Predpokladam ze si profesional co do fotenia, vsak? Nadherne foto nadhernych orchidiek
No, tak nejak to bude :-) Aj okolo vchodu som nasadil kvety, na jeseň som napchal cibuľky, snežienky, krokusy, narcisy, tulipány a už ani neviem čo ešte, a chcel som nafotiť orchideu, tak som si kúpil tú bielu, keď to človek nemá svoje, tak nemá kľud, treba to poriadne nasvietiť... No a potom keď mali v lidli také pekné, no nekúp to, aj tak jej bolo smutno :-DDD a vonku mi kvety aj tak ošklbú detiská, minule mi jedna krpaňa tvrdila, že ju mama poslala, výslovne som jej povedal, že sa to nesmie trhať, počkala kým odídem ... no kašlem na to, radšej doma orchidejky :-)
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

pavlinka Pozri príspevok
Orchidejky maš krásne, ale ja trocha odbočím.Čo používaš na ten kaktus keď sa tak krásne leskne.Ja ho mám vysoký cca 165 cm, ale nevyzerá tak dobre.
Bol som sa naň špeciálne pozrieť, je zaprášený ako sviňa :-DDD to bol odlesk iba od blesku :-)
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Razitko Pozri príspevok
No, tak nejak to bude :-) Aj okolo vchodu som nasadil kvety, na jeseň som napchal cibuľky, snežienky, krokusy, narcisy, tulipány a už ani neviem čo ešte, a chcel som nafotiť orchideu, tak som si kúpil tú bielu, keď to človek nemá svoje, tak nemá kľud, treba to poriadne nasvietiť... No a potom keď mali v lidli také pekné, no nekúp to, aj tak jej bolo smutno :-DDD a vonku mi kvety aj tak ošklbú detiská, minule mi jedna krpaňa tvrdila, že ju mama poslala, výslovne som jej povedal, že sa to nesmie trhať, počkala kým odídem ... no kašlem na to, radšej doma orchidejky :-)
Mal si nasadiť nejaké bodliače,tých by sa krpaňa ani nechytila.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
dobrá kúpa a na výstavu treba ísť, a kúpiť všetko čo ti padne do oka
Dúfam že sa tam dostanem.Ak ano,určite pofotím.A snád aj neodídem naprázdno.Ale chystám sa aj do botanickej na VŠ,tak uvidím čo aj tam bude.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
Radek - dobrá kúpa. Zaujímavá papučka. Mne sa teda ešte nestalo, aby ma manžel prehováral na kúpu orchidey. Ale čo nie je, môže byť.
mozno v kratkom case uvidime dalsie video
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

ahojky....taaaak dnes sme sa boli s manzelom poprechadzat a takticky smerom k baumaxu ale ani jedna na mna neblikla, vypredajove mali len biele, ale s velikanskymi kvetmi, no vsetky mali hnede bodky na kvetoch...tak sme odisli s keramzitom a priesvitnym kvetinacom.... a v lidli? mali az tri a aj tie boli take ake uz mam...noermalne by mi muy dovolil si nejaku kupit, no nebolo aku ...to je smola
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

lesslie Pozri príspevok
ahojky....taaaak dnes sme sa boli s manzelom poprechadzat a takticky smerom k baumaxu ale ani jedna na mna neblikla, vypredajove mali len biele, ale s velikanskymi kvetmi, no vsetky mali hnede bodky na kvetoch...tak sme odisli s keramzitom a priesvitnym kvetinacom.... a v lidli? mali az tri a aj tie boli take ake uz mam...noermalne by mi muy dovolil si nejaku kupit, no nebolo aku ...to je smola
no u nás v lídli už nemali žiadne vo štvrtok, a tiež som bol dnes v baumaxe, a mali aj miniatúrne po vyše 9€ ale nebola tam až taká, aby som ju kúpil :-)
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

Razitko Pozri príspevok
no u nás v lídli už nemali žiadne vo štvrtok, a tiež som bol dnes v baumaxe, a mali aj miniatúrne po vyše 9€ ale nebola tam až taká, aby som ju kúpil :-)
tak za tie miniaturne u nas chceli 12 eur...ale vsetky take ake mam , len fialove a biele...za to mali kraaaasne onicidia...ale tiez drahe
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať