Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

evaj63 Pozri príspevok
Dnes som musela presadit´ dendrobku. NAšla som v nej takého malého chrobáčika. Korene som jej vyumývala uplne dočista vo vlažnej vode a šup do nového substátu. Dúfam, že sa tam už neobjaví.Alebo to mám preistotu ešte niečim postriekat´
vyskusaj ten zemiak, co pisali vyssie, ja som dnes polievala a zacala ich obletovat mala muska, ale som ju chytila na mololapku
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

počkám zo 2-3 dni a potom uvidím,ale ík za pomoc.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinity neviem či ti došla tá správa čo som ti písala. ja som som občas počítačové drevo
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

henrieta3 Pozri príspevok
ved uvidis, malo by sa uz aj vycasit, prave rozmyslam, ci jej odstrihnem stonku, musela som jej aj podopriet listy, ale bude jej tu urcite lepsie ako tam na zemi
Určite jej bude lepšie.Ja som tiež dnes stihala tú vytúženú stonku.Nech má radšej korene,lebo už listy jej ostali len 3 zelené,ostatné zožltly.Veď keď bude chcieť kvitnúť znovu,tak ju už nechám ak sa tak náhodou rozhodne.
1 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
infinity neviem či ti došla tá správa čo som ti písala. ja som som občas počítačové drevo
Lujzi prišla ďakujem.

Chcem sa všetkých spýtať,ked nemáte chránené albumy nejak na priatelov alebo tak,nebojíte sa,že pokradnú fotky?Či tu sa to stať nemôže?


A všetkým z Východu držím palce,aby sa im tá potopa vyhla.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Lujzi prišla ďakujem.

Chcem sa všetkých spýtať,ked nemáte chránené albumy nejak na priatelov alebo tak,nebojíte sa,že pokradnú fotky?Či tu sa to stať nemôže?


A všetkým z Východu držím palce,aby sa im tá potopa vyhla.
Tiez myslim na vas z vychodu, snad uz bude teplo a nevytopi vas, ja vobec neviem, ci sa tu da nieco chranit, nemam tam umelecke foto, len obycajne
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Tiez myslim na vas z vychodu, snad uz bude teplo a nevytopi vas, ja vobec neviem, ci sa tu da nieco chranit, nemam tam umelecke foto, len obycajne
ja by som sa rada opytala, foto v albume sa neda presunut? 1 zachranena mi pocas polievania vyhnala listok, ale ked ju pridam bude foto na zaciatku
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Je to trochu , ale prečítajte si toto : http://bukvova.blog.sme.sk/c/34527/nocny-kvet.html, veľmi pekne napísané, ešte, že naše orchidejky sa na nás usmievajú aj cez deň . Pekný večer
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Jara Pozri príspevok
Moja kolegyňa tak mala jednu 3 roky, čo jej nekvitla, tak ju odniesla k mame a ona kvitne... Skús ju premiestniť na miesto, kde ešte nikdy nebola.
tak ja tu vediem mám jednu, kvitla ked bola kúpená 4roky do zadu
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

Hlásim dokončenie poličky :-) Keď ich tak poukladám bližšie k sebe, tuším by tam ešte jedna orchidea vošla :-DDD
(Predtým - teraz)
1.jpg  
2.jpg  
1/1
7 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Razitko Pozri príspevok
Hlásim dokončenie poličky :-) Keď ich tak poukladám bližšie k sebe, tuším by tam ešte jedna orchidea vošla :-DDD
(Predtým - teraz)
Nádhera !!! No miesta je tam ešte dosť , aj ja som začínala s takým odstupom medzi orchidejkami a potom som ich dávala k sebe bližšie a bližšie
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Razitko Pozri príspevok
Takže sú na svete nejaké foto
škoda, že mi pri fotení skapal foťák, zase bude mesiac v servise a to sa pred necelým mesiacom odtiaľ vrátil :-(
Predpokladam ze si profesional co do fotenia, vsak? Nadherne foto nadhernych orchidiek
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Razitko Pozri príspevok
Hlásim dokončenie poličky :-) Keď ich tak poukladám bližšie k sebe, tuším by tam ešte jedna orchidea vošla :-DDD
(Predtým - teraz)
Preventívne začni s výrobou ďalších poličiek. Aspoň ak si rovnakej krvnej skupiny ako my ostatné
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

lujza.j Pozri príspevok
infinity neviem či ti došla tá správa čo som ti písala. ja som som občas počítačové drevo
Lujza, teraz v novom systéme je taká možnosť. Keď ideš odoslať správu na spodku je taký riadok -dobrá pomôcka - Požadujete potvrdenie o prečítaní tejto správy?
2 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Orchidejky maš krásne, ale ja trocha odbočím.Čo používaš na ten kaktus keď sa tak krásne leskne.Ja ho mám vysoký cca 165 cm, ale nevyzerá tak dobre.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
tak ja tu vediem mám jednu, kvitla ked bola kúpená 4roky do zadu
a urcite ju aj omlad, niekde vyssie sa o tom pisalo, odstranit stare korene, presadit, pohnojit, moje maju rady ranne slnko, skoda, ze svieti len chvilku.
Inak by som ich tiez dala na policku, ale tam nesvieti vobec.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Razitko Pozri príspevok
Hlásim dokončenie poličky :-) Keď ich tak poukladám bližšie k sebe, tuším by tam ešte jedna orchidea vošla :-DDD
(Predtým - teraz)
.presne takúto potrebujem, už mám vyhliadnuté miesto kde bude, lebo ozaj už nemám kam tie orchidejky dávať
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

bogarik68 Pozri príspevok
Aj ja mám doma už tri orchidee, ale len dve mi krásne kvitnú, tá ktorú som dostala ako prvú vôbec nechce zakvitnúť a už ju mám 2. rok, fakt neviem čo s ňou, už som ju dala na to isté miesto ako tie kvitnúce, má len krásne silné listy, plno koreňov a kvety stále nikde!!!Poraďte nejakú dobrú fintu čo s ňou....je mi ľúto ju vychodiť...
neblázni, je hriech vyhadzovať zdravú rastlinu, orchidei potrebujú trpezlivosť, neboj veď ona zakvitne, len ju už nepremiestňuj a nič s ňou nerob, veď je zdravá, je zbytočné ju presádzať, polievaj tak, ako doteraz raz za týždeň a raz za 2 týždne pohnoj, ja osobne nepostrekujem, dokonca ani nenamáčam na pol hodinu, len prelievam prevarenou vodou, keď som namáčala, ublížila som im a potom som zachraňovala

veľa tu píšete o presádzaní a tak, ale podľa mňa, veľmi zasahujete do ich rastu, orchidei nemajú rady takéto manipulovanie, potom sa brzdí rast, kvitnutie atď. Ak nie je nutné presádzanie, tak by som to nerobila, ja som za celé tie roky ešte nepresádzala a darí sa im, len v prípade mäknutia listov s nimi manipulujem, aby som zistila stav koreňov, inak nie, dokonca nepresádzam ani keď majú v substráte chrobač, veď tá sa dá vykynožiť aj inak...takže moja rada pre všetky je: nepreháňajte to s tým menením substrátu a vyťahovaním rastlín zo starého
6 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ja ked som mala ešte minimum info o orchideách (pretože v knihách tých "polopatistických info nie je) som jednu ktorá mala skutočne velikááánske a dlhožičné listy presadila do čo najväčšieho črepníka . Vtedy som nevedela, že naopak - majú radi stiesnené podmienky a aj substrat lepšie preschýna. Ešte zo začiatku sa držala, aj hádam zo 3 vzdušné korene sa začali tlačiť, ale potom listy mäkli, vybrala som ju a zistila, že takmer väčšina koreňov je pohnitých, substrát vo vnútri pri koreňoch mokrý, aj keď v črepníku robil dojem, že je suchý..........dala som ju do sáčku, nechala som ju tam mesiac, ale akosi aj listy ešte viac odchádzali, tak som ju následne zasadila do malého kvetináčika /kôra + polystyrén/ - to bol začiatok marca. Jeden list odišiel - zožltol,ale to je normálny proces.
Ale zvyšné dva sú tvrdé .......a cez víkend som si všimla, že sa jej nový list tlačí čo ma nesmierne potešilo s čím som sa pochválila všetkým naokolo .............takže si myslím, že je to dobré znamenie, že prežije z čoho sa neskutočne teším.... aj keď to nie je stonka či kvet, ale iba "list"
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

andersenka Pozri príspevok
ja ked som mala ešte minimum info o orchideách (pretože v knihách tých "polopatistických info nie je) som jednu ktorá mala skutočne velikááánske a dlhožičné listy presadila do čo najväčšieho črepníka . Vtedy som nevedela, že naopak - majú radi stiesnené podmienky a aj substrat lepšie preschýna. Ešte zo začiatku sa držala, aj hádam zo 3 vzdušné korene sa začali tlačiť, ale potom listy mäkli, vybrala som ju a zistila, že takmer väčšina koreňov je pohnitých, substrát vo vnútri pri koreňoch mokrý, aj keď v črepníku robil dojem, že je suchý..........dala som ju do sáčku, nechala som ju tam mesiac, ale akosi aj listy ešte viac odchádzali, tak som ju následne zasadila do malého kvetináčika /kôra + polystyrén/ - to bol začiatok marca. Jeden list odišiel - zožltol,ale to je normálny proces.
Ale zvyšné dva sú tvrdé .......a cez víkend som si všimla, že sa jej nový list tlačí čo ma nesmierne potešilo s čím som sa pochválila všetkým naokolo .............takže si myslím, že je to dobré znamenie, že prežije z čoho sa neskutočne teším.... aj keď to nie je stonka či kvet, ale iba "list"
o to ide, niekedy im tým presadením viac uškodíme ako pomôžeme, preto treba veľmi zvážiť, či je treba ju presádzať...doporučuje sa presádzať, ak sa nič nedeje, raz za 3-4 roky na jar...inak nie, len naozaj v nutnom prípade, ak odhnívajú korene a tak
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať