Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
janka51 Pozri príspevok
Ano Maťka len phali boli, teraz už len čakám na Lidl tam bude určite lepší vyber ale nedalo mi ani s kauflandu odijsť na prázno.
a kedy má mať Lidl akciu na orchidey a za koľko nevieš?
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
andersenka Pozri príspevok
a kedy má mať Lidl akciu na orchidey a za koľko nevieš?
andersenka to ešte neviem kedy bude Lidl mať už keby to bolo čím skôr, ale dúfam že sa to dozvieme na čas. Oni zvyknú mať po 7.99 až 8.99 € ale krásne a dvojstonkové.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

janka51 Pozri príspevok
andersenka to ešte neviem kedy bude Lidl mať už keby to bolo čím skôr, ale dúfam že sa to dozvieme na čas. Oni zvyknú mať po 7.99 až 8.99 € ale krásne a dvojstonkové.
Ja som zvedava, kto sa 1.pochvali ulovkom z Flory.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

janka51 Pozri príspevok
Taktu vám posielam môj nový prírastok čo som dnes kúpila v kauflande.
jeeeeej taku som si kupila aj ja v ikea...no nadherna moja ma menej kvietkov, no snad coskoro dajaky pucik rozkvitne
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lesslie Pozri príspevok
jeeeeej taku som si kupila aj ja v ikea...no nadherna moja ma menej kvietkov, no snad coskoro dajaky pucik rozkvitne
No veď to väčšina bola takých čo mala veľmi málo púčikov a čo boli rozvetvene a malí veľa púčikov tak boli také drobnokvete.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
im je to jedno hlavne nech predajú to že to potom doma vykape tak to už trápi niekoho iného.
Veď to ano,možno školy nemajú financie na kochle a tak.Len zaujímavé je,že sa im držali,a neprekážalo im to.A asi ich aj postrekujú,lebo tú čo som si zobrala,má biele flaky ako bud od vody alebo ja neviem od hnojiva.Aj som sa to pokúšala umyť,ale nejde to.Je to ako vápnik.Ja som ju aj tak presadila,aj ked sa nemá.Snáď vydrží.
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

beba13 Pozri príspevok
..další môj nový prírastok,zelená orchidea.......ale neviem ako sa volá skúste poradiť,
Aj ja chcem! kde si kúpila?
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Razitko Pozri príspevok
Aj ja chcem! kde si kúpila?
.kúpila som ju v Bratislave v Baumaxe, mali veľmi veľký výber,asi hodinu som vyberala, lebo som chcela skoro každú, boli nádherné
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

beba13 Pozri príspevok
.kúpila som ju v Bratislave v Baumaxe, mali veľmi veľký výber,asi hodinu som vyberala, lebo som chcela skoro každú, boli nádherné
no tak tam sa trepať nejdem v našom (BB) som bol v sobotu, ale som odolal, nebolo nič až také, aby som nie a dnes v kauflande nič moc
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ma-Ba Pozri príspevok
beba - bude to nejaká Cambria alebo Oncídium. Ale asi skôr Cambria. Bol by zaujímavý detail kvetu. Ale je veľmi pekná, zaujímavá kombinácia farieb. Páči sa mi.
tak to bude asi tá cambria, len som si nebola moc istá,dakujem
orch.hnedozelená1.jpg  
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

henrieta3 Pozri príspevok
beba, kde si nakupovala, v kvetinarstve?
..nie v kvetinárstve sa mi zdajú veľmi predražené, kúpila som ju v Baumaxe, vlastne to mi mamina kúpila, já som kúpila tú cambriu hnedo zelenú, lebo videla že som pokukovala aj po tej tak ju kúpila
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Veď to ano,možno školy nemajú financie na kochle a tak.Len zaujímavé je,že sa im držali,a neprekážalo im to.A asi ich aj postrekujú,lebo tú čo som si zobrala,má biele flaky ako bud od vody alebo ja neviem od hnojiva.Aj som sa to pokúšala umyť,ale nejde to.Je to ako vápnik.Ja som ju aj tak presadila,aj ked sa nemá.Snáď vydrží.
Vela pestovatelov nepouziva priesvitne kochle, profesionali najma, ked je nejaky film, alebo video, ale ich pestuju v sklenikoch, maju celkom ine podmienky. Orchi sa prisposobi, az na tie moje, mnohi pouzivaju obycajnu zeminu a hlinene kvetinace, mne tam splesniveli.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Razitko Pozri príspevok
no tak tam sa trepať nejdem v našom (BB) som bol v sobotu, ale som odolal, nebolo nič až také, aby som nie a dnes v kauflande nič moc
Veru nič noc ja tu jednu som kúpila ale čakám na Lidl kedy zas niečo dajú. My tu SNV baumax nemáme a v kvetinárstvach sú veľmi predražené a také jak v kauflande keď nie horšie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

sayly Pozri príspevok
pozrela som si tie fotky, ja by som neoddeľovala nič, nechala by som obe keiky, to, že ide kvitnúť nie je pohroma, takže by som ju na Tvojom mieste nechala, nech si kvitne...prikladám foto, ako kvitla moja, prežila v zdraví a teraz je keika zasadená zvlášť a na materskej sa to opakuje, len ešte bez toho kvitnutia, zatiaľ, takže moja rada je z mojej skúsenosti
ja som tu jednu keiku čo má choré listy už odstrihla aj s kvetnou stonkou, kvetná stonka na ktorej táto rástla je pozdlž napoly vyschnutá a napoly zelená dala som ju do pohára do vody. uvidím čo bude, ked sa nezačne tlačit ten korienok čo sa tam už chystal, tak ju jemne zasadím, alebo dám o sáčku. druhú keiku so nechala na matke, tá zatial vyzerá ok.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Veď to ano,možno školy nemajú financie na kochle a tak.Len zaujímavé je,že sa im držali,a neprekážalo im to.A asi ich aj postrekujú,lebo tú čo som si zobrala,má biele flaky ako bud od vody alebo ja neviem od hnojiva.Aj som sa to pokúšala umyť,ale nejde to.Je to ako vápnik.Ja som ju aj tak presadila,aj ked sa nemá.Snáď vydrží.
im nezáleží na kvetoch, to je o biznise. tú chvílku čo potrebujú kvietky prežijú oni niečo predajú a to čo vykape, "odpíšu".
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som chcela ísť zajtra na Floru, už so tam "100 rokov" nebola, ale moje parkovacie schopnosti sú pri takých akciách do .
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

moja "kočka" kvetná stonka odstrihnutá nad 6 očkom, zatiaľ bude 11 kvetou
Snímka0452.jpg  
Snímka0453.jpg  
1/1
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lujza.j Pozri príspevok
ja som tu jednu keiku čo má choré listy už odstrihla aj s kvetnou stonkou, kvetná stonka na ktorej táto rástla je pozdlž napoly vyschnutá a napoly zelená dala som ju do pohára do vody. uvidím čo bude, ked sa nezačne tlačit ten korienok čo sa tam už chystal, tak ju jemne zasadím, alebo dám o sáčku. druhú keiku so nechala na matke, tá zatial vyzerá ok.
lujza neviem či si urobila dobre že si ju dala do vody, tam ti môže začať hniť. Daj ju do substratu, alebo použi sáčkovu metódu.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Dnes som si spravila zavlažovací deň pre orchidee. S hrôzou som zistila, že jedna má vzadu na kvetoch niečo čudné. Vzala som ju z kúpeľne a bola napadnutá takými malinkými povedala by som polopriesvitnými mnohonožkami. Tie mnohonožky či čo to je sú drobné skoro nepohyblivé pod takou akoby penou, Dokelu práve zozadu nevidela som to cez týždeň lebo tie potvorky boli práve z tej strany kde boli kvety otočené k oknu. Hneď som obidva kvety odstrihla aj keď mi šlo srdce odtrhnúť a začala pozerať ďalšie orchidee. Skoro každá mala na vnútornej strane listou 2 až 4 také čudá. Ako prvú pomoc som si dala na vatu jar a poriadne poumývala listy. Išlo to ľahko dolu ale som si na 100% istá, že týmto som sa tej pliagy nezbavila. Určite v tejto téme bol takýto problém ale prelistovať 6699 príspevkov je dnes nad moje sily. Poradí niekto?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
lujza neviem či si urobila dobre že si ju dala do vody, tam ti môže začať hniť. Daj ju do substratu, alebo použi sáčkovu metódu.
janka ja som to takto spravila, chvílu počkám čo bude a ked bude v ohrození dám ju do sáčku alebo do kôry
Snímka0455.jpg  
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať