Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

[QUOTE=infinityfx21;1381793]
2009 Pozri príspevok
Kto Ti povedal, že život je jednoduchý tak Ti milosrdne klamal. Chybu treba teraz rýchlo napraviť. Nadávať si budem až potom.
Ja som dostala prvé orchidee v auguste 2009. Na narodeniny a vo veľkom množstve. Odvtedy mi stále kvitnú. Zhodia kvety a mnohokrát nestihnem ani zastrihnúť stonku a už na nej rašia nové. Preto som starostlivosť o ne podcenila. Myslela som si, že mám proste dobrú polohu bytu. Proste som ich už nebrala ako vzácnosť. V obývačke mám vždy tie najkrajšie. V mojej izbe zas tie čo dokvitajú alebo začínajú kvitnúť a v spálni vždy tú čo má najviac kvetov kvôli mamičke, ktorá je už na tom zle aby mala aspoň nejaký očný vnem. Takže orchideiky mi vždy po čase kolujú nemajú celý čas to isté miesto. Samozrejme každá má svoj kvetináč a kochlík ale pri máčaní používam na všetky iba dva špeciálne. A v sobotu doobeda sú všetky spolu vo vani kým sa nenapije posledná. Proste hlúpy a riskantný rituál. Asi by sa nič nestalo keby som k nim pred necelým mesiacom nepridala darovanú a vzápätí nekúpila ďalšiu. Dobre nebudem si nič vyčítať. Až to všetko dám do poriadku sama sebe poriadne vynadám[/Q

Myslím že sa to môže stať každému,nie len Tebe.Ja som zase asi týmto sposobom preniesla mušky na rastlinkách.Ale učíme sa celý život a verím že ich dáš do poriadku.
Skus aj sem napisat, dava dobre odborne rady
http://www.orchidej.estranky.cz/clan...vedi-/odpovedi
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

infinityfx21 Pozri príspevok
Prepáč,nie som ešte skúsená v pestovaní,ale listy by som rozhodne nestrihala.Ma-Ba písala že sú to plúca rastlinky,tak myslím že ich rozhodne potrebujú.Takže tolko moj názor.A držím palce aby si sa tej pliagy zbavila a prajem vela trpezlivosti.
2009 Pozri príspevok
Nie listy preboha. Kvety. Až ma zamrazilo.. UF
Infinityfx21: Ospravedlňujem sa ti za túto reakciu. Takto podráždene reagovať hanbím sa keď si to po sebe čítam. Ty si ma chcela podporiť a ja som bola myšlienkami inde. Teraz som v pohode najbolestnejšia časť.... odstránenie kvetov je za mnou. /Okrem jednej orchidei. S tou akosi no.. zatiaľ ide do spálne a keď na nej nájdem čo i len jednu črievičku... /Pred vystriekaním používam recept čo mi poradila beba13. Práve som vyčistila ôsmu orchideu a keď to budem mať za sebou vystriekam ich NURELLE D. Fuj to je smrad budem sa musieť na noc vysťahovať z izby. Ešte raz prepáč ak som bola podráždené. Prajem pekný a pohodový víkend. Evika
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

sayly Pozri príspevok
no radikálne by si musela odstrániť cele orchideiky, ide o to, že sa zdržiavajú v srdiečku rastliny a medzi listami. odtiaľ potom vyliezajú na celu rastlinu až ku kvetom, sú zalezené hlboko medzi listamy, ja ich odtiaľ vyťahujem špáradlom
Áno viem u jednej som tú pliagu našla v srdiečku. Už ich pomaly čistím a potom príde postrek. P.s. Napadnutá bola iba jedna. Tá darovaná Ostatné buď nemajú na sebe nič alebo je to iba pár kusov. No vďaka mojej lajdáckosti sú napadnuté asi všetky. Vajíčka sú vraj mikroskopické. Prenášajú sa vzduchom. Neriskujem.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

beba13 Pozri príspevok
..je to postrek, takže postriekať rastlinu
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

infinityfx21 Pozri príspevok
Foto z Gardenie.Prvá kríženec so sirôtkou.Sú tu aj .
Nádhera,je to krásne všetko.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ono sa odporúča novú rastlinu tak 1-2 týždne izolovať, nedávať k ostatným.No keď máme takú radosť , vždy ich dáme k pôvodným
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Ono sa odporúča novú rastlinu tak 1-2 týždne izolovať, nedávať k ostatným.No keď máme takú radosť , vždy ich dáme k pôvodným
Zdeni bolo by to fajn, ale väčšinou už nemáme miesto na tú izoláciu
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

infinityfx21 Pozri príspevok
Foto z Gardenie.Prvá kríženec so sirôtkou.Sú tu aj .
Prosím kde sa to dá nájsť, alebo odkiaľ je táto informácia, že Miltoniopsis je kríženec so sirôtkou?
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Dnes sme boli na Flóre, tak nejaké fotky
P2050001.jpg  
P2050002.jpg  
P2050003.jpg  
P2050004.jpg  
P2050017.jpg  

1/1
2 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

A samozrejme nechýbajú ani 2 nové orchidejky
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  

6.jpg  
1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
Dnes sme boli na Flóre, tak nejaké fotky
aj si si niečo kúpila?
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

A ešte ich spoločné fotky, mám z nich obrovskúúúú radosť, ani spať nebudem .
P2050099.jpg  
P2050100.jpg  
1/1
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
A samozrejme nechýbajú ani 2 nové orchidejky
ok, už som zistila že áno, /ty si pridávala foto ja som sa pýtala/ tá bodkovaná je úúžasnáá
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

lujza.j Pozri príspevok
ok, už som zistila že áno, /ty si pridávala foto ja som sa pýtala/ tá bodkovaná je úúžasnáá
Ďakujeeem, to je Elegant beauty, som šťastná, že som na ňu natrafila a veľmi sa teším aj mojej prvej Miltonke
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

zuzkahris, fakt prekrásne, ale aj všetky tvoje ostatné.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

zuzkahris Pozri príspevok
Dnes sme boli na Flóre, tak nejaké fotky
nadherneeee......aj nejaky ulovok je doma? inak vsetky fotky aj s gardenie su uzasne...asi zacinam byt aj rada,z e som tam nesla...asi by sa mi este tyzden snivalo o tolkej krase
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ďakujem vám za pochvalu, ja dnes spím asi pri nich a ešte jedna predsa-kúpili sme aj záhradnú orchideu - Pleionku, zatiaľ je v puku, zajtra ju nasadím do záhrady a keď rozkvitne, pridám fotky, je ozaj nádherná
P2050123.jpg  
P2050127.jpg  
1/1
3 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

lujza.j Pozri príspevok
ok, už som zistila že áno, /ty si pridávala foto ja som sa pýtala/ tá bodkovaná je úúžasnáá
vidim, ze nie som jedina zvedava aj ja som sa pytala a odpoved predbehla nase otazky
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

zuzkahris Pozri príspevok
A ešte ich spoločné fotky, mám z nich obrovskúúúú radosť, ani spať nebudem .
juuuuuuuuj naaaaaaaaadheneeeeeeee prekrasne...bude sa mi o nich snivat...velmi mam rada fialovo zafarbene akekolvek kraaaasne ...tisko zavidim
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Normálne sa tuším predbiehame v písaní
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať