Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

2009 Pozri príspevok
Dnes som si spravila zavlažovací deň pre orchidee. S hrôzou som zistila, že jedna má vzadu na kvetoch niečo čudné. Vzala som ju z kúpeľne a bola napadnutá takými malinkými povedala by som polopriesvitnými mnohonožkami. Tie mnohonožky či čo to je sú drobné skoro nepohyblivé pod takou akoby penou, Dokelu práve zozadu nevidela som to cez týždeň lebo tie potvorky boli práve z tej strany kde boli kvety otočené k oknu. Hneď som obidva kvety odstrihla aj keď mi šlo srdce odtrhnúť a začala pozerať ďalšie orchidee. Skoro každá mala na vnútornej strane listou 2 až 4 také čudá. Ako prvú pomoc som si dala na vatu jar a poriadne poumývala listy. Išlo to ľahko dolu ale som si na 100% istá, že týmto som sa tej pliagy nezbavila. Určite v tejto téme bol takýto problém ale prelistovať 6699 príspevkov je dnes nad moje sily. Poradí niekto?
Ahoj.Neviem či pomôžem,ale skús prelistovať asi 10 stránok dozadu.Myslím,pri mojej zlej pamati,že Zuzkahris tam dala linky,ak niekto druhý,ospravedlnujem sa.Je tam písané o škodcoch.Tak držím palce.
1 0
minicka minicka

minicka je offline (nepripojený) minicka

infinityfx21 Pozri príspevok
Ahoj.Neviem či pomôžem,ale skús prelistovať asi 10 stránok dozadu.Myslím,pri mojej zlej pamati,že Zuzkahris tam dala linky,ak niekto druhý,ospravedlnujem sa.Je tam písané o škodcoch.Tak držím palce.
Ahoj, myslím že to bol tento link http://www.kvetyazahrada.sk/choroby-...rchideach.html

Držím palce
2 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

minicka Pozri príspevok
Ahoj, myslím že to bol tento link http://www.kvetyazahrada.sk/choroby-...rchideach.html

Držím palce
Mám ich. Sú to VLNATKY. Dokelu. Museli prísť s novou orchideou. Je to v rannom štádiu lebo orchidee vyzerajú sviežo a väčšina mi teraz kvitne už 2x.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

http://cactus.rastislav.net/forum/vi...f57d2f45f5e219

Ak sú to také male ploské živočíchy zo štetinkami obalené v bielej akoby vate, tak to sú Červce inak povedané aj Vlnatka. Je to škodca rodu Cocoidae.
Niektorý radia utierať Jarovou vodou alebo aj Liehom. Môžem vám povedať, že to nemá žiadny význam, pretože žije aj v koreňovom bale.
Rastlinu izolujte a postriekajte event. aj polejte systémovým insekticídom Mospilan alebo Sumithion super. Obidva sú prípravky ktoré spôsobia, že samotná rastlina sa pre škodcu stane jedovatou. Po 7 dňoch postrek zopakujte. Tohoto škodcu si veľmi často môžete doniesť s kúpnymi rastlinami. Pozor rozmnožuje sa veľmi rýchlo!



Au pred troma týždňami som jednému pánovi pomáhala s web stránkou. Nechcela som za to peniaze tak mi venoval nádhernú orchideu. Nefotila som ju tak ju nemám ako ukázať a kvety som odstrihla včera hneď ako som na nich tie potvorky zbadala. U mňa už izolácia nemá zmysel. Môj spôsob polievania je taký, že dám všetky orchidee do vane a v rámci šetrenia namáčam vždy v dvoch kvetináčoch prevarenou a týždeň odstátou vodou. Pre kvitnúce s hnojivom pre nekvitnúce iba voda. Trvá to pol dňa kým sa mi všetky vystriedajú a ja tú vodu čo mi ostane zlejem s5 do fliaš reku nabudúce. Takže som ušetrila len čo je pravda. Držte mi palce toto nevyzerá ružovo.
Naposledy upravil 2009 : 23.04.10 at 04:11
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

2009 Pozri príspevok
Mám ich. Sú to VLNATKY. Dokelu. Museli prísť s novou orchideou. Je to v rannom štádiu lebo orchidee vyzerajú sviežo a väčšina mi teraz kvitne už 2x.
Mne sa ich podarilo zbaviť nasledovne: najprv mechanicky odstrániť čo sa dá, Potom tampónom namočeným v roztoku saponátu odstrániť lepkavé výlučky a malé kusy a napokon celú rastlinku vyutierať tampónom namočeným v silnom liehu (z lekárne). Tak zlikvidujem aj neviditeľné vajíčka a prípadné huby či baktérie, čo tam mohli zavliecť. Mám to odskúšané.
Držím palce.
5 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

janka51 Pozri príspevok
Taktu vám posielam môj nový prírastok čo som dnes kúpila v kauflande.
Je nádherná,nech sa jej darí a dlho kvitne.
1 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

2009 Pozri príspevok
http://cactus.rastislav.net/forum/vi...f57d2f45f5e219

Ak sú to také male ploské živočíchy zo štetinkami obalené v bielej akoby vate, tak to sú Červce inak povedané aj Vlnatka. Je to škodca rodu Cocoidae.
Niektorý radia utierať Jarovou vodou alebo aj Liehom. Môžem vám povedať, že to nemá žiadny význam, pretože žije aj v koreňovom bale.
Rastlinu izolujte a postriekajte event. aj polejte systémovým insekticídom Mospilan alebo Sumithion super. Obidva sú prípravky ktoré spôsobia, že samotná rastlina sa pre škodcu stane jedovatou. Po 7 dňoch postrek zopakujte. Tohoto škodcu si veľmi často môžete doniesť s kúpnymi rastlinami. Pozor rozmnožuje sa veľmi rýchlo!



Au pred troma týždňami som jednému pánovi pomáhala s web stránkou. Nechcela som za to peniaze tak mi venoval nádhernú orchideu. Nefotila som ju tak ju nemám ako ukázať a kvety som odstrihla včera hneď ako som na nich tie potvorky zbadala. U mňa už izolácia nemá zmysel. Môj spôsob polievania je taký, že dám všetky orchidee do vane a v rámci šetrenia namáčam vždy v dvoch kvetináčoch prevarenou a týždeň odstátou vodou. Pre kvitnúce s hnojivom pre nekvitnúce iba voda. Trvá to pol dňa kým sa mi všetky vystriedajú a ja tú vodu čo mi ostane zlejem s5 do fliaš reku nabudúce. Takže som ušetrila len čo je pravda. Držte mi palce toto nevyzerá ružovo.

no ja s nimi zápasím už dlhšie, našla som pôvodnú orchideu, z ktorej sa to rozšírilo,tú som dala na samotku, každý deň ich pozorujem a mechanicky oberám, bývajú najme medzi listami, ozaj hlboko, treba sledovať aj takú veľkosť ako zrnko prachu, jarová voda tu nepomôže, pomôže mospilan, ale nie na vajíčka, preto je dobré odstraňovať ich mechanicky ešte také malé, aby nemali čas naklásť nové vajíčka
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Foto z Gardenie.Prvá kríženec so sirôtkou.Sú tu aj .
orchidka krížená so sirôtkami.jpg  
P1010015.JPG  
P1010016.JPG  
P1010017.JPG  
P1010018.JPG  

P1010019.JPG  
P1010020.JPG  
P1010021.jpg  
P1010022.JPG  
P1010023.JPG  

P1010024.JPG  
P1010025.jpg  
P1010026.jpg  
P1010027.JPG  
P1010028.JPG  

P1010029.JPG  
P1010001.JPG  
P1010002.JPG  
P1010003.jpg  
P1010004.JPG  

1/1
2 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

A ďalšie.
P1010005.jpg  
P1010006.JPG  
P1010007.JPG  
P1010008.JPG  
P1010009.JPG  

P1010010.jpg  
P1010011.JPG  
P1010012.jpg  
P1010013.JPG  
P1010014.JPG  

1/1
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
moja "kočka" kvetná stonka odstrihnutá nad 6 očkom, zatiaľ bude 11 kvetou
to si odstrihla stonku pod miestom kde kvitol pôvodne prvý kvet na stonke?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
to si odstrihla stonku pod miestom kde kvitol pôvodne prvý kvet na stonke?
presne tak vždy to tak robím mne sa to tak osvedčilo, ked som začínala s phalami, tak to bola jedna z "infošiek" ktoré som potrebovala vediet teda okrem toho ako polievat, aké miesto je pre ne najlepšie a pod.
1 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..neviem či by nepomohlo na škodcov aj toto, našla som takýto recept, na rôznych škodcov, ale ešte som ho neskúšala,
ale je vraj bezpečný,ale škodcov zabíja.3PLrastlinného oleja,2PL saponátu,2PL jedlej sódy na 3,5 litra vody..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

2009 Pozri príspevok
http://cactus.rastislav.net/forum/vi...f57d2f45f5e219

Ak sú to také male ploské živočíchy zo štetinkami obalené v bielej akoby vate, tak to sú Červce inak povedané aj Vlnatka. Je to škodca rodu Cocoidae.
Niektorý radia utierať Jarovou vodou alebo aj Liehom. Môžem vám povedať, že to nemá žiadny význam, pretože žije aj v koreňovom bale.
Rastlinu izolujte a postriekajte event. aj polejte systémovým insekticídom Mospilan alebo Sumithion super. Obidva sú prípravky ktoré spôsobia, že samotná rastlina sa pre škodcu stane jedovatou. Po 7 dňoch postrek zopakujte. Tohoto škodcu si veľmi často môžete doniesť s kúpnymi rastlinami. Pozor rozmnožuje sa veľmi rýchlo!



Au pred troma týždňami som jednému pánovi pomáhala s web stránkou. Nechcela som za to peniaze tak mi venoval nádhernú orchideu. Nefotila som ju tak ju nemám ako ukázať a kvety som odstrihla včera hneď ako som na nich tie potvorky zbadala. U mňa už izolácia nemá zmysel. Môj spôsob polievania je taký, že dám všetky orchidee do vane a v rámci šetrenia namáčam vždy v dvoch kvetináčoch prevarenou a týždeň odstátou vodou. Pre kvitnúce s hnojivom pre nekvitnúce iba voda. Trvá to pol dňa kým sa mi všetky vystriedajú a ja tú vodu čo mi ostane zlejem s5 do fliaš reku nabudúce. Takže som ušetrila len čo je pravda. Držte mi palce toto nevyzerá ružovo.
prepáč, ale je to velká chyba so šetrením tej vody a polievat týmto spôsobom s tým si mala časom rátat. ja polievam vodou z vodovodu pretože, nemám možnost zachytávat daždovú vodu a prevárat pri mojom počte by mi bolo z účtu za plyn moje phale každá má stále ten istý kochel v ktorom ich aj polievam, ked mením tak ho vyumývam. tiež majú stále to isté miesto na parapete. tiež by som nepolievala formou dat hromadne do vaňe.
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

beba13 Pozri príspevok
..neviem či by nepomohlo na škodcov aj toto, našla som takýto recept, na rôznych škodcov, ale ešte som ho neskúšala,
ale je vraj bezpečný,ale škodcov zabíja.3PLrastlinného oleja,2PL saponátu,2PL jedlej sódy na 3,5 litra vody..
Len ci by to neznicilo aj orchideu
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..tak rastlinám by to nemalo uškodit, bolo to v časopise Kvety a záhrada
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..kútik z orchideií..
orchidejky0.jpg  
orchidejky.jpg  
orchidejky1.jpg  
1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

beba13 Pozri príspevok
..neviem či by nepomohlo na škodcov aj toto, našla som takýto recept, na rôznych škodcov, ale ešte som ho neskúšala,
ale je vraj bezpečný,ale škodcov zabíja.3PLrastlinného oleja,2PL saponátu,2PL jedlej sódy na 3,5 litra vody..
mne sa to pozdáva, už som si to zapísala na lístoček zloženie nevyzerá agresívne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

beba13 Pozri príspevok
..kútik z orchideií..
tomu sa hovorí v našom žargóne "správny kútik" velice peknučký!!
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..pri polievaní som objavila novú malú rastlinku na orchidejke ludisie, taký nenápadný
ludisia, mladý výhonok.jpg  
2 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

lujza.j Pozri príspevok
mne sa to pozdáva, už som si to zapísala na lístoček zloženie nevyzerá agresívne
..tiež som toho názoru, ved ked sa rastliny čistia aj liehom a neuškodí im to tak toto nie je až také agresivne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať