Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
V tej váze máš aj vodu, stonka zospodu neodhníva?
mám tam aj vodu, tiež sa tomu čudujem ale neodhníva a už je tam dosť dlho a ešte som z nej ani nestrihala je pravda, že stoka nie je celá zelená, ale ona napoly vyschla. skôr by som povedala, že zostala taká na polovicu drevitá a na polovicu zelená
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte,

akurat mi odkvitla Phala. Odrezala som stopku po odkvitnuti nad 4tym ockom, ale zda sa mi, ze stopka napriek tomu zosycha. Mam ju odrezat radsej nad 2hym ockom, alebo mam to 4te nechat tak? Druhe ocko mam tak cca 6cm od rastlinky. Dakujem za radu
ja strihám pod miestom kde bol prvý kvet na stonke a potom strihám podľa toho ako som na ne "vytočená" keď veľmi, tak aj celú stonku
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lusielaL Pozri príspevok
Presne toto som nedavno urobila s mojou,zatial zije tak cakam co bude dalej,poliala som ju raz velmi opatrne.Pri tejto prilezitosti prikladam dalsie rozkvitnute.
Lusi tá prvá je super, nechcem povedať, že druhá nie je pekná!!!!
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Baby tešákujem sa jak malé decko,kuknite a za 2,90€.Uvidím aké má korene,lebo sa mi to nezdá a dlho asi kvitnúť nebude.Ale teším sa jej.
desiata.jpg  
desiata,baumax,25.05.2010,2,99?.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Baby tešákujem sa jak malé decko,kuknite a za 2,90€.Uvidím aké má korene,lebo sa mi to nezdá a dlho asi kvitnúť nebude.Ale teším sa jej.
konecne, lebo uz musim ist, je pekna, zvlastna, pekne ju poprezeraj, nevadi, ked sa udomacni, zakvitne znovu
mne zatial z tychto lacnych len 1 odisla a ta uz lezala, chuderka na zemi
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Ďalšie tri sa rozhodli ma potešiť v tomto upršanom počasí.
012 (2).jpg  
016.jpg  
a.jpg  
b.jpg  
1/1
1 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

henrieta3 Pozri príspevok
konecne, lebo uz musim ist, je pekna, zvlastna, pekne ju poprezeraj, nevadi, ked sa udomacni, zakvitne znovu
mne zatial z tychto lacnych len 1 odisla a ta uz lezala, chuderka na zemi
Heni,sori,ja som cez telefon napojená,tak som spomalená.No,korene neviem,hádam prežije,ale teší ma,že sú tam pupáčiky na nové.Len musím ešte dorobiť druhú ohradu na druhé okno,kvoli malému.Tiež som v ruke mala takú inú,ale mala velmi poškodené srdiečko,tak som lovila a ulovila túto.Ďakujem všetkým za pochvali,ja sa velmi teším,snáď ma to nebude mrzieť.Prajem pekný večer.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
infinityfx21 Pozri príspevok
Baby tešákujem sa jak malé decko,kuknite a za 2,90€.Uvidím aké má korene,lebo sa mi to nezdá a dlho asi kvitnúť nebude.Ale teším sa jej.
Je KRÁSNA aj cena
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ahojte, dakujem Vam vsetkym za rady. Moju orchidku som presadila do lepsieho substratu...zachranila som ju v len tak tak...bola uplne premocena a mala len 3 asi 3cm korienky. Snad jej uz teraz bude lepsie.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
tiež si myslím, že mini phaly sú fakt tie čo sú malinké, malé listy, malé stonky a malé kvietky, to čo je medzi mini a normál ja volám "midi"
Pre damy, ktore pestuju miniphaly, 1 som presadila z povodneho mini 5 cm, do obalu z tesco jogurtu, su 3 jog. v 1 obale, pre porovnanie, je trosku vacsi, ako povodny, ale zase nie taky velky, ako su tie, co predavaju v baumaxe. V mcdonalde sme neboli, tak ma aspon trosku viac priestoru.
2.bielu zasadim do vacsieho, uvidim, ci narastie.
IMG_0808.jpg  
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja používam kelínky od Rajo -Duo sú trochu vyššie a užšie, dnes som do jedného musela presadiť bielu orchidei. Vráskaveli jej listy a korene zvonku vyzerali OK. No keď som ju vybrala tak pohroma. Tie koncové boli dobré ale od srdiečka hnili. Ale naštastie jej už rástlo asi 6 nových tak som ju dala do kôry a do kelínka.Neviem či to mohli spôsobiť tie hnojivé tyčinky???
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zdenka175 Pozri príspevok
Ja používam kelínky od Rajo -Duo sú trochu vyššie a užšie, dnes som do jedného musela presadiť bielu orchidei. Vráskaveli jej listy a korene zvonku vyzerali OK. No keď som ju vybrala tak pohroma. Tie koncové boli dobré ale od srdiečka hnili. Ale naštastie jej už rástlo asi 6 nových tak som ju dala do kôry a do kelínka.Neviem či to mohli spôsobiť tie hnojivé tyčinky???
ten jogurt som kupila len kvoli kelimku, na foto je vidiet, o kolko viac sa donho zmesti, ako je v tych mini kelimkoch, tie su velmi male, podla mna aj preto niekedy odchadzju mini phaly
dnes som videla pekne mini, fialove, aj take, ako mam ja asi za 6,90 v kvetinarstve, ale som odolala, ved uz mam 2.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence ja som si dnes odvitnutú cambriu kúpila........dam ju navonok.............a som zvedava či vykvitne ešte.........len neviem na jeseň keď sa dá dnu, či ju treba tak ako dendrobko a catleyu dať do chladu........
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Klaudii - filadelfii cosi rastie, len teraz odkvitla, zeby opat kvet? Je to inej farby ako korene, ale ide to do zeme.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Klaudii - filadelfii cosi rastie, len teraz odkvitla, zeby opat kvet? Je to inej farby ako korene, ale ide to do zeme.
tu je foto / je normalne takto ich sledovat ?/
IMG_0811.jpg  
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ahojte.Poradte prosim.Ked rosim cymbidium tak co z listou stecie voda dole medzi listy na tu cibulku ci to nevadi.Nezacne mi hnit? Lebo phalam nemoze ist do srdiecka voda ale pri cymbidiume neviem.Dakujem vam.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

henrieta3 Pozri príspevok
tu je foto / je normalne takto ich sledovat ?/
Koreň.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

henrieta3 Pozri príspevok
tu je foto / je normalne takto ich sledovat ?/
to je koren
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....tak dnes mi kolegyňa priniesla sľúbené orchidky,ale už len dve tie tiež vyzerajú na jednej sú dokonca aj keiky
Snímka0576.jpg  
Snímka0577.jpg  
Snímka0578.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60, mám to dobre?
Snímka0579.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať